Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee kimse yokmu cevap verecek ?
    ruhsattan bg gücüne bakarak anlaya bilirsin. ben öyle yapmıştım gerçi bg yazmıyorlar artık kw cinsinden yazıyorlar.98 hp olanlar 71 kw olması lazım
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha gri Fazer Gitti Siyah Fazer Geldi(06)
    2006 model fazerlarda yanlızca tek beygir gücü var oda 98 hp.

2007 yılında iki versiyon var Fazer 78 hp Fazer S2 98 beygir yani 72 hp lik bir fazer daha üretilmedi 2006 yılında.

Motorunuz kaç model?

Motosikleti
    K 1200 LT
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,
    bu fazerlerin 98 beygir olanlarını var, ancak birde 72 beygir olanlarını nasıl anlarız.

72 tane beygiri bağla motora .Motor onları çekerse 98 beygirdir.Berabere kalırlarsa 72.Böylece 26 beygir bulma zahmetinden de kurtulursun.

Tabii ki şaka.En doğrusu evraklarına bakman.Yoksa eğer serviste ölçtürebilirsin...
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Arkadaşlar fazer lazım kuzenlere yok mu satan.

şimdilik bi tane,ama daha sonra bir tane daha lazım olucak.

Yani bundan sonra kuzenler çok başınızı ağrıtacak ve bu topiği işgal edicekler ona göre.

yorumlarınızı bekliyorum.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Fazer var 2006 Model Orjinel ekstrası Filan hiç Birşeyi yok kafa granajlı Fz6 Fazer yani 20 Bnde.

Motosikleti
    Versys '07
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ş.içi 9-10 litre yakması normal.daha agresif kullanıldığında daha da çok yakıyor.ancak düşük ve sabit hızlarda kullanıldığında 7 lt ye düşebiliyor.
    Hocam ya sizin motorlarınız ayarsız yada başka bişey var. 15000 km dir fz6 kullanıyorum.motorum 2006 model 32000 km. de dediğin tüketimlerin yanına bile yaklaşamadım.10 lt. ne demek... en sert ve agresif kullanımımda 7,5 lt yaktı motorum.Şehir içinde aman az yaksın diye kasmadan,normal kullanıyorum 5.5 lt. yakıyor.Uzun yolda 1 depo ile 370 km. yol yaptım max. 4.5-4.7 lt. lere düşüyor.2 kişi 3 çanta vs. 110-120 ortalama ile varın siz hesap edin....

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yaklaşık 8500km'dir FZ6 Fazer kullanıyorum, uzun yolda yedeğe geçmeden 330 km yaptığım oldu. Sürekli tam gaz gidince 10 lt'ye yakın yakabiliyor (bir depoyu sürekli tam gaz, arada 230-240 ortalama 210 giderek 180km'de bitirdim). Şehir içinde 7 lt/100km gibi bir rakam harcıyorum.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    60tl lik benzinle yedeğe düşmeden uzun yolda bende 320km gittim ortalama hızım 150km idi.
    60tl lik benzinle yedeğe düşmeden Şehir içinde 180 190 km de bitiyor
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    tüm fazerci arkadaşlarıma sesleniyorum bu motorun artıları eksileri bide kawa ern6 f var 2 si arasında gelıp gidiyorum sizce hangisi 10000 lira bütcem var temiz bir makina bulabirmiyim bu paraya lütfen yardım edin teşekkürler şimdi,den...

Motosikleti
    İlk Olarak Silindir Farkı var.Fz6 4 silindirken er6f çift silindir Almışken 4 silindir al arkadaşım.2 silindir seni tatmin etmeyecektir.Fazer Genel olarak Güzel Agresif Bir makinadır.Fazer ı Düşün derim ben.

Arkadaşlar FZ6 almayı düşünüyorum.. Ama bir kaç sorum olacak.. Kronik sorunları nelerdir ? ve şehir dışı yani uzun yolda 100 km de ne kadar yakıyor ? Yani can sıkacak bi motor mu değil mi ? Topiği fazla okuyamadım kusura bakmayın... Rica etsem kısa bi açıklama yapabilir misiniz ?

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar FZ6 almayı düşünüyorum.. Ama bir kaç sorum olacak.. Kronik sorunları nelerdir ? ve şehir dışı yani uzun yolda 100 km de ne kadar yakıyor ? Yani can sıkacak bi motor mu değil mi ? Topiği fazla okuyamadım kusura bakmayın... Rica etsem kısa bi açıklama yapabilir misiniz ?
    bu motorun tek kronik sorunu tps sensörü oda 200 ytl ,benzin sarfiyatından korkma basmazsan km de 150-200 kuruş arası yakıyor basarsan 250 kuruş civarı oluyor ,performansı r6-600 rr aratmayacak şekilde
    motor gerçekten sorunsuz ve performaslı tek eksiği racing motorlar kadar yakışıklı değil ,ortamlarda fazla ilgi çekmiyor

Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun tek kronik sorunu tps sensörü oda 200 ytl ,benzin sarfiyatından korkma basmazsan km de 150-200 kuruş arası yakıyor basarsan 250 kuruş civarı oluyor ,performansı r6-600 rr aratmayacak şekilde
    motor gerçekten sorunsuz ve performaslı tek eksiği racing motorlar kadar yakışıklı değil ,ortamlarda fazla ilgi çekmiyor
    ben grenajlı motora bindim onun için binmek istemiyorum bana göre değil ve bana performansı çok rahat yeter.. yakıt sarfiyatı hiç ama hiç önemli değil..Km de 25 kuruş helal olsun bu motora..Hem bana daha hoş geliyo tipi bu motorun.. peki , 2. el alacak olsam kaç km e birşey önerirsiniz ? 20.000 çok mu ? Ve ben 2 sene Cbr 125 kullandım ondan sonra 1 sene dir de Falcon kullanmaktayım..Sıkıntı yaşar mıyım kontrolünde ? Sanmıyorum ama sorayım dedim...Falcon gibi bi deve ile uğraşmak zor oluyo biraz..(O da arazide zor oluyo o kadar ,asfaltta sorun yok)
    Bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşım

Motosikleti
    bmw 1200rt
    ben grenajlı motora bindim onun için binmek istemiyorum bana göre değil ve bana performansı çok rahat yeter.. yakıt sarfiyatı hiç ama hiç önemli değil..Km de 25 kuruş helal olsun bu motora..Hem bana daha hoş geliyo tipi bu motorun.. peki , 2. el alacak olsam kaç km e birşey önerirsiniz ? 20.000 çok mu ? Ve ben 2 sene Cbr 125 kullandım ondan sonra 1 sene dir de Falcon kullanmaktayım..Sıkıntı yaşar mıyım kontrolünde ? Sanmıyorum ama sorayım dedim...Falcon gibi bi deve ile uğraşmak zor oluyo biraz..(O da arazide zor oluyo o kadar ,asfaltta sorun yok)
    motoru fazla zorlanmamışsa km önemli değilmiş ,bunların motoru çok dayananıklıymış gibi forumlarda bir sürü şeyler yazıldı çizildi
    ben işimi şansa bırakmak istemiyordum o yüzden 1 yıla yakın bir süre 10,000 km yi geçmemiş sağında solunda 1 gram boyası olmayan çiçek gibi bir motor aradım ve sonunda 2004 model birtane buldum ve hemen aldım 12 milyar istedi zorla 11,250 aldım .fiyatı modeline göre biraz pahallı ama bu temizlikte 98 beygir boyasız ve düşük km bulması zor olduğu için 3-5 bakmadım hemen aldım
    sana tavsiyem böyle devirli motor alırken km si biraz düşük olmasında yarar var ,20,000 km deki motoru alsan 2-3 sene sen binsen kmsi 40-50 bin olur busefer ikinci elde çok zor satarsın
    kullanımı gerçekten çok zevkli devirsaati 7000 e kadar senin bindiğin motorların performansında o yüzden şehir içlerinde zapdetmesi kolay fazla zorlanmazsın ,selesi yere çok yakın benim boyum 180 ayaklarım yere tam basıyo endurular gibi yüksek seleli değil

Motosikleti
    CBR125 ve Falcon kullandıysan kullanamayacağın bir makine değil. CBF150'den sonra Fazer aldım, fazla sıkıntı yaşamadım. Hızlanması çok iyi bir motor, yedek parça ve bakım fiyatlar 4 silindir bir motora göre mantıklı. Artçılı İstanbul-Bozcaada 330km yol yaptım, son derece konforlu gidip geldim. Ortalama 100 km'de kullanıma bağlı olarak şehir içi 6lt, uzun yolda 4.5lt, tam gaz kullanımda (200+ hızlarda) 9.5lt yakıyor. 0-200 hızlanmada yarış motorları dışında hiçbir araç yetişemiyor (Porsche'lere karşı birkaç kez denedim ). Eğer almayı düşünürsen 17 bin km'de servis bakımlı 2005 model Fazer'ımı satmayı düşünüyorum, özel mesajla ulaşabilirsin.

Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru fazla zorlanmamışsa km önemli değilmiş ,bunların motoru çok dayananıklıymış gibi forumlarda bir sürü şeyler yazıldı çizildi
    ben işimi şansa bırakmak istemiyordum o yüzden 1 yıla yakın bir süre 10,000 km yi geçmemiş sağında solunda 1 gram boyası olmayan çiçek gibi bir motor aradım ve sonunda 2004 model birtane buldum ve hemen aldım 12 milyar istedi zorla 11,250 aldım .fiyatı modeline göre biraz pahallı ama bu temizlikte 98 beygir boyasız ve düşük km bulması zor olduğu için 3-5 bakmadım hemen aldım
    sana tavsiyem böyle devirli motor alırken km si biraz düşük olmasında yarar var ,20,000 km deki motoru alsan 2-3 sene sen binsen kmsi 40-50 bin olur busefer ikinci elde çok zor satarsın
    kullanımı gerçekten çok zevkli devirsaati 7000 e kadar senin bindiğin motorların performansında o yüzden şehir içlerinde zapdetmesi kolay fazla zorlanmazsın ,selesi yere çok yakın benim boyum 180 ayaklarım yere tam basıyo endurular gibi yüksek seleli değil
    Arkadaşım çok teşekkür ediyorum soruma ve sorularıma vakit ayırdığın için.. 16000 devir 17000 devir bi motorsikletin her zaman ömrü kısa olur çok ii biliyorum..Bi enduroya, bi touringe,crusier a göre...bu önümüzde ki yaza çıkarken alıcam kısmetse nisan gibi..verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim tekrar

Motosikleti
    Arkadaşım çok teşekkür ediyorum soruma ve sorularıma vakit ayırdığın için.. 16000 devir 17000 devir bi motorsikletin her zaman ömrü kısa olur çok ii biliyorum..Bi enduroya, bi touringe,crusier a göre...bu önümüzde ki yaza çıkarken alıcam kısmetse nisan gibi..verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim tekrar
    Fazer bakımları yapıldığı sürece motor açılmadan 100 bini devirir diye düşünüyorum.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer bakımları yapıldığı sürece motor açılmadan 100 bini devirir diye düşünüyorum.
    hesaba uygun olursa ben alırım renk ne darbe boya varmı en son kaca olur para tık keşşşş para okey.... ikimizde mtcyz bir kıyak yaparsın artık

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Fazer in antifirizini değiştirdim ama havasını almayı bilmiyorum bunun için gevşetilip havasının alınıp tekrar sıkılan bir vidası varmı?birde göstergeden diagnostig ayarlarıyla enjeksiyon ayarları yapan oldumu ?

Motosikleti
    bmw 1200rt
    bu forum bitmiş okeye dönüyor bir soru sordum 10 gündür bir allahın kulu cevap yazmadı helal olsun valla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler