Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbf 600 karbüratörlü olanaların son hızı 210 km duymustum, yakıt bıraz daha fazla, ama Abs var
    Honda hornet 600
    Suziki GSX 600 F
    kawasaki z750
    Secım sızın, Alırken devlete ödenen vergıyıde göz onunde bulundurun
    RACE alacam dersen Yamaha R1 al derım, Deviri bitmeyen bir makıne 1 kullan hasta olursun, bazen dusunuyorum_? japonlar dunyalımı yoksa baska bır gezegendenmı geldıler
    litrelik aletlere eminim herkes binmek ister ama ne kadar okuduysam ne kadar konustuysam tehlikeli ve fuzuliden baska bir yorum duymadim gormedim. Seytan kullan elindekini sonra al istedigini diyor ama kasinmamak lazim.
    Ben ust alt full koruma gezerim. 30derecede bile. Maksat riski minimum sekilde zevk almak aletten. O yuzden bilemedim ne yapmaliyim. Mali acidan planlarim var yoksa motor almak asiri sorun degil. Sadece suan onceligi yok. Su anda arastiriyorum ama nSil karar vermeliyim cozemedim.

Tavsiyesi olan varsa beklerim yorumlarini.

Fazerida begenirim ama son nokta midir bilemedim...

Birde sadece mont ve kask ile altinda litrelik motorla gazlayan arkadaslar ne istir? Ben kesin dusmem diye bir kaide mi var? Ben en son 6000km once dustum. Pantolonum olmasaydi belki suan motoru satmistim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 ----------

Duzeltiyorum mont kask ve sortla gezen arkadaslari kastediyorum. Sanki memlekette pist sampiyonu bollugu var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    litrelik aletlere eminim herkes binmek ister ama ne kadar okuduysam ne kadar konustuysam tehlikeli ve fuzuliden baska bir yorum duymadim gormedim. Seytan kullan elindekini sonra al istedigini diyor ama kasinmamak lazim.
    Ben ust alt full koruma gezerim. 30derecede bile. Maksat riski minimum sekilde zevk almak aletten. O yuzden bilemedim ne yapmaliyim. Mali acidan planlarim var yoksa motor almak asiri sorun degil. Sadece suan onceligi yok. Su anda arastiriyorum ama nSil karar vermeliyim cozemedim.

Birde sadece mont ve kask ile altinda litrelik motorla gazlayan arkadaslar ne istir? Ben kesin dusmem diye bir kaide mi var? Ben en son 6000km once dustum. Pantolonum olmasaydi belki suan motoru satmistim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 ----------

Duzeltiyorum mont kask ve sortla gezen arkadaslari kastediyorum. Sanki memlekette pist sampiyonu bollugu var...
    Fıkrın zamanla degısecegıne emınım, ınsan aradıkca farklı makınelere gozu kacıyor, iyi dusun
    En önemlısı kendınızın begenmesı: yakıt,ıkıncı el, parca fıyatları, saglamlık, vergisi

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Selamlar,

Fazer'ın yedek parça durumu nedir ? Zor bulunur mu ? Nerden bulunur ? Fiyatları faiş midir ?

Sevgiler.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Fıkrın zamanla degısecegıne emınım, ınsan aradıkca farklı makınelere gozu kacıyor, iyi dusun
    En önemlısı kendınızın begenmesı: yakıt,ıkıncı el, parca fıyatları, saglamlık, vergisi
    Gozum genelde hanspreelere kacio. Napcaz?
    Ya bu ise hayirlisi die basladim. Simdi deli gibi caddede motorlari suzuyorum...
    Bendeki hyo simdilik beni kesio. Daha 1 yil oldu. 2 yili daha var. Cok var yaaa...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhaba

2,5 yıldır bindiğim er-6 n satıp fazer alan bilge olarak aranıza katıldım

Aldım ama binmeye fırsat bulamadım iş yoğunluğundan, bindikçe iki motor arasında kalan arkadaşlara değerlendirmeler yaparak yardımcı olmayı düşünüyorum.

İlk olarak fazer tek geçiş nedenimi açıklıyım 4 silindir sesi duymaktı, bu da fazerda fazlasıyla var (akrapoviç )
    Kayırlı olsun arkadaşım makinan
    Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla motosiklette son nokta olmaz son noktasını bulamayız.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Selamlar,

2006 model, gri, sadece 6500km'de, 1-2 çizik dışında problemi olmayan, doktor bir arkadaşımdan 10.000 TL'ye fazer almayı planlıyorum. Bir yerden para bekliyorum, eğer gelirse hemen alacağım. Fiyat ve makina hakkında ne düşünüyorsunuz ? Servise götürdük 'daha parçaları bile yerine oturmamış doğru düzgün, sıfır gibi' dediler. Km'si çok düşük ve fiyatı ciddi uygun diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    Alıntı yalowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

2006 model, gri, sadece 6500km'de, 1-2 çizik dışında problemi olmayan, doktor bir arkadaşımdan 10.000 TL'ye fazer almayı planlıyorum. Bir yerden para bekliyorum, eğer gelirse hemen alacağım. Fiyat ve makina hakkında ne düşünüyorsunuz ? Servise götürdük 'daha parçaları bile yerine oturmamış doğru düzgün, sıfır gibi' dediler. Km'si çok düşük ve fiyatı ciddi uygun diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?
    problemsizse hemen alın. ben 2006 model 12000de olan makinamı aralık ayında 10bine aldım. fiyat gayet iyi..
    motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Merhaba arkadaslar,

Bu FZ6 - Fazer hayalimdeki motor diyebilirim ve size bu konuda bir sorum olacak. Kullanıcı ağzından cevap almak işime daha çok geleceğinden forumdaki diğer konuları es geçtim. Tamam biliyorum 600 lük bir motor başlangıç motoru olmaz. 125-250-600 diye gitmeli imkan varsa. Başlangıç için bu motoru alsam bir CBR 600 sürüyormuş gibi zorlanırmıyım ? Yane o kadar seri bir motormu bu ? Gerçekten bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın.
    Eğitimini alsam motorla beraber rahat surebilirmiyim ?

Şimdiden sağolun.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Bu FZ6 - Fazer hayalimdeki motor diyebilirim ve size bu konuda bir sorum olacak. Kullanıcı ağzından cevap almak işime daha çok geleceğinden forumdaki diğer konuları es geçtim. Tamam biliyorum 600 lük bir motor başlangıç motoru olmaz. 125-250-600 diye gitmeli imkan varsa. Başlangıç için bu motoru alsam bir CBR 600 sürüyormuş gibi zorlanırmıyım ? Yane o kadar seri bir motormu bu ? Gerçekten bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın.
    Eğitimini alsam motorla beraber rahat surebilirmiyim ?

Şimdiden sağolun.
    Sadece 27 beygir düşük (600RR, R6, GSX-R600, ZX-6R = ~125hp [ortalama]. --- Fazer6 = 98hp.) 600RR'dan. Duruş pozisyonu farklı. Motoru 18.000rpm değil, 15.000rpm çeviriyor. Lastik ebatları neredeyse birebir.

Ve evet, zorlanırsın. Örneğin 250'lik bir motorda en sert kalkışını dahi yapsan, arka tekerin asfalta tutunamayıp kayma ihtimali çok çok düşük. Bunda ise sert kalkış yapayım derken, sert çakılış yapabilirsin. Agresif kullanımlarda arka tekerin asfalta tutunamama tehlikesi oldukça büyük.

Örneğin yine 250'lik bir motorda 95-100 km ye ulaşmak için 3. vitesi son devirlere kadar zorlaman gerekirken, bu makinada 1. vitesin son devirlerinde 95-100'e patlıyorsun.

Ve yine örneğin 250'lik en kral motor 30hp, bu ise tam 98hp. Aradaki güç farkı sen düşün.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Alıntı yalowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 27 beygir düşük (600RR, R6, GSX-R600, ZX-6R = ~125hp [ortalama]. --- Fazer6 = 98hp.) 600RR'dan. Duruş pozisyonu farklı. Motoru 18.000rpm değil, 15.000rpm çeviriyor. Lastik ebatları neredeyse birebir.

Ve evet, zorlanırsın. Örneğin 250'lik bir motorda en sert kalkışını dahi yapsan, arka tekerin asfalta tutunamayıp kayma ihtimali çok çok düşük. Bunda ise sert kalkış yapayım derken, sert çakılış yapabilirsin. Agresif kullanımlarda arka tekerin asfalta tutunamama tehlikesi oldukça büyük.

Örneğin yine 250'lik bir motorda 95-100 km ye ulaşmak için 3. vitesi son devirlere kadar zorlaman gerekirken, bu makinada 1. vitesin son devirlerinde 95-100'e patlıyorsun.

Ve yine örneğin 250'lik en kral motor 30hp, bu ise tam 98hp. Aradaki güç farkı sen düşün.

Gayet açıklayıcı teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Slm 2005 model 26300 km fz6 fazer 100kmde şehir içi hızım 80 120 180 200
    9,5 lıtre yakıt tuketımı sızce normal mı_?

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Slm 2005 model 26300 km fz6 fazer 100kmde şehir içi hızım 80 120 180 200
    9,5 lıtre yakıt tuketımı sızce normal mı_?
    anormal ne oldu bu ucak mı??? bu kadar yakmaz bir motor hata var hata....

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    ş.içi 9-10 litre yakması normal.daha agresif kullanıldığında daha da çok yakıyor.ancak düşük ve sabit hızlarda kullanıldığında 7 lt ye düşebiliyor.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Motosikleti
    bmw 1200rt
    arkadaşlar sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim
    motorum daha yeni ama huyunu suyunu daha yeni öğreniyorum ,motoru ilk çalıştırdığımda rolantide çalışırken bir sorun yok ama 40-50 km sürüp şehir içine geldiğimde ışıklarda durduğumda rolantide çalışamıyo stop ediyor çalıştırıyorum gene stop ediyor , evin önüne gelip 5-10 dakika beklediğimde tekrar sorunsuz çalışıyor ,koltuğun altındaki rolanti ayarı olduğunu tahmin ettiğim vidayı biraz çevirerek deviri biraz yükselttim ama sonuç değişmedi
    sizce benim motorun arızası neydir?
    bu motorlardan az çok anlayan bir ustaya gösterdim acaba tps sensörü arızasımıdır diye onun yanıtı sensör arızası olsa sürekli yapar dedi bence yakıttan kaynaklı istasyonunu değiş dedi ,başka yerden benzin aldım sonuç gene aynı oldu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha gri Fazer Gitti Siyah Fazer Geldi(06)
    Hararet yapıyor mu? Fannı düzgün çalışıyor mu?

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı Paşa* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet yapıyor mu? Fannı düzgün çalışıyor mu?
    fan açıyor ,hararet yükselmiyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizlere bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim
    motorum daha yeni ama huyunu suyunu daha yeni öğreniyorum ,motoru ilk çalıştırdığımda rolantide çalışırken bir sorun yok ama 40-50 km sürüp şehir içine geldiğimde ışıklarda durduğumda rolantide çalışamıyo stop ediyor çalıştırıyorum gene stop ediyor , evin önüne gelip 5-10 dakika beklediğimde tekrar sorunsuz çalışıyor ,koltuğun altındaki rolanti ayarı olduğunu tahmin ettiğim vidayı biraz çevirerek deviri biraz yükselttim ama sonuç değişmedi
    sizce benim motorun arızası neydir?
    bu motorlardan az çok anlayan bir ustaya gösterdim acaba tps sensörü arızasımıdır diye onun yanıtı sensör arızası olsa sürekli yapar dedi bence yakıttan kaynaklı istasyonunu değiş dedi ,başka yerden benzin aldım sonuç gene aynı oldu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    Aynı sorunları bende yaşıyorum, bir düzeliyor bir bozuluyor, bende ilk aldım motoru direk ustaya gittim tps dedim yok dedi senkron ayarı, yaptı bir ayar beni gönderdi ama arıza devam ediyor bu sefer biraz araştırdım fazer Türkiye deki arkadaşlara danıştım ve TPS olduğunu bir kez daha teşhis ettim hatta yetinmeyip yamaha yetkili servise gittim ve şuanda tps bekliyorum.

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunları bende yaşıyorum, bir düzeliyor bir bozuluyor, bende ilk aldım motoru direk ustaya gittim tps dedim yok dedi senkron ayarı, yaptı bir ayar beni gönderdi ama arıza devam ediyor bu sefer biraz araştırdım fazer Türkiye deki arkadaşlara danıştım ve TPS olduğunu bir kez daha teşhis ettim hatta yetinmeyip yamaha yetkili servise gittim ve şuanda tps bekliyorum.
    cevabınız için teşekkürler bende tps arızası olduğuna kanaat getiriyorum ,acaba siz nerden kaç tl ye aldınız tps sensörünü
    bu arada ustalara güvenim kalmadı allahtan forumlar varda insanlar bilgileniyor ,sizden ricam tps sensörü takılırken imkanınız varsa bir kaç kare resim çekin ,bende resimlere bakarak sensörü kendim değiştirmek istiyorum

benim yaşadığım yerde çin menşeyli ve küçük hacimli motorlardan anlıyo ustalar o yüzden motorumun çoğu bakımını kendim yapıyorum

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    selam arkadaşlar,
    bu fazerlerin 98 beygir olanlarını var, ancak birde 72 beygir olanlarını nasıl anlarız.
    98 Beygir.....

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    eee kimse yokmu cevap verecek ?
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler