Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı ERYİLMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapmışlar benim fazerime korkut abi. ne diyor bu arkadaşlar.
    abi sen biliyorsun r1 e biniyoruz allaha şükür ama hala nerde fazer görsem dibinde oluyorum motorun okadar sevdiğim bir motor.
    yapmayın arkadaşlar fazer kötülenecek bir motor değil. lütfen
    Senin gönlünde yatan bu Eryılmazım Yani fazeer.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha fazer6
    ben fz6 kullanıyorum çok memnunum almayı düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ederim forumdaki arkadaşların yazdıklarını okudum lastik kabaksa arka teker kayar motorum şuanda 20000 km de istediğiniz atikliği çok keyifle alıyorsunuz araçmı sollayacaksınız gazı açtığınızda size o gücü veriyor 180 lik lastikle tam dengede 120 nin üstüne çıktığınızda rüzgarı hissetmeye başlıyorsunuz kafa drenajı olmayan motorlarda 80 de bile tam rüzgar yiyorsunuz. firenleme ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. uzun yol tecrübesinde ise daha önceden motor kullanmışlığınız yoksa uzun yola çıktıysanız 2 saatin sonunda omuzlarınız biraz ağrıyor oda biraz öne eğildiğiniz ve didona yüklendiğiniz için düşük hızlarda daha az oluyor. daha hızlı gitmek istediğinizde sportturing olduğu için racing makinler gibi yatamıyorsunuz deponun üstüne kendinizi biraz arkaya atıp kol dirseklerinizi ayak dirseklerine dayadığınızda birazdaha rahat oluyor ancak dikkatli olmak lazım bir anda makine 180 km ye çıkıyor.
    Şehir içinde keyifli bir sürüşü var vites geçişlerinde 1. ve 2. viteslerde şakkk diye bir ses yapar bu tüm R1 lerde olur. racing lerde de olur endişelenmeyin vites geçişlerde aragazı verin geçişler daha kolay oluyor 3.4.5.6. viteslerde hiç hissetmezsiniz bile. hatta 7. vitesi varmı diye bile ararsınız.))
    daha önceden vitesli motor kullandınız, trafiği okuyabiliyorsanız ve gaz debriyaj kontrolunu yapabiliryorsanız zaten motor sürüyorsunuz demektir. YAMAHAFAZER6 alın derim. tüm motor kullanan arkadaşlara dikkatli keyifli mutlu günler dilerim

Motosikleti
    bmw 1200rt
    mrb sizleri 1 yılı aşkın bir zamandır takip ediyorum fazer hakkında yazılan çizilen her şeyi okudum ve sonunda ybr 125 satıp ,bende bir fazer sahibi oldum ,ilk başlarda v strom ve fazer arasında gidip gelmiştim ama fazerın yaşıma daha uygun olacağını düşünerek v stromdan vaz geçtim ,belki 35 yaşından sonra v stroma binerim ,
    sizlerden fazer hakkında öğrenmek istediğim bir kaç şey var cevaplarsanız sevinirim
    motor 2005 model 11000 km de lastikler yeni gibi ama fren yaptığımda, önde arka lastikte hemen kaymaya başlıyor ,motorun arka kısmı seyir halinde sürekli kayma eğiliminde gaza basmaya korkar oldum hemen patiye kalıp dengesi bozuluyor virajlara girmeye korkar oldum
    büyük ihtimalle lastiklerim raf ömrünü tamamlamışlar ve sertleşmişler

benim yaşadığım yerde ,parke yollar ,dişli asfaltlar bolca mevcut sizce hangi marka lastiği tercih etmeliyim ve en uygun lastiği nerden temin edebilirim ?

birde zinciri nekadar yağlasamda yağlıyim motordan zincir sesine benzer bi ses geliyor sebebi sizce neydir ?

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb sizleri 1 yılı aşkın bir zamandır takip ediyorum fazer hakkında yazılan çizilen her şeyi okudum ve sonunda ybr 125 satıp ,bende bir fazer sahibi oldum ,ilk başlarda v strom ve fazer arasında gidip gelmiştim ama fazerın yaşıma daha uygun olacağını düşünerek v stromdan vaz geçtim ,belki 35 yaşından sonra v stroma binerim ,
    sizlerden fazer hakkında öğrenmek istediğim bir kaç şey var cevaplarsanız sevinirim
    motor 2005 model 11000 km de lastikler yeni gibi ama fren yaptığımda, önde arka lastikte hemen kaymaya başlıyor ,motorun arka kısmı seyir halinde sürekli kayma eğiliminde gaza basmaya korkar oldum hemen patiye kalıp dengesi bozuluyor virajlara girmeye korkar oldum
    büyük ihtimalle lastiklerim raf ömrünü tamamlamışlar ve sertleşmişler

benim yaşadığım yerde ,parke yollar ,dişli asfaltlar bolca mevcut sizce hangi marka lastiği tercih etmeliyim ve en uygun lastiği nerden temin edebilirim ?

birde zinciri nekadar yağlasamda yağlıyim motordan zincir sesine benzer bi ses geliyor sebebi sizce neydir ?
    seninde dediğin gibi sanırım lastiğinin ömrü bitmiş. ama yinede lastiğinin üzerindeki üretim tarihini kontrol et.
    sanin kullanacağın lastik seçimin bence ''road'' olmalı. buz motor ve anes motrun internet sitelerinden baka bilirsin istediğin lastiklere.
    DRİFT RELİGİON

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eryılmaz açıklama yapmış ekleyeceğim zincir sesine benzer şey motordan geliyorsa Ya egzantirik sesidir yada sibop ayarları bozulmuş olabilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hepinize merhaba

2,5 yıldır bindiğim er-6 n satıp fazer alan bilge olarak aranıza katıldım

Aldım ama binmeye fırsat bulamadım iş yoğunluğundan, bindikçe iki motor arasında kalan arkadaşlara değerlendirmeler yaparak yardımcı olmayı düşünüyorum.

İlk olarak fazer tek geçiş nedenimi açıklıyım 4 silindir sesi duymaktı, bu da fazerda fazlasıyla var (akrapoviç )

Motosikleti
    bmw 1200rt
    motoruma yeni bir lastik alma aşamasındayım ,sizlerin görüşü benim için değerli bu forumda ve diğer forumlarda okumadığım sayıfa kalmadı ,herkes kullandığı lastiği övüyor ama ençok öne çıkan lastik markaları michelin ,metzeler ve pirelli ,sizce bu motora en çok hangi lastik yakışıyor ,
    lastiklerin bu denli pahallı olduğunu daha yeni öğrendim o yüzden iyi araştırıp en iyisini almak istiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    StreetFigther
    Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruma yeni bir lastik alma aşamasındayım ,sizlerin görüşü benim için değerli bu forumda ve diğer forumlarda okumadığım sayıfa kalmadı ,herkes kullandığı lastiği övüyor ama ençok öne çıkan lastik markaları michelin ,metzeler ve pirelli ,sizce bu motora en çok hangi lastik yakışıyor ,
    lastiklerin bu denli pahallı olduğunu daha yeni öğrendim o yüzden iyi araştırıp en iyisini almak istiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    Bridgestone'ları ben yakıştıryorum. Orjinal ekiman olanları. Pirelli'de fena durumuyor...

Kullanım açısından da eğer öyle çok sportif bir sürüşten uzun yol yapıyorsan gene orjinal Bridgestone'dan biraz daha yumuşal lastik işini görür düşünüyorum.

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Selamlar,

Hyosung GT250R kullanıcısıyım. FZ6 Fazer (Bulabilirsem ABS'li) almayı planlıyorum bir kaç ay içinde. Geçen arkadaşımın fazerı ile biraz dolaşma imkanım oldu. Muhteşem rahat. Hyosungdan sonra motor sesi inanılmaz stabil ve sessiz. Buram buram kalite kokuyor diyebilirim.

Ancak bir yüksek olması beni korkutuyor. Kullanan arkadaşlar virajlarda zorluk yaşıyorlar mı ? Hiç yoksa sele yüksekliği 10cm falan yukarda. Araçların çoğuna tepeden bakıyorum neredeyse. 1-2 viraja girdim yatırmaya korktum. Hem makina emanet, hem de sorup soruşturmadan, limitlerini bilmeden viraja girmek mantıksız diye düşündüm.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Şiddetle tavsiye ederim, aynı şüpeler bendede vardı.
    Frenleri zayıf oldugunu ıdda edenler var, 100 km hızla gıderken bıle normal bır frende 30mt duruyor. Bu Frenlerın neresı zayıf 100 km hızla gıderken 4 mtredemı duracak_?_?
    Vıraj kabiliyetleri cok guzel sorunsuzca gırersın, vitesleri kemikli bakımını yaptıgın surece yolda bırakmaz
    Biraz yokus yukarı oldugu yolda, 800 metrede 5 viteste 200 km hıza ulasıyor
    Racelerden daha kullanıslı sehır ıcınde

Motosikleti
    Yamaha gri Fazer Gitti Siyah Fazer Geldi(06)
    Fz6 Fazer'ımı bir transalpın sahibi istiyor.Yani kafa kafa ya takas edelim diyor.Fazer dan sonra transalpa bnsem zevk alabilir miyim?Fazerdan sonra transalp almak mantıklı mı?

Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı Paşa* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz6 Fazer'ımı bir transalpın sahibi istiyor.Yani kafa kafa ya takas edelim diyor.Fazer dan sonra transalpa bnsem zevk alabilir miyim?Fazerdan sonra transalp almak mantıklı mı?
    Buyuk bı bosluga DUSERSIN, arkandan sankı bırı asılıyormus gıbı gelır, sezon basında bende kucuk bı motosıklete gecıs yapacam, bıraz para bırıktırdıkten sonra YAMAHA R1 gececem. ara sıra ybr 125 kullanıyorum acayıp gelıryor, ilk baslarda alısamazsın, seversen guzel olur ama bı burukluk yasarsın

Motosikleti
    Saol FZ6_Fazer ama kararsız kaldım.Transalpta çok sağlam motor ama fazer daki sesi görüntü ve torku onda alamıcağıma eminm.Ama fazer ı bırakamıyacağım sanırım.Fazer da çok mükenmel motor.Bide Transalp la şehir içi rahat edebilir miyim ?

Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı Paşa* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol FZ6_Fazer ama kararsız kaldım.Transalpta çok sağlam motor ama fazer daki sesi görüntü ve torku onda alamıcağıma eminm.Ama fazer ı bırakamıyacağım sanırım.Fazer da çok mükenmel motor.Bide Transalp la şehir içi rahat edebilir miyim ?
    kılo olarak honda daha agır ama sehır ıcınde fazerdan daha kolay kullanırsın sana tavsıyem, kucuk motosıklet kullan bazen, devamlı aşısı yapılmamış fazer binme

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Fazer ABS'li mi Fazer ABS'siz mi ? Ben kontrollü duruş için ABS'nin birebir olduğunu ve özellikle ani frenlemelerde ön tekerleğin kilitlenmesini engellediğini okudum.

Motosikleti
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kılo olarak honda daha agır ama sehır ıcınde fazerdan daha kolay kullanırsın sana tavsıyem, kucuk motosıklet kullan bazen, devamlı aşısı yapılmamış fazer binme
    Fazer ımın yanına küçük bi motor mu alayim diyor sun?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ybr 125 yakısır bence ama sız neyı seversınzıkı_?
    En son kac km hzı yaptınız fazerde

Motosikleti
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 yakısır bence ama sız neyı seversınzıkı_?
    En son kac km hzı yaptınız fazerde
    235 - 240 arsında gidip geliyorum ama fezarımı değiştirme kararından vazgeçtim. Çok Teşekkürler.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Herkese selamlar,

Ben de bir Hyosung GT 250 R kullanicisiyim. Henuz bu motorla yapacagim cok km var. Toplamda bi 10000 daha yaparim sanirim. Bu motoru alirken 4-5 ay arastirmistim tarzimi belirlemek ve uygun cc ve fiyatta bir motor alabilmek icin. Simdi bir sonraki adimi belirlemeye calisiyorum. Hedefim aslinda CBR 600 RR ya da R6. Dedigim gibi yarin degil ama bi gun bunlardan biri olacak.
    Bu baslik icin yazilmis mesajlarin hepsini yani 46 sayfayi da okudum su son iki gunde. Aklimi zaten kurcaliyordu ama simdi Fazer daha bi ho gorunmeye basladi. Heleki gecen gun onumden gecen motor noktayi koyuyordu az kalsin.

Fazer disinda belirttigim motorlarida kullanan ve bana tavsiyede bulunabilecek arkadaslar var midir?
    Malum sehir ici ve cogunlukla ev- is arasi gunde ortalama 100 km ve TEMde kullaniyorum.

Ne diyorsunuz?

Keske mototali bi gunlugune kapatip da her motora tektek binebilsem ;)

Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Ben de bir Hyosung GT 250 R kullanicisiyim. Henuz bu motorla yapacagim cok km var. Toplamda bi 10000 daha yaparim sanirim. Bu motoru alirken 4-5 ay arastirmistim tarzimi belirlemek ve uygun cc ve fiyatta bir motor alabilmek icin. Simdi bir sonraki adimi belirlemeye calisiyorum. Hedefim aslinda CBR 600 RR ya da R6. Dedigim gibi yarin degil ama bi gun bunlardan biri olacak.
    Bu baslik icin yazilmis mesajlarin hepsini yani 46 sayfayi da okudum su son iki gunde. Aklimi zaten kurcaliyordu ama simdi Fazer daha bi ho gorunmeye basladi. Heleki gecen gun onumden gecen motor noktayi koyuyordu az kalsin.

Fazer disinda belirttigim motorlarida kullanan ve bana tavsiyede bulunabilecek arkadaslar var midir?
    Malum sehir ici ve cogunlukla ev- is arasi gunde ortalama 100 km ve TEMde kullaniyorum.

Ne diyorsunuz?

Keske mototali bi gunlugune kapatip da her motora tektek binebilsem ;)

Honda cbf 600 karbüratörlü olanaların son hızı 210 km duymustum, yakıt bıraz daha fazla, ama Abs var
    Honda hornet 600
    Suziki GSX 600 F
    kawasaki z750
    Secım sızın, Alırken devlete ödenen vergıyıde göz onunde bulundurun
    RACE alacam dersen Yamaha R1 al derım, Deviri bitmeyen bir makıne 1 kullan hasta olursun, bazen dusunuyorum_? japonlar dunyalımı yoksa baska bır gezegendenmı geldıler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler