Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    FZ6 Fazer'i araştırıyorum=)
    ilginize teşekkür ederim söyledikleriniz aklımdaki şüpheleri sildi çok sağolun aslında normalde kendine güvenen biriyim ama yinede bi kaç kişi kullanamazsın birden scooter'dan öyle bi motora geçme fln dediler o yüzden sizlere bi danışmak istedim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni tiger05 dı. şimdi 92 integra
    slm lar bı arkadasım fazer arıyor 2003-2005 cıvarı .....otomobille takas dusunuyor..
    http://www.sahibinden.com/_son_fiyat...XQQdisplayitem
    ilanı bu yardımcı olursanız sevinirim...tşk.
    [U][B][COLOR="Red"]markası modeli önemli degil asıl önemli olan ::: istedigin zaman...istedigin sekilde...istedigin yerde olman....özgürlük...[/COLOR][/B][/U]

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    arkadaslar fazer almak uzereyım 2006 model 18 bınde bu motoru denedım zaten tanıdık motordan bı suphem yok fakat aklıma bı sey takıldı kronık bır arızası varmı bu motorların ?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar fazer almak uzereyım 2006 model 18 bınde bu motoru denedım zaten tanıdık motordan bı suphem yok fakat aklıma bı sey takıldı kronık bır arızası varmı bu motorların ?
    bildiğim tek eksikliği evcilleştirilemiyor
    AhmKse bunu beğendi.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim tek eksikliği evcilleştirilemiyor
    guzel bı yorum

Motosikleti
    yaw baska yorum yokmuuu

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kronik arıza değilde belli model aralığında TPS (kelebek konum algılayıcısı) arızası yaşandı. Fakat Yamaha bunu garanti karşılığında ücretsiz olarak değiştiriyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin;

http://www.fazerturkiye.org/forum2/s...ead.php?t=8292

Bunun dışında yine söyliyim kronik arızası değilde karakteristik bazı özellikleri var diyebilirim.

Arka fren çabuk kitliyor diyorlar ki ben böyle bir problem yaşamadım.

Vites geçişleri özellikle 1-2. vites kemikli. Yeni alanların yüzde 90'ı bunu soruyor.

Ön fren maneti zamanla 7-8000 devir arasında cızırdama yapıyor, daha doğrusu şırıldama Günlerce bu ses nerden geliyor diye arama diye söylüyorum.

Birde Fazer vitesde değilken değişik bir ses duyabilirsin. Debriyajdan kaynaklanıyor. Vitese attığında ya da debriyaj manetini tekrar sıktığında düzeliyor.

En ufak şeyi dahi yazdım. Bunun dışında benim aklıma gelen birşey yok...
    Şimdiden hayırlısı olsun diyelim. Fazer gerçekten güzel, eylenceli motosiklet.
    Okan ACAR

merhabalar 2010 nisan ayında ehliyet alacağım, daha önceden motosiklet kullanmadım, kullandığım tek iki tekerlekli araç bisiklet idi. 2010 nisan ayında ehliyetimi aldıktan sonra Fazer ABS almayı düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse, bir kaç sorum olacak.

şimdi biliyorum ki 600cclik motorları başlangıç için tavsiye etmiyorlar ancak bi süre sonra ufak ccli motor az geleceğini biliyorum ve al sat işleriyle uğraşmak istemiyorum bundan dolayı direkt olarak fazer ile başlamayı istiyorum. ama biliyorum ki 600cc ile başlamadan önce daha iyi olması için kurslara katılmak iyi olur bundan dolayı hangi kurslara katılmamı tavsiye edersiniz ?

2009 model 2. el fazer almayı düşünüyorum sıfırı 20.750 olan bi aletin 2009 model 2. eli tahminen ne kadara düşer nisan-mayıs gibi ? ve bunun için kredi alınabiliyor mu ? akbankın sitesine baktım fakat 2. el motor için kredi yoktu.

son olarak da koruma olarak vücut korumalıklarından mı alınmalı yoksa mont tarzı şeylerden mi ? eğer mont ise nasıl bişey olmalı? deri mi yoksa normal olanlardan mı ?
    kask konusunda AGV airoh shoei lazer bunlardan birinin kapalı ve iyi kasklarından birini almayı planlıyorum. dizlik- sırtlık için tavsiye edeceğiniz markalar var mı ?

teşekkürler

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Junger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 2010 nisan ayında ehliyet alacağım, daha önceden motosiklet kullanmadım, kullandığım tek iki tekerlekli araç bisiklet idi. 2010 nisan ayında ehliyetimi aldıktan sonra Fazer ABS almayı düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse, bir kaç sorum olacak.

şimdi biliyorum ki 600cclik motorları başlangıç için tavsiye etmiyorlar ancak bi süre sonra ufak ccli motor az geleceğini biliyorum ve al sat işleriyle uğraşmak istemiyorum bundan dolayı direkt olarak fazer ile başlamayı istiyorum. ama biliyorum ki 600cc ile başlamadan önce daha iyi olması için kurslara katılmak iyi olur bundan dolayı hangi kurslara katılmamı tavsiye edersiniz ?

2009 model 2. el fazer almayı düşünüyorum sıfırı 20.750 olan bi aletin 2009 model 2. eli tahminen ne kadara düşer nisan-mayıs gibi ? ve bunun için kredi alınabiliyor mu ? akbankın sitesine baktım fakat 2. el motor için kredi yoktu.

son olarak da koruma olarak vücut korumalıklarından mı alınmalı yoksa mont tarzı şeylerden mi ? eğer mont ise nasıl bişey olmalı? deri mi yoksa normal olanlardan mı ?
    kask konusunda AGV airoh shoei lazer bunlardan birinin kapalı ve iyi kasklarından birini almayı planlıyorum. dizlik- sırtlık için tavsiye edeceğiniz markalar var mı ?

teşekkürler
    hondanın güvenli sürüş teknikleri adlı bi programı var 4 seviyeden oluşan buna veya bmw'nin academy rider kursu var bunlara katılmanı tavsiye ederim bütçene göre 2side yararlı kurslardır

nisan-mayıs aylarından önce almaya bak bence marttan sonra sezon açılmış olduğundan fiyatlarda yükselme olur sezon içinde motoru biraz daha pahalıya almış olursun kıştan al bakımlarını yapıp garajda bekletmek daha makul fiyatlar hakkında bir yorum yapamayacam çünkü fazer'a hiç bi alıcı gözüyle bakamadım ilgilenmedim kısacası 2. eli nedir bilmem

vücut korumalıklarındanda bir kısmını almak zorundasın zaten mont olarak deri mont al düştüğünde kumaş gibi yırtılmaz ve seni asfalt üzerinde en kısa sürede durmanı sağlayacak şey deri olacağından alıcağın hasar daha az olacaktır.
    güzel bir mont bellik iyi bir kask eldiven almanı temenni ederim ileriki zamanlar için mont ve motobot'ta alsan iyi olur bunlar senin yararına heleki ilk başladığını düşünürsek en baştan al o kalın süet botlar felan düştüğünde asfalt yüzü gördüklerinde paramparça olan şeylerdir sert diye korur düşüncesine kapılma en baştan korumalarını tam al için rahat olsun düştüğünde ufak tefek ağrıların olsun en fazla kırık çıkık gibi şeylerden iyidir.

hangi kaskı alıcak olursan ol ECE veya DOT onaylarının olmasına dikkat et kaskta çok önemli unsurlardan biridir bu onaylar çeşitli testlerden geçirilip veriliyorlar basit şeyler değil can güvenliği nede olsa bazı kasklarda 2 onay birden bulunur baktığın kasklar iyi ek olarak HJC Vemar'ın bazı modelleri ixon markalarınada bakabilirsin tabi aynı onaylar olduğu sürece HJC shoei'le aynı derecede olan bi kask ama türkiyede çok kullanıcısı yok fazla bilinmez ondan sırtlık ve bellik olayına gelince sırayla ufo/armode markaları işini çok iyi görücektir

sana ilerisi için asfalt yüzü görmeyeceğin bol rüzgarlı sürüşler dilerim
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

teşekkürler öncelikle ilgilendiğiniz için
    bmw rider için açıkcası o kadar parayı motora verdikten sonra oraya gidebileceğimi sanmıyorum
    ama hondanın 2-3-4 ü almayı düşünüyorum ya da 3-4 ü felan

kask olarak lazer d1 i buldum ece dot as sertifikaları var , mont olarak revit nin bi deri montuyla sırtlık bellik ve dirseklik kullanmayı düşünüyorum pantolon olarak bi tane fermuarlı vardı o ve bir dizlik ve bir de gene revit nin bi deri eldiveni vardı onu düşünüyorum. başka kullanılması gereken bir şey var mı ?

bir de yanlış yazmışım 2010 model 2. el fazer almayı düşünüyorum kısmet olursa, baktıgım kadarıyla 5.000tl ye yakın düşüyor 2. el- sıfır arası aletlerin fiyatı yani bu noter masraflarıyla felan birlikte 15 bin tl ye alınabilecek bi alet bulursam çok iyi olacak.

motora bakmaya gidince herhangi bi yamaha servisine götürsek anlarlar değil mi iyi değil diye ? yoksa tavsiye edeceğiniz bi servis-yer var mı ? (istanbul mümkünse anadolu yakası)

son olarak bir de başlangıç sürücüsünü rahatsız ve kötü etkileyebilecek kronik bi sorunu var mı ? 1 ve 2. vitesler dişli diyorlar mesela onun dışında ?

gene bişey daha sorayım bu 15-16 civarına 2. el fazer dışında ne alınabilir ? SS tarzı da olabilir

Motosikleti
    fz1 fazerr
    slm arkadaşlar benim de bir sorum vardı.bu fazerr modellerinde 2008 model olupta 78 beygir olan modelleri hakkında bilgi verirmisiniz yani kıyaslama yaparsak 98 beygir olanlarla kıyasladığımızda kasa makyajlımı yoksa 2006 kasalar gibimi ve 78 beygir olan larda tutuluyormu yoksa 98 beygir daha mı iyi şimdiden teşekürler
    [U][U][COLOR="Red"][/COLOR][COLOR="Blue"]Menfaat yolunda edinilen dostluk,çile yokuşunda son bulurmuş[/COLOR][/U].[/U]

Motosikleti
    bılgı ıcın tesekkurler ;)

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı yunus_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim de bir sorum vardı.bu fazerr modellerinde 2008 model olupta 78 beygir olan modelleri hakkında bilgi verirmisiniz yani kıyaslama yaparsak 98 beygir olanlarla kıyasladığımızda kasa makyajlımı yoksa 2006 kasalar gibimi ve 78 beygir olan larda tutuluyormu yoksa 98 beygir daha mı iyi şimdiden teşekürler
    2008 modeller önceki modellere göre makyajlı diye biliriz. ön far ve yolculuk camı,arka yolcu pegleri,arka maşa benim aklımda kalan farklılıklar fiziksel olarak. 78 hp avrupa standartlarına göre ayarlanmış. ancak 98hp olabiliyor ufak bir operasyonla.
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    teşekkürler öncelikle ilgilendiğiniz için
    bmw rider için açıkcası o kadar parayı motora verdikten sonra oraya gidebileceğimi sanmıyorum
    ama hondanın 2-3-4 ü almayı düşünüyorum ya da 3-4 ü felan

kask olarak lazer d1 i buldum ece dot as sertifikaları var , mont olarak revit nin bi deri montuyla sırtlık bellik ve dirseklik kullanmayı düşünüyorum pantolon olarak bi tane fermuarlı vardı o ve bir dizlik ve bir de gene revit nin bi deri eldiveni vardı onu düşünüyorum. başka kullanılması gereken bir şey var mı ?

bir de yanlış yazmışım 2010 model 2. el fazer almayı düşünüyorum kısmet olursa, baktıgım kadarıyla 5.000tl ye yakın düşüyor 2. el- sıfır arası aletlerin fiyatı yani bu noter masraflarıyla felan birlikte 15 bin tl ye alınabilecek bi alet bulursam çok iyi olacak.

motora bakmaya gidince herhangi bi yamaha servisine götürsek anlarlar değil mi iyi değil diye ? yoksa tavsiye edeceğiniz bi servis-yer var mı ? (istanbul mümkünse anadolu yakası)

son olarak bir de başlangıç sürücüsünü rahatsız ve kötü etkileyebilecek kronik bi sorunu var mı ? 1 ve 2. vitesler dişli diyorlar mesela onun dışında ?

gene bişey daha sorayım bu 15-16 civarına 2. el fazer dışında ne alınabilir ? SS tarzı da olabilir
    3 ve 4 için önceki eğitimlerden geçmiş olman gerekiyor yani 3 için 2yi alman gerekli 4 içinde 3. eğitimi

korumalık seçimlerin iyi gibi mont ve pantolon işini fermuarlı tulumlada çözebilirsin (fermuardan kastım 2 parça olanlar var mont ve pantolonu olarak fermuarla birleşiyorlar)

servis olarak yorum yapamayacam yine bir bilgim yok konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olacaklardır gördüklerinde

açıkçası bi kaç defa çok uzun olmasada kullanma şansım oldu tepemdeki eryılmaz arkadaşın motorunu 1 ve 2. vitesler dışında bişeyi gözüme çarpmadı güzel atak bi makina güçlü direk tekere gelebiliyor dikkat etmen gereken hususlardan biriside bu
    sadece ss ve cbf600 gibi geniş arka lastiği yok aşırı yatıramazsın virajda felan o kadar oda büyük sorun değil ss makina değil zaten

ss olarak 600f alabilirsin yumuşak makinadır rahatta sport touring derler koltuk yapısından dolayı ama katologlarda ss olarak geçer

cbf600 mü cbr600f mi ? cbr600f ise, garantileri bitmiştir bu motorların ? sorun çıkarırsa honda bizi ağlatır diye düşünüyorum yanlış mı doğru mu düşünüyorum acep ? grenajlı yaw bide düşürürsek Allah korusun, yanmışız :D biz fazerdan devam edelim en güzeli fiyatı da uygun
    direkt tekere gelebiliyor derken neyi kastettin ? kusura bakma cahilim biraz

hesaplarıma göre kurs 820tl tutucak, ehliyet işi 450 tl
    şeyi merak ediyorum ehliyet için daha ucuz yerler var mıdır ? sonuçta hondanın eğitimlere katılıcaz direkt bisiklet sürebiliyo musun diyen yerlere de gidebilirim diye düşünüyorum ? :D

teşekkürler tekrar bu arada

Motosikleti
    cbf600 mü cbr600f mi ? direkt tekere gelebiliyor derken neyi kastettin ? kusura bakma cahilim biraz

hesaplarıma göre kurs 820tl tutucak, ehliyet işi 450 tl
    şeyi merak ediyorum ehliyet için daha ucuz yerler var mıdır ? sonuçta hondanın eğitimlere katılıcaz direkt bisiklet sürebiliyo musun diyen yerlere de gidebilirim diye düşünüyorum ? :D

teşekkürler tekrar bu arada

150 milyona felan kurslar wardı bildiğim kadarıyla sitede ilanlarıda oluyor ara ara
    cbf600 ve cbr600f farklı modellerdir
    ehliyetten önce hondaya katılmanı tavsiye ederim çok daha etkili olacaktır hem doğru sürüş pozisyon ve teknikleri açısından hemde doğru donanımla bilgilenmen dahilinde

arkadaşlar yeni 2004 fazer aldım müthiş bir makina.sitedeki bilgilerin çok faydası oluyor.
    cbf 500 ardından caponord etv 1000 ve şimdi fazer müthiş geldi.kafası olan kask kullanır

siteden baktım zaten de 450 tl ye geliyor tüm masraflarla beraber, hondaya zaten motor alacaksam katılmayı istiyorum ha ola ki çark edip scooter alırsam o zaman sadece ehliyeti alırım

cbr600 rr ları düşünüyodum bi vakit de sırf şehiriçi kullanıcam trafik felan , oturuş pozisyonu daha zorlayıcı ondan dolayı gene fazer a döndüm gibi grenaj derdi de yok ^^

hem konuyu uplamış olalım hem de bi soru daha soralım

şehir içinde 10-15km lik yol gidicem her gün şehir içi olması sebebiyle yorar mı ? gerçi tam şehir içi de sayılmaz ama

Motosikleti
    hem konuyu uplamış olalım hem de bi soru daha soralım

şehir içinde 10-15km lik yol gidicem her gün şehir içi olması sebebiyle yorar mı ? gerçi tam şehir içi de sayılmaz ama
    yormaz fazer rahat bi makinadır
    alışana kadar biraz yorulabilirsin anormal bir durum değil buda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler