Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Herkese selamlar.Artık bende Fazer sahibiyim.2008 model 78 hp versiyon.Bütün forumu okumama rağmen 78 ile 98 hp lik karşılaştırma bulamadım.Ayrıca ilginçtir,geçtiğimiz hafta sonu 2006 model 98 hp lik arkadaşın motoruyla denedik.İkisi de aynı ivmelenmeye sahip.Son sürat olarak ta sert rüzgara karşı 221 km yi gördüm.Bir arkadaş beyinle oynayınca 96 hp olabileceğini yazmış ama açıkçası ben pek gerek görmüyorum.

Yalnız motor gerçekten çok rahatmış.Kullanınca anlıyor insan.
    78 hp lik motoru olan varsa bana farkını söylyebilirmi?

Kazasız ve zevkli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Fazer S2
    2007 Farez S2 de 97 oktan mi 95 oktan benzin mi kullanmaliyiz? farki nedir bilen varmi

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Artık bende Fazer sahibiyim.2008 model 78 hp versiyon.Bütün forumu okumama rağmen 78 ile 98 hp lik karşılaştırma bulamadım.Ayrıca ilginçtir,geçtiğimiz hafta sonu 2006 model 98 hp lik arkadaşın motoruyla denedik.İkisi de aynı ivmelenmeye sahip.Son sürat olarak ta sert rüzgara karşı 221 km yi gördüm.Bir arkadaş beyinle oynayınca 96 hp olabileceğini yazmış ama açıkçası ben pek gerek görmüyorum.

hayırlı olsun yeni motorun. allah kaza bela göstermesin. benim motorumda 98beygir
    98bg ile78 bg arasındaki fark
    78bg motor 11500 dev/dk 78 beygir güç üretir ve 10000 dev/dk 51.6nm tork üretir
    98bg motor ise 12000 dev/dk 98 beygir güç üretir. 10000 dev/dk 63.1nm tork üretir
    aradaki fark hem beygir farkı hemde tork farkıdır

Alıntı ecder33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 Farez S2 de 97 oktan mi 95 oktan benzin mi kullanmaliyiz? farki nedir bilen varmi
    kullanım kılavuzunda yazan: sahip olduğunuz yamaha motosiklet 91 veya daha yuksek oktanlı kurşunsuz benzile çalışmak üzere tasarlanmıştır. vuruntu olması durumunda farklı bir marka veya kurşunsuz süper benzin kullanın. diye yazıyor.
    ben kendi motorumda kurşunsuz 95 oktan kullanıyorum.
    DRİFT RELİGİON

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bende 95 kullanıorum aslında 98 yada dier daha kaliteli benzinler daha yüksek performans gösterebilir çünkü sıkıştırma oranı bu motorun yüksek olduğundan dolayı performansa katkısı olur ama 150cc 250cclik motorlarda pek bi işe yaramaz cebe zararı olur.bu arada 20 beygir gerçekten yüksek bir rakam ve tabiki farklar olacaktır ivmelenmede belki hissedilecek bi fark yaratmaz ama son süratte yaratır benimki 250km civarı yapıor

Motosikleti
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 95 kullanıorum aslında 98 yada dier daha kaliteli benzinler daha yüksek performans gösterebilir çünkü sıkıştırma oranı bu motorun yüksek olduğundan dolayı performansa katkısı olur ama 150cc 250cclik motorlarda pek bi işe yaramaz cebe zararı olur.bu arada 20 beygir gerçekten yüksek bir rakam ve tabiki farklar olacaktır ivmelenmede belki hissedilecek bi fark yaratmaz ama son süratte yaratır benimki 250km civarı yapıor
    Cevabın için çok teşekkürler arkadaşım.Beygiri düşük de olsa performansı bana yeterli.Çok sevdim bu motoru.Alır almaz Xenon ve alt sakal uygulaması yaptırdım.Motor şu anda 4000 km.de.Bir dahaki bakım sanırım 10000 km.de.Ama ben 10000 km yağ değiştirmeden giden bir araca binmedim hiç.Siz de 10000 km.de mi bakım yaptırıyorsunuz?

Motosikleti
    StreetFigther
    Selamlar ilk önce yeni motorunuz hayırlı olsun.

78 beygirlik makınaların 98'e çıkabildiği yabancı forumlarda da yazılmıştı. Çok büyük bir fark olduğunu zannetmiyorum. 98 ile 78 beygirlik makinalar arasında fark tam gaz sürüşler ile aynı tepki zamanlarında hareket etmek ile anlaşılabilir. Zaten 78'lik makınaların orta devir performanslarının 98'liklerden daha iyi olması gerekiyor.

Kullanım kitapçığında ilk yağ değişimiden sonra 10000 kmde bir bakım yapılacağı yazıyor. Eğer yağ değişimini tam sentetik yağ ile yaptıysanız 10000 kmye kadar devam edebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı VWci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ilk önce yeni motorunuz hayırlı olsun.

78 beygirlik makınaların 98'e çıkabildiği yabancı forumlarda da yazılmıştı. Çok büyük bir fark olduğunu zannetmiyorum. 98 ile 78 beygirlik makinalar arasında fark tam gaz sürüşler ile aynı tepki zamanlarında hareket etmek ile anlaşılabilir. Zaten 78'lik makınaların orta devir performanslarının 98'liklerden daha iyi olması gerekiyor.

Kullanım kitapçığında ilk yağ değişimiden sonra 10000 kmde bir bakım yapılacağı yazıyor. Eğer yağ değişimini tam sentetik yağ ile yaptıysanız 10000 kmye kadar devam edebilirsiniz.
    Açıklama için çok teşekkürler.Bir de benzin yakışı için değişik yorumlar var.Ben düşük devir kullandığım halde 7 litre civarı yakıyor.Normalmidir?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

hayırlı olsun. gs500 gitti o zaman herhalde,peki iki motoru kıyaslayabilir misiniz acaba ? ne artıları ne eksileri var sizce ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. gs500 gitti o zaman herhalde,peki iki motoru kıyaslayabilir misiniz acaba ? ne artıları ne eksileri var sizce ?
    Sevgili chopperrider,daha önce de yazmıştım.Benim GS 500 den önceki motorum Kawasaki Z 750 idi.Ama Suzuki açıkçası onu bana hiç aratmadı.Özellikle rahatlığı ve ekonomisi ile süper bir motor GS 500.Ayrıca bana hiç sorun çıkarmadı diyebilirim.Üstelik üst devirleri muhteşem bir motor.Tabii ki Kawasaki ile kıyaslanmaz ama kendi sınıfı için fazla bile.Fazer'a geçmemin sebebine gelince.Fazer'ın kullanımı da Suzuki kadar rahat.Ayrıca ben 1.82 boyundayım ve yüksek bir motor istiyordum açıkçası.Görüntü ve ses olarakta daha heybetli olduğunu kabul etmek gerek.Ben normalde çok sürat yapan biri değilim.Aslında Suzuki bana yetiyordu.Ama insanoğlu işte.

Suzuki'mi özlüyorum açıkçası ama yeni motorumu da seviyorum.Eğer küçültmek istesem kesinlikle yine gs 500 alırım.Motorumu sattığımda 23000 km de idi ve alan arkadaş çok memnun kaldı.Üstelik o arkadaş çin malı 150 lik kros makinadan sonra Gss 500 e binince ona çok daha iyi geldi.

Gelelim karşılaştırmaya.

Suzuki alt devirlerde daha torklu
    Fazer 4 silindirin verdiği avantajla üst devirlerde muhteşem
    Suzuki çok ekonomik.Fazer için aynı şeyi söyleyemeyeceğim
    Suzuki virajlara çok daha iyi yatıyor.
    Fazer'ın ağırlık merkezi biraz yüksekte kalıyor ve virajlarda tedirgin ediyor.
    Ben motoru Bodrum'dan aldım ve İstanbul'a binerek geldim.Yani alır almaz 800 km yol yaptım.Yolda motorun sürat ve viraj limitlerini deneme fırsatım oldu.Alışana kadar virajlarda bayağı bir yavaşlamak zorunda kaldım.Ama şimdi çok daha iyiyim.

Fazer'ı tercih sebeplerinden biri de motorun tipi.Nerdeyse hiç bir sınıfa girmeyen,enduro rahatlığında,racing atikliğine sahip bir motor.Almadan önce bütün forumları okudum ve öyle karar verdim.Size de tavsiye ederim.Ama benzin yakışı biraz fazla.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hocam hayırlı olsun. kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah.
    aslında kısa bi zaman önce benim de çok istediğim bi motordu fazer. ben de sizin gibi sürat düşkünü değilim ama benim boy da sizinkiyle aynı, suzuki azıcık alçak ve küçük kalıyo sanki altımda. ayrıca 4 silindir sesine de herkes gibi aşığım.

ancak son günlerde fazer ve benzer 4 silindir sevdamdan vazgeçtim gibi. güç olunca kullanmamak zor ve de tedirgin oluyorum bazen kendime güvenemiyorum. sırfbu nedenle çok tarzım olmamasına rağmen iki tekerden vazgeçemediğim için cruiser denemeye karar verdim. benim de motor satılırsa bu aralar bi m800 shadow ya da gv650 düşünücem.
    bu arada sormam da mahsur yoksa suzukiyi kaça verdiniz ? eğer burdan yazmak istemezseniz özelden bildirirseniz sevinirim. motorun reel piyasasını tespit etmeye çalışıyorum da. selamlar.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    yok

yeni motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    StreetFigther
    Açıklama için çok teşekkürler.Bir de benzin yakışı için değişik yorumlar var.Ben düşük devir kullandığım halde 7 litre civarı yakıyor.Normalmidir?

Dostum 7 lt biraz fazla gözüktü bana... Belki yazılan zamandan şu ana kadar geçen süre içinde düzelmiştir.

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    selam arkadaşlar,
    bende nexus 500 var 2005 model, fz6 fazer'la takas yapmayı düşünüyorum. bilen, isteyen, duyan, gören varsa bana mesaj atsın.
    keyifli sürüşler

melcor09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    slmlar arkadaslar fazerciler yok galiba havalar ısındı herkez gezilerde sanırsam yada isler mi, sıkıstı umarım oyle olmustur!
    hayalbuysa HAYABUSA derlerdi inanmazdımmmmm!!!

Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı melcor09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaslar fazerciler yok galiba havalar ısındı herkez gezilerde sanırsam yada isler mi, sıkıstı umarım oyle olmustur!
    şimdilik buralardayım. hava filitresi temizliği yaptım malum bahar ayı polen ayı
    DRİFT RELİGİON

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    merhaba fazercanlar
    bende bir fazer hayranı ve yakın gelecekte kısmet olursa sahibi olmak istediğim bu motor hakkında 1-2 soruyla fikrinizi almak istiyorum.özelliklede 98 hp için.
    çok okudum ettim internette ama herkafadan ayrı ses çıktığı için tam netleştiremedim yakıt konusunu. 100 km de ve 100km/h hızda kaç lt. tüketir artı seri kalkışlarda yanlama yapar mı bir arkadaş kalkışta 600f e fark attığını falan sölemiş aslı astarı varmıdır?
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba fazercanlar
    bende bir fazer hayranı ve yakın gelecekte kısmet olursa sahibi olmak istediğim bu motor hakkında 1-2 soruyla fikrinizi almak istiyorum.özelliklede 98 hp için.
    çok okudum ettim internette ama herkafadan ayrı ses çıktığı için tam netleştiremedim yakıt konusunu. 100 km de ve 100km/h hızda kaç lt. tüketir artı seri kalkışlarda yanlama yapar mı bir arkadaş kalkışta 600f e fark attığını falan sölemiş aslı astarı varmıdır?

Fazer sınıfının güçlü makinalarındandır. Bir touring motora göre fazla sportif bir motoru ve şanzımanı vardır. Bu nedenle oldukça seri bir motordur; yanlama da yapar teker de. Yakıtı her 4 silindir kadar yakar; kullanıma göre 100 km'de ortalama 7-9 litre civarı. Fazer 98 hp ve 187 kg, CBR600F 109 hp ve 170 kg.dır. Normal şartlarda 600F teknik olarak üstündür ancak, pilotajla aradaki fark kapatılabilir.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    fazer radyatör koruyucu

aynısından almak isteyenler bana özelden bu ay sonuna kadar ulaşsın
    fiyatı 75 tl boyasız paslanmaz
    siyah fırın boyalı olanı paslanmaz çelik 90tl
    DRİFT RELİGİON

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    radyatör koruyucu iyi fikir de acaba aşırı sıcak havalarda şehir içi sürüşlerde misal yazın antalya merkez:
    hararet yaptırtabilir mi?
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatör koruyucu iyi fikir de acaba aşırı sıcak havalarda şehir içi sürüşlerde misal yazın antalya merkez:
    hararet yaptırtabilir mi?
    ben taktıktan sonra şehir içinde toplam 100km kadar kullandım ve orjinaliyle hiç bir fark yok arasında.
    antalya gibi sıcak şehirler bir farklılık olur bilmiyorum
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler