Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın abilerim fazer kulanan ve hala fazer ve suzukı ve hayabusası olan bir arkadaşla muhabbet etme şansı buldum ve sordum tabi düşündügüm bir makina o yuzden nasıl bir makina dedim ve ipler o an koptu bana şimdi 5bin bile deseler almam dedi neden dedim bi kere sürüş zevki olmayan bir makina dedi virajlarda rahat bir şekilde giremiyosun ve en önemliside 120 den sonra can güvenligi olmayan bir makina dedi 120 den sonra kafa sallıyor muş cok şaşırdım alınacak motor dedgil dedi peki neden piyasada cok tutuluyor dedim millet işi bilmiyor hep kulaktan duyma sallamalar dedi bana ne kadar dogru sizce siz ne diyosunuz bu işe.....
    Bence de abilerine kulak ver.. Alma sakın.... 5 para etmez....
    80 den sonra kafa değil her yerini sallıyor... Kayık gibi... Kıçı bir başka gidiyor baş bir başka.... Viraj desen dönemiyorsun... Gazı verirsin arka teker boşa döner...Arka frene basarsın tutmaz.... Atsan atılmaz satsan satılmaz.... Mundar o mundar..
    Biraz .ok ta ben atayım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Alp bey şaka dimi kanıma girdiler banada fazer aldırdılar, ama kaza yaptım bide üstüne gerçi bana çarptılar diğer sitede yazmıştım, artık öğrencez bu motoru da ama güzel gibi ilk izlenimler, bakalım artık.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp bey şaka dimi kanıma girdiler banada fazer aldırdılar, ama kaza yaptım bide üstüne gerçi bana çarptılar diğer sitede yazmıştım, artık öğrencez bu motoru da ama güzel gibi ilk izlenimler, bakalım artık.
    Valla tabiiki de şaka.... Benim de kanıma giirdiler..Ben de aldım....
    Gayet te memnunum.... Konfor desen var..Hız var..Güç var... Virajlarda da gayet iyi.... Fren benim için yeterli....

Fazer hakkında kötü söz söyleyen TAŞ olur TAAAAŞ...

Motosikleti
    transalp 700
    Hayırlı olsun sizin motorunuzda, benimki 2004 model yani dediğiniz herşey var fazlasıyla hatta bence , iyi günlerde kullanın.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayırlı olsun sizin motorunuzda, benimki 2004 model yani dediğiniz herşey var fazlasıyla hatta bence , iyi günlerde kullanın.
    Benimki de 2005... Sizde güle güle kullanın...

Motosikleti
    bmw 1200rt
    sayın abilerim fazer kulanan ve hala fazer ve suzukı ve hayabusası olan bir arkadaşla muhabbet etme şansı buldum ve sordum tabi düşündügüm bir makina o yuzden nasıl bir makina dedim ve ipler o an koptu bana şimdi 5bin bile deseler almam dedi neden dedim bi kere sürüş zevki olmayan bir makina dedi virajlarda rahat bir şekilde giremiyosun ve en önemliside 120 den sonra can güvenligi olmayan bir makina dedi 120 den sonra kafa sallıyor muş cok şaşırdım alınacak motor dedgil dedi peki neden piyasada cok tutuluyor dedim millet işi bilmiyor hep kulaktan duyma sallamalar dedi bana ne kadar dogru sizce siz ne diyosunuz bu işe.....
    arkaşım önce yotube daki şu videoyu izle sonra sen karar ver gidip gitmediğine

http://www.youtube.com/watch?v=GzSVR-iiZjI&NR=1

adam otaban bile olamayan yolda 265 km yi çok rahat bir şekilde görüyor fren yapıncada gayet güzel duruyor ,lastik güzelse fren yapınca kaymazsın, virajada on numara girersin. buna ben bizzat şahit oldum , metzeler m5 aldım tek kelimeyle harika ,işin özü bu fiyata alınabilecek engüzel motor ,eğer paran çok ise honda 1000rr ,yamaha r1 ,bmw 1200 gs gibi muhteşem motorlar var onlarada baka bilirsin

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

koptum

Gercekten bu fazer alınmaz 230 km hızla vıraja gırıyon, arka tekerlek yerınden
    cıkıp, on tekerlegı solluyor, 30 km hızdan sonra kafa sallanıyor, frenlerı tutmuyor, 240 gordum, evt motosıklet kafa sallıyor, rövaşata atıyor, pis vole
    vuruyor
    Fazeri kimseye tavsıye etmem,
    Kopmamak el degıl hıc gulesım yoktu, adanalı buyuksun

Motosikleti
    transalp 700
    Valla benim hocalar sürat karada felaket havada selamet getirir derlerbana yerde bukadarı fazla
    ama bizim motarda gidiyo hakkaten 265 kmh de 65 tonluk uçak yerden kesiliyo sa FZ6 muhteşem gidiyo demektir.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Valla benim hocalar sürat karada felaket havada selamet getirir derlerbana yerde bukadarı fazla
    ama bizim motarda gidiyo hakkaten 265 kmh de 65 tonluk uçak yerden kesiliyo sa FZ6 muhteşem gidiyo demektir.
    gidşine bişe diyen yok kafa sallma denge sorunu var diyolar dogru mu?
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    bmw 1200rt
    dediğiniz sorunların rahatsız edici bir etkisini ben hissetmedim ,benim fazer da tek arzuladığım eksikliği 7000 devre kadar motorun gücünü hissettirmemesi 7000 devrin üzerinde motor resmen çıldırıyor sesi bile acayip çıkmaya başlıyor ,keşke alt devirlerdede güçlü ve torklu olsaydı ,eğer ilerde satarsam bu sebebden satarım ,

insan oğlu maymun iştahlı,sana tavsiyem motorun ıncığını ,boncuğunu inceleyenekadar bence ikinci elde hemen satılırmı? yedek parçasını piyasada bulabilirmiyim ,çıkma parçası piyasada varmı ?asıl sen bunları araştır ,çünki alacağın motora enfazla 1 sene bineceğene eminim sonra satıp daha güçlüsünü,sonra onuda satıp başka tarz motorlar denemek isteyeceksin ,bu işin sonu yok benden demesi ,
    nickinin altına yazdığın motorların arasında en güçlü ikinci el fazer da var ,suzuki de grenaj yok yüksek süratlarda rüzgar perişan eder ,er6 2 silindirli ondada ses yok , bence başlangıç motoru için en iyi seçim fazer

Motosikleti
    transalp 700
    Ben en fazla 140 kmh e çıktım , çok daha üzerine yine çok kısa sürede çıkabilen bi motor bu ,herhangi bir sıkıntı yaşamadım bahsettiğiniz kafa sallaması dediğiniz olay ip gibi gidiyo kesinlikle, ama sitede çok daha tecrübeli arkadaşlar var onlara danışabilirsiniz fakat fz6 genel olarak herkesce beğenilen ve tavsiye edilen bi motordur,yine de siz bilirsiniz.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de 2005... Sizde güle güle kullanın...
    benimki de 2006 model,
    kuzenin ki 2007 model.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki de 2006 model,
    kuzenin ki 2007 model.

Yok mu artıran?....

Motosikleti
    yeni fazer'imı 15 bin km de 2006 model kırımızı aldım,
    üzerinde akrobovic eksoz var başka bişey yok,
    motor kısmı çok temiz,
    ön lastigik bitik yenisini almam gerek aslında arka lastikde yıpranmış gibi,

fazeri kullanalı daha 300 km oldu,
    diğer 150 cc 250 cc kulllanıcısı olarak diğer motosikletlerden çok çok farklı diyorum,
    ancak fites göstergesi olmaması beni zorlandırıyor,
    zira yola çıktıgım zaman ardı ardına vites attırdıgım için 150 km hıza çıktıktan sonra debriyaja basıp 7 ye atmaya çalışıyorum bu da motoru boşa çıkarıp tekrar bıraktıgımda motor boşalıyor,
    ve tehlikeli oluyor,
    bunun için acumen marka vites göstergesi alacagım, ebaydan bu konuda bana yardımcı olacak varsa sevinirim (fazer türkiyeden almaya çalıştım 350 tl gibi fiyat çıktı.)

fazer hızlanma olarak çok seri diyebilirim,
    6 viteste bile gaza asıldıgım zaman 200 km hıza düşünmeden çıkıyor ve devamını istiyor,
    en son çamlıca gişelerinden 80 km sonraki düzlükte 236 km hızı gördüm, ancak sadece düz yolda basıyorum,
    kuzenle beraber çıkmıştık kuzenin 200 km hızal giderken ön lastik indi ve durduk,
    yeni aldıgı sibop takılıydı ve sanırım ondan inmişti,
    eve bıraktıktan 3 gün sonra baktıgımız da inmemişti,

bendeki eksoz ise çok ses çıkardıgı için motorun kendi sesini duyamıyorum, ama daha heyecan verici oluyor.

fazerin için bilgilerim bu kadar,
    daha sonra devam edeceğim.

Uploaded with ImageShack.us
    98 Beygir.....

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni fazer'imı 15 bin km de 2006 model kırımızı aldım,
    üzerinde akrobovic eksoz var başka bişey yok,
    motor kısmı çok temiz,
    ön lastigik bitik yenisini almam gerek aslında arka lastikde yıpranmış gibi,

fazeri kullanalı daha 300 km oldu,
    diğer 150 cc 250 cc kulllanıcısı olarak diğer motosikletlerden çok çok farklı diyorum,
    ancak fites göstergesi olmaması beni zorlandırıyor,
    zira yola çıktıgım zaman ardı ardına vites attırdıgım için 150 km hıza çıktıktan sonra debriyaja basıp 7 ye atmaya çalışıyorum bu da motoru boşa çıkarıp tekrar bıraktıgımda motor boşalıyor,
    ve tehlikeli oluyor,
    bunun için acumen marka vites göstergesi alacagım, ebaydan bu konuda bana yardımcı olacak varsa sevinirim (fazer türkiyeden almaya çalıştım 350 tl gibi fiyat çıktı.)

fazer hızlanma olarak çok seri diyebilirim,
    6 viteste bile gaza asıldıgım zaman 200 km hıza düşünmeden çıkıyor ve devamını istiyor,
    en son çamlıca gişelerinden 80 km sonraki düzlükte 236 km hızı gördüm, ancak sadece düz yolda basıyorum,
    kuzenle beraber çıkmıştık kuzenin 200 km hızal giderken ön lastik indi ve durduk,
    yeni aldıgı sibop takılıydı ve sanırım ondan inmişti,
    eve bıraktıktan 3 gün sonra baktıgımız da inmemişti,

bendeki eksoz ise çok ses çıkardıgı için motorun kendi sesini duyamıyorum, ama daha heyecan verici oluyor.

fazerin için bilgilerim bu kadar,
    daha sonra devam edeceğim.

Uploaded with ImageShack.us
    bende vites göstergesi arayışı içindeyim ,gerçekten çok büyük bir ihtiyaç
    link teki arkadaşa msj gönderdim ama oda sipariş üzerine ebaydan getirtiyormuş 15 günü buluyormuş gelmesi bende cesaret edip isteyemedim ,daha önce 2 kere ebay siparişim geri gönderildi param yandı artık korkuyorum .

http://shop.yamahaturkiye.org/produc...tergesi-acumen

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Neden vites göstergesine ihtiyaç duyduğunuzu anlayamıyorum. Motor her viteste gayet iyi gidiyor, motor gitmedi mi vites küçültün, sorun çözülür Zaten insan zamanla hangi devirde hangi viteste olduğunu anlıyor. 7'yi ben de ilk hafta aradım, sonra alıştım. Artık motorun sesinden ve hızımdan 1-2-3-6'da olduğumu rahatlıkla anlıyorum, sadece 4 ve 5'i bazen karıştırıyorum

@Cihan, mete_han'a servis söyledim, Yusuf ustaya sordun mu gösterge konsunu?

Motosikleti
    yusuf usta ile görüştüm, çok tuzlu geldi
    takması dahil 500 tl ye geliyor,

vites göstergesi şu durumlarda gerekiyor,
    şahsen benim motorum da akroboviç eksoz oldugu için motorun sesini duymuyorum,
    ancak daha öncede dedigim gibi 150 km hızla giderken motor bazen 5 viteste oluyor ve motor hali ile bağırıyor, o sırada belki vites 5 tedir diyip 6 ya atıyorum, buna eyvallah
    ancak 150 km hızla giderken motor 6 viteste iken yine 5 te sanıp debriyaja basıp vitesi attırdıgımda 6 da oldugunu anlıyorum,
    ve bu sıra 150 km hızla giderken motor boşa çıkıyor
    bu bende tehlike yaratıyor,
    eksoz sesinden motor sesi duyulmuyor, her zaman da devir göstergesini kontrol edemiyorum,

yada şöyle bişey olabilir, motoru 6 vitese attıgım zaman yeşil bir ışık yansa o da olur.
    fazer türkiyede 290 tl+50 tl takması 340 tl ye geliyor.
    98 Beygir.....

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    naked dedimi ilk akla gelen Fazer dır niye böle kötülediniz:D..ama keşke fazer 2 silnidrili olsaydı..seçim tercihi kolaylaşırdı.FAZER fiyatından düşük daha fazla tork ve daha fazli hp üretecen ucuz makinalar var..:D.. ucuz dediysem aklınıza mondial fln gelmesin MONSTER 620İ SV 650 S GÜZEL MAKİNADIR..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    200 km hızı geçince fazer değilde benim kafamda ki kask sallanmaya başlıyor ve yolda ki nesneleri seçemiyorum.

Fazer bu yaşanmadan anlaşılmaz.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 km hızı geçince fazer değilde benim kafamda ki kask sallanmaya başlıyor ve yolda ki nesneleri seçemiyorum.

Fazer bu yaşanmadan anlaşılmaz.
    kuzen 200 km le de pek anlaşılmaz ancak ben e 220 mercedesi 236 km hızla geçtigimde kafamdaki kask iki bi yana sallanıyordu,
    ne kadar yatarsan yat camın kenarından gelen rüzgar bile çok fazla.
    gerci diraksiyonu hatırlamıyorum bile, o sıra gözlerimi jilet gibi açmıştım.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler