Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ___KORCAN___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6 / FZ6 Fazer
    Merhabalar arkadaşlar 2006 fazer kullanıcısıyım daha önce R6 kullanıcısıydım evlendikten sonra satmıştım 4 yıllık aradan sonra fazer a geçtim.
    4 haftadır severek kullandığım motorumdan çok memnundum fakat bugün yaşadığım bir aksilik üzdü beni.
    otobanda giderken 7000 devir civarında motor öksürüp tıksırmaya başladı. hemen birkaç dakika içinde 7k devire geldiğinde gazı kesip stop etmeye başladı.
    Tekrar çalıştırıp 7k deviri geçmediğim sürece herşey gayet mutedir çalışıyor. stop ettiğinde bazen tekrar çalışmıyor bikaç kez kontak kapatıp açınca yine çalışıp devam ediyor.
    Forumda biraz geçmişe gittiğimde benzer sıkıntıyı aynı tarifle bir arkadaş yapmış TPS (throttle position sensor) arızası olarak tahmin etmiş fakat elektrik tesisatının ve kutup başlarının oksitlenen yerlerini temizleyerek çözmüş ustası.
    eski ustam artık İZMİR de değil şimdi bi ustaya gitsem hemen elleri kaşınacak bi TPS bide işçilik hiç oksit moksit bızıklamadan bana güzel bi fatura kesecek diye tahmin ediyorum (tahmin ediyorum 1000-1200)
    Bunu gerçekten dürüstçe uygun maliyetle çözmeye yardımcı olacak kime gidebilirim izmir il sınırlarında.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
    engin_deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı ___KORCAN___ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar 2006 fazer kullanıcısıyım daha önce R6 kullanıcısıydım evlendikten sonra satmıştım 4 yıllık aradan sonra fazer a geçtim.
    4 haftadır severek kullandığım motorumdan çok memnundum fakat bugün yaşadığım bir aksilik üzdü beni.
    otobanda giderken 7000 devir civarında motor öksürüp tıksırmaya başladı. hemen birkaç dakika içinde 7k devire geldiğinde gazı kesip stop etmeye başladı.
    Tekrar çalıştırıp 7k deviri geçmediğim sürece herşey gayet mutedir çalışıyor. stop ettiğinde bazen tekrar çalışmıyor bikaç kez kontak kapatıp açınca yine çalışıp devam ediyor.
    Forumda biraz geçmişe gittiğimde benzer sıkıntıyı aynı tarifle bir arkadaş yapmış TPS (throttle position sensor) arızası olarak tahmin etmiş fakat elektrik tesisatının ve kutup başlarının oksitlenen yerlerini temizleyerek çözmüş ustası.
    eski ustam artık İZMİR de değil şimdi bi ustaya gitsem hemen elleri kaşınacak bi TPS bide işçilik hiç oksit moksit bızıklamadan bana güzel bi fatura kesecek diye tahmin ediyorum (tahmin ediyorum 1000-1200)
    Bunu gerçekten dürüstçe uygun maliyetle çözmeye yardımcı olacak kime gidebilirim izmir il sınırlarında.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
    geçmiş olsun benzer bir problemle bi arkadaşım çözümü yan ayak müşürü ile çözmüştü. titreşimden ayaklık açılıyor ve motor stop ediyormuş. sizdeki sanırım bunun ile alakalı değil ama yinede yazmak istedim. küçük bir ihtimalde olsa gözden geçirin. burada tecrübeli arkadaşlarımız var size yardımcı olacaklardır.

Motosikleti
    YZF R6 / FZ6 Fazer
    Teşekkür ederim ilginiz için gözden geçireceğim o ihtimali de. Ama tahmin ediyorum yan ayak müşürü olsa her seferinde tam 7000 devirde yapmaz, birde o titreşimden bile ayaklık açılma eğilimi gösteriyorsa tümsekte çukurda da stopederdi heralde. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Şimdi sevdiğim bir ustam bir tez daha ortaya koydu. 2-3 kez başına gelmiş tam 7000 devirde titreşimden engine switch-off butonu (namıdiğer kırmızı düğme) temassızlık yapıyor motor ateşlemeyi kesip susuyormuş. İçini temizleyerek sorunu çözüyormuş. Genelde yıkama sonrası oluyormuş. (Bende WD 40 sıkmayı abarttığım için olabilir diye düşünüyorum) şantiyeden döndüğüm gibi elimi butonun üzerine basılı tutarak gazlamayı deneyeceğim inşallah ondan kaynaklıdır. Paramız cebimizde kalır

Motosikleti
    street triple rs
    Teşekkür ederim ilginiz için gözden geçireceğim o ihtimali de. Ama tahmin ediyorum yan ayak müşürü olsa her seferinde tam 7000 devirde yapmaz, birde o titreşimden bile ayaklık açılma eğilimi gösteriyorsa tümsekte çukurda da stopederdi heralde. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Şimdi sevdiğim bir ustam bir tez daha ortaya koydu. 2-3 kez başına gelmiş tam 7000 devirde titreşimden engine switch-off butonu (namıdiğer kırmızı düğme) temassızlık yapıyor motor ateşlemeyi kesip susuyormuş. İçini temizleyerek sorunu çözüyormuş. Genelde yıkama sonrası oluyormuş. (Bende WD 40 sıkmayı abarttığım için olabilir diye düşünüyorum) şantiyeden döndüğüm gibi elimi butonun üzerine basılı tutarak gazlamayı deneyeceğim inşallah ondan kaynaklıdır. Paramız cebimizde kalır
    haklısınız bu arada alırken expertise yaptırdınızmı iyi bir yerde?

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız bu arada alırken expertise yaptırdınızmı iyi bir yerde?
    Tracer 900 ve v-stromu olanlar dışarı lütfen
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 ve v-stromu olanlar dışarı lütfen
    s2 alacağım yine niye dışlıyorsunuz beni tracer satılık bu arada
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R6 / FZ6 Fazer
    Çok ciddi bir inceleme yaptığımız söylenemez şehir dışından aldığım için bir usta götürdüm yanımda baktık birlikte üfleme eksantrik sesi vites geçişleri maşalar şase eğriliği gibi temiz gördük motoru kozmetik olarak da iyi durumda fotoğraflarını paylaşırım. Tabi vageçilmezim yamaha blue

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

Büyük bi ihtimal switch den yapıyor.
    Söküp temizleyin temas eden yerleri ince zımpara ile zımparalayın.
    98 Beygir.....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş yoğunluğundan dolayı uzun süredir paylaşılanları okuyor ancak yazamıyordum.
    Motorumu satıyorum dostlar...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3342874/detay/
    Geçen hafta sattım. Artık Pcx ile devam ��

Alan kişi yaptığım bakımları kendi yapmış gibi yazmış utanmadan. 5 bin lira fazla fiyat yazıp ilana koymuş. Şaka gibi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta sattım. Artık Pcx ile devam ��

Alan kişi yaptığım bakımları kendi yapmış gibi yazmış utanmadan. 5 bin lira fazla fiyat yazıp ilana koymuş. Şaka gibi.
    hayırlısı olsun Özgür,

sana sormak istediğim, o motorda boya var sanırım, fazer tarihinde öyle bir mavi yok. 2005 lerde koyu lacivert var. Alan kişi de hayrını görsün. isteyen istediği parayı ister, önemli olan alıcının ne verdiğidir.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    xpulse 4v
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-model-hatasiz-boyasiz-fz6-fazer-emsalsiz-temizlikte-581883158/detay

Merhaba. Anlayan abiler yorum alabilirmiyim ?

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı kenangul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-model-hatasiz-boyasiz-fz6-fazer-emsalsiz-temizlikte-581883158/detay

Merhaba. Anlayan abiler yorum alabilirmiyim ?
    Motor gayet temiz duruyor fakat iki kasayıda kullanmış biri olarak kesinlikle fazer alacaksanız S2 kasa almanızı tavsiye ederim. fren performansı olarak inanılmaz bir fark var iki motor arasında.

Motosikleti
    xpulse 4v
    Teskkurler. Aramaya devam

Motosikleti
    YZF R6 / FZ6 Fazer
    Arkadaşlar daha önce bahsetmiştim 7000 devirde stop etme sorunundan. Engine switch (kırmızı düğme) temassızlığı tezimiz doğruymuş. Açık pozisyona sıkıca basılı tutarak gazladığımda stop etmedi. gittim butonu güzelce söktüm dağıttım wd 40 ve zımpara ile temizledim duruladım kuruttum taktım. sonuç nefis sıfır sıkıntı. eşinizle arkadaşınızla yolda kalmamak için sizin de temizlemenizi tavsiye ederim. içinden bir ton pislik çıktı.
    Şimdi değerli arkadaşlarım sizden aksiyon kamerası ve bağlantı aparatı için tavsiye bekliyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Fazer 6 s2
    Ben ulasana kadar sorun cozulmus o kirmizi dugme yuzunden bende 1 gece yolda kalip motoru bir yere emanet birakmak zorunda kaldim ne hikmetse 7000 devirden sonra temazsizlik yapiyor tekrar devreye geciyor elektirikci olmama ragmen o sinirle hic akil edemedim birde yamaha olunca arza yaptiginda insanin korkudan eli ayagina dolasiyor acaba 1000 tl miiii 2000 tl miii 😀

Motosikleti
    honda cbf 150
    Merhaba arkadaslar 2008 s1 38kda fz6 fazer almiş bulunmaktayim ilk izlenim olarak birkac sorum var sehir ici hararet isiklarda kaldigim zaman 4e atiyor fan acip 3e dusuruyor bu normal mi 2. Olarak zincir disliyi temizledikten sonra on disliden lastik donerken tik tik tik ses geliyor bi sure kullandiktan sonra geciyor bununla karsilasan varmidir? 3. Olarak frenlerini begenmiyorum durmuyor alet buna bi takviye vs yapilabilicek bisiy varmidir ? 4. Ve son olarakta istanbul içi saglam guvenilir bi fazer ustasi varmidir bilgisi olan bilgi verebilirse cok mutlu olurum tesekkurler arkadaslar tekeriniz düz bassın .

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,

Motor sicakligi normalde 3-4 seviyelerinde oluyor. 100 derece'de fan acar normalde. Yazin trafik oldugu zamanlarda, fan acmasi normal. Ama siz yine de yeni aldiginiz icin motorun tum sivilarini degistirin derim. (Fren hidrolikleri, radyator sivisi ve yagini)

On disliden tak tak diye ses gelmesi normal degil. Bunun birkac sebebi olabilir. Zincir ayari bozuk olabilir, zincir eski oldugu icin, birkac baklasi sikismis olabilir ya da kotu senaryo, motorun ön disli rulmani bozulmus olabilir ki o zaman motorun acilmasi gerekir. Bildigim usta yok ne yazik ki, kendiniz yapmaya calissaniz daha iyi sanirim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Tesekkurler yazdiklariniz icin hararet durumunuz normal o vakit sivilari degistirttim zincir disli bu sezonu cikararir yeni sezona ins ama 25kda degismis zincir disli seti ve yeni zincir disli takildigindada ses oldugunu soyledi adam zincir biraz gergin ama cokta degil kurcalatmak istemedim goturdugum bir yer gecmezse disliyi ters ceviririz demişti şuanlik bi problem yok o yuzden elletmiyorum yalnız ses vurma gibi degil zincir dişlere geçerken tık ediyor her seferinde sesin oraninda vs degisiklik yok her buklede yapiyor yanlis anlasilma olmasin diye detaya girmek istedim tekrar tesekkurler iyi günler guvenli surusler dilerim .

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı tayfun1588 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar 2008 s1 38kda fz6 fazer almiş bulunmaktayim ilk izlenim olarak birkac sorum var sehir ici hararet isiklarda kaldigim zaman 4e atiyor fan acip 3e dusuruyor bu normal mi 2. Olarak zincir disliyi temizledikten sonra on disliden lastik donerken tik tik tik ses geliyor bi sure kullandiktan sonra geciyor bununla karsilasan varmidir? 3. Olarak frenlerini begenmiyorum durmuyor alet buna bi takviye vs yapilabilicek bisiy varmidir ? 4. Ve son olarakta istanbul içi saglam guvenilir bi fazer ustasi varmidir bilgisi olan bilgi verebilirse cok mutlu olurum tesekkurler arkadaslar tekeriniz düz bassın .
    Fren için ön fren kaliperlerinizi ebaydan s2 versiyonlarla değiştirirseniz iyi olur.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    S2 kaliperleri S1'e uymuyor ne yazik ki, amortisorleri komple degistirmeniz lazim oyle bir ise girecekseniz.
    temperantia ve 68charger bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler