Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben de 3-4 yil once sizin yaptignizin tam tersini yapmistim. Fz6S motorumu Fz6N'ye cevirdim. Cok zor olmadi dogrusu. Cikan parcalari da satmistim.
    Teknik olarak sorulariniza yardim ederim. Aralarinda cok bir fark yok, butun parcalar uyumlu, nedense Fz6N'in gidonu biraz daha duz (drag tipi) degistirmeseniz de olabilir belki. Elektrik olarak da, tek far icin soket vardir buyuk ihtimal, iki fari calistirmak icin bazi degisiklikler gerekebilir.
    Paralel olarak bir kablo cekerek de halledilebilir sanirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar fazerim için ön çamurluk arıyorum, orjınali 320 tl yan sanayisi 125 tl,
    Ikinci el çıkma gören duyan satan var mı ?

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba arkadaşlar,

Motorna boya koruma, seramik kaplama vs yaptırıyorum, deponun üzerindeki tüm stikerları söktük. İşlemi yapacak olan arkadaş abi bu depo yanındaki stiker vilanın altında değilmi, boyalımı bu depo diye içime kuşku düşürdü. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?
    Depo yanındaki yamaha amblemi cilanın altındamı değil mi?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Vernigin altinda olsa gerek. Bence hic ellememekte fayda var.
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Arkadaşlar benim motora senkron yaptırdım.
    Error 1 hata kodunu sildirdim.
    Hata kodu tekrar gözükür mü?
    Gözükürse ne kadar km veya zamanda gözükür.

Motosikleti
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Motorna boya koruma, seramik kaplama vs yaptırıyorum, deponun üzerindeki tüm stikerları söktük. İşlemi yapacak olan arkadaş abi bu depo yanındaki stiker vilanın altında değilmi, boyalımı bu depo diye içime kuşku düşürdü. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?
    Depo yanındaki yamaha amblemi cilanın altındamı değil mi?
    Evet depodaki.amblem vernik altı, bazı satılan amblemler depo için vernik altı olara satılır, depodaki ambleme.tırnak takılmaz, eger takılıyorsa sonradan yapıştırılmış olabilir, o zaman da deponuz boyalı olmuş oluyor.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    merhaba arkadaşlar,

2-3 gün acaba benim motorum boyalı mı vs diye sorgularken fz6 s2 versiyonlarında damla stiker olduğunu öğrendim.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Eksoz ile hata kodunun ilgisi yok, benim akü tam şarjlı iken de er1 veriyor kontağı kapatınca. Er1 in açıklaması da "ecu dan sinyal alınamadı". Kontağı kapatıp aküden gelen gerilim kesilince bu çok normal bişey....

Bu arada motorumu satma kararı aldım arkadaşlar. 52 bin km, 2005 fırtına grisi

Mesaj ile bana ulaşırsanız ıletişim bilgilerimi veririm

Heavysoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Arkadaşlar öncelikle merhaba bu gün 2006 fz6 fazer aldım üstünde two brothers egzoz var adam orjinalinide verdi sizce orjinelini takmalımıyım ?

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı Heavysoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba bu gün 2006 fz6 fazer aldım üstünde two brothers egzoz var adam orjinalinide verdi sizce orjinelini takmalımıyım ?
    Tamamen sana kalmış bir durum ses istersen egzozlar dursun yok çok gürültü dersen orjinalini tak.Sana kalmış
    Heavysoul bunu beğendi.

Heavysoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Sanırım kalacak bütün gün üstünden inemedim çok tatlı bir ses birde benimki 78 beygir 98 olanla arasındaki farkları forumda bak bak çözemedim!

Motosikleti
    78 ve 98 beygiri ayır etmek için,
    motor üzerindeki farklılıkları

1.sele kilidinin yanında kask kilidide bulunur 78lerde 98lerde tek kilittir

2.78lerde artcı pegleri arka maşaya yakındır 5 ila 7cm boşluk vardır.

3.78lerde headersların tam altında radyator suyu kabı vardır siyah kutu 98lerde bu arka maşanın üzerindedir.Fakat abs olup 98 hp olan motorlardada radyator suyu kabı 78 lerdeki gibi konumlandırılımştır.

4.gaz kelebeğinde çift tırnak vardır 78lerde 98lerde tek tırnak,tırnak sebebiyle 78lerin gaz kolu az çevrilir 98 ler tur atar nerdeyse

5.Arka fren hidrolik kutusu 98 lerde alüminyum şase arkasındadır 78 lerde eksoz kelepçesi önünde size görünür bir yerdedir.98hp olup abs li olan motorlardada 78lerdeki gibi arka fren hidrolık kutusu görünür bölümdedir.

6.78hplerde headers ın birleşim noktasında lambda sensörü mevcuttur.98hp lerde sensör yoktur
    ardacik ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    2006 yılında 78 hp yoktu ki!!!
    2007 yılından itibaren yamaha fz6 s2 ve eski kasa olan s1 modeli beraber üretilmeye başlandı. s2 ler 98 hp, s1 ler 78 hp olarak çıktı. yani s1 kasa ve 2007 ve üzeri tarihli ise motorun 78 hpdir.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Ya arkadaşlar benim fazer da h4 ampül sellektör yaptığım zaman uzun farları yaktığım zaman bazen yanmıyor! kolda herhangi bir bozukluk yok korna çalışıyor,sinyaller çalışıyor,ama uzun far düğmesi ve sellektör basınca herhangi bir kımıldama yok göstergede dahil mavi lamba yanmıyor.Anlamadım diğer h7 ampülde farda sıkıntı yok ampülümde patlak değil patlak olsa bile gösterge ekranında bir belirti olur soketlerden biri mi çıktı oksitlenmemi var acaba başına böyle birşey gelen var mı?

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    fz6 fazer s2 motoru ile r25 takas etmeyi düşünen arkadaşlar buyursunlar iletişime geçelim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2016-model-temiz-sifir-ayarinda-yzf-r25-son-1-hafta-327029065/detay/

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Bende fz6 almayı düşünüyorum satan olursa mesaj atabilirsiniz
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    3,5 senedir sahibi olduğum motorum nihayet 30k oldu Hedefim 100k görmek
    68charger, fazil, wol ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Daha nice km.lere inşaAllah...

Motosikleti
    2008 GSR 600A MAVİ
    Benim motorum 2007 model ve 98 hp

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 yılında 78 hp yoktu ki!!!
    2007 yılından itibaren yamaha fz6 s2 ve eski kasa olan s1 modeli beraber üretilmeye başlandı. s2 ler 98 hp, s1 ler 78 hp olarak çıktı. yani s1 kasa ve 2007 ve üzeri tarihli ise motorun 78 hpdir.
    benim motorum 2007 model ve 98 hp nasıl oluyo o zaman

Motosikleti
    Alıntı wol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar benim fazer da h4 ampül sellektör yaptığım zaman uzun farları yaktığım zaman bazen yanmıyor! kolda herhangi bir bozukluk yok korna çalışıyor,sinyaller çalışıyor,ama uzun far düğmesi ve sellektör basınca herhangi bir kımıldama yok göstergede dahil mavi lamba yanmıyor.Anlamadım diğer h7 ampülde farda sıkıntı yok ampülümde patlak değil patlak olsa bile gösterge ekranında bir belirti olur soketlerden biri mi çıktı oksitlenmemi var acaba başına böyle birşey gelen var mı?
    Sellektör düğmesi oksitlenme yapmış olabilir, geçenlerde benimde acil stop düğmesi normalde motor çalışırken açık olan düğmeye açık tarafından basında stop ediyordu, söktüm içini küf pas olmuş, yıkadıkdan sonra genelde wd 40 sıkarım ben, çok sıkmışım demekki metal iletişimin temasını kesmiş küf pas, temizledim kuruladım, şimdi.açıkken ne kadar basarsan bas stop etmiyor, seninde sellektör düğmen aynı şekilde olmuş olabilir sök bak bi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Arkadaşım yanlış.bilgi veriyorsun benimde motorum 2007 model ve 98 hp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler