Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ugurbilgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana yardımcı olacak bir arkadaş yok herhalde neyse yinede teşekkür ederim
    Lastik için en uygun fiyatı.izmirden motolastik.com dan alabilirsin, çoğu.kişi ordan alıyor.ben almadım ama alanlar uygun oldugunu söylüyorlar
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı mertcan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende bugün 2006 model fz6n aldım 32000 de 14500 e aldım. Herşey çok güzel iki şey hoşuma gitmedi 1.si motor durmuyor gazi aciyorum hic kendini kapatmiyor bu bütün fazerlerrde boylemidir ? 2.si Gaz tepkisi çok agir elcike sahip cikamiyorum çok yoruyor onun dışında motor harika iyi almisim . izmirdeyim teknik yönden çok eksigim. Bilgilerini deneyimlerini paylasicak fazerci varsa tanışmak isterim
    Fazerlerın geneli durmuyor evet freni ani yaptığın zaman kaydırman çok normal arka tekeri ön tarafta görebilirsin ABS siz modeller için böyle ABS li lileri bilmiyorum Uzun yolda gaz açıp gaz keserek hiç fren kullanmadan çok kolay kullanabilirsin

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Lastiklerin rosso corsa zaten geç isiniyor bundan onceki motorlarimda hep motor freni veya vites küçülterek dururdum bunda vites kuculttugum anda motor slaloma basliyo alismam zaman alicak. Gaz tepkisi nasıl sizin motorda?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Forum uykuda

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    fazer için bence en iyi lastik Metzeler m5.. sanırım m7 lerde çıktı ama bendeki M5 ler harika..
    tavsiye ediyorum...

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba bende bugün 2006 model fz6n aldım 32000 de 14500 e aldım. Herşey çok güzel iki şey hoşuma gitmedi 1.si motor durmuyor gazi aciyorum hic kendini kapatmiyor bu bütün fazerlerrde boylemidir ? 2.si Gaz tepkisi çok agir elcike sahip cikamiyorum çok yoruyor onun dışında motor harika iyi almisim . izmirdeyim teknik yönden çok eksigim. Bilgilerini deneyimlerini paylasicak fazerci varsa tanışmak isterim
    Hayırlı olsun, gülle gülle kullan. Kapatmamak ile ilgili sanırım motor kompresyonunu ima ediyorsun. Yüksek devirlerde o kapamayı yaşarsın.
    Örneğin 10 bin ve üzerinde gazı kapadığın zaman... Dene görürsün...

Tepkisi çok ağır derken? Gaz kolu mu sert-ağır dönüyor? Yoksa hassaslığını mı kast ediyorsun?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Merhaba nasıl anlaticam bilemedim gaz kolu agir donuyor diyelim boyle olunca da beni çok yoruyor. Motoru mugladan aldim birkaç yere gösterdim deniz havasından dolayı olmuş olabilir yaglayalim vs dediler hatta biseylerde siktilar ama pek değişmedi. Normalde ufacık bi tepkiyle gazi alması lazim ama bu almiyo şehir icinde bileğim
    kopuyo vallahi

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    o şehir icinde bileğim kopuyo vallahi
    Cramp buster diye basit ucuz bir aparat var. Gaz elcigine takiliyor. Ben yillardir kullaniyorum. Cok faydali, tavsiye ederim.

ozgurakman bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cramp buster diye basit ucuz bir aparat var. Gaz elcigine takiliyor. Ben yillardir kullaniyorum. Cok faydali, tavsiye ederim.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...FA8Syno8NSiUpQ
    ben de kullanıyorum. şiddetle tavsiye ederim. gaz kolu tüm motorlardan hafif, gaz tepkisi 1000 cc gibi oldu
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğrafa bakınca hiç bir şey anlamadım , inceleme videosunu izledim ne kadar pratik bir ürün, uzun yolda çok işe yarar.

Geçen haftalarda arkadaşımın fz6 fazerini sürdüm, alt devirler ölü zaten yine de gaz açma fazla dedi, birinci viteste gazı yavaşça açınca önce kafam sonra tüm üst gövdem geri gitti, ulan o kadar da motor sürüyoruz

Xj6 n de sürdüm ama bu motorda "r6 bloğu takılı" diyenlere hak verdim, alet tam kopmalık

Kazasız belasız sürüşler.
    ozgurakman ve wol bunu beğendiler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafa bakınca hiç bir şey anlamadım , inceleme videosunu izledim ne kadar pratik bir ürün, uzun yolda çok işe yarar.

Geçen haftalarda arkadaşımın fz6 fazerini sürdüm, alt devirler ölü zaten yine de gaz açma fazla dedi, birinci viteste gazı yavaşça açınca önce kafam sonra tüm üst gövdem geri gitti, ulan o kadar da motor sürüyoruz

Xj6 n de sürdüm ama bu motorda "r6 bloğu takılı" diyenlere hak verdim, alet tam kopmalık

Kazasız belasız sürüşler.
    beğenmenize sevindim.

Lakin eklemek istediğim bişey var, aynı blok xj6'da da var. ama iyice kısırlaştırılmış, deviri sınırlandırılmış halde. Gerçi xj6 ile fz6 nın sanıyorum ki sınıfları farklı.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba nasıl anlaticam bilemedim gaz kolu agir donuyor diyelim boyle olunca da beni çok yoruyor. Motoru mugladan aldim birkaç yere gösterdim deniz havasından dolayı olmuş olabilir yaglayalim vs dediler hatta biseylerde siktilar ama pek değişmedi. Normalde ufacık bi tepkiyle gazi alması lazim ama bu almiyo şehir icinde bileğim
    kopuyo vallahi
    Gaz kütüğüne bakmak lazım, orada tellerde deforme veya plastik kanalda bozukluk var mı diye. Ayrıca yine gaz telinin için de bazen tel atıyor buda telin teflon dış kabuk içinde rahat kaymasını engelliyor. Yine emme monifoldunda ki kapama yaylarına bakmak lazım herhangi bir sıkışma var mı diye.

Fazerin gaz kolu öyle eli yoracak cinsten sert değil.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kütüğüne bakmak lazım, orada tellerde deforme veya plastik kanalda bozukluk var mı diye. Ayrıca yine gaz telinin için de bazen tel atıyor buda telin teflon dış kabuk içinde rahat kaymasını engelliyor. Yine emme monifoldunda ki kapama yaylarına bakmak lazım herhangi bir sıkışma var mı diye.

Fazerin gaz kolu öyle eli yoracak cinsten sert değil.
    katııyorum

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beğenmenize sevindim.

Lakin eklemek istediğim bişey var, aynı blok xj6'da da var. ama iyice kısırlaştırılmış, deviri sınırlandırılmış halde. Gerçi xj6 ile fz6 nın sanıyorum ki sınıfları farklı.
    Öyle deme, kardeş sayılırlar
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Bende öyle olmadığını düşünüyorum. Sagolasin yorumları n için en kısa zamanda baktiricam 🙋

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik için en uygun fiyatı.izmirden motolastik.com dan alabilirsin, çoğu.kişi ordan alıyor.ben almadım ama alanlar uygun oldugunu söylüyorlar
    Teşekkür ederim yardımınız için ..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Arkadaşlar malesef satmam gerekiyor benim canavarı..soran olursa..ilanı burada..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-98-hp-231508778/detay

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba arkadaşlar,

Benim Fzer'ın yanına terlik niyetine yamaha crypton aldım sıfır... Plaka çıkarmadım, yaza kadar pek kullanamayacağımdan çıkarmasam ne gibi bir yaptırımı olur...

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Arkadaşlar lastik var elimde bir tane bizim fazerlar 180/55/zr17 bu bendeki lastik 160/60/zr17 acaba olur mu ikiside 17 biraz ince olur sadece ama olur mu taktırayımmı ne diyosunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler