Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı wol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve sorun çözülmüş oldu.Günlerdir aradığım problem ve sorun buymuş meğerse bir temassızlık söz konusu.Bu işlemden sonra 200 den aşşağıya düşmedim ne bir tekleme ne de başka bişey Buna kalıcı bir çözüm nasıl yapabilirim sıfır mı almam gerek bu parçayı yoksa söküp lehim yerlerine bakayımmı sokeetlerine.Parçanın sıfırı 225 tl
    herşeyde hayır vardır, motorun yapılması gereken bakımlarını yapmış oldunuz

killswitch fz6 larda genelde bozulur. henüz benimki bozulmadı ama bekliyorum bakalım.

Düğmenin içini açın, içinde küçücük dikdörtgen bir metal parça var. onun aşınması yüzünden temazsızlık yapıyor. O parçayı ters çevirip diğer yüzünü kullanacak şekilde takarsanız herşey çözülür... sağ kütüğün yenisi pahalı, o düğme de gerekli. ya yenisini almak lazım ya da tamir etmek lazım, yerinizde olsam kesinlikle devre dışı bırakmam.

fotoğraflar için teşekkürler, ben de arada benzin pompasını sökeyim diyorum ama contası kaçırırsa naparım diyip vazgeçiyorum.

bu arada bujilerden gördüğüm kadarıyla üst kapaktan buji yuvalarına yağ kaçağı var, kapağın açılıp contanın düzeltilmesi lazım. bir de buji pipolarının tam oturmadığını farkettim, su vb girmiş buji deliklerine ki o buji gövdeleri öyle korozyon yapmış. B. pipolarının lastiklerinin üst kapak ile tam öpüştüğünden emin olmak lazım
    fazil ve CraCheR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Bu sorunun tıpa tıp aynısını bende dün yaşadım, arkadaşlar ile tuzla gittik ve yolda bir kaç defa buna benzer kesiklik yaptı.

Aha sıçtık dedim!!!

Sonra sorunun açma kapama şalterinden kaynaklandığını buldum akşam foruma yazacaktım ki arızan bulunmuş ve nedeni de aynısıymış

Ben motosikleti satın aldığımda önceki sahibi, şalterde ki iki kabloyu direk bağlamıştı. Demek ki onunda başına geldi ki kısa yoldan kalıcı çözüm buldu

Geçmiş olsun hepimize...

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arizanin bulunmasina sevindim. Aslinda bu kirmizi dugme kronik bir sorun. Yabanci forumlarda cok oluyor bu ariza, ama sizin motorun belirtilerinden anlamak zor oldu. Acip kontaklari temizlemeyi deneyebilirsiniz, duz kontak yapip dugmeyi iptal etmeyi de deneybilirsiniz. O da olmadi yenisini alin gitsin.

Fotograflar ve bilgilendirme icin tesekkurler. Ise yarar seyler.
    Düz kontak olayını düşündüm evet ama bi açıp bakıcam yapabilirsem yapıcam yoksa parça gelene kadar düz kontak daha sonra yenisini almayı düşünüyorum tabi ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyde hayır vardır, motorun yapılması gereken bakımlarını yapmış oldunuz

killswitch fz6 larda genelde bozulur. henüz benimki bozulmadı ama bekliyorum bakalım.

Düğmenin içini açın, içinde küçücük dikdörtgen bir metal parça var. onun aşınması yüzünden temazsızlık yapıyor. O parçayı ters çevirip diğer yüzünü kullanacak şekilde takarsanız herşey çözülür... sağ kütüğün yenisi pahalı, o düğme de gerekli. ya yenisini almak lazım ya da tamir etmek lazım, yerinizde olsam kesinlikle devre dışı bırakmam.

fotoğraflar için teşekkürler, ben de arada benzin pompasını sökeyim diyorum ama contası kaçırırsa naparım diyip vazgeçiyorum.

bu arada bujilerden gördüğüm kadarıyla üst kapaktan buji yuvalarına yağ kaçağı var, kapağın açılıp contanın düzeltilmesi lazım. bir de buji pipolarının tam oturmadığını farkettim, su vb girmiş buji deliklerine ki o buji gövdeleri öyle korozyon yapmış. B. pipolarının lastiklerinin üst kapak ile tam öpüştüğünden emin olmak lazım
    Devre dışı bırakayım parça siparişi veriyim gelene kadar öyle kullanıyım diyodum.Ama tamir yolunu söylemiş oldunuz çok teşekkürler
    Benzin pompası söktü evet depoyu yerine koyarken istemsiz bir şekilde benzin baya bi aktı muhtemlen contadandı tekrar söktü tamir etti geri depoyu montaj etti bilmek lazım kesinlikle

Tekrardan teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunun tıpa tıp aynısını bende dün yaşadım, arkadaşlar ile tuzla gittik ve yolda bir kaç defa buna benzer kesiklik yaptı.

Aha sıçtık dedim!!!

Sonra sorunun açma kapama şalterinden kaynaklandığını buldum akşam foruma yazacaktım ki arızan bulunmuş ve nedeni de aynısıymış

Ben motosikleti satın aldığımda önceki sahibi, şalterde ki iki kabloyu direk bağlamıştı. Demek ki onunda başına geldi ki kısa yoldan kalıcı çözüm buldu

Geçmiş olsun hepimize...
    Çok pis bir arıza gerçekten nerde olduğunu bulamıyosun çıldırıyosun ondan geçmiş olsun ve bunun gibi kronik sorunlar neler var arkadaşlar yazarsanız sevinirim.Tekrardan teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

Arkadaşlar çıldırmak üzereyim az kaldı sensöre giden lehim kopmuş onu lehimledik tamam dedik arızayı buldum arada ki metal yerleri zımparaladık. Kare parçayı bulamadım dediğiniz. bastık çalıştı usta test sürüşüne çıktı geldi yapmıyor dedi bizim bi arkadaş çıktı geldi sorun yok dedi.

Ben bindim eskisi kadar yok ama yine bi gaz kesiliyor devir düşüyor gaz verince yine açılıyor makina 3-4 bin devirlerde devrimmi düşük acaba anlamadım ya bi değiştirmediğim gaz sensörü kaldı bide beyin!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Allah Allah ya, halbuki arıza besbelli ortada.Yetkili servis TPS için bir şey dedi mi?

Emme monifoltundaki hava kelebeklerinin pozisyonuna göre yakıt miktarını ayarlıyor. Ucuz bir şey değil ama Valla kafayı yemekte haklısın, İstanbul da olsaydın eminim işin daha kolay olurdu... Gelme şansın nedir?

Bende de sorun devam ediyor, anahtarın üzerine baskı uygulayınca motor stop ediyor. Yeni anahtar alacağım bende yakında. Ettiğim masraflara bide bu eklensin anasını satayım

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Allah Allah ya, halbuki arıza besbelli ortada.Yetkili servis TPS için bir şey dedi mi?

Emme monifoltundaki hava kelebeklerinin pozisyonuna göre yakıt miktarını ayarlıyor. Ucuz bir şey değil ama Valla kafayı yemekte haklısın, İstanbul da olsaydın eminim işin daha kolay olurdu... Gelme şansın nedir?

Bende de sorun devam ediyor, anahtarın üzerine baskı uygulayınca motor stop ediyor. Yeni anahtar alacağım bende yakında. Ettiğim masraflara bide bu eklensin anasını satayım
    Motor soğukken tekleme olmuyor mesela daha sonra 35 derecede başlıyor elektrik aksamı yine diye aklıma geliyor.Serviste TPS için bişey demediler hafta sonu tekrar gidicem makinaya bağlayacaklar Adana da İstanbula gelme şansım yok malesef

Tps için bugün DADAŞ motoru aradım 345 tl dediler. Sahibinden.com da 160 tl ye var 2. el bilmiyorum ya 1500 tl masraf yaptım halen yapıyorum nerde çıkacak arıza bilmiyorum.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR

Düz kontak olayını düşündüm evet ama bi açıp bakıcam yapabilirsem yapıcam yoksa parça gelene kadar düz kontak daha sonra yenisini almayı düşünüyorum tabi ki

Devre dışı bırakayım parça siparişi veriyim gelene kadar öyle kullanıyım diyodum.Ama tamir yolunu söylemiş oldunuz çok teşekkürler
    Benzin pompası söktü evet depoyu yerine koyarken istemsiz bir şekilde benzin baya bi aktı muhtemlen contadandı tekrar söktü tamir etti geri depoyu montaj etti bilmek lazım kesinlikle

Çok pis bir arıza gerçekten nerde olduğunu bulamıyosun çıldırıyosun ondan geçmiş olsun ve bunun gibi kronik sorunlar neler var arkadaşlar yazarsanız sevinirim.Tekrardan teşekkürler

Arkadaşlar çıldırmak üzereyim az kaldı sensöre giden lehim kopmuş onu lehimledik tamam dedik arızayı buldum arada ki metal yerleri zımparaladık. Kare parçayı bulamadım dediğiniz. bastık çalıştı usta test sürüşüne çıktı geldi yapmıyor dedi bizim bi arkadaş çıktı geldi sorun yok dedi.

Ben bindim eskisi kadar yok ama yine bi gaz kesiliyor devir düşüyor gaz verince yine açılıyor makina 3-4 bin devirlerde devrimmi düşük acaba anlamadım ya bi değiştirmediğim gaz sensörü kaldı bide beyin!
    KillSwitch sorunu benim Fazer'ımda da başıma gelmişti , kendim tamir etmiştim. Malesef elimde sadece bir fotoğraf var tamiriyle ilgili ama yeterli bir fotoğraf. Özgür'ün dediği parçayı işaretledim. O parçayı çevirdiğinizde sorun çözülüyor bi 40bin km daha bozulmaz.

Adım 1: KillSwitch i söküp herşeyini dikkatlice dağıtın (Ufak bir yay ve bilye var kaybetmeyin)
    Adım 2: İşaretlediğim parçayı ters çevirin
    Adım 3: Herşeyi wd40 ile temizleyip kapatın

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KillSwitch sorunu benim Fazer'ımda da başıma gelmişti , kendim tamir etmiştim. Malesef elimde sadece bir fotoğraf var tamiriyle ilgili ama yeterli bir fotoğraf. Özgür'ün dediği parçayı işaretledim. O parçayı çevirdiğinizde sorun çözülüyor bi 40bin km daha bozulmaz.

Adım 1: KillSwitch i söküp herşeyini dikkatlice dağıtın (Ufak bir yay ve bilye var kaybetmeyin)
    Adım 2: İşaretlediğim parçayı ters çevirin
    Adım 3: Herşeyi wd40 ile temizleyip kapatın

http://i.imgur.com/yVsxPGsl.jpg
    BU parçayı zımparalayıp taktık geri yerine sadece ters çevirip dediğinizden kasıt yukarı aşağıya gelecek aşağısı yukarı gelecek şekilde mi olacak .BU metal parça

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    BU parçayı zımparalayıp taktık geri yerine sadece ters çevirip dediğinizden kasıt yukarı aşağıya gelecek aşağısı yukarı gelecek şekilde mi olacak .BU metal parça
    zımparalamak çözüm değil, zaten metal aşınması nedeniyle temassızlık yapıyor...

Evet aşağısı yukarı, yukarısı aşağı gelecek şekilde.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    zımparalamak çözüm değil, zaten metal aşınması nedeniyle temassızlık yapıyor...

Evet aşağısı yukarı, yukarısı aşağı gelecek şekilde.
    Sorun halen devam etmekte ve ısınıca ortaya çıkmakta

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    Selamun aleyküm iyi geceler motorsiklet.net sakinleri bi konuda yardımınıza ihtiyacım var mümkünse
    Motorum olan fz6 için ön ve arka uygun fiyatlı lastik arıyorum sizin bu konuda bilgili oldugunuzu düşünüyorum yardımcı olacak birisi varmı acaba şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Sorun halen devam etmekte ve ısınıca ortaya çıkmakta
    Selam Wol, var mı gelişme? Az da olsa bir ihtimal; fazerin sağ arka pandizotunun içinde, açısal şalter var. Motosiklet devrildiğinde vs. elektriği kesen emniyet şalteri. Ona da bir baktır. Eğer bozuksa rastgele keser ona aynı hissiyatı verebilir.

İyi bir elektrikçi onu test edebilir.

Aynı sorun bende de var ama benim kisi bas bariz açma kapama şalteri. Üzerinde az basınç yapınca motor stop ediyor kesiyor vs... Dün kaç defa yaptı.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Bu kırmızı düğme sıkıntısını çok duyar olduk..acaba sık kullanmamak mı lazım bu düğmeyi..normal kontaktan stop etmek mi daha sağlıklı yoksa cart diye düğmeden mi..ben hiç kullanmıyorum o düğmeyi..
    kazasız belasız sürüşler herkese..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Arkadaşlar merhaba. Eski FZ6 Fazerimden kalma çanta demiri bulunmaktadır. İsteyen arkadaşlar 0532 631 71 24 nolu telden bana ulaşabilirler. Fiyatta yardımcı olunur kargo yapılır.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Selam Wol, var mı gelişme? Az da olsa bir ihtimal; fazerin sağ arka pandizotunun içinde, açısal şalter var. Motosiklet devrildiğinde vs. elektriği kesen emniyet şalteri. Ona da bir baktır. Eğer bozuksa rastgele keser ona aynı hissiyatı verebilir.

İyi bir elektrikçi onu test edebilir.

Aynı sorun bende de var ama benim kisi bas bariz açma kapama şalteri. Üzerinde az basınç yapınca motor stop ediyor kesiyor vs... Dün kaç defa yaptı.
    Evet ben de de dediğiniz şalter olayı vardı direk gidonun altından kabloları birleştirdim basit bir yöntemle o tuşu iptal ettim çünki çok hassaslaşmıştı ufak bi tümsekte motoru stop ettiriyordu.Ayak sensörünü swich in altından kabloları birleştirdim.Daha sonra almış olduğum enjektör temizleyici kullandım bitene kadar.

Dün 180 km yol yaptım tekleme gitti hiç bir şey yok motorda şu anda ama ayak sensörü ama stop düğmesi yada temizleyici birinden birinde iyileşti anlamadım
    Bu arada 68changer sol ve sağ pantinozdaki sigortalar ne kadar ne varsa hepsini söktüm temizledik geri yerine taktık.Belkide ondan iyi oldu şu anda bir sıkıntı yok güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kırmızı düğme sıkıntısını çok duyar olduk..acaba sık kullanmamak mı lazım bu düğmeyi..normal kontaktan stop etmek mi daha sağlıklı yoksa cart diye düğmeden mi..ben hiç kullanmıyorum o düğmeyi..
    kazasız belasız sürüşler herkese..
    O düğme motorun yaşına km sine göre değişiyor tabi.Ben sürekli asfaltta gitmiyorum çoğu zaman evet asfalt ama sarsıntıda çukurlarda pat diye gidiyor.Kullanmasan daha iyi tabi sıfırı biraz tuzlu

Motosikleti
    Süper, sorununun çözülmesine sevindim

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    Alıntı ugurbilgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm iyi geceler motorsiklet.net sakinleri bi konuda yardımınıza ihtiyacım var mümkünse
    Motorum olan fz6 için ön ve arka uygun fiyatlı lastik arıyorum sizin bu konuda bilgili oldugunuzu düşünüyorum yardımcı olacak birisi varmı acaba şimdiden teşekkür ederim
    Bana yardımcı olacak bir arkadaş yok herhalde neyse yinede teşekkür ederim

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,

Lastik olarak Pirelli Diablo Rosso 2 tavsiye ederiz. Suradan temin edilebilir:

http://www.motolastik.com/

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Arkadaşlar merhaba uzun suredir fz6 ve gsr600 arasında gidip geliyorumm. Bir turlu temiz gsr bulamadim en sonunda fz6da karar kildim. Pişman olurmuyum 2006 model 32 binde makine . tavsiyeleriniz nedir bu motorda nelere dikkat etmeliyim?

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı mertcan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba uzun suredir fz6 ve gsr600 arasında gidip geliyorumm. Bir turlu temiz gsr bulamadim en sonunda fz6da karar kildim. Pişman olurmuyum 2006 model 32 binde makine . tavsiyeleriniz nedir bu motorda nelere dikkat etmeliyim?
    Bende ikisi arasında kararsız kalmıştım.Suzikinin fazla yaktığını parça ve servis yönünden sıkıntılı olduğunu gördüm.Bende 2006 fz6 fazer aldım yakıt yönünden parça yönünden memnunum üstelim benimki 62 binde almıştım 2, ayda 5 bin km yol yapmışım fazer ın tadı bir başka gsr600 de öyle ama doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.Allah kaza bela vermesin şimdiden.Hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

fazer ne kadar fiyatı onuda sorayımda bari

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Merhaba bende bugün 2006 model fz6n aldım 32000 de 14500 e aldım. Herşey çok güzel iki şey hoşuma gitmedi 1.si motor durmuyor gazi aciyorum hic kendini kapatmiyor bu bütün fazerlerrde boylemidir ? 2.si Gaz tepkisi çok agir elcike sahip cikamiyorum çok yoruyor onun dışında motor harika iyi almisim . izmirdeyim teknik yönden çok eksigim. Bilgilerini deneyimlerini paylasicak fazerci varsa tanışmak isterim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler