Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    hava kosullarına gore degısıklık gosterebılır.

ama suan ızmır oldukca sıcak genel ıtırabıyle sehır ıcınde 3 cızgı uzun yolda 2 cızgıye dusuyor aslında cızgı olarak degıl derece olarak baksak daha dogru olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Bızım topıkte pek hang off calısan yok ama ben yınede bırkac destekleme yapayım

uzun zamandır calısma uzerındeydım teknıgı fazer ıle bıraz daha gelıstırdım soylekı.

bılıyosunuz kontra hang off bırde super motocuların dısa atılma teknıgı var.

Ben kontra pek sevmedıgım ıcın hang off teknıgını fazerda denemeye ve uygulamaya uzun suredır karar vermıstım .

cıhan54 sagolsun takoz cızımı yaptı fakat bende usengeclıkten gıdıp tornacıda yaptıramadım

Bu teknıkte fazer ne yapar ne eder acaba dedıklerı gıbı vırajı kotumudur dusermıyım kalırmıyım gıbı endıselerım cok vardı. Arkadaslar aldırmayın fazerın vırajına kotu dıyen arkadas vıraja gırmeyı bılmıyodur bu kadar basıt.

tek yapmanız gereken arka amortısoru sertlestırmenız. eger yumusak olursa helekı hang off teknıgı ıle vıraja gırersenız posızyon degısırken cok sallanma yapar.

Fazer alırken hep derlerde nee fazermı frenlerı berbat vırajı berbat olursun patlarsın vs vs. 100 ıle gırılcek vıraja 150 ıle gırılırsa tabıkı patlanır gazcı apacı gelısı guzel konusan tecrubesız ınsanlara aldanmayın.

Omm akademıdende egıtım aldım ordada hang off ustundekı teknıgı bıraz daha oturttum dıyebılırım petrıc hoca sagolsun

Tuluma kıyamayıp dızlıklerı erıtıyorum sıleders malum pahalı

Bı ara yoldakı egımle bırlıkte hang off yaparken orta sehpayı koparıyordum onada dıkkat edın kıvılcım saca saca gıdersınız pagler zaten allaha emanet surtmeden olmaz

Bakısım cok yanlıs gozukuyo fotolarda kı oyle bakısıda tam ılerı atamıyorum kontrada cok basıt bakısı ılerı atmak fakat hang off'da yusuf yusuf oluyor ve bakıs yere dusuyor

Bakısı ılerı atma olayıda zaten zamanla..

vırajın cıkısına ufuk noktasına bakarak apex noktasını ayarlamak cok kolay. fakat durdugunuz yerde donerken sureklı apex noktası gozunuzde olusturuyorsunuz .

Sıze onerım benım gıbı vıraj manyagı olursa 2-3 tavsıye.

cevre yolunda egımlı yerlerde vıraj calısmaya gıtmeyın zaten yollar egımlı muhendıslık olarak yatırmasanız bıle motor %20 egıme kavusuyor.

eger duz zemınde motoru yatırırsanız bos alan bulabılırsenız calısın. duz zemınde kontra yada hang off olarak yatırırsanız egımlı cevre yolu yada dar yollarda vırajı yer bıtırırsınız

bu calısmayı yaparken bazı arkadaslar dustu mutlaka takoz takın bende dusebılırdım sadece sanslıyım.

tek kotu yanı naked motorda dız verırken kollar gıdon dık olmasından dolayı bıraz komık duruyor

Herkese saygılar

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    cihan54, Hikizume ve erro bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yanaklar fazla dayanmaz sana Cemcim
    CEM. bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Motora egsoz takmak istiyorum ama cok ses ckarmasn istiyorum ne alsam acab ne onerebilirsiniz?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yoshimura..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Rolantide we dusuk dewirlerde fazla ses ckarmasnki otopark yaknndaki dayreler rahatsz olmasn tk derdim bu yoksa leo ii giderde...

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Yoshi de sesli.Ben o yüzden sattım ses filan güzel de inan trafikte çekilmiyor bide çok dikkat çekiyor.

Orjinalinin sesi gayet yeterli bence...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Diğerlerinin yanında yoshi gayet şiir gibi geliyor bana kalırsa. Diğerleri çığlık çığlığa gidiyor çünkü..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Tiger eksoza ne diyosunuz arkadaslar kullanan sesini bilen warmi karbon olan modeli digil oteki modeli int de bitane war susturucusu yokmus youtubda bakdm bazi wideolar ii bazisi kotu kararsz kldm

Motosikleti
    Bi yardmci olun yaa

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tıger egsoz gayet guzeldır alt devırlerde sesı kısık ust devırlerde baya bagırır.

Yakın bır arkadasımda vardı test ettım orta sevıyede rahatsız edıcı degıl ama 4 sılındır sesınıde hıssettıren bır egsoz.

Motosikleti
    Kimi ii kimi kotu diyor akrapovicmi baksam diye dusunur oldum

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı _arda_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger eksoza ne diyosunuz arkadaslar kullanan sesini bilen warmi karbon olan modeli digil oteki modeli int de bitane war susturucusu yokmus youtubda bakdm bazi wideolar ii bazisi kotu kararsz kldm
    Ben Tiger RS-800 kullanıyorum memnunum, sesi ve patırtıları benim hoşuma gidiyor. Video çekmiştim dinleyin belki sizde beğenirsiniz. Almayı düşünürseniz sahibindeki satıcılara tek tek mesaj atın en uygun fiyatı verenden alın

http://www.youtube.com/watch?v=-wMfhVkjIx8 & http://dai.ly/x1ph2a6
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    kle 650-versys
    Arkadaşlar merhaba. aşağıdaki ilan hakkında görüşünüzü alabilir miyim? muhtemelen benim cbr ile bunu takas edeceğiz. aramızda rakam pürüzü kaldı. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5213600/detay/

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. aşağıdaki ilan hakkında görüşünüzü alabilir miyim? muhtemelen benim cbr ile bunu takas edeceğiz. aramızda rakam pürüzü kaldı. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5213600/detay/
    Bu Fazercanlara nolmuş böyle yav fiyata bak Bu fiyata 2 sene önce en kral ve full + abs'lisini alıyordun.. Piyasa ne kadar da şişmiş..

Neyse, senin içine sindiyse, alırım diyorsan al arkadaşım. Temiz motora benziyor... Fakat en güzel rengi dediğine bakma, kuzguna yavrusu güzel gelirmiş En tutulmayan rengi aslında.
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    kle 650-versys
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Fazercanlara nolmuş böyle yav fiyata bak Bu fiyata 2 sene önce en kral ve full + abs'lisini alıyordun.. Piyasa ne kadar da şişmiş..

Neyse, senin içine sindiyse, alırım diyorsan al arkadaşım. Temiz motora benziyor... Fakat en güzel rengi dediğine bakma, kuzguna yavrusu güzel gelirmiş En tutulmayan rengi aslında.
    valla haklısın. geçen sene 13 olan motorlara 15 deniyor. ben motor temiz olduğu(tramer vb.temiz) ve garanti verdiği için sıcak baktım. ayrıca takas işi de var. cbr 250 yi ilana koyduk 20 gün oldu hala satılmadı. motorda hiç bir şey yok tertemiz ama ne iş anlamadım. millet 10500-11000 istemiş ben 9600 yazdım. yine de yok. piyasa mı durgun yoksa millet hep yeni mi alıyor bilemedim. hızlı satılır diye sym wolf yerine cbr aldık o da böyle oldu. hayırlısı bakalım. yorumun için teşekkürler Cihan kardeşim.
    mkaptan bunu beğendi.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla haklısın. geçen sene 13 olan motorlara 15 deniyor. ben motor temiz olduğu(tramer vb.temiz) ve garanti verdiği için sıcak baktım. ayrıca takas işi de var. cbr 250 yi ilana koyduk 20 gün oldu hala satılmadı. motorda hiç bir şey yok tertemiz ama ne iş anlamadım. millet 10500-11000 istemiş ben 9600 yazdım. yine de yok. piyasa mı durgun yoksa millet hep yeni mi alıyor bilemedim. hızlı satılır diye sym wolf yerine cbr aldık o da böyle oldu. hayırlısı bakalım. yorumun için teşekkürler Cihan kardeşim.
    Bu motoru satan arkadaş ya hiç bordo-siyah,laci-siyah fazer görmemiş hayatında ya da griye karşı özel bir sempatisi var
    Valla kardeşim ne desem bilmiyorum ki 2005 model 47 binde bir makina alıyorsun ve 15 binlira veriyorsun
    anladığım kadarıyla arka çantayı vermiyor sadece demiri yazmış. Eğer alacaksan bari çantayı da alda biraz daha az zarar et
    birde lastiklerin durumuna bak yine de sen motosiklette diş kalınlığı önemli değil maalesef üretim yılına bakacaksın 3 yıl ve sonrası üretim ise ciddi sıkıntılar yaratır sana değiştirmen gerekir
    KArar ve para senin şimdiden hayırlı olsun

FAzerın en çok tutulan reni budur

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru satan arkadaş ya hiç bordo-siyah,laci-siyah fazer görmemiş hayatında ya da griye karşı özel bir sempatisi var
    Valla kardeşim ne desem bilmiyorum ki 2005 model 47 binde bir makina alıyorsun ve 15 binlira veriyorsun
    anladığım kadarıyla arka çantayı vermiyor sadece demiri yazmış. Eğer alacaksan bari çantayı da alda biraz daha az zarar et
    birde lastiklerin durumuna bak yine de sen motosiklette diş kalınlığı önemli değil maalesef üretim yılına bakacaksın 3 yıl ve sonrası üretim ise ciddi sıkıntılar yaratır sana değiştirmen gerekir
    KArar ve para senin şimdiden hayırlı olsun

FAzerın en çok tutulan reni budur
    http://imageshack.com/a/img854/3850/u0np.jpg
    Kendi eski motorunu niye koyuyon benim eski motoru koysana birader
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi eski motorunu niye koyuyon benim eski motoru koysana birader
    Pampa benimki daha hatasız diye koyduydum
    Biraz daha hor kullanılmış bişeyden bahsetseydik seninkini koyacaktım
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sen kavramları karıştırıyosun. Sen motoru kullanmadın/kullanamadın, ben motoru kullandım.. Hor kullanmak ayrı birşey, bknz: motocross
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler