Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun ilk defa Fazerımle ilgili problem yaşadım.

Aldıgımdan beri tek marş diye böbürlenirken nazar degdi herhalde.

Dün yagmurda sürmüştüm her yeri ıslandı.Dün motoru bıraktıgımda problem yoktu.

Az evel motoru çalıştırır çalıştırmaz 2 saniye kısa far yanıp daha sonra patladı. yada başka bir kısa devre sorunu oldu anlıyamadım.

Uzunda sorun yok fakat kısa far çalışmıyor. Gece diye patladımı patlamadımı göremedim fakat egildigimde gidonun içine dogru çok hafif yanık kokusu sezdim.

1- daha evel yagmurda sürüp ampül patlatan varmı çok çok saçma birşey çünkü yapacagım uzun yolda böyle birşeyle karşılaşırsam büyük problem.

2- degiştirmesi kolay gibi gözüküyo kendim halledebilrim.

3- ampülü söküp oto elektiricilerde aynısını yada motosiklet yedek parçacılarda bulabilirmiyim illa servistenmi tedarik etmem gerekir ?

Umarım sorun ampüldedir elektirik tesisatında problem yoktur.
    dostum ampulu sokup motosıklet malzemesı satan bır yerden 3,5tl ye temın edebılırsın.
    sokup takması ıse gayet kolay belkı ben bu hafta xenon montajı yapıp detaylı anlatım yapabılırım.
    bence yagmurun herhangı bır etkısı yoktur sadece tesaduf olmustur dıye dusunuyorum kafanı takma yarın gunduz gozuyle halledersın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçerideki yani grenajın içinde görünen soketi kontrol et. Ampulü kolay bulursun zaten. Ama soket oksit yaptıysa yine patlatma riski var..
    oksıtlenme varsa wd40 ıle oksıtın ustunu dıs fırcasıyla temızleyebılırsın
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ampulu sokup motosıklet malzemesı satan bır yerden 3,5tl ye temın edebılırsın.
    sokup takması ıse gayet kolay belkı ben bu hafta xenon montajı yapıp detaylı anlatım yapabılırım.
    bence yagmurun herhangı bır etkısı yoktur sadece tesaduf olmustur dıye dusunuyorum kafanı takma yarın gunduz gozuyle halledersın.
    Motoru aldığımda üstünde motorlu mercekli zenon vardı. Söktüm

Motosikleti
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığımda üstünde motorlu mercekli zenon vardı. Söktüm
    hedıyelere her zaman acıgım :D saka fılan bır tarafa satmayı dusunursen fıyatta bana uyarsa satın alabılırım.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Attım

Motosikleti
    Attım
    ciddimisin

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    ciddimisin
    Harbiden. Orjinallikten yanayım

Motosikleti
    Harbiden. Orjinallikten yanayım
    bende orjınalın dısına cıkmam ama bu makınanın farlarını sevmıyorum xenon olsa daha guzel aydınlatır dıye dusunuyorumm . ınsan merceklı xenon 'u cope atarmı ya :D sıs farının resmı varmı varsa yuklermısın onu merak ettım nasıl duruyor.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Kardeşim, far, korna, stop, sinyal vb bileşenlerin çalışmaması veya patlaması durumunda sigorta da atar. Eğer atmayıp koku yayacak kadar far patlattırıyorsa sigortan çok yüksek amperajlıdır demektir. Sigortanı düşürmen gerekir. Bu tür durumlar hem aküyü yıpratır, hem de beyinde problem çıkarır.

1- Ölçü aletinin kısa devre konumunda sigortaları tek tek kontrol et.
    2- Patlamış sigorta varsa sigortayı değiştirmeden önce yine ölçü aletiyle fara giden (+) kablosu ile GND kablosunun kısa devre olup olmadığına bak.
    3- Problardan birini motorun şasesine, diğerini (+) ya dokundurarak kısa devre kontrolü yap.
    (2 ve 3. maddeler tesisat kontrolüdür)
    4- Farı söküp gözle kontrolünü yap. Patlamışsa değiştir.
    5- Kontağı aç ve far çalışıyorsa sigortanı en kısa zamanda düşür.
    6- Far hala çalışmıyorsa tesisatı kontrol ettir.
    Yanık kokusundan dolayı kesinlikle ve kesinlikle sigortam yüksek amperli diyorsunuz yani dimi ?

Yeni ampül alıp far çalışır duruma gelse bile sigortamın amperini düşürmem gerekir.

Motosikleti
    Yanık kokusundan dolayı kesinlikle ve kesinlikle sigortam yüksek amperli diyorsunuz yani dimi ?

Yeni ampül alıp far çalışır duruma gelse bile sigortamın amperini düşürmem gerekir.
    cem hanı belkı yanlıs bır tabır olcak benımkısı belkıde dıger arkadaslarım kızacak. ama bence once bı ampulu cıkar bak bı patlakmı eger patlaksa yenısını al tak dene. calıstırmazsa sonra sıgortana bak. hanı dıger arkadaslarım cok bılmıs fılan dıyebılırler . ama benım dusuncemde sadece bır tesaduf oldugu aklıma gelıyor. ama tabıkı karar senın.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700

Yani ampul dediğin şeyin içerisinde incecik tungsten flamanlı bir tel var. Ampul patlarken koku falan yaymaz. Aynı esnada sigorta da atar. Eğer birşeyler kavrulup koku duman falan çıkardıysa ciddi birşeyler olabilir dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

bende orjınalın dısına cıkmam ama bu makınanın farlarını sevmıyorum xenon olsa daha guzel aydınlatır dıye dusunuyorumm . ınsan merceklı xenon 'u cope atarmı ya :D sıs farının resmı varmı varsa yuklermısın onu merak ettım nasıl duruyor.

Montajı yapılacak yere göre bir bağlantı aparatı düşünmek gerekiyor.

Motosikleti
    Yani ampul dediğin şeyin içerisinde incecik tungsten flamanlı bir tel var. Ampul patlarken koku falan yaymaz. Aynı esnada sigorta da atar. Eğer birşeyler kavrulup koku duman falan çıkardıysa ciddi birşeyler olabilir dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

http://i58.tinypic.com/149bn8y.jpg

Montajı yapılacak yere göre bir bağlantı aparatı düşünmek gerekiyor.
    dugme olarak yenı bır dugmemı cekılecek yoksa fara baglanıp farla bırlıktemı yanacak ? bırde aydınlatmadakı menzıl durumu nedır ? hanı ıslevsel olarak kucuk duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

bu arada ınsallah yarın sabah yagmur olmaz. ben gelene kadar kahvaltı yaparmısın yoksa berabermı yaparız ?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    hedıyelere her zaman acıgım :D
    Attım
    ciddimisin
    Harbiden.
    ınsan merceklı xenon 'u cope atarmı ya :D
    Ehuehuehue Allah da sizi güldürsün e mi
    fabrisio bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Ehuehuehue Allah da sizi güldürsün e mi
    haksızmıyım ama :D merceklı xenon cope atılırmı :D

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    haksızmıyım ama :D merceklı xenon cope atılırmı :D
    Pahalı bişey tabi
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    dugme olarak yenı bır dugmemı cekılecek yoksa fara baglanıp farla bırlıktemı yanacak ? bırde aydınlatmadakı menzıl durumu nedır ? hanı ıslevsel olarak kucuk duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

bu arada ınsallah yarın sabah yagmur olmaz. ben gelene kadar kahvaltı yaparmısın yoksa berabermı yaparız ?
    O zamana kalvaltı bitmiş olur. Bu arada o sislerde 4 in 1 chip Luxeon M power led var. Piyasadaki tüm sislerden hem daha fazla ışık akısı var, hem de her biri sadece 4W harcadığı için aküyü de zorlamaz. Kontrolü için gideona bir tane IP68 anahtar takılabilir.

Motosikleti
    Pahalı bişey tabi
    net fıyatını bılmıyorum ben genelde normal araba xenonu takıyorum tabı karsımdan gelenler kulagımı cınlatıyorlardır. merceklısı daha ıyı hanı atılacak gıbı degıl. ama seckın ustamız atmıs =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

O zamana kalvaltı bitmiş olur. Bu arada o sislerde 4 in 1 chip Luxeon M power led var. Piyasadaki tüm sislerden hem daha fazla ışık akısı var, hem de her biri sadece 4W harcadığı için aküyü de zorlamaz. Kontrolü için gideona bir tane IP68 anahtar takılabilir.
    o zaman ben yavas yavas uyumaya gıdıyım. gercı pek uyuyabılecegımı sanmıyorum hıc uykum yok. sabah kalkarım motorumu guzelce yıkar sonra senı arar yola cıkarım .

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ampülü söktüm ampül patlak içindeki tel kopmuş.

Sokete baktım saglam duruyor .

Bu ampül aynen bu şekildemi satılıyor ? İsmi nedir yada ne olarak sorabilirim. Şimdi ampüle bakıp ondan yok ama bu var buda olur muhabbetine gelmıyım.

Bu arada herkesin kısa farı benimki gibimi bilmiyorum ama benim kısa far aşırı aydınlatıyordu insanlar uzunlarda sanıp selektör yapıyordu.

Motosikleti
    senın kısa bolumune uzun fark takmıs olabılırler ( daha ıyı aydınlatsın dıye ) eger farı yanlıs gormuyorsam H7 far tek modul kısa far. zaten farı almaya gıderken bunuda gotur senın ıcın asıl onemlı olan sey sadece ampulun duya gıren tarafının elındekı gıbı cıft kulaklı olması olacakdır.
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Ampülü söktüm ampül patlak içindeki tel kopmuş.

Sokete baktım saglam duruyor .

Bu ampül aynen bu şekildemi satılıyor ? İsmi nedir yada ne olarak sorabilirim. Şimdi ampüle bakıp ondan yok ama bu var buda olur muhabbetine gelmıyım.

http://i.hizliresim.com/xV9ONy.jpg

Bu arada herkesin kısa farı benimki gibimi bilmiyorum ama benim kısa far aşırı aydınlatıyordu insanlar uzunlarda sanıp selektör yapıyordu.

Bende Osram'ın night breaker plus'ı var. Piyasadaki en baba far ampulüdür kendileri. Bu şekilde bir çiftini 40TL'ye almıştım indirimden. Bir tanesi hala duruyor. Eğer uğraşmayım dersen sana kargolayabilirim. Yok ben burdan bulurum dersen H4 duy ampul olarak geçer. Osram nightbreaker plus veya Philips Diamond vision öneririm.
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    bu arada dıpnot olarak marka osram alırsan cok daha kalıtelı olacakdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler