Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senden bu dediğin ürünlerden 30Tl ye alma imkanımız varmı?
    kardeşim, aslında ürünün satış kısmıyla hiç alakam yok. Ama senin için birşeyler ayarlamaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da C şeklindeki demirden lazım. sanırım elimdeki çanta demirini biraz inceltirsek bir miktar hafifleyecektir. sizden bir ricam var, givi demiri, demirciye göstermek için söktüğünüzde ağırlığını ölçer misiniz?

eğer elinizdeki demir 5-6 kg civarında ise sırf 1-2 kilo hafiflemesi için o kadar para vermem, tabi C şeklindeki eksoz borusunun yanındaki demirlerden bana da uygun fiyata yaptırılabilinecek ise
    Tamamdır. Ağırlığını ölçeriz. İstersen sanada yaptırırız.
    cihan54, canYOLDAS ve ozgurakman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    fazer ahalisi nerelerdesiniz ne yapıyorsunuz ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    fabrisio'dan orjinal givi çanta demirinin ağırlığını bekliyorum sen napıyosun

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrisio'dan orjinal givi çanta demirinin ağırlığını bekliyorum sen napıyosun
    cumartesı gunune kadar bekleyeceksın o zaman :D cunkı cumartesı gunu sokup agırlıgını soyleyecegız :D

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesı gunune kadar bekleyeceksın o zaman :D cunkı cumartesı gunu sokup agırlıgını soyleyecegız :D
    sorun yok beklerim
    benim demirin C şeklindeki parçası karenaja üstten, eksoza alttan baskı yapıyor. hatta plastik ısı muhafazasını olması gereken yere getirince demir takılamıyor. fotoda belli zaten:

Motosikleti
    belkı bakarsın senın ıcınde bırseyler yaparız :D

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senden bu dediğin ürünlerden 30Tl ye alma imkanımız varmı?
    Kardes, senin icin birseyler hazirliyorum. Eger cumartesi musait olursan sende gel. Lambalari nereye takacagimiza bir bakalim.

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    vallahi merakla bekliyorum bakalım nasıl bişey çıkacak umarım herşey yolunda giderde komşuda pişer bizede düşer

canyoldaş aynı şehideyiz bi ara tanışalım iki lafın belini kıralım.

Motosikleti
    cumartesı gunu yaptıgımız uygulamaların resımlerını ceker foruma atarız zaten

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    cihan fazer 8 aldı alalı cansız fazer 8 topiği bir anda bizim topiği geçti. Arada bir girip şu an bunu yapıyorum, nefes alıyorum, burnumu karıştırıyorum vb şeyler yazalımda topiğe can gelsin.

Eren, yarın geliyor musun?

Yunus, hala senden haber bekliyorum. Senin için bir çift sis farı hazırladım. Ancak montaj için motorun montaj noktalarını tespit etmemiz gerekiyor. Eğer gerek yok dersen başka şekilde değerlendirebilirim. Para ister diye korkuyorsan korkmana gerek yok. Hediye edebilirim

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    fabrisio arkadaşım sis farı derken bende makinam için düşünüyorum foruma baktım çok konu var ucuz ve iş görecek 2 adet lazım

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrisio arkadaşım sis farı derken bende makinam için düşünüyorum foruma baktım çok konu var ucuz ve iş görecek 2 adet lazım
    Kardeş, ben bu farların üretimini yapmıyorum. Sadece power ledli ürünler üreten bir firmanın ürünlerini tasarlıyorum. Dolayısıyla yanlış kapıdasın. Ancak şöyle birşey yapalım. Elimde sample ürünlerle yaptığım bir çift far var. Eğer Yunus yarın sabah 11:00'e kadar özel mesaj atmazsa sana rezerve edeyim. Olur mu?

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    olur yunus kırılmazsa 11:01 gece ben özel atarım

Motosikleti
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan fazer 8 aldı alalı cansız fazer 8 topiği bir anda bizim topiği geçti. Arada bir girip şu an bunu yapıyorum, nefes alıyorum, burnumu karıştırıyorum vb şeyler yazalımda topiğe can gelsin.

Eren, yarın geliyor musun?

Yunus, hala senden haber bekliyorum. Senin için bir çift sis farı hazırladım. Ancak montaj için motorun montaj noktalarını tespit etmemiz gerekiyor. Eğer gerek yok dersen başka şekilde değerlendirebilirim. Para ister diye korkuyorsan korkmana gerek yok. Hediye edebilirim
    abı merhaba. bugun bıraz yogundum yenı gırebıldım eger yarın sende musaıtsen sabah ben senı ararım ve neredeysen nerede ıstersen oraya gelırım bulusur sanayıye gıderız eger ısımızı halledebılırsek super olur halledemezsekde canımız sagolsun. sonra otururuz bır yere ıkı muhabbet ederız zamanın varsa. bu arada sıs farlarının resmı mevcutmu bende merak ettım ısın dogrusu.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı merhaba. bugun bıraz yogundum yenı gırebıldım eger yarın sende musaıtsen sabah ben senı ararım ve neredeysen nerede ıstersen oraya gelırım bulusur sanayıye gıderız eger ısımızı halledebılırsek super olur halledemezsekde canımız sagolsun. sonra otururuz bır yere ıkı muhabbet ederız zamanın varsa. bu arada sıs farlarının resmı mevcutmu bende merak ettım ısın dogrusu.
    Bana uyar ama 11:00 den önce arama

Motosikleti
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana uyar ama 11:00 den önce arama
    tamam saat 11 olur ben senı ararım alooooooo hadı kalk derım :D

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Burada benim dedikodum yapılıyorrr.. valla ben devamlı burayı da takip ediyorum. Orada biz iki üç kişi atışıyoruz devamlı, ama burası kalabalık. O yüzden burası zaten aktif olacaktır. O tarafı da aktif tutmak lazım elden geldiğince. Ne de olsa kardeş model
    fabrisio bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar bugun ilk defa Fazerımle ilgili problem yaşadım.

Aldıgımdan beri tek marş diye böbürlenirken nazar degdi herhalde.

Dün yagmurda sürmüştüm her yeri ıslandı.Dün motoru bıraktıgımda problem yoktu.

Az evel motoru çalıştırır çalıştırmaz 2 saniye kısa far yanıp daha sonra patladı. yada başka bir kısa devre sorunu oldu anlıyamadım.

Uzunda sorun yok fakat kısa far çalışmıyor. Gece diye patladımı patlamadımı göremedim fakat egildigimde gidonun içine dogru çok hafif yanık kokusu sezdim.

1- daha evel yagmurda sürüp ampül patlatan varmı çok çok saçma birşey çünkü yapacagım uzun yolda böyle birşeyle karşılaşırsam büyük problem.

2- degiştirmesi kolay gibi gözüküyo kendim halledebilrim.

3- ampülü söküp oto elektiricilerde aynısını yada motosiklet yedek parçacılarda bulabilirmiyim illa servistenmi tedarik etmem gerekir ?

Umarım sorun ampüldedir elektirik tesisatında problem yoktur.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    İçerideki yani grenajın içinde görünen soketi kontrol et. Ampulü kolay bulursun zaten. Ama soket oksit yaptıysa yine patlatma riski var..
    CEM. bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun ilk defa Fazerımle ilgili problem yaşadım.

Aldıgımdan beri tek marş diye böbürlenirken nazar degdi herhalde.

Dün yagmurda sürmüştüm her yeri ıslandı.Dün motoru bıraktıgımda problem yoktu.

Az evel motoru çalıştırır çalıştırmaz 2 saniye kısa far yanıp daha sonra patladı. yada başka bir kısa devre sorunu oldu anlıyamadım.

Uzunda sorun yok fakat kısa far çalışmıyor. Gece diye patladımı patlamadımı göremedim fakat egildigimde gidonun içine dogru çok hafif yanık kokusu sezdim.

1- daha evel yagmurda sürüp ampül patlatan varmı çok çok saçma birşey çünkü yapacagım uzun yolda böyle birşeyle karşılaşırsam büyük problem.

2- degiştirmesi kolay gibi gözüküyo kendim halledebilrim.

3- ampülü söküp oto elektiricilerde aynısını yada motosiklet yedek parçacılarda bulabilirmiyim illa servistenmi tedarik etmem gerekir ?

Umarım sorun ampüldedir elektirik tesisatında problem yoktur.
    Kardeşim, far, korna, stop, sinyal vb bileşenlerin çalışmaması veya patlaması durumunda sigorta da atar. Eğer atmayıp koku yayacak kadar far patlattırıyorsa sigortan çok yüksek amperajlıdır demektir. Sigortanı düşürmen gerekir. Bu tür durumlar hem aküyü yıpratır, hem de beyinde problem çıkarır.

1- Ölçü aletinin kısa devre konumunda sigortaları tek tek kontrol et.
    2- Patlamış sigorta varsa sigortayı değiştirmeden önce yine ölçü aletiyle fara giden (+) kablosu ile GND kablosunun kısa devre olup olmadığına bak.
    3- Problardan birini motorun şasesine, diğerini (+) ya dokundurarak kısa devre kontrolü yap.
    (2 ve 3. maddeler tesisat kontrolüdür)
    4- Farı söküp gözle kontrolünü yap. Patlamışsa değiştir.
    5- Kontağı aç ve far çalışıyorsa sigortanı en kısa zamanda düşür.
    6- Far hala çalışmıyorsa tesisatı kontrol ettir.
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler