Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı surgent_38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PLay_06 hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim .
    cok tesekkur ederım sagolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR

http://s11.postimg.org/t7sxnb18z/201...8_11_50_59.jpg

Cihan usta motora yapmaya planladigim kaucuk parcalat (koruk takozlari) bunlar . Bitane vardi ikinciyide tmin ettik . Yarin is cikisi acik tornaci bulabilirsem incelttiricem . Boyu kurtarmiyabilir suanki haliyle 100 cm, inceltince uc kismi huni oldugundan 90 cm dusucegini tahmin ediyorum , bunun icinde ara bi parca koymayi dusunuyorum . İslenmis halini en kisa zamanda yaptiripaylasirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Play-06
    Motorun hayitli olsunn . Allah kazadan beladan basini agritacak sorunlardan sizi. Ve hepimizi korusun .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

http://postimg.org/image/9pya7d4b3/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

http://postimg.org/image/6vaem5aq7/

Motosikleti
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s15.postimg.org/910o9t0w7/201...8_11_49_54.jpg

http://s15.postimg.org/5sw6wremf/201...8_11_50_33.jpg

http://s11.postimg.org/t7sxnb18z/201...8_11_50_59.jpg

Cihan usta motora yapmaya planladigim kaucuk parcalat (koruk takozlari) bunlar . Bitane vardi ikinciyide tmin ettik . Yarin is cikisi acik tornaci bulabilirsem incelttiricem . Boyu kurtarmiyabilir suanki haliyle 100 cm, inceltince uc kismi huni oldugundan 90 cm dusucegini tahmin ediyorum , bunun icinde ara bi parca koymayi dusunuyorum . İslenmis halini en kisa zamanda yaptiripaylasirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Play-06
    Motorun hayitli olsunn . Allah kazadan beladan basini agritacak sorunlardan sizi. Ve hepimizi korusun .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

http://postimg.org/image/9pya7d4b3/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

http://postimg.org/image/6vaem5aq7/
    Cok tesekkur ederim ALLAH hepimizi kazadan beladan uzak tutar insallah.

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

Arkadaslar fz6 fazer ile fazer abs arasindaki fark nedir ? Ve bana fazerle ilgili hani olmazsa olmazlardada yardimci olurmusunuz ?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Arasındaki fark adından da belli olacağı gibi sadece abs olması onun dışında fark yok. Fazer'ın olmazsa olmazları bana göre birincisi siyah puig cam, ikincisi de iyi bir performans egsozdur.

CELIKYELEK, paylaşımını bekliyorum Ben de baya ilerlettim benim takoz projesini, en son boyadan çıktı. Yarın üzerindeki vida deliklerini ve merkez sağlamasını halledicem. Sanırım haftasonuna yetişecek gibi duruyor bakalım

Motosikleti
    camı degıstırmeyı dusunuyorum fakat aynı seyı eksoz ıcın soyleyemem :D

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Egsozun illa, akrep-Ixil-Devil gibi bağırıp çağırıp çığlık atmasına gerek yok. TwoBros gibi Yoshi gibi sakin ve derinden gürlemesi yeter

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Yoshi mi? )) Gerçekçi ol ciyanım
    fazerda egzos two brodur son noktadır gerisi heyecandır

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozun illa, akrep-Ixil-Devil gibi bağırıp çağırıp çığlık atmasına gerek yok. TwoBros gibi Yoshi gibi sakin ve derinden gürlemesi yeter
    aynen two brother guzel gıder ama ben nedendır bılmıyorum ama fazerın kendı orjınal eksozunuda sevıyorum sımdı bır eksoz almaya kalksam dunyanın parası cıkacak cebımden :D onun ıcın en ıyısı sımdılık durması :D

---------- Post added at 01:18 ---------- Previous post was at 01:15 ----------

unutmadan bırde xenon olayına gecebılırım . ama tam emın degılım karsımdan gelen ınsanların kufur etmesını ıstemıyorum ama aynı zamanda cokda sevıyorum. ısın kotu tarafı bugun motoru aldım hastalandım 1-2 tur atmak nasıp bıle olmadı.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoshi mi? )) Gerçekçi ol ciyanım
    fazerda egzos two brodur son noktadır gerisi heyecandır
    Arkadaşım sen traktörler sanayiine gitsene napıyosun burda. Hem bu zevk meselesidir, sen twoBros'dan başka bir ses sevmiyor olabilirsin, ama kimisi de akrepten başka ses sevmiyor. Ben fikrimi söyledim. Respect!
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Arkadaşım sen traktörler sanayiine gitsene napıyosun burda. Hem bu zevk meselesidir, sen twoBros'dan başka bir ses sevmiyor olabilirsin, ama kimisi de akrepten başka ses sevmiyor. Ben fikrimi söyledim. Respect!
    Sakin Ol Şampiyon yakın bir arkadaşımın yoshi egzosunu dinledim oradan biliyorum
    traktöre akrep takıcam kısmet olursa ondan sonra cayırtıyı duy sen

Eren Kardeşim bu arada fazerin hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah
    bende eski fazerıma egzos takmamıştım orjinal sevenlerdenim
    ama puig cam mutlaka tavsiye ederim
    koruma takozun yoksa onu da öneririm (cihan tasarlıyor onla iletişim kurabilirsin işçiliği iyidir, demir ustasıdır kendi)
    xenon farkedilmen açısından yararlı bence taktır

Motosikleti
    Sakin Ol Şampiyon yakın bir arkadaşımın yoshi egzosunu dinledim oradan biliyorum

koruma takozun yoksa onu da öneririm (cihan tasarlıyor onla iletişim kurabilirsin işçiliği iyidir, demir ustasıdır kendi)
    kardesım oncelıkle tesekkuler fakat adımı nereden bılıyorsun ona sasırdım dogrusu :D koruma takozu motorda yok onu kendı kafamda tasarladıgım bır yontemle yapmayı planlıyorum olmadı cıhan bey'den rıca ederım ucretı neyse oder o tarzda bır takozda alabılırım. xenon konusuna gelecek olursak evet trafıkde farkedılmek acısından super bır sey bundan oncekı her motosıkletım ve arabama mutlaka ılk yaptırdıgım uygulamam xenon uygulamasıydı . Lakin şimdi elimi vicdanıma koyup düşününcede karşıdan gelen arabanın yol gorusunu nasılda kısalttıgım aklıma gelıyor buda benım kafamı fazlasıyla celıyor.
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım oncelıkle tesekkuler fakat adımı nereden bılıyorsun ona sasırdım dogrusu :D koruma takozu motorda yok onu kendı kafamda tasarladıgım bır yontemle yapmayı planlıyorum olmadı cıhan bey'den rıca ederım ucretı neyse oder o tarzda bır takozda alabılırım. xenon konusuna gelecek olursak evet trafıkde farkedılmek acısından super bır sey bundan oncekı her motosıkletım ve arabama mutlaka ılk yaptırdıgım uygulamam xenon uygulamasıydı . Lakin şimdi elimi vicdanıma koyup düşününcede karşıdan gelen arabanın yol gorusunu nasılda kısalttıgım aklıma gelıyor buda benım kafamı fazlasıyla celıyor.
    Nickinin altında ismin yazıyor
    xenon konusunda takılma o kadar
    takmaksan görmüyorlar, üzgünüm ama öyle gözüne çakacaksın ışığı anca farkediyorlar
    karar senin

Motosikleti
    Nickinin altında ismin yazıyor
    xenon konusunda takılma o kadar
    takmaksan görmüyorlar, üzgünüm ama öyle gözüne çakacaksın ışığı anca farkediyorlar
    karar senin
    ya kusura bakma bugun cok kotu bır sekılde hastayım ve yatakda yatıyorum hıc nıckın altında ısmım yazdıgı aklıma gelmemısdı hehehehe
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F

Sen yine kaşınıyosun Mr. Ferguson. Daha benim egsozu dinleme şerefine nail olmadın olm sen, sadece ucundan duydun. Ben bi geleyim de dinlettircem sana..

Ayrıca, demir ustası değilim olm (Ama keşke olsaymışım, daha çok şey yapardım sanırım). Sadece tasarımcıyım. Zaman içerisinde bazı iş planlarım var, uyarsa birşeyler çıkarabiliriz bakalım. Sen baktın mı WayTake'e?
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun yerine çinli scooterlardaki hidrolik akışını sınırlayan abs zımbırtıları var kaliperle fren hortumunun arasında, onu takmayı düşünüyorum ben. yağlanan balata çöpe atılır, bi daha temizlenmez...

buyrun?
    Bana koruma takozunun ölçüsü lazım yaa, boy ölçüsü.. bu arada bi markası var mıdır? Bir de, motor koruma demirin var dimi, böylelikle onun üzerine takıyorsun..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Motoruma binmeden hastanelik oldun dun gece acile kaldirdilar ve hastanedeyim bndeki sansa bak arkadas.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin, dikkat etmek lazım. Havalar sert seyrediyo..

Motosikleti
    Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin, dikkat etmek lazım. Havalar sert seyrediyo..
    Cok tesekkur ederim sagol

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    nutmadan bırde xenon olayına gecebılırım . ama tam emın degılım karsımdan gelen ınsanların kufur etmesını ıstemıyorum ama aynı zamanda cokda sevıyorum.

Bence fazer e xenon far gerekmiyor orjinal haliyle zaten gece ondeki araclara el kol sallattiriyor kulaklarimda cinlamiyor degil.
    Bide xenonla neolucaginidusunemiyorum.
    Bi arkadas farin alttarafinda ayar yeri var demisti ama ben distan hicbisey goremedim sokmekmi gerekiyor acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

CELIKYELEK, paylaşımını bekliyorum Ben de baya ilerlettim benim takoz projesini, en son boyadan çıktı. Yarın üzerindeki vida deliklerini ve merkez sağlamasını halledicem. Sanırım haftasonuna yetişecek gibi duruyor bakalım

Ben takoz isinde ilerliyemiyorum , takozun hammaddesi kaucuk oldugu icin oturdugum ilcede inceltebilicek tornaci bulamadim . Artik kendim bisekilde yapmayi denicem ,bakalim nasil olucak.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Bana koruma takozunun ölçüsü lazım yaa, boy ölçüsü.. bu arada bi markası var mıdır? Bir de, motor koruma demirin var dimi, böylelikle onun üzerine takıyorsun..
    hayır koruma demirim yok, full karenaj benim motorum. takozlar markasız ama güzel bişey. ancak yeterli gelmiyor, bu yüzden bi müdahale ya da takoz değişimini şart görüyorum maddi imkanım müsait olduğunda.
    ölçüp, hesaplayıp mevcut uzunluğu veririm istersen ancak benim fikrimce mevcut takozların uzunluğu +4 cm daha uzun olsa süper olurmuş. bu haliyle aynaların hizasına gelen kafa karenajının köşeleri yere çarpmaya müsait. kalan kısmı değmiyor yere, bizzati denedim durduğum yerde düşürmüştüm. Allah korudu ki kafa karenajı vurmadı yere, anlatsam inanmayacağınız cinsten bir tesadüfler silsilesi sonucu motor yere değmeden kurtardım ama düz yolda düşürmüş olsaydım kafa karenajı kırılmıştı.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler