Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    29 oldu. Manda kasa olduk olm gençlik eskide kaldı. Yediğimiz yarıyo, eritemiyoruz da artık
    CEM. ve mkaptan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam söylerim

Yarın; gidon (Furş) bilyasını değiştircem, amortisör keçelerini değiştircem, iridium bujileri değiştircem, radyatör suyunu değiştircem.

Bi dahaki ay; egzantrik zinciri-gergisi değişcek, subap şimleri değişip, ayarı yapılcak. Bunların dışında da ufak tefek ayarlamalar var.

Bi de önümüzdeki hafta gibi, el yapımı bi motor takozu düşüncem var bakalım. Dün akşam ebay'den 35 liraya nerdeyse bi tane alıyodum. Baktım malzeme delrin; ölçülerini de yazmış. Arkadaş elimin altında bunu yapmak için malzeme ve imkanlar mevcut dedim, bakalım
    şu gidon bilyası ile ilgili bi problemim yok ama sizin yüzünüzden bekliyorum acaba değişim ister mi diye, diken üstündeyim..amortisör keçesini haletmiştim neyseki yaz başı...patlak keçe ile çok kullanmamak lazım....fren balataları değişmesi gerekebilir kısa vadede onu artık sezon başına bırakcam sanırım..

bu motor takozu dediğin şey nedir hacı, şu arka tekeri kaldırmak için kullanılan zımbırtı mı diyecem ama orta ayak varken onu neden alabileceğine cevap bulamadım açıkçası...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yok o değil. Zaten çok ismi var. Grenaj takozu da diyolar. şu zamazingo: DIHLA

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu gidon bilyası ile ilgili bi problemim yok ama sizin yüzünüzden bekliyorum acaba değişim ister mi diye, diken üstündeyim..amortisör keçesini haletmiştim neyseki yaz başı...patlak keçe ile çok kullanmamak lazım....balatalar değişmesi gerekebilir kısa vadede onu artık sezon başına bırakcam sanırım..

bu motor takozu dediğin şey nedir hacı, şu arka tekeri kaldırmak için kullanılan zımbırtı mı diyecem ama orta ayak varken onu neden alabileceğine cevap bulamadım açıkçası...
    Fren balatalarını ne marka takalım ?

En ucuza nerede buluruz.

ah ah benimde bakıma girmem lazım.

Motor takozunuda nereye monte ediceksin cihan abi onu anlayamadım.

Motor koruma demiri var zaten grenajı kurtarmak içinmi ?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren balatalarını ne marka takalım ?

En ucuza nerede buluruz.

ah ah benimde bakıma girmem lazım.

Motor takozunuda nereye monte ediceksin cihan abi onu anlayamadım.

Motor koruma demiri var zaten grenajı kurtarmak içinmi ?
    EBC nin bi balatasını söylüyolardı hatırlamıyorum ama öğrenirim..ön iki takım 180 TL, işçilik maliyeti yok gibi

ha sen koruma maksatlı olanı diyon...olabilir..mantıklı
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motor koruma demiri adı üstünde düşme esnasında motoru koruyo. Motor takozu ya da grenaj takozu denen bu zımbırtı, yatmalarda depoyu koruyo. (Yani inşallah, tüm temennim bu )

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok o değil. Zaten çok ismi var. Grenaj takozu da diyolar. şu zamazingo: DIHLA
    Çok işe yararmıki bu motor koruma demiriyle uzunlugu aynı gibi.

Ben kafa grenajına cbf'e yapılan boydan boya koruma demiri düşünüyodum fakat görüntüyü o kadar bozarki :(

vazgeçtim.

Motosikleti
    tracer 900

Ben kafa grenajına cbf'e yapılan boydan boya koruma demiri düşünüyodum fakat görüntüyü o kadar bozarki :(

vazgeçtim.

cihan54 ve CEM. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yav o değil zaten olm onu misalen koydum oraya. Benim yapacağım şuna yakın bişey olcak. (Biraz da süslerim sanırım ) DIHLA

Yani koruma demirinden uzun olacak anlayacağın.. Bir de yukarı yakın olduğundan, depo için motor koruma demirinden etkili olacak haliyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Çok işe yararmıki bu motor koruma demiriyle uzunlugu aynı gibi.

vazgeçtim.
    SESLİ GÜLDÜÜÜM

Ki aynı duyguları paylaştım ben de valla.. Yapma bana bunu
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

Dedim şu kafa grenajını nasıl koruyabiliriz

Bi anda aklıma cbf yaplılan boydan boya koruma demiri geldi

Ama şöyle bişi olsaydı yararlı olabilridi belki. Kafa grenajının yanında ufak bir çıkıntı olarak takoz yada şu grenaj şeklinde olan koruma takozlarından.

Düşersek eger ilk temas edicek yer kafa grenajı durdugu yerde bile düşse kafa grenajı..

Fiyatı 2 milyar diye duymuştum böylesine uçuk rakamı duyunca aklıma türlü çözümler gelmeye başladı

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Koruma takozunu ısrarla tavsiye ediyorum
    keza çok işe yarıyor kendisi
    benim iki kere elimden kayan fazer için ilaç gibi gelmişti grenajlara kesinlikle temas ettirmiyor

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim iki kere elimden kayan fazer için ilaç gibi gelmişti grenajlara kesinlikle temas ettirmiyor
    nasıl da biliyo
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Takılan koruma takozu kafa grenajının yere degmesini engelliyormu

Baya uzun olmalı eger foto varsa ekleyebilirmisini bilgi edinmem açısından.

Bu arada ahmet aldımı senin fazerı bi ara niyetlenmişti ama son durumdan haberim yok

Motosikleti
    tracer 900
    beyler motor durduğu yerde yatmalarda ilk temas yeri elcikler ve sinyaller..kafa grenajı yere değmez...egzantirik gergisi ararken bakmıştım 600-700 tl gibi bişeydi..

aha buldum...

http://www.motoliz.com/search/Fazer&start=102

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kim takar kafa grenajını, benim aklım depoda ben depoyu korıycam olm. 2 bin liranın üzerinde fiyatı var boru mu ki yatmalarda deponun yanına vuruyo direk..

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Takılan koruma takozu kafa grenajının yere degmesini engelliyormu

Baya uzun olmalı eger foto varsa ekleyebilirmisini bilgi edinmem açısından.

Bu arada ahmet aldımı senin fazerı bi ara niyetlenmişti ama son durumdan haberim yok
    evet benimkiler baya uzundu ama sırıtmıyordu motor üstünde resimlerde de gördüğün gibi
    Ahmet çok niyetlendi ancak mondilali satamadı o yüzden biraz nakit sıkıntısı oldu
    bende ona satılmasını istiyordum ancak nasip değilmiş

takoza dikkatt

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motor durduğu yerde yatmalarda ilk temas yeri elcikler ve sinyaller..kafa grenajı yere değmez...egzantirik gergisi ararken bakmıştım 600-700 tl gibi bişeydi..

aha buldum...

http://www.motoliz.com/search/Fazer&start=102

benim yere yatma olayı tam komedi oldu kaldırım var zannediyordum meğersem yokmuş çok kıvrandım belimi çok zorladım ancak denge kayboldumu yatıyor meret
    benim sadece sol peg ve takoz yere temas etti onun haricinde sıkıntı olmadı ama alınan takoza göre değişir kısa ise gidon falanda değiyor
    ancak kesinlikle ve kesinlike depo ya değmiyor
    cihanın dikkatine
    CEM. ve cihan54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ne kadar sırıtırsa sırıtsın o takozdan bende alacagım

Birde şu aynalara takılan ufak yuvarlak mini ayna izmirde kahramanlarda bulabilirmiyim ve ne kadar işe yarıyor ?

Cihan abi mustafanın takozunun ölçüsünde yaptıralım banada yaptırıverelim gitsin

Yada takozu nerden aldın bulabilecegimiz yer izmirde nerede var ?

Erhan abi teorine karşılık gelsin istemem fakat yere düştügünde gidon düz durursa evet kafa grenajı degmiyor ..

Fakat durdugu yerde düşşse bile gidona agırlık gelcegi için direksiyon ya saga yada sola dönüyor kafa grenajıın uc bölümü çarpıyor çatlıyor. :(

Birçok fazerda bu mevcut örnegin göktügünku gibi :(

Fakat bu takoz işe yarar

Son olarak ahmetin senin fazerini kaçırmasına çok üzüldüm umarım böyle temizini bulur.
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Ne kadar sırıtırsa sırıtsın o takozdan bende alacagım

Birde şu aynalara takılan ufak yuvarlak mini ayna izmirde kahramanlarda bulabilirmiyim ve ne kadar işe yarıyor ?

Cihan abi mustafanın takozunun ölçüsünde yaptıralım banada yaptırıverelim gitsin

Yada takozu nerden aldın bulabilecegimiz yer izmirde nerede var ?

Erhan abi teorine karşılık gelsin istemem fakat yere düştügünde gidon düz durursa evet kafa grenajı degmiyor ..

Fakat durdugu yerde düşşse bile gidona agırlık gelcegi için direksiyon ya saga yada sola dönüyor kafa grenajıın uc bölümü çarpıyor çatlıyor. :(

Birçok fazerda bu mevcut örnegin göktügünku gibi :(

Fakat bu takoz işe yarar

Son olarak ahmetin senin fazerini kaçırmasına çok üzüldüm umarım böyle temizini bulur.
    aynaları hepsiburadadan almıştım http://www.hepsiburada.com/liste/aut...fview%3dlister
    kahramanlara gitmene gerek yok tüm oto aksesuarcılarında kolaylıkla bulabilirsin
    Takozu alın yada yaptırın inanın çok işe yarıyor ben uzun yolculuklarda ayağımı bunlara uzatıp gittiğimi bile bilirim o kadar işlevsel yani
    Ahmet mondiali satsa ona motor bulunur da
    bir de göktuğu kandır o mat siyah boyalı ön camı çıkarsın ben çok söyledim benim hoşuma gidiyor abi didi sürekli

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    aynaları hepsiburadadan almıştım http://www.hepsiburada.com/liste/aut...fview%3dlister
    kahramanlara gitmene gerek yok tüm oto aksesuarcılarında kolaylıkla bulabilirsin
    Takozu alın yada yaptırın inanın çok işe yarıyor ben uzun yolculuklarda ayağımı bunlara uzatıp gittiğimi bile bilirim o kadar işlevsel yani
    Ahmet mondiali satsa ona motor bulunur da
    bir de göktuğu kandır o mat siyah boyalı ön camı çıkarsın ben çok söyledim benim hoşuma gidiyor abi didi sürekli
    vallaha pek gitmemiş o cam aynen vernik atsa parlasa bi nevi.

Fakat adam sevgilisiyle beraber yapmış el emegi göz nuru onun manevi degeri var

Adamsın goktuggg kardeşimmmm

Herkese verdigi bilgilerden ötürü teşekkür ederim en canlı topik konumundayız kim tutar fazer topigini..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Mustafa, ne şirin takozların varmış senin öyle mesajı aldım kardeşim. Ben kendim yapacağım için biraz kendime göre tasarım ve renk ayarlıycam, bakalım. Önümüzdeki hafta malzemelerimi (Alüminyum ve delrin) sipariş edip tasarımını yapıcam. Sonrası kolay zaten.
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler