Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm ben kısa dönem oradaydım bikaç hafta sadece, merkezdeydim gayet iyiydi, sevdim oraları.. Görünüşe bakılırsa senden çok geliyorum Manisa'ya Fazer'ı Kasım gibi düşünüyorsan bir ay da benden olsun, Aralıkta düşün. Hatta gün vereyim. Aralığın 5'i ile 20'si arasında

Hepimiz Manisalıyız

Şu sıralar zor gibi görünüyor. Festival için koşturmayla geçiyor bütün vaktim. Kısmetse önümdeki tüm tatil günleri de programlanmış durumda. Bu haftasonu Ankara'ya gidiyorum, sınavım var. Haftaya haftasonu istanbula gidiyorum, bir başka motosiklet grubumla iftarım var. Ondan sonraki hafta motoru pamukova'ya ustama götürcem bi elden geçirtip bakım yaptırcam, çünkü bayramda uzun yola çıkıyorum. Bayramın birinci günü çıkıp bir haftalık bir Ege turum var kısmetse. Turdan geldiğim gibi de Sakarya Motosiklet festivalim var. Yazarken yoruldum yaşarken ne yapacaz yav Allah yardımcım olsun

Yahu ben okurken gerildim, harbiden çöle falan gireyim deme telef olursun Allah korusun ben çok şükür daha ceza yüzü görmedim, ama tırsıyorum. Ne zaman ceza yiycem diye diken üstündeyim

Bildiğim kadarıyla 80cm..

Duke hırçın bir karakter yapıya sahip diye biliyorum. O yüzden çok fazla yabancılık çekeceğini düşünmüyorum. Ama hafiften ağıra geçme faslı hakkında birşey diyemem, Fazer çok ağır gelebilir Duke'den sonra sana.. Ses merakı için de, nasıl bir sesten bahsediyoruz. Yüksek çıksın, ortalığı yırtsın mı, kalın ve gök gürültüsü şeklinde mi, ciğerden üfleyerek mi, ince kulak tırmalayacak bir tiz ses mi, yürek hoplatan cinsten bağıran mı elimizde hepsi mevcut. Birini seç, ona göre egsoz markası verelim
    Hocam adapazarinda ikamet ettigini gordum ben hemen hemen her hafta sonu gelirim adaya hatta ozcan abi var motorcu benim motorun orjinal egzosuda hala onda o usta yi epey tavsiye ederler ben bakima ona getirecegim he senin ustandan cok memnumsan pamukovaya bi tanisip bakima getirebilirim bu konuda iyi bir usta gercekten ariyorum deneme yanilma yoluyla ariza bulan ustalardan biktim artik

Birde katlanir plakalik bende ariyorum yapan arkadaslar bilgi paylasirlarsa sevinirim malum radar her yerde artik ve postayla geliyor ani suprizleri kaldiramam su aralar
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Hayırlı sahurlar arkadaşlar. Ya bu sahibinden ilanlarına bakıyorum da, 2006 model motor 26binde, 17 binde, 2004 model 22 binde vesaire. 45 bin km yapmış bir fazer parmakla gösterilecek kadar az. Binmiyorlar mı bu motorlara, yoksa %80 km düşürme mi? Ramazan mübarek şu günlerde eğer düşürme ise yazıktır yahu, hiç Allah korkusu da mı yok bu insanlarda.. Hadi gezmeyi geç sırf benzinliğe benzin almaya gitse gene bu km olur. Bir türlü anlam veremedim. Bu arada ege turu yapacak olan kim varsa eğer izmir denizli arası yolculuk yapacak olan varsa ve bunu aydın otobanindan değil de izmir salihli yolundan yapacak var ise yolu yazlık evimin önünden geçiyor. Buyursun başım üstünde yeriniz var, iftar yapalım, ağırlayayım. Zaten sık sık motorcu topluluğu geçiyor buradan. Merak ediyorum acaba mt ve diğer sitelerden olanlar varmıdır içinde diye :-) birgün tın tın gidiyorum aralarında kaldım 12-13motorun. choppermı istersin, enduromu, ss mi. Bazen harika gruplar geçiyor. Neyse çok uzattım. Saygılar, hayırlı sabahlar. Sağlıcakla..
    Saygı istiyorsan, önce saygı göstereceksin...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam adapazarinda ikamet ettigini gordum ben hemen hemen her hafta sonu gelirim adaya hatta ozcan abi var motorcu benim motorun orjinal egzosuda hala onda o usta yi epey tavsiye ederler ben bakima ona getirecegim he senin ustandan cok memnumsan pamukovaya bi tanisip bakima getirebilirim bu konuda iyi bir usta gercekten ariyorum deneme yanilma yoluyla ariza bulan ustalardan biktim artik
    Birde katlanir plakalik bende ariyorum yapan arkadaslar bilgi paylasirlarsa sevinirim malum radar her yerde artik ve postayla geliyor ani suprizleri kaldiramam su aralar
    Geçen gün o yüzden sana sık sık geliyorum ben izmit'e dedim ya yakalayamamışsın orada Sakarya'dan olduğumu
    Ben dediğin gibi Pamukova'ya götürüyorum tamirat ve bakım için. Yıldırım Motor'a... Çok memnunum. Hem ustası (Metin Usta) çok iyidir. işini titizlikle yapar oldu bittiye getirmez ve işinin ehlidir. Hem de Mehmet (İşyeri sahibi) çok tatlı bir insandır, müşteri memnuniyeti olsun, yaklaşımı olsun, kişiliği olsun, veya fiyatlarda yardımcı olması olsun. Ki, gittiğinde Metin'e veya Mehmet'e selamımı söyle, gerisini onlara bırak

Alıntı Esdykt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı sahurlar arkadaşlar. Ya bu sahibinden ilanlarına bakıyorum da, 2006 model motor 26binde, 17 binde, 2004 model 22 binde vesaire. 45 bin km yapmış bir fazer parmakla gösterilecek kadar az. Binmiyorlar mı bu motorlara, yoksa %80 km düşürme mi? Ramazan mübarek şu günlerde eğer düşürme ise yazıktır yahu, hiç Allah korkusu da mı yok bu insanlarda.. Hadi gezmeyi geç sırf benzinliğe benzin almaya gitse gene bu km olur. Bir türlü anlam veremedim. Bu arada ege turu yapacak olan kim varsa eğer izmir denizli arası yolculuk yapacak olan varsa ve bunu aydın otobanindan değil de izmir salihli yolundan yapacak var ise yolu yazlık evimin önünden geçiyor. Buyursun başım üstünde yeriniz var, iftar yapalım, ağırlayayım. Zaten sık sık motorcu topluluğu geçiyor buradan. Merak ediyorum acaba mt ve diğer sitelerden olanlar varmıdır içinde diye :-) birgün tın tın gidiyorum aralarında kaldım 12-13motorun. choppermı istersin, enduromu, ss mi. Bazen harika gruplar geçiyor. Neyse çok uzattım. Saygılar, hayırlı sabahlar. Sağlıcakla..
    Ben bayramda o tarafa gelicem, ama ben de izmir didim arası transit geçicem malesef. Belki dönüşte bakarsın senin o taraftan geçersem haberin olur

o km'deki motorlar hakkında da; ben pek güvenmezdim. Aralarında illaki vardır orjinal km'li. Ama aslında km de herşey demek değildir. Senin motorun 40 bindedir, benim motorum 35 bindedir, oradaki bi 0rjinalde 10 bin km'li motordan temiz-titiz bakılmıştır. Bilemezsin Biraz tecrübe biraz şans gerekli bu tip olaylarda Esad..
    "CaRPe DieM"

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı cihanyunus01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tek anahtar risk. Bir kez kaybeder gibi olmuştum kafayı yiyecektim. Motorda olmayacak biyerdeydi Allahtan buldum. Çocuğumu bulmuş gibi sevinmiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Fabrisio kullandığın mont dört mevsim mi, hangisi merak ettim link atabilir misin zahmet olmazsa
    Dostum, link aşağıda.

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/4Riders-Basic-Tekstil-Ceket-pmu2221.html

Sırt, omuz ve dirsek korumaları mevcut. Ayrıca şu an kampanyada. 70 TL

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    4Riders'ın ürünlerini bende çok beğeniyorum.
    Geçen hafta bende uzun olan montu aldım. Aşırı sıcak tutması dışında bi problem yok bide yağmurluk gibi duruyor.
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...t-pmu2222.html

4Riders'ın birde pantolonunu kullanıyorum 2 yıl oldu alalı artık miladını doldurdu tabi. 2 kaza yaptım bu pantalonla ve görevini başarıyla yerine getirdi. Onuda motomax tan sipariş vermiştim fakat şuan ilanı kaldırmışlar siteden. Sanırım stok bitmiş. 4Riders kargo pantalon diye geçiyor.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6

Günü Birlik Kisecik Gezimiz Fazerlı Arkadaşlarımlada Paylaşmak İstedim

Sabah saat 6 da Buluşuyoruz

Yoldan Birkaç Foto

devamı face adresinde 200 küsür resim var

https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=d25331a203

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Ben de şu montu kullanıyorum yazlık bu sıcaklarda akşamları hariç terletmemesi imkansız Tavsiye ederim ama, renginden ötürü yine de aşırı sıcağı çekmediği için iyi.

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu2123.html

cihanyunus01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=isimbulamadı;3097355]4Riders'ın ürünlerini bende çok beğeniyorum.
    Geçen hafta bende uzun olan montu aldım. Aşırı sıcak tutması dışında bi problem yok bide yağmurluk gibi duruyor.
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...t-pmu2222.html

4Riders'ın birde pantolonunu kullanıyorum 2 yıl oldu alalı artık miladını doldurdu tabi. 2 kaza yaptım bu pantalonla ve görevini başarıyla yerine getirdi. Onuda motomax tan sipariş vermiştim fakat şuan ilanı kaldırmışlar siteden. Sanırım stok bitmiş. 4Riders kargo pantalon diye geçiyor.[/QUO
    Adamlar eldiven parasına mont satıyo. Çok başarılı montlar
    Motorum 2 teker, gidişi çok şeker

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    4Riders yerli malı sanırım. Kayseri veya Konya'da üretiliyor. Korumaları falanda CE onaylı. Bir ara çıkıp 35TL'lik eldivenini alıcam. O da çok iyi.

Bu arada birşey sormak istiyorum. 1 hafta kadar önce depoyu doldurdum. Tripmetreyi sıfırladım. Bugün Akyurt'a muayene için gidip geldim. Baktım benzin 1 diş gösteriyor. Girdim Shell'e. Doldurdum depoyu. 63TL tuttu. Tripmetre 248km gösteriyordu.

Ayrıntılar:

Yaklaşık 105-110 kiloyum. 120km'yi nerdeyse hiç geçmem. Efendi kullanırım. (Test mahiyetinde bugün bir ara 181km bastım. Baktım hala gidecek. Yusuf çağırdı. Gitmesem ayıp olur. Yavaşladım. )

Yapılan 248km'nin yaklaşık;
    1/3 ünü 75kg'luk artçımla şehiriçi trafiğinde yaptım.
    1/3 ü 110km hızla uzun yolda yaptım.
    1/3 ü kalk dur işi yoğun trafikte yaptım.

Bu duruma rağmen 63TL / 248km = 0,254TL (km de yakılan benzin)

Sizce normal mi? Yoksa motoru bana satan arkadaş gerçekten doğru mu söylüyordu? (eleman 23 kuruş yaktığını söylüyordu)

Yorumlar lütfen

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    2100 km lik turumu tamamladım...son etap izmir ankara az önce bitti...5 radarın 3 ün den kılpayı yırttım, basmayı bıraktıım yerden 3-5 km sonra karşıma çıktı radar hep...

bu tür uzun yolculuklarda sele için bi çözüm bulmak lazım...olmadı şu içinde ped olan bisikletçi taytı giyecem içime

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

şu yollara sokamıyorum motoru...sırf bu yüzden ne güzel rotaları es geçtim yaw...
    fabrisio bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    2070 km sonrası 100,21 litre benzin yakmışım, ki bu da 4,82 lt/100 km yapıyo, ilk 300 km ortalama hızım 130-140 sonrasında büyük bir çoğunluğu (1200 km) 110-120 km...geri kalan virajlı nispeten bozuk zemin 50-80 arası.. 5-6 kere kısa süreli 180-190 gördüm...

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2070 km sonrası 100,21 litre benzin yakmışım, ki bu da 4,82 lt/100 km yapıyo, ilk 300 km ortalama hızım 130-140 sonrasında büyük bir çoğunluğu (1200 km) 110-120 km...geri kalan virajlı nispeten bozuk zemin 50-80 arası.. 5-6 kere kısa süreli 180-190 gördüm...
    Bu durumda sen de 24 kuruş yakmışsın. Oldukça iyi bir rakam.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Kısmetse Ayın 17 sinde bizde bu rotayı yapmayı planlıyoruz 5 motor bakalım ne yakacak rahat geçecek mi yolculuk 7 ila 10 gün arası bir süremiz var yaklasık 10000 foto :D çekerim herhalde

erro bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı yolculuklar bende bayramda kısmetse bi egeye uzanıyorum. Bodrum marmaris ölüdeniz gibi bir çıkış yapıcam.. Erhanım, şu radarların yerlerinin lokasyonunu istiyorum kardeşim zahmet olmazsa

Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Yollarınız açık, Allah yar ve yardımcınız olsun arkadaşlar. Allah' ım kaza bela yaşatmasın inşaALLAH.. Amin.
    Saygı istiyorsan, önce saygı göstereceksin...

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar bende bayramda kısmetse bi egeye uzanıyorum. Bodrum marmaris ölüdeniz gibi bir çıkış yapıcam.. Erhanım, şu radarların yerlerinin lokasyonunu istiyorum kardeşim zahmet olmazsa
    kardeşim radarların yeri değişiyo ama daha önce de söylediğim gibi yerleşim yerlerine 10 km kala ve 10 km sonrasında oluyo genelde...yol kenarında ağaç gölgeliği ya da siper alabilecekleri bişey varsa dikkatli ol...bazen de karşı şeritteki çevirmeden anlayabilirsin...karşı şeridin çevirmesine yakın, senin şeridinin radarı olabiliyo...

ben ankara izmir yolunu çok sık yapıyorum yıllardır arabayla..banko olan yerlerde bazen olmuyo şans işte....bezen tırmanış sonrasına siper alabiliyolar...sen gaza abanmış şekilde gayt hızlı yokuşu çıkıp hemen inişte kucaklarına düşebiliyosun
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700

40000 kere maşallah.
    erro ve cihan54 bunu beğendiler.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Herkese merhaba arkadaşlar, araştırmalara tekrar başlamıştım zamanında fren hakkında bir kaç soru sormuştum ve sizlerde cevaplamıştınız
    İzmir ve yakın bölgelerden max 13500TL temiz bir fazer arama yolundayım
    Şuan karşıma 2 tane çıktı gibi : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-cok-temiz-fazer-124791667/detay
    diğeri ise http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bakmadan-gecme,2005-model,yeni-lastik,bakimli,kacmaz-125468164/detay/

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar, araştırmalara tekrar başlamıştım zamanında fren hakkında bir kaç soru sormuştum ve sizlerde cevaplamıştınız
    İzmir ve yakın bölgelerden max 13500TL temiz bir fazer arama yolundayım
    Şuan karşıma 2 tane çıktı gibi : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-cok-temiz-fazer-124791667/detay
    diğeri ise http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bakmadan-gecme,2005-model,yeni-lastik,bakimli,kacmaz-125468164/detay/

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler
    Pehhh piyasalar ne kadar şişmiş, fiyatlara bak bence hiç acele etme, bekle

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim radarların yeri değişiyo ama daha önce de söylediğim gibi yerleşim yerlerine 10 km kala ve 10 km sonrasında oluyo genelde...yol kenarında ağaç gölgeliği ya da siper alabilecekleri bişey varsa dikkatli ol...bazen de karşı şeritteki çevirmeden anlayabilirsin...karşı şeridin çevirmesine yakın, senin şeridinin radarı olabiliyo...

ben ankara izmir yolunu çok sık yapıyorum yıllardır arabayla..banko olan yerlerde bazen olmuyo şans işte....bezen tırmanış sonrasına siper alabiliyolar...sen gaza abanmış şekilde gayt hızlı yokuşu çıkıp hemen inişte kucaklarına düşebiliyosun
    Saolasın kardeşim.. Pek etrafına dikkat eden biri değilim ama, el mecbur dikkatli olmak gerekecek artık..

Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster

40000 kere maşallah.
    Hey maşallah.. Benim de yakındır, bayramdaki turda 40 bin'i vuruyorum hayırlısıyla
    "CaRPe DieM"

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Meraba arkdaşlar uzun zamandır sayfanızı takip ediyorum. bu gün sahibinden bi ilan buldum da buna bakarmısınız arkadaşlar fiyatı fln uygun mu bide alırken nelere dikat edilir söylerseniz çok sevinirim http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2005-yamaha-fz6-hatasiz-kazasiz-boyasiz-28000-km-131955383/detay/ plaka sordurma fln nasıl oluyo? şimdiden bilgi verdiğiniz için tskler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler