Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    20 bin tl lere çıkacaksan alınacak en güzel makina cb600f hornettir... combine abs yol bilgisayarı kaliteli amortisörleri
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47161880/detay
    bir bak derim.
    Hornet de guzel bir alternatif. Saglam bir motor.
    Naked cok guzel, fazlaliklardan kurtulun derim, ozellikle plastik olanlardan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    kafa grenajını çok seviyorum ama zırıltı yapması beni deli ediyor. takıntılı biriyimdir motorun bir yerinden ses gelmemesi lazım. ucuza far bulursam girişicem naked işine. başka ne lazım olur Fazıl...
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Orjinal Fz6n fari takilacaksa, orjinal far demirinden lazim olur. Baska da lazim olan cok onemli bir sey yok sanirim.
    Maliyet de eksilerde diyebiliriz, cunku cikan parcalari hemen satabilirsiniz ve ustune para da kalir.

Benim orjinal yerine tercihim MT03 fari olabilirdi. Bunu yapanlar var, cok guzel duruyor bence. "LSL urban headlight kit" diye aratirsaniz, $150-200 civarinda bulunabiliyor yenisi. Bunu alirsaniz da, gosterge paneli icin bir demir aparat yaptirmaniz gerekecek.

http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-MT0...EAAOSwyQtVgtrZ

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Bence far biraz ufak kalmış

Ayrıca aerodinamik açıdan karenaj eğer ki özellikle otobanda sürülecekse eziyete dönüşüyor. İnanın saate 60-70 km bile giderken karenaj farkı hissediliyor.

Yok ben şehir için, trafikte gidiyorum, hız ile işim olmaz, Allah korusun düşersem de hasar az çıksın dersen çıplak iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan geçmiş olsun 68charger,

ben cbf600 satıp fazer aldım. tasarım olarak kıyas götürmez iki motor. fren olarak cbf600 abs olması büyük avantaj ama fazer aldıktan sonra farkettim ki ben cbf600 ün frenlerine güvenip fazla hızlı gidiyormuşum şehir içi gibi yerlerde. s2 kasanın frenlerinin çok daha iyi olduğu su götürmez ama temiz bir motor bulma ihtimalinde o kadar düşük. 250-300 cc sınıfı hele ki 2 silindir ise içler acısı. alt devir yok, motor yürüsün diye sürekli üst devir kullanıyorsun, bu seferde 4 silindir 600 lük kadar yakıyor
    Fazıl senin yüzünden motorumu kesip biçicem yakında, naked2e özendiriyorsun insanı.

20 bin tl lere çıkacaksan alınacak en güzel makina cb600f hornettir... combine abs yol bilgisayarı kaliteli amortisörleri
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ihtiyactan-sciiiiillllll-satilik-2011-model-honda-hornet-347161880/detay
    bir bak derim.
    Selam temperantina,

2 silindiri yerden yere vurmuşsun yaw O kadara da değil. 2 silindirin asıl alt devirlerde ki torku yüzünden ön plandadır.
    Tam tersine yükseklerde bir şey bekleme.

Ninja rahat 170-180km/h çıkıyor deniyor ki bu da az değil. Elbette Fazer'e yanaşmaz o ayrı zaten aynı kategori değil.

Aslında bir kullanma-deneme şansım olsa ne güzel olurdu... Belkide ilk sürüşte ya seveceğim ya bu ne lan deyip Fazer'in yolunu tutacağım.

Hornet çok harika bir makine ancak çıplak. F olanı da güzel ama tek far olayı sarmıyor ve oturuş pozisyonun da Fazer gibi rahat değil ancak çok çok sağlam, dengeli ve üzerinde fren-amortisör kaymak. Arkadaşımda vardı çok kullandım ondan diyorum

Motosikleti
    xv250 / fz6
    2 silindiri yerden yere vurmuşsun yaw O kadara da değil. 2 silindirin asıl alt devirlerde ki torku yüzünden ön plandadır.
    Tam tersine yükseklerde bir şey bekleme.
    Katiliyorum, bu sitede genel olarak 2 silindire karsi 4 silindir revacta. Ama bence 2 silindir sehir ici icin idealdir.

Motosikleti
    Günaydın herkese, dün Ankara dan aldım geldim Ninja'yı. 3.5 saate geldik sükür sağ salim. Ama birşey fark ettim motorda yağ kalmamış yani azalmış160-180 geldim... Eski sahibi motul V300 yağ koyduğunu idda ediyordu acaba ondan mı bilemedim? Umarım ciddi birşey değildir. 10bin km motor. Bugün yağ ve filtreyi değişeceğim ve doğru yağı kullanacağım umarım düzelir. Rapor ederim. Herkese iyi bir hafta sonu dilerim.
    ardacik bunu beğendi.

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.Yalnız ninja seni kesmez gibi geliyor bana

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Hayirlisi olsun iyi günlerde kullan ninja300'ü , yarin müsait olursan uğrarım yanina bir çay içmeye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

2silindir 250cc ye karsiyim ben. Crf250 nin alt deviri ne r25 te ne de inazumada var. Mt 07 harika mesela alt devirde onlara lafim yok ama 250cc bana göre cok gereksiz

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese, dün Ankara dan aldım geldim Ninja'yı. 3.5 saate geldik sükür sağ salim. Ama birşey fark ettim motorda yağ kalmamış yani azalmış160-180 geldim... Eski sahibi motul V300 yağ koyduğunu idda ediyordu acaba ondan mı bilemedim? Umarım ciddi birşey değildir. 10bin km motor. Bugün yağ ve filtreyi değişeceğim ve doğru yağı kullanacağım umarım düzelir. Rapor ederim. Herkese iyi bir hafta sonu dilerim.
    Olcay abi, bu motor sana hayırlı ugurlu gelir inşallah. Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Herkese teşekkür ederim. Allah cümlemizi korusun.

Temperantia, mesajını şimdi okuyorum ama gelemedin galiba yine arayan filan olmadı çünkü

Bu arada sen bana bir yaz çünkü telim de ki bütün numaralar gitti maalesef

Motor elbette bana göre tel maşa ve asla 7000 euro verilecek bir makine değil ama.

Fazer'imi çok özlüyorum çok arıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Cumartesi yağ ve filtre değişimi için Hasanpaşaya gittim

Yağ eksilmesi olmamış Nasıl oldu ise bana öyle gelmiş ya da yanlış baktım herhalde...

Motul 7100 ve kawa filtre işçilik ile 205 lira. Bundan sonra elbette kedim yaparım

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hayirli olsun yeni motor.

Motul 7100 ve kawa filtre işçilik ile 205 lira[
    250-300cc motor alsa alsa 2lt falan yag aliyordur, biraz kazik olmus gibi. 150TL'yi gecmemesi gerekirdi bence.
    En iyisi kendi isini kendin yapacaksin.

Ha bu arada trafik sigortasi ne kadar tuttu ?

Motosikleti
    Sağol Fazıl,

2,2 litre yağ, 125 lira, 50 lira filtre, 30 lira işçilik. Normal bence

Trafik sigortası 340 lira fiyat aldım, bugün yarın yapacağım bakalım aksilik çıkmazsa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Yine başladım tamirat tadilat işlerine

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok guzel gorunuyor. Gicir gicirmis.
    Trafik sigortasi fiyati iyi cikmis. Benim Virago 250 icin 410TL cikti en dusuk, neden bilmiyorum. Indirimi falan da vardi oysa ki. Kafasina gore fiyat cikiyor. Yaptirmadim ben de. %350 zam kazigini yemedim, bakalim...

Motosikleti
    Teşekkürler Fazıl,

Onlar kirli hali sağ olsun eski sahibi pek iyi bakmamış. Dişli zincir gres gibi yağdı, jantlar da öyle...

Haragüre motosiklet yıkama garajı var Anadolu yakasında Paladium alışveriş merkezinin yakınında. Orada güzel bir yıkandı, temizlendi ve yağlandı. Herkese tavsiye ederim

40 liraya gerçekten ter temiz oldu.

temperantia ve ozgurakman bunu beğendiler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhaba. bugün fazer'ıma orjinal debriyaj teli taktım, eskisi 11. senenin sonunda emekliye ayrıldı. Alltan 4 5 tel, üstten 2 3 tel kopuktu, son günleriydi anlayacağınız.
    Girişmişken yurt dışından (zamanında ebay çalışyorken) aldığım kırmızı sentetik gres ile kaliper pimlerini yağladım, fren hidrolik yağını değiştirdim. sol kaliperin hava alma memesinin üzerinde 8 numara anahtar takacak yer var, orası yalama olmuştu anahtar ile dönmüyordu. 30 küsür liraya alıp 3-4 aydır hidrolik değişimi zamanı için beklettiğim orjinal kaliper memesini de takıverdim.

Not: Sızdırmazlık sağlaması için dişlerin arasına uygun miktarda takarken kuru olması için Bir kaç gün önceden orta sertlikte locktite sıkmıştım. Memeyi takarken sürerseniz, hidroliğin içinde çözülüp kaliper pistonlarının çalışmasını zorlaştırıyor. Hele ki sağlam fren yapınca oralarda katman olarak taşlaşıyor, bunu bir kez yaşadım. Kaliper contalarını yenilediğimden beri dikkat ediyorum bu tarz şeylere.

Eh dedim, freni yaptık debriyajı taktık, bir de gidondaki boşluğu alayım onu da hallettim.
    Tam zinciri temizleyip gerecektim ve yağlayacaktım ki, havanın çoktan karardığını farkettim ve bahçe evimizdeki garajdan eve doğru yola koyuldum...

Şimdi yeni debriyaj teli sayesinde vitesler şıkır şıkır, debriyaj pamuk gibi. Gidondaki boşluk da halloldu, frenler de eski gücüne kavuştu. Bambaşka bir his verdi bana, dönerken ibreye bakınca farkettim ki kendini fazlaca güvende hissetmek de iyi bir şey değil, insan istemsiz hız yapıyor. 90-100 arası gittiğim tek gidiş geliş yolda 120 130 gitmeye başlamışım

Yeni motorun hayırlı olsun Charger, fazer'ı ararsın tabi ki ama seninki de sınıfının en iyi motoru, bardağın dolu taraflarını görmeye bak
    gursus ve telmessos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harika bir bakım olmuş, çok iyi yapmışsın. Fazer her türlü ilgili fazlası ile hakkediyor. Debriyaj teli valla yine iyi gitmiş;) kaliperler de piston contlarını yenilemek de iyi gelmiş ayrıca 30 lira da kimse bir civataya vermezken senin bunu halletmen motorunu ne kadar sevdiğini ve teknik olarak önem verdiğini gösteriyor..Yani senden motor alınır dostum!

Ninja ile aramız her geçen gün daha iyiye gidiyor. A dan B noktasına gidiyoruz geliyoruz. Yanlız frenleri zayıf diye dün EBC HH serisi ön fren balatalarını değiştim bakalım otursun nasıl olacak. Umarım düzelir çünkü harbi zayıf:( balans ayarı yaptırdım, 2 buji birde tankpad aldım

Telden resim nasıl atılır çözemedim pazartesi işten atarım.

Herkese mutlu hafta sonları.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. bugün fazer'ıma orjinal debriyaj teli taktım, eskisi 11. senenin sonunda emekliye ayrıldı. Alltan 4 5 tel, üstten 2 3 tel kopuktu, son günleriydi anlayacağınız.
    Girişmişken yurt dışından (zamanında ebay çalışyorken) aldığım kırmızı sentetik gres ile kaliper pimlerini yağladım, fren hidrolik yağını değiştirdim. sol kaliperin hava alma memesinin üzerinde 8 numara anahtar takacak yer var, orası yalama olmuştu anahtar ile dönmüyordu. 30 küsür liraya alıp 3-4 aydır hidrolik değişimi zamanı için beklettiğim orjinal kaliper memesini de takıverdim.

Not: Sızdırmazlık sağlaması için dişlerin arasına uygun miktarda takarken kuru olması için Bir kaç gün önceden orta sertlikte locktite sıkmıştım. Memeyi takarken sürerseniz, hidroliğin içinde çözülüp kaliper pistonlarının çalışmasını zorlaştırıyor. Hele ki sağlam fren yapınca oralarda katman olarak taşlaşıyor, bunu bir kez yaşadım. Kaliper contalarını yenilediğimden beri dikkat ediyorum bu tarz şeylere.

Eh dedim, freni yaptık debriyajı taktık, bir de gidondaki boşluğu alayım onu da hallettim.
    Tam zinciri temizleyip gerecektim ve yağlayacaktım ki, havanın çoktan karardığını farkettim ve bahçe evimizdeki garajdan eve doğru yola koyuldum...

Şimdi yeni debriyaj teli sayesinde vitesler şıkır şıkır, debriyaj pamuk gibi. Gidondaki boşluk da halloldu, frenler de eski gücüne kavuştu. Bambaşka bir his verdi bana, dönerken ibreye bakınca farkettim ki kendini fazlaca güvende hissetmek de iyi bir şey değil, insan istemsiz hız yapıyor. 90-100 arası gittiğim tek gidiş geliş yolda 120 130 gitmeye başlamışım

Yeni motorun hayırlı olsun Charger, fazer'ı ararsın tabi ki ama seninki de sınıfının en iyi motoru, bardağın dolu taraflarını görmeye bak
    Ozgur bey merhaba sizi kutlarim ne guzel elinizden geliyor yapabiliyorsunuz kendi bakimlarinizi bende komple debriyaj setini degistirmeye niyetlendim fakat kardesler motosiklette parca diagramlarina bakarken 6 balata 7 plaka oldugunu farkettim yani baya aklim karisti bazi plaka ve balatalar birbirinden farkli birde rulman var burda nelere dikkat etmek lazim ona gore siparis verecegim hangilerini degistirmeliyim tesekkur ederimm.
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozgur bey merhaba sizi kutlarim ne guzel elinizden geliyor yapabiliyorsunuz kendi bakimlarinizi bende komple debriyaj setini degistirmeye niyetlendim fakat kardesler motosiklette parca diagramlarina bakarken 6 balata 7 plaka oldugunu farkettim yani baya aklim karisti bazi plaka ve balatalar birbirinden farkli birde rulman var burda nelere dikkat etmek lazim ona gore siparis verecegim hangilerini degistirmeliyim tesekkur ederimm.
    Selam belki bu arada değiştirmiş olabilirsin ama debriyaj balataları komple set olarak değişir, balata, aradaki diskler-plakalar ve yaylar. Rulman bozuk vs. değilse değişmez. EBC nin setlerini tavsiye ederim.İlla da Yamaha olsun dersen set olarak iste 8 balata 8 plaka.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Yaylari ve rulmanida degistirmek istiyorum fakat parayi denkleyemedim tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

Motosikleti
    YAMAHA FZ6N 2006
    HEPİNİZE SELAMLAR ARANIZA İSTANBULDAN KATILIYORUM 3 SENE ARADAN SONRA MOTORSİKLET HAYATIMA KALDIGIM YERDEN DEVAM EDEYİM DEDİM VE 2006 FZ6N ALDIM İNTERNETTE DOLAŞIRKEN SİZLERİ BULDUM VE SEVİNDİM EN KISA ZAMANDA BÜTÜN KONUYU OKUYACAGIM
    MİMARİ RESTORATÖR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler