Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam balatayı ve zincir-dişli seti henüz taktırmadım. Dişliler henüz elime ulaşmadı. Yamaha bayi bana orjinal balata için 110tl fiyat verdi 20 tl de işçlik istedi. o yüzden vazgeçmiştim orjinalden. Ayrıca zincir in adını yanlış yazmışım. DID 530 VX. Yani altın rengi olandan. Şuan elimde olanlar bunlar. Malzemeler tamamlandığı gibi taktırıp sizinle paylaşıcam. Şimdiden teşekkür ederim.
    http://i.hizliresim.com/Lag00G.jpg
    Haftasonu yeni aldığım Motul 7100 10w40 yağı, K&N Yağ filtresini, Yan sanayi hava filtresini, Gold Sinter Metal arka balatayı, DID VX 530 Zinciri, Esjot ön ve arka dişliyi taktırdım. Motorun gidişi bile değişti. Rahatladı. Sanırım önceki zincir gereğinden fazla kullanılmış. Durumu çok kötü dedi motosiklet tamircisi arkadaş. Ayrıca balatada çok hoşuma gitti. Ön balatalarım bitmedi ama en kısa zamanda öne de sinter metal balata almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

melabaaa

agrasiwe, 68charger, brkpls ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı luxar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. hoşgeldin ^_^

Hosbulduk
    mesmeyut bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba.Bende geçen hafta fz6n modeli ile aranıza katılmış bulunmaktayım.4 silindir ilk motorum olduğu için kafam karışık.Aldığım arkadaş bir depo ile ortalama 300km gittiğini söyledi.Forumlarda okuduğum kadarıylada sakin kullanımda öyle zaten.Ben 8bin deviri geçmeden maksimum 110-120 hızlarında sürerim.Kullandığım yol kavacık-altunizade arası.Trafik yok denecek kadar az.Ölçtüğüme göre şuan 100kmde 10 litre civarına denk geliyor.sakin kullanım için fazla tüketmiyormu ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Bende geçen hafta fz6n modeli ile aranıza katılmış bulunmaktayım.4 silindir ilk motorum olduğu için kafam karışık.Aldığım arkadaş bir depo ile ortalama 300km gittiğini söyledi.Forumlarda okuduğum kadarıylada sakin kullanımda öyle zaten.Ben 8bin deviri geçmeden maksimum 110-120 hızlarında sürerim.Kullandığım yol kavacık-altunizade arası.Trafik yok denecek kadar az.Ölçtüğüme göre şuan 100kmde 10 litre civarına denk geliyor.sakin kullanım için fazla tüketmiyormu ?
    şehir içinde 7-10 lt arası yakar, şehir dışında 5-6.5 litre arasında yakar genelde. bu rakamları kısmen yukarı/aşağı esnetmek mümkün, bakımlar, motorun kondisyonu ve sürüş yakıtta etkili elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

sigorta kutusunu daha sonradan sola aldım.

kısa hüzmeler:

montaj edilmiş hali:

Arkadaşlar elimde kappa çanta demirinin birebir aynısı mevcuttur. ihtiyaç fazlası olduğu için cüzzi bir fiyattan satacağım. yakında fotoğraf eklerim... ihtiyacı olan varsa bana buradan ulaşabilir.

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hos geldınız motorunuzda hayırlı olsun Allah kaza bela gostermesın , yakıt konusunda her yakıt aldıgımda depoyu taşma noktasına kadar doludurup km yı sıfırlarım kullanımda da genelde 100-150 km hızlarda uzun yolda 300 km den az gıtmıyor son yakıt hesaplamam da (genelde sakın kullanım ) 266 km sonra depoyu fulledım 67 tl yani 14 lt yakıt aldım .

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde 7-10 lt arası yakar, şehir dışında 5-6.5 litre arasında yakar genelde. bu rakamları kısmen yukarı/aşağı esnetmek mümkün, bakımlar, motorun kondisyonu ve sürüş yakıtta etkili elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...6978021f17.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...dc88b562e1.jpg

sigorta kutusunu daha sonradan sola aldım.

kısa hüzmeler:
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ca90ce3cff.jpg

montaj edilmiş hali:
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...b6a80c4027.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...c1d156143c.jpg

Arkadaşlar elimde kappa çanta demirinin birebir aynısı mevcuttur. ihtiyaç fazlası olduğu için cüzzi bir fiyattan satacağım. yakında fotoğraf eklerim... ihtiyacı olan varsa bana buradan ulaşabilir.
    Mercekli Xenon çalışman gayet güzel olmuş. Benim Fazer'e düşündüğüm ama bir türlü bütçe ayıramadığım bir proje bu

Merceklerden memnun musun? Malzeme kalitesi nasıl? Takması zor oldu bu, kırdığın kesmek zorunda kaldığın yer çok oldu mu?

Ben yaparsam farların içini siyaha boyayacağım ama.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    2004 ve 2005 model Fz6 kullananlar icin bir uyari.

Ön dişli kapagini acip somununuzun kalinligini kontrol edin. 12mm olmasi lazim, Eger 9mm ise 12mm olanla degistirmeniz gerekiyor yoksa on disli yerinden cikabiliyor. Bu da Tps sorunu gibi geri cagirmayla sonuclanmis bir sorun.

Bu benim motorun 12mm on dislisi. 2005 model.

Burada da eski somun-yeni somun farkini gorebilirsiniz.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slmlar beyler geçenlerde ufak bir kaza sonucu motoru sağa kaldırıma düşürdüm, çok şükür fazla bişi olmadı ama kafa grenajı ile far kırılmıştı. Sigortadan değiştirdik, fakat yeni takılan far parkları ledli eskisi sanırım sarı renkli. Acep hangi versiyon bilen var mı ?

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı brkpls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    motoru aldıgımdan berı 2 bın km yol yapmısım havalar ısındıkca insan duramıyor .
    gecen haftalarda 500 km cıvarı bır yolculuk yaptım şansımdan rüzgar cok etkılıydı cok zor bır yolculuk oldu ,
    yag degısımı zamanıda geldi yakında motor yagını degıstırecegım motul 5100 10-40 dusunuyorum .
    epey kırlenen motoru guzelce temızledım .
    http://i1362.photobucket.com/albums/...pskwsrbnxo.jpg

http://i1362.photobucket.com/albums/...psefam6a8j.jpg

http://i1362.photobucket.com/albums/...psql293moj.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=QrSoavRMR68

hocam motorun hayırlı olsun. kaç kmde ve ne kadara aldın? bende acaba ilk büyük motor olarak alsam mı diye düşünüyorum

Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motorun hayırlı olsun. kaç kmde ve ne kadara aldın? bende acaba ilk büyük motor olarak alsam mı diye düşünüyorum
    motorum 2006 model 42 bınde 15000 cıvarı bır fıyata almıstım , ilk motor için tavsıye etmem
    SULH bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    selam beyler 2004-2007 arası fazer6 lazım satmayı düşünen varsa özelden msj atabilir..
    orhanay06 bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı brkpls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 2006 model 42 bınde 15000 cıvarı bır fıyata almıstım , ilk motor için tavsıye etmem
    hayırlı olsun. bende cbf 150 var 20bin km oldu süreli. ilk motor değil, ilk bübyük motor olmaz mı demiştim. Buna da mı cevabınız "olmaz"
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6
    hayırlı olsun. bende cbf 150 var 20bin km oldu süreli. ilk motor değil, ilk bübyük motor olmaz mı demiştim. Buna da mı cevabınız "olmaz"
    ben ilk motor olarak anlamısım , yalnız cbf 150 ile arasında cok buyuk farklar var ,
    motorun agırlıgı 200 kg cıvarı
    0-100 hızlanması 3-4 sn
    son hızı 250-260 kmh olan bır motor
    bunları göz önunde bulundurmanız lazım , cok dıkkatlı kullanırım sınırları zorlamam kendıme hakım olabılırım dıyorsanız alın , fz6 hem şekıl ıtıbarıyle hem performans ıtıbarıyle 5 yıldız bır motor tavsıye ederım
    68charger, agrasiwe ve SULH bunu beğendiler.

Bende yaklaşık 20bin km cbf 150 tecrübemden sonra fz6n aldım.Arkadaşların dediği gibi,gaza asılmam derseniz alınır.Motorun ağırlığının fazla olması şehir içinde alışana kadar zorlayabilir.Selede yüksek olunca biraz fazla dikkat gerektiriyor.
    SULH bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    33.000 km ybr 125 ve bir kaç yüz km er6n tecrübesi sonrası fz6 fazer aldım. kişide bitiyor biraz

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Selam Dostlar Fazerın Yanına Cross işi çok sardı mutlaka denemenizi öneririm

Hayat crossta.

Karalı bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Dostlar Fazerın Yanına Cross işi çok sardı mutlaka denemenizi öneririm

Hayat crossta.

https://www.youtube.com/watch?v=pOcqj7-nQ8w
    bir gün bende cross motor alıcam vuracam kırbacı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir gün bende cross motor alıcam vuracam kırbacı
    Asvaft'dan sogudum desem yeridir Doga yeşillik kamp temiz hava ve manzara seviyorsanız bırakmak elde degil.
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler