Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlı ise ABS ye gerek yok demek garip olmuş
    Aslında demek istediğim şey, "fazer'ın temizini bulmak zor olduğundan böyle bir motor bulununca abs aramak gereksiz" idi. yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın, çok kısa yazdığım için anlatmak istediğimden farklı bir şey ortaya çıkmış

lastik konusunda ben 32- 35 tek kişide, 35-42 iki kişide kullanıyorum. 2 kişi olduğumda depo çantası ve 50 lt topcase dolu oluyor bu yüzden lastikleri kitapçıktaki sınıra göre ayarlıyorum.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KocaReiSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Red 2014 :)
    Öncelikle herkese hayırlı geceler iyi bayramlar dilerim nasipse şubata dğru fazer 600 almak istiyorum ama aklıma takılan bir kaç şey var bunların çeşitleri varmış :S S olanı Normal olanı falan bu s falan ne işe yarıyor yanı aralarındaki farklar nelerdır google a falan yazdım ama fazla acıklayıcı cevaplar bulamadm yardımcı olursanız sevınırım

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı KocaReiSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı geceler iyi bayramlar dilerim nasipse şubata dğru fazer 600 almak istiyorum ama aklıma takılan bir kaç şey var bunların çeşitleri varmış :S S olanı Normal olanı falan bu s falan ne işe yarıyor yanı aralarındaki farklar nelerdır google a falan yazdım ama fazla acıklayıcı cevaplar bulamadm yardımcı olursanız sevınırım

Sorunu actıgın konudan cevapladım ama sordugun soru gecmiş sayfalarda bulunuyordu. hemde defalarca defalarca soruldu..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3408081

Daha bu konunun 1nci sayfasında fazer ile fz6n farkı yazıyor.
    forewer bunu beğendi.

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Fazer Ailesinini Fertleri, Bayramınız Mübarek Olsun...
    ozgurakman bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    lastik hava basıncı için 33 - 35 lerden bahsediyorsunuz.
    lastiği değiştirdiğimde lastikçi bana 36 - 42 bas demişti. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam kitapçıkta da 36 - 42 yazıyor.
    bilemedim şimdi...

Motosikleti
    yamaha yzf r125,honda cbr 600f
    Öncelikle herkese merhaba nasipse onumuzdekı 1 ay ıcınde yamaha yzf r125 ımı satıp 4 sılındırlı bır naked almayı dusunuyorum uzun zamandır gsr600 ıle fz6(naked) arasındaydım ancak gsr600 un şasi problemi 2.ellerın cogunun kaynaklı şasi olması ve fz6 nın (bence) daha estetik olması beni fz6 ya yöneltmiş durumda sizlere sorum motoru alırken nelere dikkat etmeliyim alacağım motorlar en asağı 35bin civarı km olacak tabı orjınalse o km lerde sıkıntı çıkaran değişmesi gereken bir parça varmıdır alırken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı ozi1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba nasipse onumuzdekı 1 ay ıcınde yamaha yzf r125 ımı satıp 4 sılındırlı bır naked almayı dusunuyorum uzun zamandır gsr600 ıle fz6(naked) arasındaydım ancak gsr600 un şasi problemi 2.ellerın cogunun kaynaklı şasi olması ve fz6 nın (bence) daha estetik olması beni fz6 ya yöneltmiş durumda sizlere sorum motoru alırken nelere dikkat etmeliyim alacağım motorlar en asağı 35bin civarı km olacak tabı orjınalse o km lerde sıkıntı çıkaran değişmesi gereken bir parça varmıdır alırken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
    kazalı mı, gidon ve teker rulmanları, bi de eksantrik gergisi ve zinciri.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik hava basıncı için 33 - 35 lerden bahsediyorsunuz.
    lastiği değiştirdiğimde lastikçi bana 36 - 42 bas demişti. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam kitapçıkta da 36 - 42 yazıyor.
    bilemedim şimdi...
    Hayır. 36-42 değerleri, Fazer 8 kitapçık değerleridir. Fazer 6'da lastik basınç değerleri daha düşüktür. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama 30-35 veya 32-36 gibi birşeydi.. Bazı 6'ların arka maşasında etikette yazar, eğer etiket sökülmemişse..
    "CaRPe DieM"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır. 36-42 değerleri, Fazer 8 kitapçık değerleridir. Fazer 6'da lastik basınç değerleri daha düşüktür. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama 30-35 veya 32-36 gibi birşeydi.. Bazı 6'ların arka maşasında etikette yazar, eğer etiket sökülmemişse..
    aşağıda kitapçıktan kopyaladığım bilgiler var. ben 90 kiloyum. arkada çanta var. ve arada eşimde artçı olarak biniyor. dolayısıyla her zaman 90 kg ve üstü ağırlık.
    bu bilgilere göre 36 - 42 gibi gözüküyor. yanlış olduğunu düşünüyorsanız bilgi vermenizi bekliyorum.

Lastik hava basýncý (lastikler soðukken
    ölçülür):
    0-90 kg (0-198 lb):
    Ön:
    225 kPa (33 psi) (2.25 kgf/cm2)
    Arka:
    250 kPa (36 psi) (2.50 kgf/cm2)
    90-190 kg (198-419 lb):
    Ön:
    Arka:
    290 kPa (42 psi) (2.90 kgf/cm2)
    Yüksek hýzda kullaným:
    Ön:
    225 kPa (33 psi) (2.25 kgf/cm2)
    Arka:
    Maksimum yük*:
    190 kg (419 lb)
    * Sürücü, yolcu,

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Extrem bir durum diyelim o zaman biraz da deneme yanılma yapabilirsin bu durumda.. en düşükle en yüksek basınçlar arasında..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağıda kitapçıktan kopyaladığım bilgiler var. ben 90 kiloyum. arkada çanta var. ve arada eşimde artçı olarak biniyor. dolayısıyla her zaman 90 kg ve üstü ağırlık.
    bu bilgilere göre 36 - 42 gibi gözüküyor. yanlış olduğunu düşünüyorsanız bilgi vermenizi bekliyorum.
    durum lastik modeli ve sağlığı ile de alakalı. bende rosso II var ve 1000 km de. yükü pek sevmiyor. o yüzden 35 42 gibi yapıyorum motordaki toplam yük 130 kg yi geçince... çok takılma zamanla kendin için optimum basıncı lastiğin sıcaklığı ve aşınmasını gözleyerek bulacaksın bence.

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    özgür akman debriyaj balataları değişimi tamam video çok işe yaradı teşekkürler. dediğin gibi yayları da değiştirdim. Makina kendine geldi ben ne ızdırap çekiyomuşum öyle yaa en son debriyaj balatası 5 parçaya bölünmüş, balatalar komple yanmış, üzerlerindeki yivler kaybolmuş, debriyaj saçlarına kadar yakmışlar nerdeyse. neyse işlem değiştikten sonra vites geçişleri inanılmaz güzel oldu. bi arkadaşın kazalı motorundan söktüğü motor koruma demirini de sanayideki bi usta arkadaşım düzeltip, boyatıp bana verdi ustamla onuda güzelce taktık. motorun sanki havası değişti. yanlız bu işlemleri yaptıktan sonra motorda sağ pegin altından gıdıklama şeklinde bi titreşim peydah oldu. küçük viteslerde orta devirlerde daha fazla hissedilir durumda ama yüksek viteste kayboluyo. ustayı ıkna edemedım boyle bı tıtresım olduguna ama barız makına tıtrıyo ve cok sınırımı bozuyo neden olabılır acaba.

koruma demırınden şüphelenıyorum, tüm vidalar cıvataları bırden fazla kontorl edıp sıktım ama hala bısey var bulamadım sızce ne olabılır?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Merhaba arkadaşlar..
    Benim canavarı şöyle güzel bir Sarı'ya boyatmak istiyorum..çok güzel duracağına şüphem yok..nedir bu konuda fikriniz..?
    kazasız belasız sürüşler herkese...

Motosikleti
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..
    Benim canavarı şöyle güzel bir Sarı'ya boyatmak istiyorum..çok güzel duracağına şüphem yok..nedir bu konuda fikriniz..?
    kazasız belasız sürüşler herkese...
    ben olsam kaplatırım. yarın bi gün satacak olduğunuzda sıkıntı olmaz ve sıkılınca renk değiştirmek çok daha kolay olur. ya da çizilme vs durumunda tamiri basit olur

Motosikleti
    kle 650-versys
    Alıntı trlioner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgür akman debriyaj balataları değişimi tamam video çok işe yaradı teşekkürler. dediğin gibi yayları da değiştirdim. Makina kendine geldi ben ne ızdırap çekiyomuşum öyle yaa en son debriyaj balatası 5 parçaya bölünmüş, balatalar komple yanmış, üzerlerindeki yivler kaybolmuş, debriyaj saçlarına kadar yakmışlar nerdeyse. neyse işlem değiştikten sonra vites geçişleri inanılmaz güzel oldu. bi arkadaşın kazalı motorundan söktüğü motor koruma demirini de sanayideki bi usta arkadaşım düzeltip, boyatıp bana verdi ustamla onuda güzelce taktık. motorun sanki havası değişti. yanlız bu işlemleri yaptıktan sonra motorda sağ pegin altından gıdıklama şeklinde bi titreşim peydah oldu. küçük viteslerde orta devirlerde daha fazla hissedilir durumda ama yüksek viteste kayboluyo. ustayı ıkna edemedım boyle bı tıtresım olduguna ama barız makına tıtrıyo ve cok sınırımı bozuyo neden olabılır acaba.

koruma demırınden şüphelenıyorum, tüm vidalar cıvataları bırden fazla kontorl edıp sıktım ama hala bısey var bulamadım sızce ne olabılır?
    selam. aea'nı fazer 2.el alım videosu muydu şimdi tam hatırlayamadım ama bu koruma demiri takılırken orta sehpanın bi yerlerinin gevşediği ve düzeltilmezse düştüğünden falan bahsediliyordu. belki sorun budur.
    trlioner bunu beğendi.

_SAKALLI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    facebook.com/S4K4LL1
    elimde 2 adet radyatör koruma var. uygun fiyata bırakıcam
    elektrostatik siyah toz boya 50 tl
    nikelaj 60 tl

detaylar https://www.facebook.com/S4K4LL1

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    100 km kadar 2008 model CBF600 ABS kullandıktan sonra..derin, bilimsel, matematiksel bir karşılaştırma ve analiz yapmak istedim..
    Bizim Fazerlar çok çok daha iyi...

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    egzoz arıyorum, orjinal egzozu verip üstünü tamamlayabilirim...Düşünen yada satan birilerini tanıyan varsa lütfen seslensin.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Merhaba arkadaşlar,ben mehmet temiz,az kullanılmış,mavi yada kırmızı renk,uygun fiyatlı fazer arıyorum kendisi satan,akrabası satan,arkadaşı satan varsa talip olabilirim.şimdiden ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.
    SAYGILARIMLA.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Arkadaşlar. Şu bahsi geçen meşhur izmirli koltuk kaplayan kişinin telefon numarası var mıdır. bir arkadaşım fazer 6'sının selesini yaptırmak istiyor. Yardımcı olabilecek?
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler