Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

nc den sonra biraz zorunluluktan cbr ye geçtim. 2012 model 23xxx km'de siyah bir cbr'm var artık.

60000 devirden sonra biraz rahatsız edici bir titreşim var, çok olmasa da bana biraz fazla gibi geldi. tabi nc den sonra biraz alışma evresidir ama bu normal mi acaba ? sizde de var mı böyle bir titreşim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok rahatsız etmesede biraz titreşim var hocam.
    zapalka bunu beğendi.

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme ve resimler için teşekkür ederim.
    45 lt almış oldum artık, henüz gelmedi, demir sizinki ile aynı ama ben oturtamadim nedense, grenaja temas ediyor.
    Cumartesi biraz uğraşıp yaparım diye düşünüyorum, bakalim.
    sosyal medyada bir arkadaşın da yardımı sayesinde ; kappa k42n ve üzerinde rr yazan çanta demiri alıp montajladım ve gayet şık durdu. taktığımın ertesi günü yol müsade edince 140 km kadar hıza da çıktım, şu anlık bir problem gözükmüyor.

Ayrıca bir soru sorayım ; motorun yağını değiştirmem gerekiyor, hangi yağı önerirsiniz ?

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc den sonra biraz zorunluluktan cbr ye geçtim. 2012 model 23xxx km'de siyah bir cbr'm var artık.

60000 devirden sonra biraz rahatsız edici bir titreşim var, çok olmasa da bana biraz fazla gibi geldi. tabi nc den sonra biraz alışma evresidir ama bu normal mi acaba ? sizde de var mı böyle bir titreşim ?
    titremeyen bi motordan inip cbr250'ye binince titreşim çokmuş gibi geliyor, normal. bu yüzden cbr'den yavaş yavaş soğuyorum. özellikle uzun yolda titreşim çok etkili oluyor.

selamün aleyküm arkadaşlar 2014 22bin km cbr 250r var.dün motora birşeyler oldu. 4 5 6 viteslerde gazlayınca genelde 6 vites de devir 8 bine gelirken sanki arka teker boşa geliyormuş gibi devir birden hızlı yükseliyor ama motorunda hızı artıyor ve yavaştan düşüyor gibide oluyor sanki giderken yola yağ dökülmüşte teker boşa dönüormuş gibi oluyor ve farkettimki motor çok devirli oldu dün sanki motor 6 vites değil 5 vitesmiş gibi düşünün neyden yapar bunu?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm arkadaşlar 2014 22bin km cbr 250r var.dün motora birşeyler oldu. 4 5 6 viteslerde gazlayınca genelde 6 vites de devir 8 bine gelirken sanki arka teker boşa geliyormuş gibi devir birden hızlı yükseliyor ama motorunda hızı artıyor ve yavaştan düşüyor gibide oluyor sanki giderken yola yağ dökülmüşte teker boşa dönüormuş gibi oluyor ve farkettimki motor çok devirli oldu dün sanki motor 6 vites değil 5 vitesmiş gibi düşünün neyden yapar bunu?
    balata sıyırıyor...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

debriyaj balatasımı değişmem lazım ? zincirim çok bol bir arkadaş ondan yapar dedi ama ayarlatıp deniyemedim onuda.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatasımı değişmem lazım ? zincirim çok bol bir arkadaş ondan yapar dedi ama ayarlatıp deniyemedim onuda.
    Debriyaj balatası gibi gördüm ben. Evet değişmesi lazım zannediyorum.

bu ibnenin bujisini değiştirmek için depoyu sökmek gerekiyor mu ?

yani ben değiştirmeye kalktığımda yaptığım inceleme sonucu sökülmesine gerek gördüm ve ancak öyle değiştirebildim. Eğer daha basit yolu varsa kendimi enayi gibi hissedeceğim . neyse en kötü tecrübe kazandık deriz.

Lan koskoca forumda buji değiştiren yok mu bee, tuuu kalıbınıza sizin 😂😂

Şimdi anlaşıldı bu motor hakkında neden orda burda " cbr250 kronik sorunlu yaaaa, motor kitliyor, krank dağıtıyor, b.k gibi motor" dendiğini. Kimse motorola ilgilenmiyor demekki , herkes kirbaci vuruyor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lan koskoca forumda buji değiştiren yok mu bee, tuuu kalıbınıza sizin 😂😂

Şimdi anlaşıldı bu motor hakkında neden orda burda " cbr250 kronik sorunlu yaaaa, motor kitliyor, krank dağıtıyor, b.k gibi motor" dendiğini. Kimse motorola ilgilenmiyor demekki , herkes kirbaci vuruyor.
    İlk okuduğumda hatırlamamıştım ama şimdi yemler okuyunca hatırladım. Motorcu abinin CBR 250 kullandığı dönemin sonlarına doğru bir ağır bakım videosu vardı. Orada buji değiştiriyorlardı sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

https://youtu.be/IZ-U55y50P4 Buldum. Depoya müdahale etmeden değiştirdiler gibi gördüm.

Motosikleti
    Yohhh
    bu ibnenin bujisini değiştirmek için depoyu sökmek gerekiyor mu ?

yani ben değiştirmeye kalktığımda yaptığım inceleme sonucu sökülmesine gerek gördüm ve ancak öyle değiştirebildim. Eğer daha basit yolu varsa kendimi enayi gibi hissedeceğim . neyse en kötü tecrübe kazandık deriz.
    Maalesef depoyu sökmek lazım

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk okuduğumda hatırlamamıştım ama şimdi yemler okuyunca hatırladım. Motorcu abinin CBR 250 kullandığı dönemin sonlarına doğru bir ağır bakım videosu vardı. Orada buji değiştiriyorlardı sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

https://youtu.be/IZ-U55y50P4 Buldum. Depoya müdahale etmeden değiştirdiler gibi gördüm.
    eyvallah, video'da depo sökülmüyor gibi anlaşılıyor ama yeni kasa sanırım. farkılık olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef depoyu sökmek lazım
    işte beklediğim cevap. eyvallah dostum sağolasın.

eyvallah, video'da depo sökülmüyor gibi anlaşılıyor ama yeni kasa sanırım. farkılık olabilir mi ?
    Büyük ihtimalle öyledir. Çünkü videoda depoyla ilgili bir şey yapmadılar diye hatırlıyorum. Yoksa bana sorsan buji nerede bilmem Acemi, amatör ve yeni bir motosiklet kullanıcısıyım henüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle öyledir. Çünkü videoda depoyla ilgili bir şey yapmadılar diye hatırlıyorum. Yoksa bana sorsan buji nerede bilmem Acemi, amatör ve yeni bir motosiklet kullanıcısıyım henüz.
    Orası belli zaten.

Motosikleti
    Harley Davidson street 2018

BENCE gayet iyi

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaslar zincir ve dislileri degistirmeyi dusunuyorum. N11 de iki set buldum. Hangisini alayim n11.com'dan Honda cbr 250 zincir dişli seti oringli seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...gli-P162258828

Yoksa
    n11.com'dan HONDA CBR 250R ZİNCİR DİŞLİ SETİ ORJİNAL seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/sanziman/honda-...nal-P139459719

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar zincir ve dislileri degistirmeyi dusunuyorum. N11 de iki set buldum. Hangisini alayim n11.com'dan Honda cbr 250 zincir dişli seti oringli seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...gli-P162258828

Yoksa
    n11.com'dan HONDA CBR 250R ZİNCİR DİŞLİ SETİ ORJİNAL seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/sanziman/honda-...nal-P139459719

km kaç acaba ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Herkese merhaba CBR 250 ye yıl başından sonra zam gelecek diye birşey duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba CBR 250 ye yıl başından sonra zam gelecek diye birşey duydum bu konu hakkında bilgisi olan varmı
    Merhaba,

Zam mutlaka gelir de asıl olay o değil. Euro 4 zorunlu olacağından şu anki model artık satılamayacak ve yerine gelecek modelde ABS gibi yenilikler olmak zorunda olacak. Bu da en az 2-3 bin₺ artış demek. O da eğer şu anki versiyonun olduğu gibi ABS lisi gelirse.

Motorun hiç gelmeme ihtimali de konuşuluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler