Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatası erken bitmiş 36binde
    egzantirikten ses geliyor mu değiştiriyorsunuz?
    keçeler patladı mı ?

bunlara cevabınız hayır ise yaptırmayın
    motor kendini belli eder zaten vakti geldiğinde

periyodik bakımda bunlara el at diyor mu ?
    Aslında yazmıyor kitapda ama şuan için elime bir miktar para geçince değiştirmek istedim ki bir kaç şeyide listeden çıkardık ustamla keçeleri ön teker rulmanlararı falan. Debriyaj banada öyle geldi ama sabah ilk çalıştırmada ısıktıkdan sonra yola çıkarken debriyajı salma esnasında sanki böyle çizilme sesi gibi bi ses geliyor dediklerine göre yanmış balatalar. Bakalım yarın teslim edicem ustaya motoru neler çıkıcak.

Birde arkadaşlar dün fiyat araştırırken bir olayla karşılaştım belki daha önce yaşayan olmuştur ilk ben fiyat öğrenmek için Kocaelinde bulunan haldıza gittim fiyat listesini aldım sonea Sakarya ya dönerek burdaki honda bayisinden fiyat aldık ve arada dağlar kadar fark çıktı örnek olarak haldız da egzantrik zincirine 80 tl derken sakaryada 110 tl dedi o yüzden sizde tek bir yere bağlı kalmadan alışveriş yapın derim.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    İstanbul içi 2014 üstü km 20bini aşmamış motor arıyorum.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Cbr 250 nin titreşimi nasıl bazıları fazla diyor bazıları çok iyi diyor bilemedim cevaplarsanız sevinirim.

Motorumun 1000 km bakımı geldi. Çorlu'daki servis Shell marka yağ koyduklarını söyledi, iPone veya motul yag koysak dediğimde, garanti kapsamina çıkacağını söyledi oradaki arkadaş.
    İstanbul Avrupa yakasinda servis önerisi olan varmı??

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hondayı arayıp servisteki bu durumdan olduğu gibi bahsederseniz muhtemelen istediğiniz yağ ile bakımınız yapılır. O kadar yolu boşuna gitmezsiniz
    Az silindir, çok iş

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Hocam biraz diretirsen istediğin yağı koydurursun ama uğraşamam dersen ara Honda Türkiyeyi anlat derdini Honda Çorlu geri arayacaktır seni

Motosikleti
    Arkadaşlar saygılar bir kaç mesaj önce bakıma giricem gibi birşeyler yazdm ve şuan da yolda kaldım motorla sanırım krankda sıkıntı oluştu 120 ile giderken bi anda gaz kesti motor sesi dinledim şakır şakır sesler gelmeye başladı sanki subab vuruyomuş gibi sanırım aldım başıma belayı

büyük geçmiş olsun,garantisi varmı motorunuzun?

Motosikleti
    Alıntı bigo59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun,garantisi varmı motorunuzun?
    Saolasın hocam garanti yok maalesef

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam biraz diretirsen istediğin yağı koydurursun ama uğraşamam dersen ara Honda Türkiyeyi anlat derdini Honda Çorlu geri arayacaktır seni
    Honda Türkiye'yi aradım onlarda garanti dışı olacağını söyledi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın hocam garanti yok maalesef
    Baktirdinizmi hocam motora, kranktamiymis problem? Ne kadar masraf cikti

Motosikleti
    Arkadaşlar usta aradı bugün krank da sıkıntı yokmuş motor yağı üste gönderememiş ve pistonu falan yemiş şuan parçaları geçtik. Egzantrik debriyaj balataları piston sekman takımı vs işçilik dahil 2 bin tl tuttu. Sizde bakıma girdiğinizde mutlaka baktırın oralara

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar usta aradı bugün krank da sıkıntı yokmuş motor yağı üste gönderememiş ve pistonu falan yemiş şuan parçaları geçtik. Egzantrik debriyaj balataları piston sekman takımı vs işçilik dahil 2 bin tl tuttu. Sizde bakıma girdiğinizde mutlaka baktırın oralara
    geçmiş olsun. kabusa dönmeden orta yollu çözülecek gibi

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yağı üste gönderememe nedeni yağ pompası mi ?
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. kabusa dönmeden orta yollu çözülecek gibi
    Evet tam kabusa dalarken sanırım kurtulduk bakalım artık bundan sonra sıkıntı yaşarmıyız

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı üste gönderememe nedeni yağ pompası mi ?
    Valla hocam bir sıkıntı gözükmedi şimdi tekrar ustamın yanına gidiyorum öğrenicez bakalım neden göndermemiş

Yeni aldığım CBR 250 R'ı açıklıyım dedim.İyi seyirler,aklınıza takılan veya sizin de eklemek istediğiniz bilgileri yorum olarak yazabilirsiniz.

https://youtu.be/2ts5TyQB30w

enderox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Kırmızı :)
    Kolay gelsin arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak bilen arkadaşlar varsa yardimlarinizi bekliyorum.
    1-) soru: Motor 4 bin km'ye geldi sadece yag ve filtre değişecek diye biliyorum bunu normal bir yerde degistirsek sonuçta ara bakim ve sadece periyodik bakimlarda servise götürmek istiyorum, sadece yağ için serviste muhtemel 150 lira gibi bir meblağ ödemek pek cazip görünmüyor,
    2-) soru: Motoruma tiger egzoz takmayi düşünüyorum apacilik gibi bir durum değil sadece motor dediğin biraz sesli olsun istiyorum, evden işe giden biriyim mahalle aralarinda serserilik yapip egzoz patlatan tayfayi bende sevmiyorum, 250lik motora egzoz mu takılır diyen olursada eldeki imkan bu yani gönül ister bir mt07 veya 650f alalim ama olmuyor asgari ucretle bu kadar asıl konuya geleyim baya uzattım Böyle bir durumda motorum garanti dışı kalır mi ? Alip serviste taktiran var diye duydum ama dogrulugunu bilmiyorum.
    Not: bu sorulari nette arastirdim az cok bilgim var ama güncel olarak yapan veya uygulayan varsa bizde faydalaniriz.
    Tekeriniz düz bassin cbr severler

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ara.sokak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığım CBR 250 R'ı açıklıyım dedim.İyi seyirler,aklınıza takılan veya sizin de eklemek istediğiniz bilgileri yorum olarak yazabilirsiniz.

https://youtu.be/2ts5TyQB30w
    14 bin lira güzel rakammış
    Az silindir, çok iş

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hayırlı uğurlu olsun dostum güle güle kullan. 14 bin çok iyi bir rakkam bencede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Alıntı enderox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak bilen arkadaşlar varsa yardimlarinizi bekliyorum.
    1-) soru: Motor 4 bin km'ye geldi sadece yag ve filtre değişecek diye biliyorum bunu normal bir yerde degistirsek sonuçta ara bakim ve sadece periyodik bakimlarda servise götürmek istiyorum, sadece yağ için serviste muhtemel 150 lira gibi bir meblağ ödemek pek cazip görünmüyor,
    2-) soru: Motoruma tiger egzoz takmayi düşünüyorum apacilik gibi bir durum değil sadece motor dediğin biraz sesli olsun istiyorum, evden işe giden biriyim mahalle aralarinda serserilik yapip egzoz patlatan tayfayi bende sevmiyorum, 250lik motora egzoz mu takılır diyen olursada eldeki imkan bu yani gönül ister bir mt07 veya 650f alalim ama olmuyor asgari ucretle bu kadar asıl konuya geleyim baya uzattım Böyle bir durumda motorum garanti dışı kalır mi ? Alip serviste taktiran var diye duydum ama dogrulugunu bilmiyorum.
    Not: bu sorulari nette arastirdim az cok bilgim var ama güncel olarak yapan veya uygulayan varsa bizde faydalaniriz.
    Tekeriniz düz bassin cbr severler
    geçen günlerde bi R25 aldık. size kısaca şöyle özetleyim. Malum sitede km ve model yılına göre ucuz gözüken motorları ciddi ciddi almayı düşünüp incelemeye aldığınızda gerçekler ortaya çıkıyor.
    1- bayiden çıkış km si var 1km başka hangi bir kayıt yok motor olmuş 4.000km
    2- bayiden çıkış km si var 1km adam 8.000 km yapmış motorla ne rodaj bakımına gelmiş ne pompa değişimi falan filan.
    Söylenen klasik şeyler şunlar;
    1- borç karşılığı aldım bilmiyorum bakımı nerde yapıldı, zaten motorada binmiyoruz dükkanda duruyor.
    2- ben bi arkadaşımdan aldım o ustasına yaptırıyordu km gelmediği için ben daha bakım yaptırmadım.
    3- servise para vermıyorum ben çok iyi bi ustam var en kaliteli yağı koyuyorum o paraya...
    vs. vs . vs. hal böyle olunca bi alıcı olarak insanın midesi bulanıyor. Servis kayıtlarınız ve evraklarınız olursa Yarın öbürgün satmayı düşündüğünüzde hem malınıza rabet çok olur hemde malınıza garanti verebilecek bir kurum olur. 50liradan 100 liradan kaçmayın derim. Şuraya geçenlerde izlediğim bir video linki koyayım belki aklınızdaki soruya kesin ve net cavabı bulursunuz.
    enderox bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar benim motorum 2011 model cbr 250 motor son zamanlarda çok ısınıyor gibi geliyor bana mesela 30 35km hızla giderken bacagıma sıcak geldiği çok bariz belli oluyor özellikle sol bacagıma bu normal mi eskiden sanki böyle değil gibiydi havalr sıcak gidiyor ondan olabilirmi dur kalk yapınca bir müddet sonra fan açıyor 30saniye sonra felan fan kapanıyor radyatörde su var full dolu sizde de durum böyle oluyor mu

enderox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Kırmızı :)
    Cevap teşekkür ettim çok aydınlatıcı oldu zaten 1 tane motorumuz var onada iyi bakmamız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim motorum 2011 model cbr 250 motor son zamanlarda çok ısınıyor gibi geliyor bana mesela 30 35km hızla giderken bacagıma sıcak geldiği çok bariz belli oluyor özellikle sol bacagıma bu normal mi eskiden sanki böyle değil gibiydi havalr sıcak gidiyor ondan olabilirmi dur kalk yapınca bir müddet sonra fan açıyor 30saniye sonra felan fan kapanıyor radyatörde su var full dolu sizde de durum böyle oluyor mu
    havalardan oluyor kardeşim benim 2017 motordada aynı sıkıntılar mevcut gündüz 12-15 arası yanıyor motor
    MoRFy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler