Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    H4 ampul kullanılıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    merhaba 2013 model cbr için koruma takozu almak istiyorum önerileriniz var mıdır?

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Arkadaşlar selam dün aldığım 2013 model Cbr250 ile aranıza katıldım. Bismillah 2 sorum olacaktı bilenler cevaplandırırsa sevinirim. Bu motorun sele altında kask için bir kilit olduğu söyleniyor youtube'da arattım ama bir şey bulamadım bu kilitleme işleminin nasıl olduğunu bilen var mı? Bir de arka lastiği çok sağlam değil değiştirmeyi düşünüyorum fabrika çıkışından daha geniş bir lastik takılabiliyor mu? Değiştirmişken biraz daha geniş takmak istiyorum. Şimdiden sağolun.

bugün az önce istanbulda honda servisine gittim 2016 model cbr 250r inceledim ve yetkili kişiye 2017 model cbr 250rr versiyonunun ne zaman geleceğini sordum. düz 250r modelinin (aynı kasa) mart ayında geleceğini ama şu tanıtımı yapılan 250rr versiyonunun türkiyeye hiç gelmeyeceğini beyan etti.
    hevesim kaçtı zaten rr versiyonu gelse bile fiyatının 20 bin bandı civarında olabileceğini söyledi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar 4 bin bakımı geliyor, fiyat olarak ne tutar bilgisi olan varmıdır. Birde yağ olarak ipone hangi yağı kullanilmali yada putolin kullanan varmı veya farklı tavsiyesi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.
    53 TL + KDV
    10 TL Yağ filtresi
    Kullanacağın yağa göre fiyat değişiyor.
    Kendi yağımı kendim götürüyorum geçen ay 4.000 bakımından çıktım 70 TL fiyat ödedim. yağıda hesaba katarsak 150 liraya patladı bana 2litre motül koydum 80TL tutuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam dün aldığım 2013 model Cbr250 ile aranıza katıldım. Bismillah 2 sorum olacaktı bilenler cevaplandırırsa sevinirim. Bu motorun sele altında kask için bir kilit olduğu söyleniyor youtube'da arattım ama bir şey bulamadım bu kilitleme işleminin nasıl olduğunu bilen var mı? Bir de arka lastiği çok sağlam değil değiştirmeyi düşünüyorum fabrika çıkışından daha geniş bir lastik takılabiliyor mu? Değiştirmişken biraz daha geniş takmak istiyorum. Şimdiden sağolun.
    aramıza hoş geldin dostum. Motorunu kazasız belasız keyifle kullanman dileği ile.
    *Sele altındaki o kilitleme zımbırtısı çelik halattan oluşuyor dandik bişi size verilen alet çantasının içindedir hiçbir işe yaramıyor.
    *lastik sorunun cevabını bilmiyorum hiç denemedim öyle bi tecrübem olmadı ama boyut olarak orjinalinden çıkma derim.
    I live my dream life.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    geniş lastik takarsın ama faydası olmaz aksine daha çok zararı olur. lastikleri takım olarak almalısın ya ön ile aynı markada ön lastiğe uyumlu arka lastik alacaksın ya da yeni takım lastik. cbr için burada en çok tutulan lastikler pirelli diablo rosso 2 ve michelin pilot street. ucuz olarak sava takanlar da var. orjinali ise irc.

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Herkese selamlar,

"Çakma" diye anılan Replika Akrapovic taktırmak istiyorum motoruma, açıkçası derdim trafikte fark edilmek, zira otomobiller orjinal egzozumun fıtıfıtı sesini pek duymuyorlar sanırım.

Dün bir arkadaşımın R25'ine taktırdık, katalizör iptali yapmadığımız için alt devirlerde pek birşey farketmedi ses olarak. CBR'ına taktıranlardan bir ipucu ve tavsiye alabilir miyim? Ne yapsam alt devirlerde de üst devirlerde de tok ve güzel bir ses elde edebilirim?

Saygılar,
    Efe

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    herkese iyi günler;
    eski kasa ybr tecrübemden sonra gerçi 100ccden geçince cc yükseltmem diyordum.Fakat motosikleti genellikle hafta sonları komşu il ve ilçelere gezmek için kullanıyorum.Kısaca Uzunyolu seven biriyim.2014-2015 almayı düşünüyorum..Eski kasanın eksileri sadece koltuk ve tek farmı?;aydınlatması çift fara göre güçsüzmüdür? 2.ele 1-2 bin fazla verip yeni kasa almak dahamı mantıklı? Birde ybr gibi buji,yağ,hava filtrelerini kendisi değiştiren arkadaşlar varmı?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler;
    eski kasa ybr tecrübemden sonra gerçi 100ccden geçince cc yükseltmem diyordum.Fakat motosikleti genellikle hafta sonları komşu il ve ilçelere gezmek için kullanıyorum.Kısaca Uzunyolu seven biriyim.2014-2015 almayı düşünüyorum..Eski kasanın eksileri sadece koltuk ve tek farmı?;aydınlatması çift fara göre güçsüzmüdür? 2.ele 1-2 bin fazla verip yeni kasa almak dahamı mantıklı? Birde ybr gibi buji,yağ,hava filtrelerini kendisi değiştiren arkadaşlar varmı?
    eski kasa bana biraz dar kalıplı geldi. Uzun yol yapacaksan honda'nın CBF500 gibi bir modeli var, Çevrende anlayan bir adamın vs varsa temizini bulursun. Yeni kasa ile İstanbul'dan Mersin'e gidip geldim, rüzgarı çok iyi kesti, ama 100km/h ile giderken cayır cayır 5800-6000 arası devir atması bana rahatsız edici geliyor.
    schnitzel_34 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün cıbıra, ferodo yarı sinterli bir balata takmıştım. Fabrika çıkışı balataya göre baya farkettiriyor. Sinterli (hh gibi) balatalar en iyileri aslında ama, bu da farkettirdi baya. Öneriyorum
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa bana biraz dar kalıplı geldi. Uzun yol yapacaksan honda'nın CBF500 gibi bir modeli var, Çevrende anlayan bir adamın vs varsa temizini bulursun. Yeni kasa ile İstanbul'dan Mersin'e gidip geldim, rüzgarı çok iyi kesti, ama 100km/h ile giderken cayır cayır 5800-6000 arası devir atması bana rahatsız edici geliyor.
    uzunyol olarak enfazla yılda bi günde 300km yapan biriyim..komşu il ve ilçeler 50-90km haftasonları günübirlik geziler..çok araştırdım benim ilacım cbr250 (artçım yok)..11.500tl pazarlıkla 11.000tl gibi 2014 model kırmızı almak istiyorum..fakat kmleri 24binlerde ne gibi sorunları olur yoksa az daha bekleyip 2015 10bin kusurmu alayım?

uzunyol olarak enfazla yılda bi günde 300km yapan biriyim..komşu il ve ilçeler 50-90km haftasonları günübirlik geziler..çok araştırdım benim ilacım cbr250 (artçım yok)..11.500tl pazarlıkla 11.000tl gibi 2014 model kırmızı almak istiyorum..fakat kmleri 24binlerde ne gibi sorunları olur yoksa az daha bekleyip 2015 10bin kusurmu alayım?
    Adam gibi kullanıldıysa sorun olmaz fakat yeni kasada adam akıllı far haricinde bir şey değişmedi, ben yeni kasaya için ekstra para vereceğime, daha düşük km eski kasa alırdım (ki öyle yaptım 1 sene önce kadar)

Motosikleti
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi kullanıldıysa sorun olmaz fakat yeni kasada adam akıllı far haricinde bir şey değişmedi, ben yeni kasaya için ekstra para vereceğime, daha düşük km eski kasa alırdım (ki öyle yaptım 1 sene önce kadar)
    eski kasanın aydınlatması nasıl? fiyat olarak 2.elde aralarında pek bişey yok..stabil 100-110km sabit gitmesi bana yetecektir..

Motosikleti
    Yohhh
    En fazla 300 km ise sıkıntı olmaz abi eski kasa alabilirsiniz.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bi yanlışın var....CB500F, 100km/H'da 6.vites devir sayacı 4.500d/dk'dır...yani cayır-cayır devir çevirmiyor alet...
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi yanlışın var....CB500F, 100km/H'da 6.vites devir sayacı 4.500d/dk'dır...yani cayır-cayır devir çevirmiyor alet...
    abi cbf500 için ben herhangi bir devir ifadesi kullanmadım tekrardan okuyun cayır cayır giden cbr250 benim yazımda... CBF500 ün yeni kasası mı varmış.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    abi cbf500 için ben herhangi bir devir ifadesi kullanmadım tekrardan okuyun cayır cayır giden cbr250 benim yazımda... CBF500 ün yeni kasası mı varmış.
    Pardon ben 500'den bahsediyorsun sandım...CBF500'ün yenisi CB500F değil mi?...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Pardon ben 500'den bahsediyorsun sandım...CBF500'ün yenisi CB500F değil mi?...
    isim farklı ama her ne kadar da yenisi olsa da

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Harflre çok takılmamak gerek

Motosikleti
    bende cbr250den bahsediyor sandım :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

En fazla 300 km ise sıkıntı olmaz abi eski kasa alabilirsiniz.
    Yeni kasanın rūzgarı kesdiğini belirttin..sabah ayazında yola çıkan biriyim eski kasayı eledim..100km/h giderken rahatsız etmesini pek anlamadım tabiri caizce; motor gazı açmı yoksa yetermi diyor..eski ybr125'den geçince farkı nasıl olur..ilerde geçiş yaparsın diyemi eski kasa cbr250 al dedin? ybrden sıkılmamın tek nedeni uzun yolda kamyon sollamak vs..yoksa yeni kasa ybr alabilirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

@dyavol-77Pardon CB500den bahsediyor diyecektim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler