Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virajlarda test ettiniz mi hocam, yol tutuş nasıl, ısınması ne kadar sürüyor?
    Test ettim hocam. İlk 100 km temkinli kullanmamı söylediler. Lastik gayet başarılı. Beğendim. Yol tutuşu içn daha erken birşey diyemem. Fakat yatırdığım zaman lastiğin yola hakimiyetini hissettim. Viraj alırken sanki motor, bırak sen beni ben dönerim der gibiydi. Isınma yola çabuk gerçekleşti. Antalya dan dönmem 38 derece sıcak olması ve sürtünme buna etken tabi.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda kullanıcısı olarak yamaha bayinin yetkili servis ustası arkadaşıma götürdüm motoru binip test etti sesin balatalardan geldiğini söyledi. balata temizleyici sprey sıktı düzelir merak etme önemli birşey değil dedi. yarın uzun yola çıkacam yolumun üstünde honda servisi var oradaki arkadaşada bi göstericem eğer yarına kadar ses kesilmez ise.
    Çay kaşığı sesi ve balata. Uyumsuz bir tahmin olmuş. Balata sürtme sesi çıkartır bitmşse eğer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test ettim hocam. İlk 100 km temkinli kullanmamı söylediler. Lastik gayet başarılı. Beğendim. Yol tutuşu içn daha erken birşey diyemem. Fakat yatırdığım zaman lastiğin yola hakimiyetini hissettim. Viraj alırken sanki motor, bırak sen beni ben dönerim der gibiydi. [COLOR="Silver"] Isınma yola çabuk gerçekleşti. Antalya dan dönmem 38 derece sıcak olması ve sürtünme buna etken tabi.
    ilk 100-150 km üzerindeki mumun gitmesi için ani hareket, fazla yatırma yapmamak gerekio. şöyle bi 500 km felan olduktan sonra virajlardaki durumundan bahsedebilir misin hocam, frenlemede nasıl, ıslak zeminde nasıl, şehiriçi parlayan asfaltta tutuşu nasıl, hafif gaz verince arka hemen salıyo mu kendini.
    benim rosso2 ler iyice oynar vaziyette. düzgün asfaltta gerçekten çok güzel tutuyor, ama o şehiriçi asfaltta yere tutunamıo.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test ettim hocam. İlk 100 km temkinli kullanmamı söylediler. Lastik gayet başarılı. Beğendim. Yol tutuşu içn daha erken birşey diyemem. Fakat yatırdığım zaman lastiğin yola hakimiyetini hissettim. Viraj alırken sanki motor, bırak sen beni ben dönerim der gibiydi. Isınma yola çabuk gerçekleşti. Antalya dan dönmem 38 derece sıcak olması ve sürtünme buna etken tabi.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Çay kaşığı sesi ve balata. Uyumsuz bir tahmin olmuş. Balata sürtme sesi çıkartır bitmşse eğer.
    bugün netlik kazanacak bende kıllanmaya başladım muhabbete. 1-2 kere çukura girmiştim acaba tekerlek bilyesinden falan mı die de düşünüyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün netlik kazanacak bende kıllanmaya başladım muhabbete. 1-2 kere çukura girmiştim acaba tekerlek bilyesinden falan mı die de düşünüyorum.
    ön çatal yamulmadan bişey olmaz tekerlek rulmanlarına... Benden öyle bir ses gelmiyor diske felan bişey temas ettiyse ondan kaynaklıdır...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Arkadaşlar bende 2015 model 2550km Honda cbr 250 ile aranıza katılmış bulunuyorum motosiklet çok güzel seri ama sanki biraz titreşim var gibi geldi bir de motosikleti boşa çok zor açıyorum özel bir taktiği var mı?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 2015 model 2550km Honda cbr 250 ile aranıza katılmış bulunuyorum motosiklet çok güzel seri ama sanki biraz titreşim var gibi geldi bir de motosikleti boşa çok zor açıyorum özel bir taktiği var mı?
    Debriyaj sıktığınız zaman tam ayrılmıyorsa yapar onu... debriyaj kolunun boşluğu en fazla uç kısımdan 2 cm olacak şekilde ayarlayın...

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj sıktığınız zaman tam ayrılmıyorsa yapar onu... debriyaj kolunun boşluğu en fazla uç kısımdan 2 cm olacak şekilde ayarlayın...
    Yani debriyaj tam sıkılı yapıyorum vites 1 den 2 ye geçiyor 2 den 1 e geçiyor boşa geçmiyor bende 1 de bırakıyorum
    Edit : motosikleti aldığım Adam ayarlanabilir debriyaj ve fren maneti taktırmış ondan 2-3 cm değişik olabilir

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani debriyaj tam sıkılı yapıyorum vites 1 den 2 ye geçiyor 2 den 1 e geçiyor boşa geçmiyor bende 1 de bırakıyorum
    Edit : motosikleti aldığım Adam ayarlanabilir debriyaj ve fren maneti taktırmış ondan 2-3 cm değişik olabilir
    2-3 cm kadar değişik olamaz... kısa manet takmışlarsa o boşluğu 1 mm yapın.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    2-3 cm kadar değişik olamaz... kısa manet takmışlarsa o boşluğu 1 mm yapın.
    Rizoma mı ne maneti takmışlar şimdi deneyeceğim bakalım inşallah hallederim

Motosikleti
    Yohhh
    Ben de bişey sorayım...
    Millet bu motorun zincir gevşekliğini/sıkılığını hangi noktasından kontrol etmeliyim?

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Ben de bişey sorayım...
    Millet bu motorun zincir gevşekliğini/sıkılığını hangi noktasından kontrol etmeliyim?
    Ben alt tarafta arka dişlinin 9-10 cm solundan bakılıyor diye biliyorum

Motosikleti
    Yohhh
    Tam ortadan bastır dediler bana tam ortadan bastırınca da şu ön zincirin sürttüğü lastik parçaya değiyor. Ve o şekildeyken 27mm çıkıyor normal midir? kitapçıkta 20mm ve 30mm arası demişler...

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Motosikletin olayi devir zaten nasil sevmezsiniz ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Tam ortadan bastır dediler bana tam ortadan bastırınca da şu ön zincirin sürttüğü lastik parçaya değiyor. Ve o şekildeyken 27mm çıkıyor normal midir? kitapçıkta 20mm ve 30mm arası demişler...
    Normal, birde onerim ustune oturup oyle yaptirman, kendi agirliginla daha saglikli olur

Abi bari biriniz yazsaydiniz ya bu kadar mi zor cevap vermek neyse caniniz sagolsun

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Heroes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bari biriniz yazsaydiniz ya bu kadar mi zor cevap vermek neyse caniniz sagolsun
    Yeni gördüm mesajını bildiğim kadarıyla cevap vereyim bende iki gün önce ikinci el aldım Honda cbr 250 ben öncelikle motosikletin sesinde rölantide ki dalgalanmaya (dalgalanma olmaması lazım ) sonra alacağım kişinin tipine baktım hani böyle uçuk kaçık tabiri caizse apaçi mi değil mi ona baktım motosikletin parçalarının vida yerlerine baktım sökme takma olmuş mu diye yağına baktım Nasıl diye zincirine baktım yağlı mı gevşek mi sıkı mı diye gaz tepkisine vites geçişlerine baktım yani gidip ustaya göstermedim daha bişey çıkarmadı motosikletim inşallah da çıkarmaz zaten 2560km de aldım

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin olayi devir zaten nasil sevmezsiniz ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Normal, birde onerim ustune oturup oyle yaptirman, kendi agirliginla daha saglikli olur
    ben sevmiyorum abi R25 i de sırf çok devir atıyor diye sevmiyorum yoksa başka bi gıcığım yok... Motorun altınızda bağırmasından ne zevk alıyorsunuz halen anlamıyorum... NC750 gibi olmalı benim motorum 6250 devirde kesici olmalı

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    iyi akşamlar arkadaşlar. Cuma günü çay kaşığı sesi için servise gittim hafta sonum çok yoğundu şimdi yazabiliyorum.

Servis ustası balataları söktü zımpara attı ve balata temizleyici sıktı. ön tekere paddock taktı çevirmeye başladı. Harbiden ses yok kesildi. ne zaman yola koyuldum gene başladı çay kaşığı sesi. sinirden E5 te yolun sağına çektim kendim aramaya başladım allahın sıcağında. Ve mutlu son...
    Sol önde bulunan koruma takozu gevşemiş içerisindeki pul çıkır çıkır yapıyor. alyan anahtar ile sıktım ve o sinir bozucu sesten kurtuldum...
    jimi_hendrix ve ramcixx bunu beğendiler.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    ben sevmiyorum abi R25 i de sırf çok devir atıyor diye sevmiyorum yoksa başka bi gıcığım yok... Motorun altınızda bağırmasından ne zevk alıyorsunuz halen anlamıyorum... NC750 gibi olmalı benim motorum 6250 devirde kesici olmalı
    Valla bizim cbr ile viraj yaparken hep yuksek devirde kullaniyorum, zaten devir ne kadar artarsa yola daha iyi adapte oluyo,daha guzel cizgi yakaliyo, bu dediklerim viraj yaparken yoksa duz yolda sacma sapan 170le gitmiyorum, devir candır

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    ben felaket severim arabada da motosiklette de yüksek devir sırf bu yüzden r6 alabilirim

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bizim cbr ile viraj yaparken hep yuksek devirde kullaniyorum, zaten devir ne kadar artarsa yola daha iyi adapte oluyo,daha guzel cizgi yakaliyo, bu dediklerim viraj yaparken yoksa duz yolda sacma sapan 170le gitmiyorum, devir candır
    viraja çok yatmak için hakkaten de devirli girmek daha iyi oluyor. Ne alakası var bilmiyorum ama lastik daha iyi tutunuyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler