Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dediklerinizi biliyorum zaten benim sordugum garantiden cikmamasi icin gitmemiz gereken araliklar, kendim yagini degistiririm :D
    Yagi kendin degistirde motor blok kirarsa bitarafa kacsin 2-3 bin lira :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Motor neden blok kirsin ? Yagini degistirirken yagi unutmam heralde :D

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Motor neden blok kirsin ? Yagini degistirirken yagi unutmam heralde :D
    Eski yağı boşalttıktan sonra, tapasını takmayı unutmayın. Üstten kattığınız yağ alttan iner. (Bu da servis bakımına dahil değildir.)
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Mt 07
    Arada bir şehir dışı ve çoğunlukla şehir içi kullanım için cbr 250 harika ama şehir dışı çok kullanıyorum hatta yaptığım km'nin %70'i şehir dışı olunca çift silindir ve üstü şart oldu. 16 bin civarı cbr 500 bulursam yapışacağım daha 3 ay önce 14-15 arası satılan motosiklet şimdi 18 - 19 olmuş o fiyatlara çıkınca iş değişiyor başka alternatifler de giriyor işin içine.

Konusu geçmiş motorumu bakıma 4 bin km 'de bir götürüyordum. Aslında kitapçık yağ değişimini 2 bin km şeklinde vermiş ama servisler 4 binde çağırıyor ve garantiyle 2 kere işim oldu sorunsuz bir şekilde hallettiler.

Motosikleti
    cbr 250 r
    160-70-17 lastik arkadaşlar taktırdım böyle rahatlama görmedim irc ye at arabası lastiğine binmiş resmen 3 sene şimdi nerdeyse 1 katı daha fazla yatıyor ve farkına bile varmıyorsunuz yrın detaylı resim atarım

ramcixx bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalarrrr foruma bayadır giremiyorum malum askerlik yaklaşık 5 aydır motora binemiyorum hasret sardı bu arasa birşey de sormak istiyorum Cbr kullanıcılar arasında Ankara da olan var mı ?

Motosikleti
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalarrrr foruma bayadır giremiyorum malum askerlik yaklaşık 5 aydır motora binemiyorum hasret sardı bu arasa birşey de sormak istiyorum Cbr kullanıcılar arasında Ankara da olan var mı ?
    Geçmiş olsun bakalım;
    Ankarada ki cbr cı arkadaşlara buradan ulaşabilirsin;

http://www.motosiklet.net/forum/baris-susut-mt-il-gruplari/10125-%5Bankara-mt%5D.html

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaay afyonlu :D eskilerden kim kaldi be, hayirli görevler
    afyonlu003 bunu beğendi.

Herkese merhabalar,
    1-2 hafta içinde 2013 model cbr 250 alacağım inşallah. Ancak gözümü korkutan bir konu var ki o da trafik sigortası. Motoru babamın üstüne yapıp sigortayı biraz düşürmeyi planlıyorum ama fiyat aralığı o kadar büyük ve internette bilgi kirliliği o kadar fazla ki bir türlü kafamda rakam aralığı belirmiyor. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olablir mi? Bi aydınlatsanız beni? 34 plaka düşünebiliriz plakayı. Ama imkan olursa istanbul dışı plaka bulmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    cbr 250 r
    160 lık lastik takılırmı merak edenler vardı 15k km irc ye bindim harbiden bu kadar kötü olduğunu tahmin etmemiştim. dün michelin 160-70-17 arka ve 120-70-17 ön olarak takım taktırdım.

ilk başta motor ağırlaştı gibi geldi okudğum kadarıyla balonlaşr yol tutmaz motoru yorar diyorlardı buna rağmen taktırdım ve inanılmaz oldu yatıyorsun yattığın bile belli değil firene korkarak değil cesaret ederek basıyorsun oysa ircde ön frene dokunmaya korkardım.

gelelim yorma olayına gelince bence motor dahada rahatladı. topspeed 168-170 de takılırken dün 175 net gördüm hızda düşme olmadı. yorma olayına gelince yine aynı şekil vites değişmleri yapıyorum bi zorlanma birşey yok rampa yukarı yine aynı

buda yakıp bitirdiğim lastik irc :D

ramcixx ve buberk bunu beğendiler.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Vaay afyonlu :D eskilerden kim kaldi be, hayirli görevler
    Eskileri yaşatmaya çalışıyoruz dayıcım
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı f3rh4t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 lık lastik takılırmı merak edenler vardı 15k km irc ye bindim harbiden bu kadar kötü olduğunu tahmin etmemiştim. dün michelin 160-70-17 arka ve 120-70-17 ön olarak takım taktırdım.

ilk başta motor ağırlaştı gibi geldi okudğum kadarıyla balonlaşr yol tutmaz motoru yorar diyorlardı buna rağmen taktırdım ve inanılmaz oldu yatıyorsun yattığın bile belli değil firene korkarak değil cesaret ederek basıyorsun oysa ircde ön frene dokunmaya korkardım.

gelelim yorma olayına gelince bence motor dahada rahatladı. topspeed 168-170 de takılırken dün 175 net gördüm hızda düşme olmadı. yorma olayına gelince yine aynı şekil vites değişmleri yapıyorum bi zorlanma birşey yok rampa yukarı yine aynı

http://i.hizliresim.com/rMDaPP.jpg
    http://i.hizliresim.com/7gLpRl.jpg
    http://i.hizliresim.com/g8GDmN.jpg
    http://i.hizliresim.com/Zkqa8g.jpg

buda yakıp bitirdiğim lastik irc :D

http://i.hizliresim.com/PkVAX8.jpg
    Hocam yeni lastiklerin hayırlı uğurlu olsun, Yalnız ben şöyle düşünüyorum 41 numara giyen bir insanın ayağına 43 numara ayakkabı giydirip ondan hızlı bir şekilde koşmasını istersen performans alamazsın. İnş iyi olur motorun için benim bakış açım bu sadece

Bu arada IRC den fena intikam almışsın

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yeni lastiklerin hayırlı uğurlu olsun, Yalnız ben şöyle düşünüyorum 41 numara giyen bir insanın ayağına 43 numara ayakkabı giydirip ondan hızlı bir şekilde koşmasını istersen performans alamazsın. İnş iyi olur motorun için benim bakış açım bu sadece

Bu arada IRC den fena intikam almışsın
    hocam inan bana normalde dediğin doğru evet 43 numara ayakkabı ile 41 giyen zorlanır ama cidden eğer deneme imkanın olsaydı derdinki lastikçiye gidiyorum. ilk önce bi traktör gibi geldi ilk bindimde sanki yükseldi biraz irc ile suan 30 la bile girerken düşündüğm viraja bugun 75 ile girdim ve cıktım manevra vs. o kadar değişiyorki sanki altınızda 600 lük var

çok yorum yapıldı cok konuşuldu bu konuda cok araştırdım yabancı forumlardan vs. dedim ben bu işi yapacağım ne olursa olsun. lastikleri zaten 200 tl ye aldım arkada içten 1 yama var ve belli bile değil satan kişi her 4000-5000 de lastik değiştiren bi vatandaş parası cok lastikler 2015 üretimi faturası dahi duruyor

irc olayına gelince göz gözü görmedi yaktım yerde bitik değildi lastik

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Zincirde germe payi kalmadi.
    Dislilerim iyi durumda
    Sadece zincir alan varmi? Link paylasirsa memnun kalirim

Motosikleti
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirde germe payi kalmadi.
    Dislilerim iyi durumda
    Sadece zincir alan varmi? Link paylasirsa memnun kalirim
    Kardeşim bende de germe payı kalmamıştı 17. bin km değiştirdim. D.I.D marka zincir taktım işcilik dahil 260 tl ye mal oldu. Birde çekoslovak bir zincir var 200 tl ye pek tavsiye etmem. Cbr ın kendi fabrikasyon çıkışı zincri de D.I.D markadır dikkat edersen. Dişliler benimde sağlam herhangi bir sıyrılma yok. Sadece zincir değiştir yeterli olacaktır. Ha yağlamayı da unutma. Tripmetreni 300 km debir sıfırla 300 de bir yağla...

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    aranızda önceden cbr125 kullanan ve sonra cbr250 ye geçen var mı?
    varsa bende şuan cbr125 varda 250 ye geçmek nasıl olur onu sormak istiyorum ikisi arasındaki ayrımı yapabilir 125lik kullananlarınız. Direk para olunca 600lük mü alsam yoksa cbr250 mi denesem neler değişir çok bir şey farkeder mi ki?

ses değişir biraz değil mi? hız değişir, hızlanma değişir,yakıt değişir başka?
    kullanım olarak 250r daha mı hantal kalır 125e göre
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

Cbr125 den sonra 250 uçak gibi gelir. Korkma.

Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar;
    Motorumu üzülerek satıyorum. Umarım severek kullanacak olan birisine gider.
    Ancak acil değil, satılmazsa bu yaz yine benimle beraber olacak
    Detaylar için ilan numarası ve link : 292628033
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-250-r-cok-temiz-kusursuz-ve-bakimli-292628033/detay/
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    CBR250R
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu akşam şile'ye giderken başıma kötü bir olay geldi. 110-120 ile giderken motor bir anda istop etti ve sağa çektikten sonra çalıştırmaya çalıştığımda, çalışmadı. Yolun ortasında kaldım.Allah'tan abim geldi aldı beni ve motoru. Video'da görüldüğü gibi start'a basınca, motor bütün elektriği kesiyor ve elimmi çekince sanki yeniden kontağı açmışım gibi oluyor. Gece olduğu için Honda Servis'i de arayamadım. Eğer bilgisi olan varsa neden böyle yaptı motor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bu gece bana uyku yok. İyi akşamlar

https://youtu.be/pH2GLDcfu0c

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı deadmau34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu akşam şile'ye giderken başıma kötü bir olay geldi. 110-120 ile giderken motor bir anda istop etti ve sağa çektikten sonra çalıştırmaya çalıştığımda, çalışmadı. Yolun ortasında kaldım.Allah'tan abim geldi aldı beni ve motoru. Video'da görüldüğü gibi start'a basınca, motor bütün elektriği kesiyor ve elimmi çekince sanki yeniden kontağı açmışım gibi oluyor. Gece olduğu için Honda Servis'i de arayamadım. Eğer bilgisi olan varsa neden böyle yaptı motor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bu gece bana uyku yok. İyi akşamlar

https://youtu.be/pH2GLDcfu0c
    Akün bitmis, aküyü beslemiyor motorun.
    jimi_hendrix ve Malatya CBR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler