Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

10bin km civarinda zincirin bir baklasi kirilmis oldugu icin serviste garantiden degistirdim. Disliler de degisti. Yalniz motul c4 ile duzgun sekilde yaglamama ragmen zincirde paslanmalar olustu..orijinal zincirde paslanma olayi normal midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ne kadar çabuk değişirse o kadar iyi motor ve senin için ama 400 tl bir set maalesef ucuz değil.. Buda akıllara acaba teker mi yaptı agresif mi kullandı sorularını getiriyor.. 300km de bir gaz yağı ile temizlenirse gayet uzun gider bence.. Heam birde 75kg ve üstü artçı alıp yokuş çıkarsan ömrü baya azalıyor.. Test ettim bizzat.. Kısacası senin kararın hangisi içine sinerse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Hocam hangi servis?
    Lastik konusuna gelince 30bin km irc lerden sonra bende senin gibi ikilemde kaldım.. rossoII nin kuru performansı çok iyi diyorlar.. Michelin kuruda bi tık düşük performans olarak rossoII ye göre, ama ıslakta daha iyi.. E bizde çok profesyonel sürücü olmadığımız ve en korkunç olan şey kuru asfalttan ıslağa geçiş olunca pilot street tercih ettim ve memnunum.. Bunlar bitince rossoII alıp deneme yapacağım arasındaki fark nedir acaba diye..
    hocam zaten motor iki kişi dik yokuş çıkmak ve teker yapma olayında hemen hemen aynı zorlanmaya sahip olur. tek farkı amortisörler... zincir konusunu bilmediğim için soruyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Eneos yağ aldım. elime ulaşmadı daha. Japon Yağ diye biliyorum. Bakalım kullanıcam. Merak ediyorum... Kullanan arkadaslardan yorum alıyım ):
    Eneos'un motosiklet için olan yağlarının kalitesini bilmiyorum. Fakat biz bi dönem E30 a kullanmıştık. Arabada en kral yağlardan biridir Eneos...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence atlanmaması gereken bir hadise mutlaka kendi kontrollerimizi ne olursa olsun kendimiz yapmalıyız. Velhasıl güven olmadığını çok şükür acı bir tecrübe yaşamadan anladım.
    bunu bende çoook diyorum da anlatamıyorum hele Malatya'daki honda servisi bi görseler artık motoru tekrar servise götürmemek için herkes kendisinin ustası olur

adamlar soğutma suyunun seviyesini üst çizginin 4-5 parmak üstüne kadar su koymuş ve bu kabın adı genleşme kabı o seviyenin üstüne çıkarsan üstteki kapaktan sızıntı yapar veya başka sıkıntılara yol açar ve kitapçıkta da alt ve üst seviye arasında olmalı yazıyor dediğimde aldığım cevapta şu ''biz kafamıza göre koyuyoruz'' (hadi git şimdi git servise)

tabi bu cevabı duyunca kafamda belirlediğim ''yağ filtresini de temizlediniz mi usta'' sorusunu soramadım bile (cbr125 de yağ filtresi ufak bir süzgeç gibi 8000km de bir temizlenip geri takılıyor 250deki gibi değil)

fren hidroliklerini 2 yılda bir değiştirin diyor kitapçık servisin oda umrunda değil 3 yıldır aynı hidrolik duruyor söylüyorum gerek yok diyorlar. Kendim araştırdım değiştirdim atıyorum 4.5 saniyede duracağıma 3 saniyede duruyor artık her şey bir kenara acayip güven veriyor sana frenler 2-3 yıldır değiştirmeyen varsa mutlaka değiştirsin çok kolay. (dot3-dot4 yağ ise 10TL)

işte birbirimize yardımcı olmamız lazım ben şuan ön-arka fren hidroliklerini değiştirmeyi öğrendim bu konuda isteyene yardımcıda olabilirim. Diğer konularda da yardıma muhtacım malum kimse doğuştan usta olmuyor hayalimse şudur kendimizin yapabileceği bakımları ve kontrolleri kendim yapmak ve videolarla, resimlerle veya paylaşım başlıkları halinde herkese anlatmak istiyorum. Soğutma suyunu değiştirmek istiyorum ama onunla ilgili yerli-yabancı cbr125 videosu hiç yok malesef ve 3 yıldır aynı soğutma suyu var şuan

Servisinde bunları art niyetle yaptığını düşünüyorum çünkü motorda bir sıkıntı çıksa (özellikle garanti bittikten sonra) çıkacak sıkıntıdan tekrar para kazanacak e anlamıyorsun da bu işlerden kitleyecek sana Allahtan korkmuyorsa bir insan bir topluluk bir zümre bir kuruluş, şirket vs. ne yapacaksın ? alet çantasını almamız lazım elimize
    Nuansiyen bunu beğendi.

Zinciriniz yaglamaya ragmen paslaniyor mu? Eneos tamam harika yag....

Motosikleti
    Mt 07

Hocam hangi servis?
    Lastik konusuna gelince 30bin km irc lerden sonra bende senin gibi ikilemde kaldım.. rossoII nin kuru performansı çok iyi diyorlar.. Michelin kuruda bi tık düşük performans olarak rossoII ye göre, ama ıslakta daha iyi.. E bizde çok profesyonel sürücü olmadığımız ve en korkunç olan şey kuru asfalttan ıslağa geçiş olunca pilot street tercih ettim ve memnunum.. Bunlar bitince rossoII alıp deneme yapacağım arasındaki fark nedir acaba diye..
    Servis Anes motor. İki servis denedim müşteriye ilgi alaka Koşnuk sorun çözme Anes motor. Yaza yaklaşık 4000 km ilk bir tura çıkacağım sanırım kamp yerleri vs rosso ları ziyan eder heralde pilot stret daha mantıklı gözüküyor.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Arkadaşlar iyi geceler;

Uzun zamandır yazmıyordum. Motorumu satmaktan vazgeçeli uzun zaman oldu.
    Hala mutlu mesut birlikteliğimiz devam ediyor. Haftaya 19.000 bakımına sokacağım. (3.000 de bir bakıma sokuyorum)
    Böylelikle bahara merhaba diyeceğiz tam anlamı ile

Kısmetse Haziran'a kadar kullanmayı düşünüyorum. Planlarım değişmez ise, Haziran'da zor da olsa yollarımızı ayıracağız..
    Keyifli sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

Rosso II'lerden çok memnunum. Bunu da belirtmeden gitmek istemedim

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Orj balata 56 tl ayrica iscilik alinmadi. 16.000 bakimina hersey dahil 211 lira odedim.
    Bende satmazsam garantiden motor blogunu yenileticem şu zirilti muhabbetine zarari yok ama olsun sifir motor olmus olur

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10bin km civarinda zincirin bir baklasi kirilmis oldugu icin serviste garantiden degistirdim. Disliler de degisti. Yalniz motul c4 ile duzgun sekilde yaglamama ragmen zincirde paslanmalar olustu..orijinal zincirde paslanma olayi normal midir?
    Hemen pas yapmaması lazım 10 binden sonra ufaktan ufaktan normal.. Ama yeni zincir için anormal

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sa hayırlı günler herkeze uzun zamandan sonra tekrar motor almaya karar verdim aslında R25 i almak istiyorum ama şu yeni Siyah Açık yeşil hatlarıyla cbr250 de dikkatimi çekti ikisi arasında kaldım acıkcası fikir görüş belirtmek isteyen olursa sevinirim artılar eksiler anlamında motor kullanabiliyorum baslangıc için değil sedece sezon sonu 600 makinaya geçmeden biraz daha tecrube amaçlı bide nakiti arttırmak maksadıyla..
    şimdiden degerli yorumlarınız için teşekkürler..

Selamlar,
    Honda CBR 250R motosikletime Yuasa ytx 7l-bs akü aldım, takar çalıştırır giderim diye düşünüyordum ancak akü hazır gelmiyormuş galiba. İçinden Elektrolit çıktı, bunu aküye eklemek gerekiyor sanırım.

Şekil A:
    http://www.yuasabatteries.com/battery.php?bID=B8&vID=7923

Türkçe kullanım klavuzu bulamadım, bu aküyü kendim hazır hale getirebilir miyim? Ne gibi işlemler yapmalı?
    Tecrübe isteyen bir iş ise her akücü/elektrikçi aküyü hazırlayabilir mi?
    Teşekkürler...

CBR 250 R kelimelerin ötesinde bir motosiklet, hem ekonomik hem de tatmine edici bir hıza saihp

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Alıntı karamehmet84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R kelimelerin ötesinde bir motosiklet, hem ekonomik hem de tatmine edici bir hıza saihp
    mesaj başına ne kadar alıyon hocam honda'dan bi söyle be :D
    muhammetcon bunu beğendi.
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj başına ne kadar alıyon hocam honda'dan bi söyle be :D
    adam haklı, cbr anlatılmaz, yaşanır
    Malatya CBR bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Bu da benim satmayı düşündüğüm ama satmaya kıyamadığım motosikletim
    [IMG][/IMG]
    Malatya CBR ve KYorulmaz bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhaba, 2016 model cbr 250r almayı düşünüyorum 2015 modellerden bir farklılık var mı acaba bilgisi olan var mı

Motosikleti
    Alıntı dogan.barlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2016 model cbr 250r almayı düşünüyorum 2015 modellerden bir farklılık var mı acaba bilgisi olan var mı
    sadece bi farklı rengi daha geldi, sarılı siyahlı bişi, teknik anlamda hiçbir fark yok.
    ramcixx bunu beğendi.

Peki 2014 altı ve üstü olarak baya değişiklik var göz görülen güzel gelişmeler, peki motorda herhangi bir değişiklik var mı bir iki arkadaş 2014 altı olan modellsrin daha iyi gittiğini 2014 ve üstü olanlarınsa çöp olduğunu iddia etti araştırdım ama net bir bilgi edinemedim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki 2014 altı ve üstü olarak baya değişiklik var göz görülen güzel gelişmeler, peki motorda herhangi bir değişiklik var mı bir iki arkadaş 2014 altı olan modellsrin daha iyi gittiğini 2014 ve üstü olanlarınsa çöp olduğunu iddia etti araştırdım ama net bir bilgi edinemedim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
    Bişey söylerken mantık süzgecinden geçirmek lazım, belli bi zeka seviyesi gözetilmesi lazım.

2014 modelde motorun dış grenajları değiştirilip modernleşti çift farlı oldu. Şase, motor frenler kalan herşey eskisi gibi. şimdi nasıl çöp olacak bu motor bloğu?

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince

Motosikleti
    o arkadaşlarin hiçbir sözüne güvenme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler