Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün temizlik yaparken farkettim. İçteki bakla kırılmış. Servise götürüp değiştirdim. Garanti formu doldurduk umarım garantiden karşılanır. Motor 9700de ve zincir bakımını aksatmam pek.
    http://<a href="http://hizliresim.co...Y3.jpg</a></a>
    Garantiden karşılamazlarsa, serviste değiştirme zincirini. KMA'da DİD gold zinciri servisteki normal zincirden çok daha ucuza alabilirsin.
    ardacik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Hemen alayım satıyorsanız

Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden karşılamazlarsa, serviste değiştirme zincirini. KMA'da DİD gold zinciri servisteki normal zincirden çok daha ucuza alabilirsin.
    Bugun yola cikacagiz diye dun acil yaptirdim. Yola da cikmadim 😊 did iyi olurdu ne yapalim kismet degilmis. Tesekkurler yine de.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı swordfish666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://ipone.fr/en/product/r4000-rs-10w30/
    2-Synthetic Plus API SM - JASO MA2

http://ipone.fr/en/product/10-3-10w30/
    3-Synthetic API SL - JASO MA2

Bu yağların ikisi de semi-synthetic yani yarı sentetik; tam sentetik değil.

RS4000 olan API SM yani 2010 ve daha eski motorlar için. 10.3 olan API SL yani 2004 ve daha eski motorlar için.

En son yağ standartı API SN; ancak henüz bu standarta sahip motosiklet yağı var mı bilmiyorum.

Bu da merak edenler için viskozite ve sıcaklık değerleri:
    Yaşadığınız yerdeki en düşük sıcaklık
    0°C (32°F) 0W-20, 0W-30, 5W-20, 5W-30, 10W-30, 10W-40, 20W-50
    –18°C (0°F) 0W-20, 0W-30, 5W-20, 5W-30, 10W-30, 10W-40
    –18°C aşağısı (0°F) 0W-20, 0W-30, 5W-20, 5W-30
    Ben ikinci linkteki yagi kullandim enfazla 2000 2500 km dayanabildim inanilmaz titresim artti aynalarim gevsiyodu surekli ondan sonra ayni yagin 10 / 40 olanini kullaniyorum memnunum ama dogrusu rs serisi olarak gozukuyo ozaman... yada bir cilginlik yapip motul 7100 deniycem

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. baya dır giremiyorum foruma malum askerlik fazla vaktimiz olmuyor ufak bi sorum var ben Ankara ya motorumu getirmek istiyorum işte hafta sonu binerim falan diye düşünüyorum acaba nasıl olur ? Bir de Ankara da olan var ise bana kapalı otopark konusunda yardımcı olabilir mi ?
    İşte gerçek motor aşkı Devreleri karı-kız peşinde koşarken, çarşı izninde motor üstünde geçirmek isteyen koca yürekli asker

Hayırlı tezkereler

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikinci linkteki yagi kullandim enfazla 2000 2500 km dayanabildim inanilmaz titresim artti aynalarim gevsiyodu surekli ondan sonra ayni yagin 10 / 40 olanini kullaniyorum memnunum ama dogrusu rs serisi olarak gozukuyo ozaman... yada bir cilginlik yapip motul 7100 deniycem
    Yağ konusunda daha bir şey demiyorum aralarında çooook büyük bir fark yok, performans farkı da yok. Titreşimi bende en çok Castrol yapmıştı eski motorumda, Eneos da çok az ön paneli titretiyor ama motor sesi, vites geçişi olarak istikrarlı bulduğumdan ve Ipone'a gore daha ucuz olduğundan Eneos devam etmeyi düşünüyorum 10-40. Servise ne RS serisi ne de 10-30 yağ koydurmamaya çalışacağım.
    Mitoqondri ve afyonlu003 bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilyalar dagilmis olabilir, en kisa surede ustaya goster bence
    genellikle bakımları kendim yapıyorum. tekerin göbek kısmında mı oluyor bu bilyalar?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.. baya dır giremiyorum foruma malum askerlik fazla vaktimiz olmuyor ufak bi sorum var ben Ankara ya motorumu getirmek istiyorum işte hafta sonu binerim falan diye düşünüyorum acaba nasıl olur ? Bir de Ankara da olan var ise bana kapalı otopark konusunda yardımcı olabilir mi ?
    Kardeşim hayırlı olsun Ankara. Soğuktur falan ama iyidir.

Havacıydın sanırsam.

Bu arada motosikletle gitmek güzel fikir. Nizamiyede otopark varsa oraya koyabilirsin.

Ya da senin sevdiğin veya seni seven komutanından lojmanında tutmasını rica edebilirsin.

Vardır öyle baba insanlar. Bilgin olsun.
    afyonlu003 bunu beğendi.

arkadaşlar 2012 cbr 250 motorumun gösterge ışığı bozuldu.Servise sordum 650 lira dediler.Sanayi de daha ucuza yaptırırsın dediler.Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?Yardımcı olursanız, yol gösterirseniz çok sevineceğim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiri ;

Bu sehire kar yagar ve ben motorumu sarmalar paketler akbilimi aramaya koyulurum sanirim son iyi havayi gordu Pazar sabahi istanbul.

Bu hafta kullanmayacagim, geceleri yine feci ciy kesiyor ortalik.

Sunu farkettim, ilk aldigimda 7bin kusur kmde olan motorum 3.7 - 3.6 gibi yakiyordu. Su an 11bin kusur kmdeyim hava bu kadar soguk olmasina ragmen 3.6`a kadar indi sarfiyat. Demek ki hakikaten 10binden sonra yakit oturmaya basliyor, yazin 3.5 gorurum sanirim. Cabuk bitsin su kar kis valla motoru yikamaya useniyorum

Alıntı orkosi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2012 cbr 250 motorumun gösterge ışığı bozuldu.Servise sordum 650 lira dediler.Sanayi de daha ucuza yaptırırsın dediler.Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?Yardımcı olursanız, yol gösterirseniz çok sevineceğim
    Gosterge komple mi calismiyor ? Tazyikli su ile yikandigi icin hafif su alan ve icerden bugu yapan bir iki motor duymustum ama komple neden bozulur hic fikrim yok. Sanayide ucuza yaptirirsin dedikleri ne ? Tamirat mumkun ise kendileri neden yapmamis anlamadim.

@sokullu Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Servis yapmıyor mmalesef sadece tak çıkar yapıyor.Gösterge çalışıyor ama ışık yanmıyor maalesef.Gece kullanımında sıkıntı oluyor.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun Ankara. Soğuktur falan ama iyidir.

Havacıydın sanırsam.

Bu arada motosikletle gitmek güzel fikir. Nizamiyede otopark varsa oraya koyabilirsin.

Ya da senin sevdiğin veya seni seven komutanından lojmanında tutmasını rica edebilirsin.

Vardır öyle baba insanlar. Bilgin olsun.
    Aynen abi havacıyım Bizim kademedi ki komutanlarla konuştum da hepsi dışarıda oturuyor bakalım sağlam bi otopark bulabilirsem getirecem. Ha bu arada havavı olmakda sıkıntı abi her dakka uçak geçip duruyor kafa falan kalmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte gerçek motor aşkı Devreleri karı-kız peşinde koşarken, çarşı izninde motor üstünde geçirmek isteyen koca yürekli asker

Hayırlı tezkereler
    Aynen öyle abi motor ayrı bişey benim için ;) askerlik bile aramıza giremeyecek ;)
    Mitoqondri bunu beğendi.

Aynen abi havacıyım Bizim kademedi ki komutanlarla konuştum da hepsi dışarıda oturuyor bakalım sağlam bi otopark bulabilirsem getirecem. Ha bu arada havavı olmakda sıkıntı abi her dakka uçak geçip duruyor kafa falan kalmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Aynen öyle abi motor ayrı bişey benim için ;) askerlik bile aramıza giremeyecek ;)
    Simdiden hayirli tezkereler ankarada nerde askersin ? Bende orda yaptim askerligi jandarmaydim esenboga havalimani koruma komutanliginda havalimaninin dis guvenligi bizdeydi ucak diyince aklima geldi birden
    afyonlu003 bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    2 senedir kullandigim ve ilk motorum ilk gözagrim olan cbr250'yi bugun satmis bulunuyorum. Ölü sezonda 1 haftada satildi Harika bir baslangic motoru ve acemi dostu. Alan kisi de insallah kazasiz belasiz kullansin.

Motosikleti
    Simdiden hayirli tezkereler ankarada nerde askersin ? Bende orda yaptim askerligi jandarmaydim esenboga havalimani koruma komutanliginda havalimaninin dis guvenligi bizdeydi ucak diyince aklima geldi birden
    Saolsın abim ben 4. Ana jet üstünde yapıyorm abi akıncılar kazan diye geciyor
    ardacik bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşver havacılar hep anlatırdı şöyle rahatız böyle rahatız diye.

Ulan ne zaman geçmiş üzerinden. Şu an olsa aynı insanlar yeniden yaparım yani.

Bu klişeyi ne zaman kullanırım diyordum demek kısmet bugüneymiş.
    ardacik ve afyonlu003 bunu beğendiler.

Saolsın abim ben 4. Ana jet üstünde yapıyorm abi akıncılar kazan diye geciyor
    Esenboga ya yakin sayilirsin kardesim
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver havacılar hep anlatırdı şöyle rahatız böyle rahatız diye.

Ulan ne zaman geçmiş üzerinden. Şu an olsa aynı insanlar yeniden yaparım yani.

Bu klişeyi ne zaman kullanırım diyordum demek kısmet bugüneymiş.
    Evet bana nasip oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Esenboga ya yakin sayilirsin kardesim
    Galiba abi bilmiyorum

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motoruna yazık hem çevrendeki insanlara yazık hemde kendine yazık ya
    Bende bi kamyon para verip Tiger aldım neye yaradı kuru gurultu ve harbidende hiç hoş bi ses değilmiş Birgün arkadaşıma verdim motoru yanımdan gazı cekerek gectı ulan dedım bu berbat sesi mi çekiorum ben diyip söktüm

Orijinal egzozunu bozma bence.Egzoz taktım biri olarak söylüyorum
    Hocam ben bu egzozdan çok memnunum motordan soğumuşken yeniden aşık oldum. Bana göre efsane bir egzoz ve düşük devirlerde daha yüksek güç üretiyor yakıt tüketimine çok etki ediyor haliyle. 4-5 bin devir arası kullanıyorsun motoru ve zırt pırt vites düşürme derdinde kurtarıyor. Ayrıca fark edilirlik üst safhada seste apaçi sesi değil.

Burak Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Merhaba arkadaşlar malum havalar soğudu kar kış geldi motorumu yıkayıp yağladım depoyu fulledim ve çardak altında branda ile üzerini örttüm haftada 1 şöyle 10 15 dk çalıştıracağım bundan sonra bi kaç yerden duydum da böyle yapmak motora zarar verebilirmiş ne kadar doğrudur. Son olarak kış boyunca motorumu kullanmayacağım ona iyi bakmak için en garanti yol nasıl olur tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Burak Çetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar malum havalar soğudu kar kış geldi motorumu yıkayıp yağladım depoyu fulledim ve çardak altında branda ile üzerini örttüm haftada 1 şöyle 10 15 dk çalıştıracağım bundan sonra bi kaç yerden duydum da böyle yapmak motora zarar verebilirmiş ne kadar doğrudur. Son olarak kış boyunca motorumu kullanmayacağım ona iyi bakmak için en garanti yol nasıl olur tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...
    hocam kapalı garaja koyamıyorsan en mantıklısı yaptığın zaten. belki kutup başını sökmekte iyi bir fikir olabilir. Zaten çok kolay 250 de bu işlem hemen koltuğun altın.da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler