Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun nie aynalari bukadar uzun die dusunduysen biara oraya kask tak die ben oyle tasiyorm hic prob olmuyo oynamioda tam bicilmis kaftan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Gunduzleri uzunlari yakmak daha makbul

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kaskı kılıfına koyuyorsun. Onu da sırtına asıyorsun. Ben bu yöntemle çok artçı kaskı taşıdım
    kaza anında çok tehlikeli olur bence ciddi şekilde sırt ve omurilik yaralanabilir en iyisi seleye fileyle sabitlemek

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:22 ----------

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. artçı için kask almaya karar verdim fakat onu nasıl taşıyacağım konusunda çözüm üretemiyorum. İçinde kask için bölme olan sırt çantası var ama biraz pahalı gibi geldi. Siz nasıl hallediyorsunuz ikinci kask olayını. File falan uygun oluyor mu?
    hoşgeldin çıktı galiba motor masraf ne kadar tuttu
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    İzmir Torbalı otobanında sağda 3 cbr gördüm saat 1 civarı burdalarmı acaba ?
    Akhisar bursa arası yağmurlu bilginiz olsun geziye çıkan herkese iyi yolculuklar

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyv. Hocam görüşmek üzere diyelim o zaman.. Bende sabahtan bakıma başlarım öğlene kadar bitiririm zaten.. Akşam nasipse buluşur gazlarız.. belki trafikte başka kişilere de rastlarsak sayıyı artırırız.. Yoksa forumdan kimse yok.. niyet cbr250 kullanıcılarıyla buluşup gazlamaktı ninja 300 çıktı :D bu daha da iyi.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Arkadaşlar motor montu için öneri alabilir miyim ? YAZLIK istiyorum.. Kışında kışlık alırım düşüncesindeyim.. DERİ değil TEKSTİL mont arıyorum.. Siz neler kullanıyosunuz ne öneriyosunuz.. ?
    Marka
    Model
    Fiyat
    Yorum

Teşekkür ederim..
    Hocam yaklaşık 2 aydır bu montu kullanıyorum çok sıcak esmeyen havada terletiyor he birde trafikte kalırsan ama 40-50 yi geçtikten sonra çok rahat gerçekten efil efil içi çok iyi rüzgar alıyor. Ancak kışın biraz üşütebilir henüz kış ayında bakmadım.
    Kolun birinin ayarlandığı düğme geçen koptu 2 ay olmadan O da ufak bir kusuru Fiyat model için link bıraktım.
    http://www.motocapro.com/Dainese-GAi...t,PR-2626.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar en son zorunlu trafik sigortasını kaça yenilediniz istanbul için? 295 tl fiyat verdiler sanko japan eski yaptırdığım sigorta firması ama daha uygun fiyat bulabilirmiyim acaba
    Ben 320tl'ye yaptırmıştım.2014 yeni kasa cbr250 2 ay önce

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı 007semihbond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar araniza yeni katılıyorum su anda ehliyet alma aşamasındayim ilk vitesli motorumu bir iki ay sonra alicam ve yeni kasa cbr 250 olacak. Aranızda kullananlar varsa eger motorla ilgili düşüncelerini alabilir miyim. Çıkardığı sorunlar guzel yanları vs. gibi. Simdiden zahmet edip yorum yapan herkese teşekkür ederim )
    Hoşgeldin arkadaşım şimdiden hayırlı olsun temennim. Bende senin gibi başladım bu yolculuğa ilk motorum cbr250 ilk düşüşü geçen hafta park halinde ayaklık açıkken oldu. (Allah beterinden sakınsın hepimizi)
    Neyse motora gelecek olursak rodajdayım hala ama gaz tepkileri bana kalırsa iyi hızlanması vb. Üzerinde gelen lastikler fena değil geç ısınıyor fakat yağmurda,çiğ yağmasında dikkat etmek gerek. Bir kere asfaltla yüz yüze geliyordum ancak asfalttada dönüşte olmayan çukur yoktu! Oradan her geçişimde olabildiğinde dikkatli geçiyorum.

Benim tavsiyem şu motor almadan eğitim alman yönünde inan ben kursa gittim hiç eğitim namıma birşey vermiyorlar paranı alır birkaç saatte ne alırsan.
    Honda güvenli sürüşe gittim.Orada fren yapmayı öğrendim düşün. Ona rağmen yine eğitimlere devam edeceğim. Hem kursta hem de Honda'da eğitim almama rağmen birkaç kez düşüyorum ne oluyor oldu. Sokak aralarındaki arabalara dikkat etmek gerek. Yavaş yavaş alışıyorum 700km oldu geçenlerde kornası arıza yaptı bayiye gideceğim garantiden halledeceğim bu hafta içi.Onun dışında motor tecrübem olmamasına rağmen ben beğendim. Şehir içi dışı ideal fakat başlangıç için temkinli gitmek gerek. Daha 80-85i geçmedim hem rodajda hem de trafiğe iyice alışmak istiyorum.
    Ben en çok 1000r'ın ufak modeli gibi durmasını seviyorum bu aletin .Fiyatı biraz yüksek bu fiyatta bu modelde birşey bulmak zor.Fiyat performans açısından belki daha iyi motor vardır fakat Honda'nın en çok tutulan motoru sonuçta büyük bir sıkıntıya yol açmaz sanıyorum normal kullanımda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Artık çıkma vakti birşeyler atıştırmam lazım acıktım hemde bizim ki yağmurlardan yatıyordu bugün biraz gazlayalım caddeye
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Merhaba arkadaşlar,

yaş 43

günde 50-60 km yapıyorum otomobilimle istanbul trafiğinde. bir motor almanın zamanı geldi dedim.

motosiklet tecrübem yok. 2 teker bisiklet biniyorum (bilmem bir esprisi olur mu motor için)

1000-5000 km arası 2012 2013 ve 2014 model cbr250 ler için ortalama piyasa fiyatı nedir? (sahibinden.com daki fiyatlar ne kadar reel)

Sezon sonu yaklaşık % kaç lık bir düşüş olur.

ehliyetim olmadığından sezon sonunu bekleyebilir yada motoru alıp mevcut zamanı "trafiğe kapalı alanda" eğitim için harcayabilirim.

kazasız, neşeli sürüşler hepinize.

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı green71tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

yaş 43

günde 50-60 km yapıyorum otomobilimle istanbul trafiğinde. bir motor almanın zamanı geldi dedim.

motosiklet tecrübem yok. 2 teker bisiklet biniyorum (bilmem bir esprisi olur mu motor için)

1000-5000 km arası 2012 2013 ve 2014 model cbr250 ler için ortalama piyasa fiyatı nedir? (sahibinden.com daki fiyatlar ne kadar reel)

Sezon sonu yaklaşık % kaç lık bir düşüş olur.

ehliyetim olmadığından sezon sonunu bekleyebilir yada motoru alıp mevcut zamanı "trafiğe kapalı alanda" eğitim için harcayabilirim.

kazasız, neşeli sürüşler hepinize.
    merhaba,cbr alırken km'si sizin için önemli olsun çünkü satacağınız dönemde lastik,zincir dişli gibi masrafların çıkması motorunuzun değerini etkiler.Eğer daha da rahat edeyim derseniz trafikte,inazumayı'da incelemenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    CBR 250R
    Istanbul Maltepe'de oturan var mı burada Süreyya plajında gördüm yemek yerken birkaç tane

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,cbr alırken km'si sizin için önemli olsun çünkü satacağınız dönemde lastik,zincir dişli gibi masrafların çıkması motorunuzun değerini etkiler.Eğer daha da rahat edeyim derseniz trafikte,inazumayı'da incelemenizi tavsiye ederim.
    çok teşekkür ederim @ermanay

inazumayı araştıracağım.

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba arkadaşlar,

Karabiga yakınlarında yağmur bastırdı
    Kuytuda kamptayım.
    Hava toparlasın kaz dağlarına sürücam
    Çan-yenice uzerinden edremite kapatıcam
    Yolun durumu hakkında bilginiz varmı?
    İyi pazarlar.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar.. Bugün beklenen yağ ve filitre değişimini yapmış bulunmaktayım.. Amatör bir şekilde video çektim.. Umarım yağ değişimi yapıcak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim..

http://youtu.be/aAEq-lsTA5o

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar.. Bugün beklenen yağ ve filitre değişimini yapmış bulunmaktayım.. Amatör bir şekilde video çektim.. Umarım yağ değişimi yapıcak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim..

Emegine saglik videoyu izlemek istedim ama gizlidir diyo acmiyo
    Mitoqondri bunu beğendi.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emegine saglik videoyu izlemek istedim ama gizlidir diyo acmiyo
    Şimdi açılır sanıyorum hocam.. Düzenledim..

Bugraaa bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin arkadaşım şimdiden hayırlı olsun temennim. Bende senin gibi başladım bu yolculuğa ilk motorum cbr250 ilk düşüşü geçen hafta park halinde ayaklık açıkken oldu. (Allah beterinden sakınsın hepimizi)
    Neyse motora gelecek olursak rodajdayım hala ama gaz tepkileri bana kalırsa iyi hızlanması vb. Üzerinde gelen lastikler fena değil geç ısınıyor fakat yağmurda,çiğ yağmasında dikkat etmek gerek. Bir kere asfaltla yüz yüze geliyordum ancak asfalttada dönüşte olmayan çukur yoktu! Oradan her geçişimde olabildiğinde dikkatli geçiyorum.

Benim tavsiyem şu motor almadan eğitim alman yönünde inan ben kursa gittim hiç eğitim namıma birşey vermiyorlar paranı alır birkaç saatte ne alırsan.
    Honda güvenli sürüşe gittim.Orada fren yapmayı öğrendim düşün. Ona rağmen yine eğitimlere devam edeceğim. Hem kursta hem de Honda'da eğitim almama rağmen birkaç kez düşüyorum ne oluyor oldu. Sokak aralarındaki arabalara dikkat etmek gerek. Yavaş yavaş alışıyorum 700km oldu geçenlerde kornası arıza yaptı bayiye gideceğim garantiden halledeceğim bu hafta içi.Onun dışında motor tecrübem olmamasına rağmen ben beğendim. Şehir içi dışı ideal fakat başlangıç için temkinli gitmek gerek. Daha 80-85i geçmedim hem rodajda hem de trafiğe iyice alışmak istiyorum.
    Ben en çok 1000r'ın ufak modeli gibi durmasını seviyorum bu aletin .Fiyatı biraz yüksek bu fiyatta bu modelde birşey bulmak zor.Fiyat performans açısından belki daha iyi motor vardır fakat Honda'nın en çok tutulan motoru sonuçta büyük bir sıkıntıya yol açmaz sanıyorum normal kullanımda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Artık çıkma vakti birşeyler atıştırmam lazım acıktım hemde bizim ki yağmurlardan yatıyordu bugün biraz gazlayalım caddeye
    Hoşbuldum çok teşekkürler. Tavsiyelerin ve yorumun için ayrıca teşekkür ederim Eğitim kısmına gelince samsunda bir çok yer araştırdım ama doğru düzgün eğitim veren bir yer yok ne yazıkki gis akademi benzeri bir yer olsa kesin giderdim şimdilik arkadaşların honca cbf 150 ve yamaha ybr 125 gibi motorlarıyla kendimi alıştırmaya çalışıyorum. süpersport motoru olan bir arkadaşım da olsaydı iyi olabilirdi ama henüz yok onun üzerinde durmayı kendimiz öğreneceğiz artık yapacak bişe yok Allah sonumuz hayır etsin...

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı 007semihbond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbuldum çok teşekkürler. Tavsiyelerin ve yorumun için ayrıca teşekkür ederim Eğitim kısmına gelince samsunda bir çok yer araştırdım ama doğru düzgün eğitim veren bir yer yok ne yazıkki gis akademi benzeri bir yer olsa kesin giderdim şimdilik arkadaşların honca cbf 150 ve yamaha ybr 125 gibi motorlarıyla kendimi alıştırmaya çalışıyorum. süpersport motoru olan bir arkadaşım da olsaydı iyi olabilirdi ama henüz yok onun üzerinde durmayı kendimiz öğreneceğiz artık yapacak bişe yok Allah sonumuz hayır etsin...
    Bende Honda'da CBF 150 sürücü kursunda da ybr 125 kullandım. İmkanın var ise izin alıp 2 gün sürüyor Honda GİS'i bilmiyorum o da olabilir gelip eğitim alman yönünde. Tekrar ediyorum motora alışmaya çalışıyorum hala çünkü 250cc her ne kadar ufakta olsa yeni başlayan için motor bambaşka bir dünya 10 seneye yakındır ehliyetim var B sınıfı trafiği biraz okuyabiliyorum o yüzden. Motor üzerinde hep düşünmek zorundasın bir sonraki hamleyi başkalarının hamlelerini. Eğitimde yetmiyor yani trafikte uygulama olayı çok başka
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Şimdi açılır sanıyorum hocam.. Düzenledim..

başarılı video, ellerine sağlık. cbr'ın bakımı kolay görünüyor. Hava filitresi deponun altında mı yoksa grenajların içinde mi gizli?

birde izin verirsen 1 - 2 tane tavsiyede bulunacağım;

yağ filitresinin (motorun sağındaki) ve yağ tapasından (motorun altından) yağ kaçırıp kaçırmadığını gözlemlemek için oraları balata spreyi ile temizlersen daha iy olur. bez ile sildiğinde her ne kadar ilk başta temiz görünse de yüzeyler yağlı kalır ve toz çeker. böyle bir durumda terleme yaptığını zannedebilirsin, seni yanıltmış olur. yalnız bunu yaparken motorun, özellikle manifoldun soğuk olduğuna emin ol. balata spreyi son derece yanıcıdır.

bir de gördüğüm kadarıyla motor için arka tekerleğe takılan sehpalardan almışsın, iyi de yapmışsın. yağ seviyesini pencereden kontrol ederken motoru sehpaya almanda fayda var. en ufak bir eğim bile pencerede ki yağ seviyesinde çok fazla oynama yapar.

emeğine sağlık

Arkadaşlar yağ ile ilgili yorumlarımı yapmak istiyorum..
    Daha yeni 8-10 km yol yaptım..
    Motor sabah daha sessiz çalıştı ve rolontide ki sesi daha düzenli..
    Titreşimde hissedilir derecede azalma var.. Titreşim olayında en çok şikayeti benden duymuşsunuzdur.. Şu an çok iyi durumda.. Vites geçişleri oldukça rahat.. Motuldan daha iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim..
    Bundan sonra ıpone 10/40'dan başka yağ koymam gibi hissediyorum..

Bu arada titreşim olayında ilk motulu koyduğumda da kesilmişti ama bu kadar değildi..
    İlerleyen dönemlerde yağ eskidikçe acaba titreşimde artma olur mu ? Çünkü motulda öyle olmuştu.. Bakıp görücez 2000 km ıpone 10/40 kullanıcam.. Bir sonra ki yağ değişimi 4000 km'de..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başarılı video, ellerine sağlık. cbr'ın bakımı kolay görünüyor. Hava filitresi deponun altında mı yoksa grenajların içinde mi gizli?

birde izin verirsen 1 - 2 tane tavsiyede bulunacağım;

yağ filitresinin (motorun sağındaki) ve yağ tapasından (motorun altından) yağ kaçırıp kaçırmadığını gözlemlemek için oraları balata spreyi ile temizlersen daha iy olur. bez ile sildiğinde her ne kadar ilk başta temiz görünse de yüzeyler yağlı kalır ve toz çeker. böyle bir durumda terleme yaptığını zannedebilirsin, seni yanıltmış olur. yalnız bunu yaparken motorun, özellikle manifoldun soğuk olduğuna emin ol. balata spreyi son derece yanıcıdır.

bir de gördüğüm kadarıyla motor için arka tekerleğe takılan sehpalardan almışsın, iyi de yapmışsın. yağ seviyesini pencereden kontrol ederken motoru sehpaya almanda fayda var. en ufak bir eğim bile pencerede ki yağ seviyesinde çok fazla oynama yapar.

emeğine sağlık
    Hocam öncelikle teşekkür ederim.. İzin ne demek tabikide tavsiyelere açığım elbette..
    Hava filitresi deponun alt tarafında.. Koltuğu tutan vidaları sökünce ulaşabiliyorsunuz..

Balata spreyi yağı temizleme açısından doğru bir hareket.. Ama terleme olayını anlayamadım hocam.. Şu an baktım ve dünden beride motor sabit her hangi bir kaçak yağ damlatma yok..

Birde motor yağını arka sehpada bakınca eksik görünüyor.. Çünkü motor öne yatık durduğu için.. Ben hep iki teker yerde ve düz konumda tutarak kontrol ediyorum..
    Hayallerime Sürüyorum.

007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Honda'da CBF 150 sürücü kursunda da ybr 125 kullandım. İmkanın var ise izin alıp 2 gün sürüyor Honda GİS'i bilmiyorum o da olabilir gelip eğitim alman yönünde. Tekrar ediyorum motora alışmaya çalışıyorum hala çünkü 250cc her ne kadar ufakta olsa yeni başlayan için motor bambaşka bir dünya 10 seneye yakındır ehliyetim var B sınıfı trafiği biraz okuyabiliyorum o yüzden. Motor üzerinde hep düşünmek zorundasın bir sonraki hamleyi başkalarının hamlelerini. Eğitimde yetmiyor yani trafikte uygulama olayı çok başka
    Başlarda biraz sıkınti cekecegim kesin ama kisa surede uyum saglarim motora diye düşünüyorum. Bu arada benim de 10 yildir b sinifi ehliyetim var aslında arabada var ama eskisi kadar Heyecan uyandirmiyor artik onu kullanmak
    özgür 16 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    [QUOTE=Mitoqondri;3437833]Arkadaşlar yağ ile ilgili yorumlarımı yapmak istiyorum..
    Daha yeni 8-10 km yol yaptım..
    Motor sabah daha sessiz çalıştı ve rolontide ki sesi daha düzenli..
    Titreşimde hissedilir derecede azalma var.. Titreşim olayında en çok şikayeti benden duymuşsunuzdur.. Şu an çok iyi durumda.. Vites geçişleri oldukça rahat.. Motuldan daha iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim..
    Bundan sonra ıpone 10/40'dan başka yağ koymam gibi hissediyorum..

Bu arada titreşim olayında ilk motulu koyduğumda da kesilmişti ama bu kadar değildi..
    İlerleyen dönemlerde yağ eskidikçe acaba titreşimde artma olur mu ? Çünkü motulda öyle olmuştu.. Bakıp görücez 2000 km ıpone 10/40 kullanıcam.. Bir sonra ki yağ değişimi 4000 km'de.. [COLOR="Silver"]

Benım motor 16000 kmde su anda. Bende İpone kullanıyordum. Hemde RS4000 serisini 10/40. Son değişimim Castrol Power 1 4t. Hızlanma ve ivmelenme ipone göre daha iyi. Motorun sesi daha azaldı. İponede qözlemlediğim Biraz sesli ve vuruntulu gibi his oluşturmaya basladığı için Castrol geçtim. Bide Motul kullanmıstım. Motul 5100 serisinde debriyaj sorunu yaşamıstım.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Hocam vuruntulu ve sesli çalışma motulda mevcuttu.. Hatta devir saatine baktığımda gözle görünür şekilde aşa yukarı oynama yapıyordu.. Bu sabah motoru çalıştırdığımda devir saatine baktım çok az bir kıpırdama oluyor..
    Motulda ki gibi değildi..

Bu arada bende rs4000 serisini deniyecektim ama ıpone'nin bu serisinin cbr250 için çok ideal olduğunu gördüm.. Denemeni tavsiye ederim..

Titreşim olayına çok sevindim.. Ayrıca 2. Vitese geçişteki o şak şuk tak tuk cata pata vs. Hiç bir ses kalmadı.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Evet arkadaşlar birde resim ekleyeyim.. Arada sayfayı canlandırmak lazım..

kakare, özgür 16, overcloud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler