Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence renk olayına cok kafanızı takmayın secenek cok
    buyrun repsol
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...610213904.html

buda 125de n sevdıgım renk ama 250 de yok turuncu gri

http://www.aliexpress.com/item/Injec...248759775.html

buda size göre bence bayan rengi

http://www.aliexpress.com/item/Fairi...322983997.html
    yada orjinal parçaları boyatın zaten honda grenaj ucuz satarken yenısını alırsınız.tamamen ren degısıklıgı yok ise ruhsat degıtırmeyede gerek kalmaz
    ruhsatta renk yazar, bariz bir şekilde siyah renkten pembeye dönersen kanımca paşa paşa ruhsata işletilir gibime geliyor zaten 1000 küsür lira grenaj takımı, bide ekstradan vergisi felan olucak, sonra işletme felan derken hobaa oldumu sana 2000 lira belkide 2000 küsür :D eee o zaman bayan renk olayını takip etsin bence abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bence orjınal grenaj ucuz alıp boyatsın komple grenaj alsa uygun.yada kaplama yapıyorlar giydirme dedikleri söküldüğündede iz kalmıyor o daha uygun olur.ama öyle grenaj harıç 1000 masraf tutmaz renk değişim 2 yaprak parası birde muayene ücreti
    ben bile düşünüyorum karar veremiyorum : )) motor öylece grenajlar sökük duruyor acaba ne yapsam diye.her gün baska bir fikir cıkıyor : ))allah benım motora yardım etsın (2, ciye tabı sıfır olana kıyamıyorum.orjinal hariç sticker bile yapıstırmadım )

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Selam araniza yeni katildim 2013 5.500 klmtre 250r aldm bu motor sadece bin bkima girms smdi 250r lern bakmlari kacar klomtre araliginda giriyor bi bilgilendirirseniz sevnirim
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam araniza yeni katildim 2013 5.500 klmtre 250r aldm bu motor sadece bin bkima girms smdi 250r lern bakmlari kacar klomtre araliginda giriyor bi bilgilendirirseniz sevnirim
    kitapcık 12 bin yada 6 ay der ama ara bakım yapılmak şartıyla arabakımı kendinde yapabilirsin ama 12 bin bakımı servis yapmazsa garantı dısı daha gecenlerde 1000 bakımı yaptırdım.servise 3 kere sordum üst üste servis arkadaşım bu cevabı verdi.ara bakım yapılmak şartıyla 12 bın km

Motosikleti
    Yamaha mt09
    kitapcık 12 bin yada 6 ay der ama ara bakım yapılmak şartıyla arabakımı kendinde yapabilirsin ama 12 bin bakımı servis yapmazsa garantı dısı daha gecenlerde 1000 bakımı yaptırdım.servise 3 kere sordum üst üste servis arkadaşım bu cevabı verdi.ara bakım yapılmak şartıyla 12 bın km

sen niye 2 tane cbr 250r aldın abi anlamadım

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Servisler böyle yiyor insanları işte.

Beyler, Honda kitapçıkta 1.000>12.000>24.000 şeklinde bakım yazmışsa, motosiklete sadece o bakımlar yapılsa da garanti gitmez.

Ancak Cbr 250 o bakım aralığını kaldırabilecek bir model değil. Sürekli yüksek devirde kullanıldığında zaten yağ yağan bir motosiklet, bi de Honda'nın dandik 10/30 yağının 10.000+ Km boyunca motosikleti yağlaması mümkün olmadığı için bayiler ara bakıma çağırıyor.

Ara bakımlara gidersiniz gitmezsiniz o sizin tercihiniz. Ben Cbr 250 kullanırken 5.000 Km'yi geçirmeden yapıyordum bakımlarını. Zaten 5.000'e yaklaşınca bile motosikletin titreşimi filan artıyor, bakım istiyordu.

Yani o geniş bakım aralığı ne yazık ki Honda'nın hatası. Ha, ara bakıma gitmediniz diye sorun çıksa arkasında durur Honda, o ayrı konu. Ancak bazı bayiler "yağ seviyesini sizin kontrol etmeniz lazım, yağ eksilince eklemeniz lazım" gibi argümanlarla yokuş da yapabilir yani ;)

Kitapçıkta 12.000 ya da 6 ay diyeceğini de hiç sanmıyorum bu arada. Az KM yapan modeller için bakım 12 ayda bir yani yıllık yapılır ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    İsmail MT-07 nasıl ? Memnun musun, nasıl gidiyor, duruyor, yatıyor, kalkıyor, harcıyor ?
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail MT-07 nasıl ? Memnun musun, nasıl gidiyor, duruyor, yatıyor, kalkıyor, harcıyor ?
    Dostum MT-07 beklediğimden de iyi.

Yakıtı ilginç bir şekilde 4.1Lt/100Km ortalamayı yakaladım. Tabi şehir içinde trafikte dur kalk yapmıyorum.

Gidişi mükemmel ancak rodajda olduğum için henüz agresif kullanıma geçemedim. Frenler çok iyi. Lastikler yolda çok iyi ancak şehir merkezindeki parlak asfaltta biraz düşüyor performansı.

Ayrıca çok dengeli ve rahat. Harbi motorcu kıvrımlı yolları sever, MT-07 ile daha da çok sever

Tavsiye ediyorum
    agrasiwe ve Dezinho bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Arkadaşlar motoru alalı 2 ay oldu ama oturduğum yerde çok fazla rüzgar olmasından dolayı 2 defa devrildi. koyacak bi yer de bulamadım. Yere sabit demir yaptırmayı düşünüyorum. nasıl bişe yaptırabilirim veya alabilirim . yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı muratgenc61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru alalı 2 ay oldu ama oturduğum yerde çok fazla rüzgar olmasından dolayı 2 defa devrildi. koyacak bi yer de bulamadım. Yere sabit demir yaptırmayı düşünüyorum. nasıl bişe yaptırabilirim veya alabilirim . yardımcı olursanız sevinirim.
    abi şu oturduğum yerde ile cümleye başlayanların nedense profillerinde hiç semt şehir yazmıyor ya :D

Motosikleti
    CBR 250 R
    acemilik diyelim. ankara yenimahallede oturuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şu oturduğum yerde ile cümleye başlayanların nedense profillerinde hiç semt şehir yazmıyor ya :D
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı muratgenc61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

haha olur böyle şeyler kardeş, bir keresinde birinden yardım istedim bir kaç ay önce forumdan, adam dediki bizim burdan otobüs yok dedi, bende alternatifleri söyledim, alayım dedim, geleyim dedim, falan derken adamla bayağı konuştuk ama ben arada hangi semttesin diyorum peşinden yazıyorum galiba oda diğer sorduklarıma cevap veriyor semte cevap vermiyor, meğer adam erzurumdaymış :D o kadar konuştuk ettik profilinde de yazmıyordu bende istanbulda sanıyordum adamı :D

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Çift farlı cbr 250 Türkiye'ye giriş yapmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62315948/detay
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Tskker ederim bilgilendirdiginiz icin 6 bn bkima yani ara bakma sokucamda 180 tl masrf cikardilar braz pahali degilmi

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tskker ederim bilgilendirdiginiz icin 6 bn bkima yani ara bakma sokucamda 180 tl masrf cikardilar braz pahali degilmi
    4000 bakımına 120 demişlerdi ben kendim yaptım...

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift farlı cbr 250 Türkiye'ye giriş yapmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62315948/detay
    valla bu model cbr250r ın ufak depodaki değişiklik aynısı benim merak ettiğim kafa grenajı bizm motorlara uyuyor mu eğer uyarsa valla ben alırım :D takarm
    Pistolero_10 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Bende motoru yeni aldim ilk sahibi tanis nede olsa yari fiyatini ondan alicam girsin makine bakima bosverim hem koruma takozu taktircagimda

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bu model cbr250r ın ufak depodaki değişiklik aynısı benim merak ettiğim kafa grenajı bizm motorlara uyuyor mu eğer uyarsa valla ben alırım :D takarm
    harbi uyarsa güzel olur. ayrıca önlere çift papatya disk fren de uygulanabilir
    agrasiwe bunu beğendi.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yakında 4.000 bakımına götüreceğim benim cbr ı.

Neler yapılacak ? Birde götürmez kendim yaparsam garantiden çıkar mı ?
    Teşekkürler.
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında 4.000 bakımına götüreceğim benim cbr ı.

Neler yapılacak ? Birde götürmez kendim yaparsam garantiden çıkar mı ?
    Teşekkürler.
    Dostum yağ ve yağ filtresi değişecek. Bazı servisler yağ karter contasını değiştirmiyor bile.

Elin anahtar tutuyorsa kesinlikle servise gitme. Yağ, yağ filtresi ve yağ karter contası al, kendin değiştir. Çok basit. Youtube'da videosu bile var
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yağ ve yağ filtresi değişecek. Bazı servisler yağ karter contasını değiştirmiyor bile.

Elin anahtar tutuyorsa kesinlikle servise gitme. Yağ, yağ filtresi ve yağ karter contası al, kendin değiştir. Çok basit. Youtube'da videosu bile var
    Onları ben halledebilirim , başka hiçbirşey ellemeyecekler mi yani?
    Peki götürmez isem garanti durumu ne olur bilginiz varmı ?
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler