Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Merhaba arkadaşlar 2.el bir honda aldım 2 ay kadar önce 2 sorunum var.

1.si motor 1 ve 2 viteste iken gaz açıp kapayınca ileriye doğru atılıyor nasıl anlatayım hafif gaz verince sanki tekere gelecekmiş gibi yada zincir hep boş çekiyor da bir tanesi çarka tam oturmuş gibi ileri atılıyor, bu sorun mu yoksa motor ile ilgili bir durum mu.

2.si ise 1 ve 2 vitesi malum istanbul trafiğinde çok kullanıyorum 1 viteste iken 4 5 6 devirde çok bağırıyor motor 2. viteste de öyle bunlar sorun olabilir mi? Motoru 2700 km aldım şu an 3800 km de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc750x aldim arkadaslar. bu basliga ufaktan veda ediyorum. hakkinizi helal edin :p
    Hayırlı uğurlu olsun. Biraz kullandıktan sonra, cbr 250'den sonra binişi, gidişi vs izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

Motosikleti
    Honda
    12000 bakım da değişenler:
    1,5 lt yağ --> 2 tane 1 litre açılmamış castrol olunca 2 * 1 lt fiyatı
    yag filitresi
    hava filitresi
    bakımlar: buji, fren balata,disk, hidrolik sıvıları radyatör sogutma suyu kontrol edildi --yeterli sevide oldukları için değişmedi
    debriyaj balatası için bindiler test ettiler değişmedi.
    zincir gerildi ve yaglandı. hava lastik kontrolleri yapıldı.
    yan sehba ayaklıgı, debriyaj teli yağlandı, vites kolunun dibi gress vb bakımı yapıldı.
    toplam : 1,5 lt castrol yağ + hava filitresi + yağ filitresi + mekanik işçilik + KDV = 140 TL ataberk/ ANT
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı dış mihrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba, çok fazla sayfa olduğu için bu konuyu çok fazla incelemeden araya yazıyorum Motosiklet kullanmaya scooter'la başladım, daha sonra honda cbr125r kullandım bir yıl boyunca. Şimdi hondacbr250'lik bakıyorum, çok hızlı bir geçiş yapmamışımdır umarım temkinli olmaya çalışıyorum ama =) Ankara'dan 10.000 tl civarında temiz bir honda CBR satan veya gören duyan olursa yeşillendirmelerini rica edeceğim. Genelde bireysel olarak kullanıp hiç bir foruma üye olmamıştım, ama verimli bir bilgi paylaşımı ve çeşitli konulardaki soru işaretlerim için buraya geldim, Ankara'daki kullanıcılara da ayrıca selam ederim. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
    şimdiden hayırlı olsun o paraya güzel sıfıra yakın bir makine bulursun büyük ihtimal, geçiş konusunda boşuna panik yapma çünkü ben olsam direk 250 ile bile başlayın derim, zaten uzmanlarda genelde öyle derler, 250cc çok büyük çılgın tepkili bir motor değil sonuçta.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    havalar ısındı yinede kimsede ses yok bari biraz resim yükleyeyimde topic canlansın : ))

ve gizemli ben

agrasiwe ve Pasali1921 bunu beğendiler.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Bu saatte aklıma takıldı ya bizim motorun aynası ne çirkin hiç yakıştırmıyorum böceklerin anteni gibi bu motora daha küçük ayna takamazmıyız ?
    ben hiç modifiye felan sevmem otomobilimde bile rüzgarlık bile sevmem orj hep hoşuma gider fakat bu motorda değiştirirsem aynaları küçük kibar bir ayna ile değiştirip ve jantı beyaza boyamak istiyorum o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Bu arada yarın a2 direksiyon sınavım var hayırlısı bakalım ne olucak.
    fearlesboyy bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı KNC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12000 bakım da değişenler:
    1,5 lt yağ --> 2 tane 1 litre açılmamış castrol olunca 2 * 1 lt fiyatı
    yag filitresi
    hava filitresi
    bakımlar: buji, fren balata,disk, hidrolik sıvıları radyatör sogutma suyu kontrol edildi --yeterli sevide oldukları için değişmedi
    debriyaj balatası için bindiler test ettiler değişmedi.
    zincir gerildi ve yaglandı. hava lastik kontrolleri yapıldı.
    yan sehba ayaklıgı, debriyaj teli yağlandı, vites kolunun dibi gress vb bakımı yapıldı.
    toplam : 1,5 lt castrol yağ + hava filitresi + yağ filitresi + mekanik işçilik + KDV = 140 TL ataberk/ ANT
    usta cok saol tekrardan Benım hesapta 140 tl cıkmıstı tam isabet olmus.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

dış mihrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden hayırlı olsun o paraya güzel sıfıra yakın bir makine bulursun büyük ihtimal, geçiş konusunda boşuna panik yapma çünkü ben olsam direk 250 ile bile başlayın derim, zaten uzmanlarda genelde öyle derler, 250cc çok büyük çılgın tepkili bir motor değil sonuçta.
    Evet doğru söylüyosun, 125 le çok fark yok aralarında bildiğim kadarıyla.. Ama 10.000 civarında bi makine bulamıyorum iki üç haftadır bakınıyorum. arkadaşlar da bahsetmiş sıfırının fiyatı sürekli güncellenip duruyor, ikinci el fiyatları da oynuyor devamlı.. Neden böyle oluyor :(
    agrasiwe bunu beğendi.
    "Umutsuzluk manevi bir intihardır" J.Sartre

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saatte aklıma takıldı ya bizim motorun aynası ne çirkin hiç yakıştırmıyorum böceklerin anteni gibi bu motora daha küçük ayna takamazmıyız ?
    ben hiç modifiye felan sevmem otomobilimde bile rüzgarlık bile sevmem orj hep hoşuma gider fakat bu motorda değiştirirsem aynaları küçük kibar bir ayna ile değiştirip ve jantı beyaza boyamak istiyorum o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Bu arada yarın a2 direksiyon sınavım var hayırlısı bakalım ne olucak.
    resimlere dikkatlice bakarsanız ben kısa rr aynası yaktım gayette memnunum

Motosikleti
    CBR250R
    herkese selem. Arkadaslar pirelli diabli rosso 2 lastik seti aldim, 1000 bakimina gittigimde taktiracagim ins. Kullananiniz varmi?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı dış mihrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet doğru söylüyosun, 125 le çok fark yok aralarında bildiğim kadarıyla.. Ama 10.000 civarında bi makine bulamıyorum iki üç haftadır bakınıyorum. arkadaşlar da bahsetmiş sıfırının fiyatı sürekli güncellenip duruyor, ikinci el fiyatları da oynuyor devamlı.. Neden böyle oluyor :(
    Sabret Elbet bulursun şansın biraz düşük ama yinede sabret ben bile 2 hafta bakındım sonra taa gittim antalyadan nazilliye ki forumda arkadaşlarda var başka şehirlerden alan.Herşey nasip kısmet
    agrasiwe bunu beğendi.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Motorun yol tutuşu,yakıtı,frenleri,duruş mesafesi ve rahatlığı nasıl? Bir de mesela yanından bir kamyon süratle geçtiğinde rüzgarından etkileniyor mu? Motorun piyasası var mı çünkü ileride yükseltmek isteyebilirim.İstediğim zaman satabilir miyim? Honda CBR250 ile Yamaha Yzf125 arasında bir türlü tercih yapamıyorum.Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Sorular fazla oldu ama bilinçli arkadaşlar yanıtlarsa çok sevineceğim.
    scooterist bunu beğendi.

cbr 250r için en fazla 140-145 yapıyor. İbresi 160-170 gösteriyor dniyor. doğruluk payı var mıdır ??
    fearlesboyy bunu beğendi.

Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yol tutuşu,yakıtı,frenleri,duruş mesafesi ve rahatlığı nasıl? Bir de mesela yanından bir kamyon süratle geçtiğinde rüzgarından etkileniyor mu? Motorun piyasası var mı çünkü ileride yükseltmek isteyebilirim.İstediğim zaman satabilir miyim? Honda CBR250 ile Yamaha Yzf125 arasında bir türlü tercih yapamıyorum.Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Sorular fazla oldu ama bilinçli arkadaşlar yanıtlarsa çok sevineceğim.
    Cbr250r, yzf125'e göre daha rahat, 30-40km daha hızlı, torku çok daha iyi, yzf125den daha az yakıyor(fuelly.com) ve sadece 2400 lira daha pahalı. Bence bu kadar fiyat farkında kesinlikle ama kesinlikle değer. Frenleri,duruş mesafesi hakkında pek birşey söyleyemem. Arka tekeri bugün virajda çok az arka fren yaptığımdan dolayı kaydırdım. Motorun dengesi neredeyse hiç bozulmadı sadece pozisyon değiştirdi ama korkutacak kadar adrenalin verdi. Yani tekerleri biraz kelek ya da benim acemiliğimden oldu. R15'in tekerleri nasıldır bilemem. Rüzgardan etkilenmesini daha hiç tecrübe etmedim ama yzf125 ile cbr250r arasında fark olacağını sanmıyorum. İstediğin zaman satabilmeni sağlıyacak tek şey ne kadar sattığındır. Gidip 10bin lira üzerine satmaya çalışırsan, önce piyasadaki 9bin liralık cbr250r'lar satılır. Alıcaksan kesinlikle ve kesinlikle cbr250r almanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabret Elbet bulursun şansın biraz düşük ama yinede sabret ben bile 2 hafta bakındım sonra taa gittim antalyadan nazilliye ki forumda arkadaşlarda var başka şehirlerden alan.Herşey nasip kısmet
    Telefon gps'i ile test edebilirsin ama evet ibreler genelde %10 daha fazla gösterir.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı athana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r, yzf125'e göre daha rahat, 30-40km daha hızlı, torku çok daha iyi, yzf125den daha az yakıyor(fuelly.com) ve sadece 2400 lira daha pahalı. Bence bu kadar fiyat farkında kesinlikle ama kesinlikle değer. Frenleri,duruş mesafesi hakkında pek birşey söyleyemem. Arka tekeri bugün virajda çok az arka fren yaptığımdan dolayı kaydırdım. Motorun dengesi neredeyse hiç bozulmadı sadece pozisyon değiştirdi ama korkutacak kadar adrenalin verdi. Yani tekerleri biraz kelek ya da benim acemiliğimden oldu. R15'in tekerleri nasıldır bilemem. Rüzgardan etkilenmesini daha hiç tecrübe etmedim ama yzf125 ile cbr250r arasında fark olacağını sanmıyorum. İstediğin zaman satabilmeni sağlıyacak tek şey ne kadar sattığındır. Gidip 10bin lira üzerine satmaya çalışırsan, önce piyasadaki 9bin liralık cbr250r'lar satılır. Alıcaksan kesinlikle ve kesinlikle cbr250r almanı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Telefon gps'i ile test edebilirsin ama evet ibreler genelde %10 daha fazla gösterir.
    cbr250 nin değeri 8600 tl dir. Yani ilk çıktığı fiyat.
    agrasiwe bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 nin değeri 8600 tl dir. Yani ilk çıktığı fiyat.
    Tam olarak ne kastettiğin anlaşılmıyor.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yzf ıle cbr 250 kıyaslanmaz o ılkın cbr 125 ın altından kalksın cbr 250 neree cbr 250 160 km nın ustune cok rahat cıkar ıster gps le olc ıstersen mezura ıle 9000 e de cbr 250 yı zor bulursunuz 7000 e cbr 125 ler gıderken bu arada ıyı de teker yapıyor baya bı denedım bu aksam
    Twin, kuroscu, sertacr8888 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    www.erkakurye.com

cbr 250r için en fazla 140-145 yapıyor. İbresi 160-170 gösteriyor dniyor. doğruluk payı var mıdır ??

dış mihrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah bakarken ilanlara uygun bi tanesine rastladım aslında.. ilanı paylaşıcam şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2-sahibinden-10350-km-de-kazasiz-boyasiz-2012-250r-159923468/detay

Arkadaşlar bu motorla ilgileniyorum, sahibi buralarda mıdır bilemiyorum ama fikirlerinizi alabilir miyim?
    "Umutsuzluk manevi bir intihardır" J.Sartre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler