Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim anlayışın için.

Didem hanım daha önce motosiklet kullandınız mı bilmiyorum ama 125cc'nin gaz tepkisi bile ilk kullanan insana acayip seri geliyor. Yani bugün cbr125 yolda rahat rahat 110-135 bandında gidiyor ki bu da size çok çok yeter. Ağırlığın size virajlarda - değil +'sı olur ki bununda sebebi lastikler yere daha sağlam basar ve daha iyi tutunma sağlar. Buda virajda kolaylık sağlar.

Bu arada video bu geçtiğimiz hafta sonu 23 Mart Pazar günü çekildi. Motosiklet cbr125. Yani yaptığı hız küçümsenicek bir hız değil. Bunun harici 150-152 ve 155 yapanı biliyorum.

https://www.youtube.com/watch?featur...Zs1APBOM#t=123

NOT: Honda her zaman daha iyidir diye bir şey demek yanlış olur aslında. Yamaha'nında çok iyi olan motorları var Honda'nında. Ama başlangıç için en uygun motor şuanda honda'da. Yani cbr125'ten bahsediyorum. Motoru düşürdüğünüz zaman grenajı kırılsa 100 lira, yani çoğu parça fiyatları 2 haneli rakamlardan oluşup 100 lirayı geçmiyor bile diyebiliriz. Ama yzf'de bir grenaj 800 lira üzerinde. Biri ufak bir kaza yapmıştı kafa grenajı felan dağıl yalan söylemiş olmak istemem ama aklımda kalan 4.000 lira küsür bir rakam fiyat çıkarmış servis. Cbr'da aynı kaza 500 en fazla 1000 liraya sıfırlarsınız motoru baştan.

youtube de kapandı sen video paylaş :D
    Twin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube de kapandı sen video paylaş :D
    Bende sıkıntı yok abeyyy O değil youtube neden kapandı?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    oy ugruna savasa sokuldugumuzu hulogglar ogrenemesın dıye
    Twin ve Dezinho bunu beğendiler.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Parçalarının çok pahalı olmaması da önemli gerçekten.Öğrenene kadar elbet düşeceğim Motor deneyimim çok yok ama honda titanı kullanabiliyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bende sıkıntı yok abeyyy O değil youtube neden kapandı?
    devlet sırlarını paylaşmaya başladılar artık, suriye olayı ile ilgili düşünceler konuşulmuş onu paylaştılar, kritik konuşmalar yani.

EVET BU akşamda test ettim, sabah yine ağzına kadar doldurdum, yalnız olmayacak böyle çünkü dolduramıyorum, yani abartısız koydukca gidiyor aşşa nereye gidiyor bilmiyorum ama ağzına kadar doldurduk iki dakika abartısız iniyo dolduruyoz iniyor dolduruyoruz, azar azar derken en sonunda taşma yerine kadar doldurduk, 10,44kr. benzin aldı, 59km yol yaptım bugün... ama birde düne göre biraz daha fazla asıldım, bir iki km boyunca 150 ile gittim, geri kalanını 110-140 arsında gittim hep, bayağı asıldım..

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    soyledigin degerlerle 3.4lt tuketmissin 100kmde.
    sanirim sehirdisinda yuksek suratle gitmek, sehirici cok dur kalk yapmaktan az yakiyor bizim motorlarda
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soyledigin degerlerle 3.4lt tuketmissin 100kmde.
    sanirim sehirdisinda yuksek suratle gitmek, sehirici cok dur kalk yapmaktan az yakiyor bizim motorlarda
    valla kardeşim özellikle iki gün test ettim değişik hızlarda, durum bu

benim merak ettiğim abi benzini koydukça alıyor nereye kadar alacak onu merak ediyorum :D

Motosikleti

benim merak ettiğim abi benzini koydukça alıyor nereye kadar alacak onu merak ediyorum :D
    Toplamda 13 lt depo var fazlasını alamaz zaten

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Toplamda 13 lt depo var fazlasını alamaz zaten
    yok kank bunuda deniyecem, pet şişeye koyacam fulledikten sonra eve gelip artık almayana kadar dolduracam merak ettim lan :D

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Motor deneyiminiz pek yok ise Honda'nın GS 1 eğitimine katılmanızı tavsiye ederim. Hem orada cbf 150 sürerek başlangıç için 150cc commuter neden çok rahat deneyerek görmüş olursunuz, hem de orada bulunan cbr 250'yi de rica edince kullandırıyor hoca, sürerek denemiş olursunuz.
    Didem17 bunu beğendi.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkmuyorum da bir deneyimimin olmaması bunları düşündürüyor diyeyim...Zaten en kısa sürede ikisini de deneyip karar vereceğim burdaki yorumları da dikkate alarak tabii.Büyük ihtimal cbr 250 olacak.Bir de yamaha yzf 125 için ne diyorsunuz..Honda her zaman daha mı iyi acaba?
    Bugün çanakkale'ye uğradım. CBR250 kullanan bayanda gördüm. Kullanılmayacak birşey değil yani. Kibar motor zaten.

Ağırlık konusunu virajlarda dert etmeyin, çünkü ağırlığı siz değil tekerlekler karşılıyor. Işıklarda durduğunuzda ayaklarınız yere basıyorsa ağırlığın bir önemi yok.
    Twin bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Arkadaşlar bu gün gidip hondayla anlaştım uzun süredir kafamda olan cbr 250 yi aldım, aldım almasına ama ellerinde yok şu anda 1 ay içerisinde gelecek dediler ama tam bir tarih vermediler ve fiyatın artabileceğini söylediler 2014 modeller gelecekmiş öyle yani ortalama kaç güne gelir yada ne yapmamı önerirsiniz gerçi beklemekten başka çare yokta çalışan bilen arkadaşlar varsa ne zamana kadar gelebilir aydınlatırsa beni sevinirim havalar yavaş yavaş ısınıyor hepinize iyi sürüşler tekeriniz düz bassın )

Motosikleti
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün çanakkale'ye uğradım. CBR250 kullanan bayanda gördüm. Kullanılmayacak birşey değil yani. Kibar motor zaten.

Ağırlık konusunu virajlarda dert etmeyin, çünkü ağırlığı siz değil tekerlekler karşılıyor. Işıklarda durduğunuzda ayaklarınız yere basıyorsa ağırlığın bir önemi yok.
    Abi olurda eğer yokuşta durması gerekirse yeni olmanın verdiği heyecanla şaşırıcak, ön freni sıkıcak ve motosiklet kaymaya başlıyacak sonra heyecan yapıcak motosiklet yan yatıcak İnşallah bunlar olmaz
    enxdesign bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD

Kanka ben onu bunu bilmemde seni mors ettim ya onu bilirim ben sana 0,17 kurus yaktı uzun yolda dedikçe Olmaz iMkansız bilmem ne (daha sölediklerini sölemiyorum ) Şimdi benden daha az değer yakıt yakıyosun noluyo lan burda

Bu arada Didem Hanım Titanı Kulanıyor iseniz CBR'ı cok rahat kullanırsınız... Bende Honda Titan - Honda CBR 125 R - Honda CBR 250 R diye devam ettim... Arkadaslar sölemiş Gaz tepkimesi ile ilgilide evet 125lik bi makıne ile 250 lik makıne gaz tepkisi farklı. AMA 1 saatte alışıyorsunz.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

aliexpress'te satın alma işlemini tamamladıktan sonra herhangi bir onay vermem gerekmiyor dimi

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün gidip hondayla anlaştım uzun süredir kafamda olan cbr 250 yi aldım, aldım almasına ama ellerinde yok şu anda 1 ay içerisinde gelecek dediler ama tam bir tarih vermediler ve fiyatın artabileceğini söylediler 2014 modeller gelecekmiş öyle yani ortalama kaç güne gelir yada ne yapmamı önerirsiniz gerçi beklemekten başka çare yokta çalışan bilen arkadaşlar varsa ne zamana kadar gelebilir aydınlatırsa beni sevinirim havalar yavaş yavaş ısınıyor hepinize iyi sürüşler tekeriniz düz bassın )
    Geçen gün anes motordaydım orda cbr250 vardı yani almak istiyorsan bir kaç bayiye ulaşırsan ellerinde olan mutlaka çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress'te satın alma işlemini tamamladıktan sonra herhangi bir onay vermem gerekmiyor dimi
    Satın almadan sonra bir onay yok ama aldığınız ürün size ulaştıktan sonra paranın satıcıya geçmesi için onay vermeniz gerekir.
    Pasali1921 bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Abi olurda eğer yokuşta durması gerekirse yeni olmanın verdiği heyecanla şaşırıcak, ön freni sıkıcak ve motosiklet kaymaya başlıyacak sonra heyecan yapıcak motosiklet yan yatıcak İnşallah bunlar olmaz
    Böyle birşey olursa 20 kilo daha hafif motorda da aynı şeyi yaşar malesef. Bisikletle bile bu durumda zor toparlanır. Heyecan yapmamak mesele. Yada ön-arka aynı anda frenlemek. Yada trafiği okuyarak öyle bir yerde durmamayı öğrenmek.
    Twin bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R

Bu sabah depoyu Shell' de ağzına kadar fulledim, taştı bekledim tekrar fulledim, artık almayana kadar fulledim. tam 61,14 kr. verdim. tripi sıfırladım.

Ataşehire işe gittim akşam aynı pompaya geldim yine, tam 67,5 km yol yapmışım, ben düz 65 diyorum
    tekrar taşana kadar aynı şekilde fulledim. tam 10 liralık benzin aldı..

hesabı siz yapın.
    10.64 lt ile 226
    10,37 lt ile 226,30
    9,63 lt ile 209 km gittim
    sakin kullandığım pek söylenemez 8-10 devirde kullandığımda oluyor sabah akşam işe gidip gelirken günlük 20-25 km yol yapıyorum. Senin değerler baya iyimiş.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.64 lt ile 226
    10,37 lt ile 226,30
    9,63 lt ile 209 km gittim
    sakin kullandığım pek söylenemez 8-10 devirde kullandığımda oluyor sabah akşam işe gidip gelirken günlük 20-25 km yol yapıyorum. Senin değerler baya iyimiş.
    İnanmıo kı o değerlere Bana ınanmadı 2 qündür benzın oluyor durmadan hehee Caner abi sende olmadan napardık ya..
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaş bu motor işi ne kadar masraflıymış gerçekten motosiklet aldığıma pişman oldum desem yeridir aldığım adam 88Tl sigorta yaptırmış ben gidiyorum honda olarak yaparsak 260TL, başka bir model'den yaparsak 170 TL diyor a2 ehliyet zaten 500TL kaskı montu cartı curtu su gibi para gidiyor vallahi satıcam böyle olursa.
    Sizlere bir sorum var honda değil de başka markadan sigortalatırsak (böyle yapan var mı aranızda) sıkıntı olur mu ?
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler