Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Hele şükür sonunda aldın mı hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah, bende bugün jant şeridi çektim boya koruma yaptırdım, sticker yapıştırdım, haftaya da siyah yerlere karbon kaplama yaptırıcam, resimlerini atarım

boya korumayı nerede ve ne kadara yaptırdınız? ben ziebart'a vermeyi düşünüyorum çizik giderici ve boya koruma olarak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün sağlam bi kaza atlattım, ikinci köprüye gidiş yolunda emniyet şeridinde giderken normal hızımda max 65-70 bi araba emniyet şeridine doğru kafayı çıkardı yavaşladım, korna çaldım, görür dedim görmedi, iyice kafasını çıkardı, tekrar kornaya asıldım ama yemedi girdi yola, sağa yol kenarındaki su oluğuna girdim, adamın aynasına hafiften çarparak girdim, işin aksi tarafı sağda belli aralıklarla su gideleri yapmışlar hendek içine, tam ona denk geliyordum ki, ani bir manevra ile sıyırdım oluğun tam içinde yalpa yapa yapa durdum, elemanda yanımda durdu özür kıyamet gitti it herif... öküz çok anlayacağınız, verilmiş sadakamız varmış. aldığım ders ne derseniz, soğuk kanlı olunca, dikkatli olup öndeki aracın ne yapacağını kestirince bi şekilde kazadan kurtulabilirsiniz...
    Öncelikle geçmiş olsun. Hatanın çoğunluğu sizde bunu bilmeniz gerekiyor. Emniyet şeridinde gidilmez. Bir araç arıza yaptığında ilk yapacağı şey emniyet şeridine bir an önce girmek olacaktır. Arkadan emniyet şeridinden gelen var mı diye kontrol etmeyebilir zira orası yol değil adı üstünde emniyet şeridi. Motosikletler emniyet şeridinden gider algısını kırmak gerekiyor bizim toplumda.

Hele bir de İstanbul gibi biryerde emniyet şeridinden o hızlarda gitmek büyük sıkıntı. Bundan sonra normal şeridinizden gidin bence. Trafik sıkışıksa emniyet şeridi kullanılabilir ancak orada da hız 70'lere kadar çıkmamalı.
    nemesis-83 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    kardeşim bunu hiç servise sordun mu ? merak etmişimdir hep bunu, sen söylüyorsunda, garanti öylemi diyor ? yani 1000 de gel sonra 12000 de gel garanti içinmi diyor, ben dediğini pek sanmıyorum, 1000 - 2000 yağ değişimi sonra 4000 demişti 125r için bana en son Honda Artı yani arkadaşı yanlış yönlendirmek gibi olmasın ama şöyle bir durumda olabilir, tamam honda kitapçığında 1000 - 12000 diye gidiyor olabilir ama hangi standartlarda olduğunu pek bilmiyorum honda da kendince böyle bir standart koydu ise sıkıntı olmasın onun için... öğrenmek lazım şart
    Honda Efede yapılmıstı benım motor. Bana kitapcıktakı Genel bakımların Garanti dısı kalmaması ıcın qelmemi sölemişlerdi 1 bakımda. baska bişi sölemediler. ara bakımı kendım yapıom ki şöyler durum var honda kitapa böle yazdı ise böledir
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Hatanın çoğunluğu sizde bunu bilmeniz gerekiyor. Emniyet şeridinde gidilmez. Bir araç arıza yaptığında ilk yapacağı şey emniyet şeridine bir an önce girmek olacaktır. Arkadan emniyet şeridinden gelen var mı diye kontrol etmeyebilir zira orası yol değil adı üstünde emniyet şeridi. Motosikletler emniyet şeridinden gider algısını kırmak gerekiyor bizim toplumda.

Hele bir de İstanbul gibi biryerde emniyet şeridinden o hızlarda gitmek büyük sıkıntı. Bundan sonra normal şeridinizden gidin bence. Trafik sıkışıksa emniyet şeridi kullanılabilir ancak orada da hız 70'lere kadar çıkmamalı.

uyarılar için teşekkür ederim, söylediklerinizde bir nebze haklısınız, yalnız araç arıza yapmadı trafikten kaçmak için dikkatsizce daldı, kaldı ki girerken kontrol etmez diye birşey yok kanımca, benim yerime ambulansta gelebilirdi, duyamayabilirsin zart diyede girilmez, ayrıca emniyet şeridi motosiklet için emniyetlidir, bilmiyorum siz motor kullanıyormusunuz ama emniyet şeridi kullanımını kırmaya calısılım da trafik varken neden girilir dediniz anlamadım bi yol değil dediniz, trafik varsa gidilir dediniz, üstelik bizim ibrelerde 60 - 70 km 50 lere tekabül eder, yani sandığınız kadar hızlı değildim, ayrıca benim kendi görüşüm trafik akıcı ise zaten emniyetten gitmem ama trafik varsa emniyetten emin şekilde giderim, burda da benim çokta hatam olduğunu düşünmüyorum eğer araç dediğiniz gibi arıza yaptığı için dalmış olsa ben özür dilerdim ama öyle değildi benimki gayet normal bir hızda normal bir davranıştı.. yani ben emniyet şeridi bu ülkede motosikletler için emniyetli yoldur hocam !

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Efede yapılmıstı benım motor. Bana kitapcıktakı Genel bakımların Garanti dısı kalmaması ıcın qelmemi sölemişlerdi 1 bakımda. baska bişi sölemediler. ara bakımı kendım yapıom ki şöyler durum var honda kitapa böle yazdı ise böledir
    dostum elbette öyle bir durum var ama demek istediğim, ara bakımlarında serviste yapılma zorunluluğu varmı, aslında kitaba göre ara bakımda yok ama honda merkez ile mail atıp bu durumu soracağım

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    benimki zaten 8 bin km de en son ne zaman bakımı yapıldı hatırlamıyorum unutum arar sorarım ve birde suyunu ne zaman değiştirilmesi gerekiyor ?

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    uyarılar için teşekkür ederim, söylediklerinizde bir nebze haklısınız, yalnız araç arıza yapmadı trafikten kaçmak için dikkatsizce daldı, kaldı ki girerken kontrol etmez diye birşey yok kanımca, benim yerime ambulansta gelebilirdi, duyamayabilirsin zart diyede girilmez, ayrıca emniyet şeridi motosiklet için emniyetlidir, bilmiyorum siz motor kullanıyormusunuz ama emniyet şeridi kullanımını kırmaya calısılım da trafik varken neden girilir dediniz anlamadım bi yol değil dediniz, trafik varsa gidilir dediniz, üstelik bizim ibrelerde 60 - 70 km 50 lere tekabül eder, yani sandığınız kadar hızlı değildim, ayrıca benim kendi görüşüm trafik akıcı ise zaten emniyetten gitmem ama trafik varsa emniyetten emin şekilde giderim, burda da benim çokta hatam olduğunu düşünmüyorum eğer araç dediğiniz gibi arıza yaptığı için dalmış olsa ben özür dilerdim ama öyle değildi benimki gayet normal bir hızda normal bir davranıştı.. yani ben emniyet şeridi bu ülkede motosikletler için emniyetli yoldur hocam !

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

dostum elbette öyle bir durum var ama demek istediğim, ara bakımlarında serviste yapılma zorunluluğu varmı, aslında kitaba göre ara bakımda yok ama honda merkez ile mail atıp bu durumu soracağım
    2 tane Honda Yetkılı servisi bu sorunuzdan sonra arayp net bilqi almak istedim.
    Düzce ve Bursa Honda Yetkılı servislerini aradım. İkisinin cevabıda aynı idi.

Kitapcığa göre diyor 1-12-24 diye gidiyor ama diyor . 1000 bakımdan sonra diyo 6000 bakımıda servise gelirsenız diyor ileride sorun cıktıqı zaman fabrıka bunları baz alabiliyor diyor. ben dedım ara bakımları kendım yapıyorum dedım. Sorun yok dedi Motorun Garantisi bozulmuyor dedi.
    Bursa Duran Kardeşler ve Moto Ensar Düzce Honda Yetkılı servislerinden alınan cevap bu sekılde.
    MrMaydec ve agrasiwe bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    çok teşekkürler 10 bin kmde yapayım bi ozaman

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki zaten 8 bin km de en son ne zaman bakımı yapıldı hatırlamıyorum unutum arar sorarım ve birde suyunu ne zaman değiştirilmesi gerekiyor ?
    İkilemde kaldınız ise 8000 bakımı var. ara bakımlar 1-4-8-12 kısacası 4000 kmde bir bakım yapılır. 8000 bakımında ise genel değişenleri -> Yağ ve Yağ filitresi,Alt tıpa contası ve Hava filtresi. Suyunu ise motorun sağ tarafında yağ kontrol haznesının yanında kutuyu görürsünüz. Oradan min ve max seviye gözüküyor ordan kontrol edebilirsiniz ayrıca radyatörü filan sakın açmaya kalkmayn tavsiye edilmıyor zaten.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkilemde kaldınız ise 8000 bakımı var. ara bakımlar 1-4-8-12 kısacası 4000 kmde bir bakım yapılır. 8000 bakımında ise genel değişenleri -> Yağ ve Yağ filitresi,Alt tıpa contası ve Hava filtresi. Suyunu ise motorun sağ tarafında yağ kontrol haznesının yanında kutuyu görürsünüz. Oradan min ve max seviye gözüküyor ordan kontrol edebilirsiniz ayrıca radyatörü filan sakın açmaya kalkmayn tavsiye edilmıyor zaten.
    8 bin bakımı yapılmamış zaten ben 8 binde aldım, suyunuda değiştirmiş antifriz varmış ben yinede kontrol ederim teşekkür ederim şuanlık başka sorum yok
    Hayat boş gazla çoş

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boya korumayı nerede ve ne kadara yaptırdınız? ben ziebart'a vermeyi düşünüyorum çizik giderici ve boya koruma olarak
    Ben Antalya'da yaşıyorum işyerinin yakınındaki oto kuaföre 30 tl'ye yaptırdım

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ziebart 300 tl çıkardı motora heralde hesapları karıştırdı araba 300e gelmiyor

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ziebart 300 tl çıkardı motora heralde hesapları karıştırdı araba 300e gelmiyor
    geçen iki hafta önce bi yıkamacıya gittim adam bi köpük tuttu, bide tazikli su onlarıda kendim tuttum dikkatlice, bide kendim sildim, neyse bitirdim ne kadar dedim, 10 lira dedi, 5 dakka adama hakaret ettim, kavga ettik, dedim size daha gelenin anasını napim dedim, ulan yavsaklar benzincide 1 liraya köpüklü yıkıyolar arayı kaca yıkıyonuz dedim, 15 dedi şerefsiz, utanmadı bide sanki bi bok yaptı bak aklıma geldi sinirlendim yine
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    buda benim kız

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Yollar gidişime, kızlar duruşuma hasta

MrMaydec ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    şu ikinci pozu vermeni bekliyordum
    wolrath ve fearlesboyy bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    birazda ben resim yükleyeyim.avatarım bile hala eski cbr125 : ))

kısa ayna ve american park güzel duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

ön cam ve aynanın önden görünüşü

buda yandan görüntüsü.havalar iyice düzelmiyorki güneşli havada cam gibi resim çekelim
    motor aşağıda yatıyor zorla zorla 372 km oldu.rodajı bile daha bitiremedim ama bu yaz hedefim en az 10 bin km

agrasiwe, cx571, Tardigrat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Her Ne Kadar Omzumda Platin Olsada Bu sevdadan Vazgeçmem ;)

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    şu ikinci pozu vermeni bekliyordum
    Benim başkalarından ne eksiğim var
    agrasiwe ve fearlesboyy bunu beğendiler.

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Arkadaşlar bende kask olarak shoei raid II var ve yine shoei xr 1100 almak istiyorum kullanan veya kask hakkında bilgisi olan var mıdır? Raid II çok rahatsız edici özellikle 100+ hızlarda çok fazla ses alıyor ve baş ve boyuna çok fazla rüzgar yükü biniyo. Bide havalandırma sorunu var tabiki ))
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende kask olarak shoei raid II var ve yine shoei xr 1100 almak istiyorum kullanan veya kask hakkında bilgisi olan var mıdır? Raid II çok rahatsız edici özellikle 100+ hızlarda çok fazla ses alıyor ve baş ve boyuna çok fazla rüzgar yükü biniyo. Bide havalandırma sorunu var tabiki ))
    bu kask hakkında olumlu yorumlar okumuştum.

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullandım kardeşim xr1100. Çok rahat, kaliteli bir kask, herhangi bir şikayetim olmadı. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler