Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ben de YDS var. Feyizoglundan 380 tlye almistim. Honda GS1 egitiminde dururken motoru koruma demiri kismindan ayagima dusurdum. Ayagimda diger kursiyerler gibi spor ayakkabi olsa tahminimce ezilirdi ama bota denk geldigi icin hicbir sey hissetmedim agirlik disinda. O yuzden dusunenlere onerebilirim. Bilek kaval kemigi parmak vb her kisminda korumalar guven verici. Hatta esim ne gerek var bot almaya once bir egitime git belki motor kullanmayi sevmezsin demisti. Ben de kazalarda en cok ayaga darbe gelmesi nedeniyle once guvenlik diyerek aldim ve aldigimi ona soyleyememistim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı calm driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motorun fiyatının düşme ihtimali var mı yani daha önce böyle bir durum yaşayan gören var mı yoksa 12 den düşmesi olanaksız mıdır?
    Çıktığından beri düştüğünü hatırlamıyorum, 8810 TL'den başladı, 12000 oldu
    Yaza 12500, 2015 Ocak'ta 13000 olması işten bile değil
    Hannas ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen param da çok olsa gidipte 13 lira ya da şuanda 12 lira cbr'a vermem. O kadar edeceğini düşünmüyorum. Bizim insanımız da kabahat var. Herkes tutturmuş bir Honda gidiyor. Cbf150 yağ yakıyor ama hala satılıyor. Bunu bile bile alıyorlar adı HONDA'ya ondan. Adamlar da kusurlu motor üretmeye devam ediyor. Nasıl olsa satılıyor. 2008 1000rr yağ yakıyor. 2012'de yakıyordu. 2013'te Barkın abi düzeldi dedi ama bilmiyorum. 250r-600f ve emin olmadığım diğer bir kaç motorda da egzantrik sesi var.

Bende cbr almaya niyeti olan birisi olarak, kısmet olursa Fuarda ya da 2-3 ay sonra Sym Wolf alacağım. En önemli özelliği kronik hiç bir sorun bulunmaması ve Seramik silindire sahip olması. Cbr250'de bildiğiniz üzere kronik bir egzantrik problemi var. Ben kendi adıma söylüyorum pimpirikli ve takıntılı bir insanım can sıkan bir konu pek sıcak bakmıyorum o sebeble. Sym wolf'ü yakından da inceledim. Parça kalitesi çok hoşuma gitti. Ybr'den üstün bir parça kalitesi var ve cbrdan hiç bir şekilde aşağı kalır yanı yok rahat rahat söylerim. Cbr250'nn ön freni Wolf'ün yanında halt etmiş onu da söyleyebilirim. Arka fren alışmakla ilgili galiba ilk seferlerde lastiği kilitlemeye müsahit. 100 km'de 80-100 arası kullanırsanız 2.5 lt, 100-130 arası kullanırsanız 2,8 - 3 lt civarı bir tüketim var. Parçaları ucuz. Bana Sym şuanda çok daha mantıklı geliyor. Y.dışı forumlarda 40-50-90.000 km'de olan insanlar var ki, bu motosiklet 2012-2013 yılının en çok satan motosikleti seçilmiş y.dışında. Bir yerde yazıyordu ama bulursam paylaşıcam tekrar burda.

Bu arada cbr250 ile artçılı kullanan kimseler oldu mu? Fikirlerini almak istiyorum. Artçı ile kaç km yol gidebiliyorsunuz? Ya da artçı olan oldu mu cbr250'de? Kaç km sonra totonuz uyuşmaya başlıyor?

motor grenajlarını değiştirmek isteyenler ruhsata da işletin yeni rengi yoksa ceza yiyebilirsiniz bilginiz olsun. ayrıca grenaj setleri aliexpress'te de satılıyor değişik renklerde. repsol bile var.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada cbr250 ile artçılı kullanan kimseler oldu mu? Fikirlerini almak istiyorum. Artçı ile kaç km yol gidebiliyorsunuz? Ya da artçı olan oldu mu cbr250'de? Kaç km sonra totonuz uyuşmaya başlıyor?
    Ben geçtiğimiz yaz full artçılı kullandım. En uzun 200 km falan yaptim artçılı olarak. Normal sürüşe göre artçı bir cbf e göre daha yoruyo gibi. Çünkü bizden biraz daha ustte kaliyo artçı pozisyonu. Haliyle iyi tutunamaz ise biraz üstünüze kayma abanma ve yüklenme oluyo. Hele hele hiç bilmeyen artçıyla binersen ızdıraba dönüşebiliyor. Çünkü ne kadar dik oturma pozisyonu olsada o hafif egik durustan dolayı artçının yüklenmesi beli, bir muddet sonra bel yorulup kollara ağırlık verince kolu ağrıtiyor. Tabi bu sürücünün yapisina göre değişir. Yaza doğru bundan dolayı gidon yükseltmeyi düşünmüyor değilim :D

Artçı olarakta kendi motorumda bi 5 dk kadar bindim. Biraz garip geldi. Bunuda önden arkaya gecmekten dolayı oldugunu düşünüyorum.
    Twin bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler,

Çoğumuz demeyeyim ama kendi adıma konuşmak gerekirse motosiklette bot kullanımı için pek üstüne düşmüyoruz. Bugün biraz bakındım internette. Alpinestars'ın S-MX 2 kısa bot modelini gördüm. Yaz kullanımı için ideal gibi görünüyor. Kış kullanımında ise çok soğuk ve yağmur olmadığı sürece idare eder diye düşünüyorum.
    Sizce durum nedir ? Alternatifler var mıdır ? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Link : http://www.brnmotor.com.tr/Alpinesta...t,PR-1514.html
    valla hocam sizi bilmem ama ben sadece yazın kar ve çok kış binmediğim için motora ben olsam kısa alırdım uzunu giymesi cıkarmısı bir dert gecen aylarda arkadaşım yurt dışından aldı fıyatıda cok uygundu ve kalıplar bulardaki ile aynı standart gerçi biz bir çok malmazememizi oradan alıyorum.örneğin double ön cam renklı manet ayaklık vs fikir olması acısından bir iki link atayım..ben markadan çok fiyat ve işlevselliğe bakarım.

http://www.aliexpress.com/item/Free-...488854189.html
    bunun aynısını 60 dolara falan almıstık : )) kargo dahil 20 günde gelmişti

http://www.aliexpress.com/item/WFSM-...464219797.html

http://www.aliexpress.com/item/WFSM-...464219797.html

ve son olarak en favorim

http://www.aliexpress.com/item/Free-...864950059.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

birde bu var

http://www.aliexpress.com/item/Free-...854177613.html

siteye yabancı olan arkadaşlar için sağ üst köşede dili türkce oradan değiştirebilirsiniz

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Bizim motorlar artci almak icin biraz kucuk degil mi? Sele cok dar ve artcili kullanim icin tasarlanmadigini dusunuyorum. Cok kisa mesafe belki olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaza dogru arz talep dengesi ve 2014 model adi degistigi icin bence artis olacaktir. Diger yandan secim sonuclari ve ekonomik gidisat ile alakali olarak kur artisi devam ederse yil sonuna dogru 13 bin tl bile az kalabilir.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Ben nerdeyse hep artçılı kullanıyorum artçı eğer arkada ki tutma yerlerinden tutup dik oturursa epey bir yolculuk yapılabiliyor sıkıntı olmuyor fakat öne eğilip racing makinelerdeki gibi depodan tuttuğunda 1 saatten sonra belim koptu demeye başlıyor.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selam yeni lastik almayı planlıyorum çok kararsız kaldım Pirelli Diablo Rosso 2 veya Michelin Pilot Power 3 alıcam. Bu lastiklerden birini kullanan varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Arkadaş bu nedir yaa insan giyecek bunları biraz küçük yapın

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2012-fashion-racing-boots-cross-country-boots-motorcycle-boots-protective-boots-Velcro/754341161.html
    fearlesboyy bunu beğendi.

sürekli artçılı kullanıyorum. eşim hiç rahatsız olmuyor arka koltukta. ancak arkadaki tutma yerlerinden tutarsanız bir süre sonra zangır zangır titreme oluyor ve motordan inince kollar hala titriyormuş hissi oluyor. oralardan tutmayı tavsiye etmem artçı için.

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    bende sürekli artçılı kullanıyorum ve 4-5 kere 400 km olan Çanakkaleye yan çantalar ve sırt çantasıyla gittik,bu kadar mesafede tabiki yoruyor ama 100km de 10 dk mola verirsen gayet rahat gidilebiliyor.Artçı rahatı için hayalim tabiki gs 1200

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    yarın cbr250r teslim alıyorumda, branda alacağım bundan önce ybr125 vardı m beden kullanıyordum uzunluk biraz büyük geliyordu genişlikte öyle ama yüksekliğide azcık küçük geliyordu aynı branda cbryede olurmu acaba ona göre şimdi sipariş edeceğim yarın gelir

branda bu http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...i_45381.html#0
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Dun motorum icin ismi lazim degil bir sigorta sirketinden kasko fiyati aldim. 2 bin tl. Oha ve çüş diyerek kasko konusunu kapattim. Motor simdi Allaha emanet.
    buberk bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bu nedir yaa insan giyecek bunları biraz küçük yapın

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2012-fashion-racing-boots-cross-country-boots-motorcycle-boots-protective-boots-Velcro/754341161.html
    işte by yüzden onu cıkarmak yarım saat sürer diye benım tercihim kısa olurdu

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    HAVA FİLTRESİ : ARTI HONDA ANES VE OTOSEVER DE 25 TL
    YAĞ FİLTRESİ : ARTI HONDA 17 ANES 18 OTOSEVER 20 + 5 CONTA DEDİ (DİĞER İKİSİ CONTAYI SÖYLEMİYOBİLE BAK)
    BUJİ : ARTI HONDA 146 ....ANES 135.....OTOSEVER 138 TL DEDİ
    2 LT HONDA YAĞ : ARTI 60..... ANES 58 .....OTOSEVER 50 DEDİ
    SAĞ-SOL GİRENAJLAR TANESİ : ARTI 132....ANES 300 OTOSEVER 140 DEDİ
    .................................................. .............................
    ARTI HONDA ŞASE NO ALMADAN SÖYLEMEDİ HER BİR PARÇAYI SÖYLERKEN 30 SN BEKLETTİ..
    ANES ORTA ŞEKERLİ NORMAL SÖYLEDİ
    OTOSEVER DE Bİ SOLUKA HEPSİNİ SAYDI...

AYRICA ..30 YAŞ ÜSTÜ VE HİÇ KAZA YAPMADIĞIM HALDE 34 PLAKA 2012 CBR IM İÇİN 265 TL SİGORTA PİRİMİ ÇIKTI ...AXOYAK

BİLGİNİZE ..
    Hannas bunu beğendi.

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun motorum icin ismi lazim degil bir sigorta sirketinden kasko fiyati aldim. 2 bin tl. Oha ve çüş diyerek kasko konusunu kapattim. Motor simdi Allaha emanet.
    Kardeşim ben de sigortacılık yapıyorum. Motorlar için olan kasko fiyatları el yakıyor.
    Sigorta şirketlerine göre motorcular hız yapar düşer hasarı çok olur mantığı yürüyor. O yüzden hasar ihtimaline göre fiyatlandırma çok yüksek oluyor.
    Benim allahtan kapalı garaj imkanım var. Fakat en kısa sürede sağlam bi kilit ve alarmlı disk kilidi almayı düşünüyorum. Dışarı hiçbiryere bağlamadan alarmı olmadan bırakmak akıl karı değil.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    ARKADAŞLAR TL OLARAK SATILAN BİZİM KESEMİZE VE BİZİM MOTORA UYGUN YAZLIK BOT TAVSİYESİ VEREBİLEN VARMI...... TŞK.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAVA FİLTRESİ : ARTI HONDA ANES VE OTOSEVER DE 25 TL
    YAĞ FİLTRESİ : ARTI HONDA 17 ANES 18 OTOSEVER 20 + 5 CONTA DEDİ (DİĞER İKİSİ CONTAYI SÖYLEMİYOBİLE BAK)
    BUJİ : ARTI HONDA 146 ....ANES 135.....OTOSEVER 138 TL DEDİ
    2 LT HONDA YAĞ : ARTI 60..... ANES 58 .....OTOSEVER 50 DEDİ
    SAĞ-SOL GİRENAJLAR TANESİ : ARTI 132....ANES 300 OTOSEVER 140 DEDİ
    .................................................. .............................
    ARTI HONDA ŞASE NO ALMADAN SÖYLEMEDİ HER BİR PARÇAYI SÖYLERKEN 30 SN BEKLETTİ..
    ANES ORTA ŞEKERLİ NORMAL SÖYLEDİ
    OTOSEVER DE Bİ SOLUKA HEPSİNİ SAYDI...

AYRICA ..30 YAŞ ÜSTÜ VE HİÇ KAZA YAPMADIĞIM HALDE 34 PLAKA 2012 CBR IM İÇİN 265 TL SİGORTA PİRİMİ ÇIKTI ...AXOYAK

BİLGİNİZE ..
    Güzel paylaşım olmuş. Parça fiyatlarından henüz bilgim yok ama sigortayı ben 22 yaşındayım 2011 model cıbırıma 285 lira saydım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Hayırlı cumalar cıbır ailesiiiiiiiiiiiiii

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar michelin pilot activ ile pilot street arasındaki fark nedir? CBR ımı yeni aldım orjinal ebatlarda iyi bir lastik takmak istiyorm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler