Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun yeni motorun hayırlı olsun muhtemelen yakıt almışsındır diye düşünüyorum nerden ve ne kadar aldın birde kontağı açtığında benzin pompasından gelen vınlama sesini dinle zayıf mı ya da var mı ayrıca motoru fazla kurcalatıp söktürme iade hakkın var iade et paranı geri al iyi akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    Bu alt sakal olayını bir açıklar mısınız ? O parça Orjinal mi siyahına da yapılıyor mu ?

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben zaten normalde aynadan pek göremiyorum arkamı..meslef

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    ya sahibinde.com a bakim dedim ama 250r ın kırmızı rengini hiç göremedim yok mu ya :S

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    orjinal hava filtresi ne kadar? değiştirenler kaç binde değiştirdiniz?
    10bin kmdeyim, yakıt son bin km de ciddi bi artış gösterdi, 4 litre oldu 100kmde.
    12bin km bakımından önce servise soksam subab ayarı vs mi yapılması gerekli, çok anlamıyorum maalesef.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal hava filtresi ne kadar? değiştirenler kaç binde değiştirdiniz?
    10bin kmdeyim, yakıt son bin km de ciddi bi artış gösterdi, 4 litre oldu 100kmde.
    12bin km bakımından önce servise soksam subab ayarı vs mi yapılması gerekli, çok anlamıyorum maalesef.
    kullanım tarzına göre 30/40.000 de denilir genelde.filtre harici bu da yakıta kumanda ediyor sonucta mm lik fark bile ciddi yakıt artısına-performans kaybına neden olur.lakın bahsettıgım 30000 bakım arabaların 90000i gibi agır bakım dıye belırtıyor herkes zaten farketmıssındır ılanlarda.
    senin 2011-12.000 km deki motorda gerek yok diye dusunuyorum subap ayarına.

filtre ilanlarda 30civarında.
    tavares bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım tarzına göre 30/40.000 de denilir genelde.filtre harici bu da yakıta kumanda ediyor sonucta mm lik fark bile ciddi yakıt artısına-performans kaybına neden olur.lakın bahsettıgım 30000 bakım arabaların 90000i gibi agır bakım dıye belırtıyor herkes zaten farketmıssındır ılanlarda.
    senin 2011-12.000 km deki motorda gerek yok diye dusunuyorum subap ayarına.

filtre ilanlarda 30civarında.
    Barış abi ciddi misin?

30.000 ve 40.000 mi dedin hava filtresi için?

Şaşkınım açıkçası.

Cbr 250'nin yağ filtresi "eleman filtre" yani kağıt, dayanıksız. Aynı şekilde hava filtresi de kağıt ve dayanıksız.

Kullanım kılavuzunda hava filtresinin ömrü 10.000 km olarak belirlenmiş. Ben de bu aralıkta değiştirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Çünkü Cbr 250'de ilginç bir şekilde hem performans hem de yakıt çok fark ediyor hava filtresi değişince.

Ben geçtiğimiz Mayıs-Eylül arası bir Bosch Car Service'de çalıştım. Orada arabaların bakımlarını öğrendikten sonra kendi motosikletimin bakımını da artık kendim yapmaya başladım.

9bin küsür km kullandığım hava filtresinin ne halde olduğunu tahmin bile edemezsiniz. (Asfalt dışına pek çıkmadığım halde.)

Cbr 250 küçük cc'li ve kimse açık açık söylemese de sürekli yüksek performansta kullanıldığında yağ yakan bir motosiklet.

Buharlaşan yağ direkt olarak hava filtresine gidiyor. Yüksek devirde kullanıyorsanız hava filtresi değişirken kontrol ederseniz filtrenin ne kadar yağlı olduğunu görebilirsiniz.

Tabi aynı şey 600cc ve üzerindeki makineler için söz konusu olmayabilir.

Motosikleti
    pani / 3colore
    subap ayarının suresi o. filtre harici bu da demısım ya 1 cumle sonra fıltrelerı her bakımda degıstırırım ben. yag - yag fıltresı - hava fıltresı.bu da sızın kullanıma gore 3000-6000 arası km ya da 1seneye tekabül ediyor.

Motosikleti
    cbr250
    benimki ciddi anlamda kirlenmiş olabilir, yaşadığım yerde bazen ciddi toza maruz kalabiliyor ş.içi ş.dışı..
    hava filtresini değiştiririz ve bakım yaparız dedi oturduğum yerdeki teknik servis, ilk defa gideceğim, yeni açıldı, önceleri gittiğim yer biraz uzak olduğu için burası daha makul geldi fakat şimdi denek gibi de olmak istemiyorum, subab falan gerek yoksa sadece hava filtresini değiştirteyim.
    yağı da değiştirelim diye ısrar etti biraz fakat daha 2bin km olmadı repsol koymuştum. 2bin km daha gider sanırım.
    filtre artı castrol yağ değişimi artı bakım 100, filtre artı bakım 50 lira dedi, uygundur sanırım. öğrenci olunca en ufak şeyi bi kaç yere soruyoruz ister istemez

Motosikleti
    pani / 3colore
    parayı kolay kazanmıyor kimse soracaksın elbet ;)

bence de yag degısımıne gerek yok onundekı perıyotta.fıltreyı kontrol edersın.kırlenmemısse bır dhakınde degıstırmene gerk kalmaz onu da.

normalde hepımız bılıyoruz kı japonyada 12000 olarak ongorulmus yag degısımı ama bız yag/benzın kalıtesıdır,yollarımızdır,havamızdır en onemlısı tıtızlıgımındendır 6000km endekslemısız kendımızı.hatta abartıp 1000km de degıstıren bırcok ss cı tanıyorum.bu motorlar pıst ıcın yapılmıs yuksek devırlı yaratıklar.bız ne kadar zorluyoruz ki sanki.abartmanın alemı yok bence.

Motosikleti
    cbr250
    evet abi bence de bu kadar kıllığın alemi yok :D seni siteden az çok tanıyorum, ben de senin gibi motosikletime çok duyarlıyımdır bazen abarttığımızı düşünüyorumgdfjadsffs
    hele şu servisteki elemanların hart hurt davrandığını görünce içimde volkanlar patlıyor her seferinde bi daha gitmicem ak servise diyorum, yine bi şekilde gidiyoruz.

Motosikleti
    pani / 3colore
    ızmır guzeldı de ıstanbulda motorun yanında duramıyorum ve fecı kıl oluyorum.bakalım bır dahakı ne olacak ducatı felan olursa sittin sene sokmazlar zaten ıcerı hehe

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi bence de bu kadar kıllığın alemi yok :D seni siteden az çok tanıyorum, ben de senin gibi motosikletime çok duyarlıyımdır bazen abarttığımızı düşünüyorumgdfjadsffs
    hele şu servisteki elemanların hart hurt davrandığını görünce içimde volkanlar patlıyor her seferinde bi daha gitmicem ak servise diyorum, yine bi şekilde gidiyoruz.
    Dostum, periyodik bakım çok zor bir şey değil. Bence kendin yapmayı öğren.

Ben bakımları 4000-5000 Km'de bir yaptım hep. İlk birkaç bakımı serviste yaptırdım ancak benim kadar özen göstermediklerini görünce öğrenerek kendim yapmaya başladım.

Hem daha özenli davranıyorum. Hem daha ucuza geliyor.

Garanti meselesine gelince de 12.000, 24.000 vs. kılavuzdaki aralıklarda git sadece yetkili servise. Garanti de devam eder. Ancak servise götürdüğünde sadece yağ bakımını yaptır. (Minimum bakım.) Özellikle buji çok pahalı yetkili serviste.

Ayrıca insanın motosikletiyle ilgilenmesi kıllık değil. En üst sınırda kullandığında aklına motosiklet ile ilgili teknik sorunlar takılmammalı.
    Bu da bakımla ve pimpirikli olmakla mümkün ;)

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar jantları altın sarısı yapan arkadaşın motoru lafıda geçmişti heralde forumda buda fotosu benim cok hoşuma gitti ton iyi ayarlanmış

http://i41.tinypic.com/ilbz4l.jpg

bu şekilde jant boyamayı düşünsem bana ne kadara patlar?
    Yetkili servislerde boyatma gibi bi seçeneğimiz var mı?

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    bende yaptırmak ıstıyorum boya numarası falan nasıl tutturruz bılmıyorum yetkılı servıse sordum yapmıyolarmıs

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı soycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yaptırmak ıstıyorum boya numarası falan nasıl tutturruz bılmıyorum yetkılı servıse sordum yapmıyolarmıs
    hadi ya bunu yapan kişinin facebookunu buldum küçük bi araştırma sonucu :D isterseniz özelden soralım

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Istanbul tayfa yarin bi yerlere gaz mi acsak ?
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7996717/detay/ bu motorun sahibini tanıyan varmı acaba

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R

çinden aldığım ön cam. orjinalindan daha sağlam daha kaliteli çıktı
    extra_serkan, fearlesboyy ve buberk bunu beğendiler.

hakan 10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton honda cbr 250
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar merak edenler için malum double siyah ön cam almıştık ben takamadım filatron arkadaşın izniyle onun taktığı camın resmini atıyorum.

http://img43.imageshack.us/img43/1629/d0oo.jpg
    10 numara olmuş kardeş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler