Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    leo vince ile cbr 250 de alabileceğin en güzel sesi alabiliyorsun.Dikkatini çekiyorum alabileceğin en güzel sesi alıyorsun yoksa güzel bir ses almıyorsun yinede.bence keyif meselesi uzun yolda kafa ütüler diyolar yoksa bende alırdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bizim motorun stop etme gibi kronik bi sorunu varmı acaba?
    motorumu 4000 km bakımında çıkalı 1000 km oldu 1000kmde tam 3 kez stop ettin motor ve birinde hareket halindeyken oda bugun oldu.3 viteste agır hızda elim debriyajda donuyordum kı stop etti yanımda arkadaş vardı makine calısmadı sonra arkadaş deponun kapağını açdı kapadı ve tek marsta calıstı motor basınç yapmış dedi depon, ne alaka bilemedim. serviste bakımda hava filtresini falan sökmüştü elamanlar ondan ötürü bişey mi acaba bilgisi olan varsa sevinirim?
    Şimdiye kadar benim b.k yemem hariç hiç stop etmedi. Basınç meselesini ise aklım hiç almadı.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    tekrar cbr 250 alıp aranıza donebilirim yolda gordukce ıcım gidior

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla servisler biraz değişik. Sözde yetkili servis ama debriyaj balatasının ne olduğunu bilmeyen yedek parça sorumluluarıyla karşılaşıyorum.

Benim motosiklet 20.000 KM'ye geldi. Adamlar benim söylemediğim hiçbir şeyi yapmıyorlar arkadaş

Ben de şöyle bir istekte bulundum:
    • Ön Fren Balataları Yedek Parça + İşçilik Fiyatı
    • Debriyaj Balataları (5 Adet) Yedek Parça + İşçilik Fiyatı
    • Debriyaj Bilyeleri Yedek Parça + İşçilik Fiyatı
    • Supap Ayarı İşçilik Fiyatı
    • Zincir Dişli Takımı Değişimi İşçilik Fiyatı
    (Zincir Dişli Takımı yedek parçalarını kendim temin edeceğim.)

Ben söylemesem subap ayarıymış, debriyaj balatasıymış, debriyaj bilyesiymiş adamların umrunda değil

Ayrıca balata dahil hiçbir parça stoklarında da yok. Gidip parasını ödeyeceksin, sipariş vereceksin, gelmesini bekleyeceksin sonra yapılacak.

Yani arkadaşlar bence herkes kendi motosikletinin ustası olacak. Elinden gelmiyorsa da en azından dile getirip, fiyat alıp, fiyatı işine geliyorsa yaptıracak. Bazı yetkili servisler sırf işi yapmamak için şişirme fiyat verebiliyor. Dikkat edin derim.

Selamlar 2013 temmuzda cbr 250 aldım 5 buçuk ay gibi bir süre geçti ilk bakımı anes te daha sonra 6000 bakımı geçenlerde pazarbaşında yaptırdım.. Şuan 6500 deyim km olarak... sizinde dediğiniz gibi ne subap ayarı nede başka birşey yaptılar... sadece yağ filtresi, yağ, conta vs.vs. işçiliklerini de aldılar tabi... 12.000 km bakımda neleri yaptırmam gerekiyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim motorumdan memnunum ve başına bir iş gelsin istemiyorum açıkçası.. şimdiden teşekkürler..

Arkadaşlar birde şeye çok aklım takıldı top speedi boşverin bayır aşşağı falan değil de :D bu motorun düz yolda hafif rüzgar diyelim rahat görebildiği hız gerçekte nedir ben tek kişi 185 gördüm diyen arkadaşım var 170 i rahat var düzlükte diyen arkadaşlarım var hakikati nedir bu işin rahat bastığımızda görebileceğimiz hız nedir :D aydınlatırsanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birde şeye çok aklım takıldı top speedi boşverin bayır aşşağı falan değil de :D bu motorun düz yolda hafif rüzgar diyelim rahat görebildiği hız gerçekte nedir ben tek kişi 185 gördüm diyen arkadaşım var 170 i rahat var düzlükte diyen arkadaşlarım var hakikati nedir bu işin rahat bastığımızda görebileceğimiz hız nedir :D aydınlatırsanız sevinirim herkese iyi forumlar.
    o 185 gördüm diyen iyi sallamış. çok sağlam sallamış yani.

168-170 yaparsın yatarak sürersen. eğim, rüzgar vs müsait ise 180'i anca geçebilir o da sağlıklı değil. hatta 140 üzeri bu motosiklette sağlıklı değil.
    Volki34 bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2013 temmuzda cbr 250 aldım 5 buçuk ay gibi bir süre geçti ilk bakımı anes te daha sonra 6000 bakımı geçenlerde pazarbaşında yaptırdım.. Şuan 6500 deyim km olarak... sizinde dediğiniz gibi ne subap ayarı nede başka birşey yaptılar... sadece yağ filtresi, yağ, conta vs.vs. işçiliklerini de aldılar tabi... 12.000 km bakımda neleri yaptırmam gerekiyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim motorumdan memnunum ve başına bir iş gelsin istemiyorum açıkçası.. şimdiden teşekkürler..
    6000 kmde ne subab ayarı kardeşim yok zaten öyle bişey.20binde subab ayarı yaptıran arkadaşta boşuna para vermiş olur başka hiç bişey olmaz.
    Shimli motorlarınız sizin öyle eski sistem değil sadece kontrol amaclı bakılır yıpranma varsa saat piline benzer shimleri vardır değerine göre takılır devam edersiniz bu dediğim kullanımınıza göre gerçek km' ise 50 binden önce bişey olacağını sanmıyorum.25 binde orijinal zincir ve debriyaj balatasını kullanıyordum yaptıgım tek bakım yag filtresi hava filtresi bu kadar.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı harykont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    185 mi... biri 185 mi dedi Hocam rahat bir kullanımda yapacağı en tatlı hız 6.000 bin devirde 100,6,5 7 bin devir arası 110 da çok güzel yol yapıyorsun. Ha sıkıştırılar mı 6 dan 5 e alıp şöyle bi 130 140 yapıp bırakırsın. tekrar 100-110 devam edersin. Zaten 110 un üstünde rüzgar seni çarpacaktır. Ben en son 175 diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı oktay.ck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. 2012 cbr 250r motorumun en son 6000km bakımını yaptırdım. şu an 9000km civarında sıradaki bakımını kaç binde yaptırmam gerekiyor. cevaplarsanız çok memnun olurum
    evet aynı km de yağ değişimine denk gelmişiz. 6.000 den sonra 9.450 de yap değişimi + yağ filtresi değişimi yaptım 13.500 e kadar yolu var. Belki 14.000...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam ne performansı Fıtıfıtı sevmiyorum ben kimse farketmiyor trafikte
    paŞA hayırlı olsun gördüm facede yeni makineyi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

bugün bir hanzodan kaçtım kontra ile. orjinal lastikleri ile o kadar yatırdım ki motoru dizimi açsam yere değerdi. orjinal lastiklere laf etmicem daha da asfalt ta güzeldi ama bu kadar tutabileceğini tahmin etmiyordum.

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Cem ingilizcen varsa googleda "cbr250r engine stall" diye bir arat, vites düşürürken debriyajda stop etme problemi 2011 modellerde bayağı görülmüş ve konuşulmuş, hatta youtube'da videoları var.
    Bir karşılaştırırsın problem aynı mı diye. Bir kişininkini okumuştum servise 10 kere götürmüş ama çözememişlerdi Amerika'da.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bi hondada ben aldım 5600km de
    1000km bakımına girmiş bende alır almaz 6bine soktum erkenden.
    Yağ yağ filtresi hava filtresi değişildi.Kısalar yanmıyordu ampulü kesmiş onuda değiştirttim.Bayada bi eğildim 180lira civarı.
    Fakat garantimiz devam etsin mecbur
    Eagle7, KeaSH-07, ormankebabi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bi hondada ben aldım 5600km de
    1000km bakımına girmiş bende alır almaz 6bine soktum erkenden.
    Yağ yağ filtresi hava filtresi değişildi.Kısalar yanmıyordu ampulü kesmiş onuda değiştirttim.Bayada bi eğildim 180lira civarı.
    Fakat garantimiz devam etsin mecbur
    http://r1311.hizliresim.com/1h/l/unqun.jpg
    Hayırlı olsun
    Felon bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem ingilizcen varsa googleda "cbr250r engine stall" diye bir arat, vites düşürürken debriyajda stop etme problemi 2011 modellerde bayağı görülmüş ve konuşulmuş, hatta youtube'da videoları var.
    Bir karşılaştırırsın problem aynı mı diye. Bir kişininkini okumuştum servise 10 kere götürmüş ama çözememişlerdi Amerika'da.
    servisten randevu aldım yarın göturcem motoru bakalım ne diycekler?can sıkıcı bi durum . stop edince motor zor çalışıyor :/
    ekşi sözlükte vatandaşın bire yazmış enjeksiyon problemi diye kronik yazmışlar ama herkesdede yok anladığım kadar.
    servis ne diycek paylaşırım burada
    iyi sürüşler dielrim

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bizim motorun stop etme gibi kronik bi sorunu varmı acaba?
    motorumu 4000 km bakımında çıkalı 1000 km oldu 1000kmde tam 3 kez stop ettin motor ve birinde hareket halindeyken oda bugun oldu.3 viteste agır hızda elim debriyajda donuyordum kı stop etti yanımda arkadaş vardı makine calısmadı sonra arkadaş deponun kapağını açdı kapadı ve tek marsta calıstı motor basınç yapmış dedi depon, ne alaka bilemedim. serviste bakımda hava filtresini falan sökmüştü elamanlar ondan ötürü bişey mi acaba bilgisi olan varsa sevinirim?
    Merhaba Flash_9,

Forumdan CX571 nickli Mehmet de aynı sorunu yaşıyor.

O büyük bir kaza geçirmişti, ben kazadan sonra oluyor sanıyordum ama kazadan önce de motosikletin stop ettiğini söyledi.

Yetkili servise götürüp baktıracak o da. İstersen forumdan bi mesaj at, haberleş, birlikte halledin.

Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba xcom,

20.000'deyken bahsettiğim bakımları yaptırayım demiştim ancak bir kaç farklı ustadan bizim motosiklet hakkında öneri aldım.

Buna göre bir arkadaşın da benden önce bahsettiği gibi, bu Km'lerde debriyaj balatası ve subap ayarına gerek olmuyor.

Bizim ilk motosikletimiz değil zaten, o yüzden debriyaj balataları hor kullanılmadı. Biz pimpirikliliğimizden değiştirelim demiştik. Gerek olmadığını öğrenince yaptırmadık.

Motosikletim hala canavar gibi. Daha dün 225 Km'lik bir gezi yaptım. Süperdi.

Ben sadece ön balata ve zincir + dişli takımını değiştirdim. Standart periyodik bakımlarını yapmaya devam ediyorum.

Onun dışında debriyaj balataları, debriyaj bilyeleri ve subap ayarı gerek olmadığı için yapılmadı.

Sen de kendine ekstra masraf çıkarma. 50.000'e filan gelirse motosikletin, değiştirirsin debriyaj balatalarını.

Bu arada benim motosiklet şu an 25.225 Km'de.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motorumu almadan araştırmıştım ancak bu sorunu 2012 modellerde de yaşayanlar var, sadece 2011'lere mal edilemez, millet kronik arızalı zannedecek... Muhtemelen 2013'lerde de vardır. Bende 2011 var hiç yaşamadım... Servislerden çare beklemek çok zor..
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Flash_9,

Forumdan CX571 nickli Mehmet de aynı sorunu yaşıyor.

O büyük bir kaza geçirmişti, ben kazadan sonra oluyor sanıyordum ama kazadan önce de motosikletin stop ettiğini söyledi.

Yetkili servise götürüp baktıracak o da. İstersen forumdan bi mesaj at, haberleş, birlikte halledin.

Merhaba xcom,

20.000'deyken bahsettiğim bakımları yaptırayım demiştim ancak bir kaç farklı ustadan bizim motosiklet hakkında öneri aldım.

Buna göre bir arkadaşın da benden önce bahsettiği gibi, bu Km'lerde debriyaj balatası ve subap ayarına gerek olmuyor.

Bizim ilk motosikletimiz değil zaten, o yüzden debriyaj balataları hor kullanılmadı. Biz pimpirikliliğimizden değiştirelim demiştik. Gerek olmadığını öğrenince yaptırmadık.

Motosikletim hala canavar gibi. Daha dün 225 Km'lik bir gezi yaptım. Süperdi.

Ben sadece ön balata ve zincir + dişli takımını değiştirdim. Standart periyodik bakımlarını yapmaya devam ediyorum.

Onun dışında debriyaj balataları, debriyaj bilyeleri ve subap ayarı gerek olmadığı için yapılmadı.

Sen de kendine ekstra masraf çıkarma. 50.000'e filan gelirse motosikletin, değiştirirsin debriyaj balatalarını.

Bu arada benim motosiklet şu an 25.225 Km'de.
    eyvallah İsmail. arkadaşla iletişime geccem saol.

Felon hocam ayıptır sorması motoru kaça aldınız merak ettim sıfır alıcam bende motor sıfır gibi canlı nedir fiyat :D

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Evet arkadaşlar, Benım 2013 model motosikletimdede stop etme sorununu KAZADAN ÖNCE 3 sefer ben , 2 sefer babam yaşamıstı. Birde İşin ilginç yanı motor HOP diye stop etmiyor. Hani Karbüratorlu Motorlarda pat diye ses cıkar pislik attı derrler ya. Onun gibi . sanki enjeksiyona benzin bi anlık gelmiyorda patlama oluyor ve motor stop ediyordu.Kazadan sonra qeldi motosikletim ve Ankarada İsmail ile bulustuğumda motor ısıklarda oldu özellikle 3 sefer stop etti. Hatta bu yüzden sorun cıkacak endişesine dayanarak Ankaradan erken dönmüştüm. O akşam Shellden benzin aldık motora. yola cıktım. 245 km durmaksızın yol qeldim. ama stop etme gibi saçmalama olmadı. ama ertesi gün tekrar motora bındım ara gazı verirken pat etti ama stop etmedi çalısma sürdü. nedendir anlamadım. en yakın servis ankarada götürecez bi ara.

Bide su konuda benım sizlere sorum olacakç Özellikle bilen arkadaşlar sölerse sevınırım. Yorum değil net bilgi edinmek istiyorum.

Motor Garantisi Nasıl devam ediyor?
    1000 Km bakımı için Ankaraya mecbur ilk bakım olduğu için götürdüm.
    4000 bakımına gitmedim. Kendım Yağını Ve Filitresini değiştirdim.
    6850 Kmde motosiklet su anda. 8000 bakımı için yağımı filitremi elimde bulunduruyorum. ama büyük ihtimal servise gideceğim.

4000 KMDE BAKıma gitmedim diye motor garanti dışı kalmısmıdır? gitmeme sebebimde su idi 500 km geliş gidiş yol servise. Yaklaşık 90 tl benzin masrafım oluyor ve iş sebebi ile hafta içi izinim yok. sadece pazar günü izin kullanabiliyorum.

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Servislerin sürekli erken çağırmasına bakma, kitapçığında servis aralıkları 1000-12000... diye gidiyor. Öyle söyleseler bile hiç bir şey yapamazlar ısrar edince.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler