Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bence cbr 250 nın orjınal egzozunun 8000 den sonrakı sesı cok daha hos hepsınden...
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal egzos istanbul trafiğinde tehlike hocam kimse duymuyor görmüyor.Fıtı fıtı olsun huzurlu gidelim orjinal olsun bende isterim ama öyle olmuyor
    wolrath bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    r6'yı neden satıyorsunuz ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6'yı neden satıyorsunuz ?
    Plan ve bütçe komisyon başkanlığımca aldığım karar doğrultusunda bütçe kısıtlamasına gidiyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    merhabalar arkdaşlar

mart 3013 de sıfır aldıgım motorumu satıp param elimde beklemek istiyorum

almak istediğim motorlar

1-cbr 600f
    2-xj6n
    3-cb600f

hangi motoru alacağıma gerçekten karar veremıyorum

600rr , r6 ve nınja600 kesinlikle düşünmüyorum

ne yapmalıyımsizce??

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkdaşlar

mart 3013 de sıfır aldıgım motorumu satıp param elimde beklemek istiyorum

almak istediğim motorlar

1-cbr 600f
    2-xj6n
    3-cb600f

hangi motoru alacağıma gerçekten karar veremıyorum

600rr , r6 ve nınja600 kesinlikle düşünmüyorum

ne yapmalıyımsizce??

600 F tavsiye ediyorum.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alın size fakir adamın ram mountu. Bir kaç bin km yol yaptım. Telefon hiç düşmedi . Orijinal ram mount'a 120 TL vermek istemiyorsanız 15 TL masrafla işinizi görebilirsiniz.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Aslında çok az daha uğraşıp göbekteki kapağı açmayabilirmişsin bile

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    O hortumun içinde alüminyum çubuk var. Bayağı da uzun. Bu çubuğun etrafını elektrik bantı ile sarıp deliğe sıkıştıra sıkıştıra soktum. Plastik kelepçeye gerek kalmadı neredeyse. Kapak da bagajda duruyor. Yarın tutacağı söker atarsam kapağı takar devam ederim.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    ben bu motorla enduro havasına iyice girdim. cbr ile yaylalardan aşağı inmez oldum
    erays ve tuc bunu beğendiler.

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Selamlar Cbr250 debriyaj balatasinin omru ne kadardir ortalama ? 12000 bakiminda degismesi gerekenler nelerdir acaba ??? Debriyaj balatasinin Degismesi gerektigini nereden anlariz

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Cbr250 debriyaj balatasinin omru ortalama ne kadardir? 12000 bakiminda degismesi gerekenler nelerdir acaba ??? Debriyaj balatasinin Degismesi gerektigini nereden anlariz
    Debriyaj balatasının ömrü kullanımına göre epey değişiklik gösterebilir. Ne yaparsan yap atnadart kullanımda yaklasık 30.000km' den erken bitirilebileceğine pek ihtimal vermiyorum Kılavuza bi bakmak lazım

Balatanın değişmesi gerekip gerekmediğini, vitesi 1 e al, ön freni sık, debriyajı yavaş yavaş bırak, stop etmeyip çalışabiliyorsa belki yarın belki yarında da yakın

İlk kalkışlarında biraz hantallaşıp olağan dışı titreşim hissetmen de bunun bi işaretidir.

Gazı sert açarsın ama tepkileri ağır ağır hızlanarak gelir mesela..

Tabi bunları hissettiğinde önce debriyaj ayarına bakman gerekir, olması gerekenden gerginse kavramaz zaten, yani aynı belirtiler yaşanır

Ayarladığın halde böyleyse balataların değişmesi gerekir.
    kakare bunu beğendi.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    selam

6000 km ye geldi motora yağ aldım 10 40 castrol magnatec. haftaya değiştireceğim de sıkıntı olurmu diye sorayım dedim.

şundan
    http://cdn.opieoils.co.uk/images/var...arge/972-1.jpg

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Seino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, motora yağ aldım 10 40 castrol magnatec. haftaya değiştireceğim de sıkıntı olurmu diye sorayım dedim.
    Abi ciddi ciddi dalga geçiyorsun sandım başta Çünkü motosiklet yağı harici yağ kullanma ihtimalini düşünmedim bile

O yağı kullanırsan olmaz, debriyajın yine aynı belirtileri gösterebilir, çünkü CBR' ın debriyajı yağ içinde çalışıyor,

motosiklet yağı olmazsa (hatta mümkünse MA2 standardında) tutunma arttırıcı kimyasalları olmadığından en başta bu konuda sıkıntı yaşarsın.

Sonrası zaten magnatec düşük devir otomobil motorları için, biz binlerce devir çeviriyoruz motorunda kalıcı sıkıntılar olabilir kesinlikle kullanma o yağı!

Motul 7100 veya 5100 - MA2 - 4T - ester - 10W30 veya 10W40 gibi bi yağ kullanabilirsin mesela

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    selamlar,

Rodaj döneminde ortalama olarak kaç KM/saat hızla kullanmayı öneriyorsunuz? Geçen gün evrak işleri için servise uğradım oradaki arkadaş ilk 1000 km içerisinde 60 - 70 i geçme dedi. Bir ara düz yolda max hız denemek istedim 110 km/h dan ileriye çıkamadım rodaj döneminde normaldir hızlı gitme dediler. Ortalama olarak 6000 - 7000 devir arasında vites değiştiriyorum.

Şuan için 70 den yukarı çıkmamaya gayret gösteriyorum. Sizin önerileriniz nedir? Sağlıklı rodaj dönemi geçirmek için önereceğiniz püf noktalarından bahsederseniz sevinirim.

Birde ilk aldığım gün ne kadar yaktığını görmek için depoyu fullemiştim ve dün tek çizgiye düştüğünü görünce tekrar fulleyim dedim motor 240 km de iken 9.4 lt ek benzin almak durumunda kaldın sizce bu fazla değil mi?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

Rodaj döneminde ortalama olarak kaç KM/saat hızla kullanmayı öneriyorsunuz? Geçen gün evrak işleri için servise uğradım oradaki arkadaş ilk 1000 km içerisinde 60 - 70 i geçme dedi. Bir ara düz yolda max hız denemek istedim 110 km/h dan ileriye çıkamadım rodaj döneminde normaldir hızlı gitme dediler. Ortalama olarak 6000 - 7000 devir arasında vites değiştiriyorum.

Şuan için 70 den yukarı çıkmamaya gayret gösteriyorum. Sizin önerileriniz nedir? Sağlıklı rodaj dönemi geçirmek için önereceğiniz püf noktalarından bahsederseniz sevinirim.

Birde ilk aldığım gün ne kadar yaktığını görmek için depoyu fullemiştim ve dün tek çizgiye düştüğünü görünce tekrar fulleyim dedim motor 240 km de iken 9.4 lt ek benzin almak durumunda kaldın sizce bu fazla değil mi?
    Hocam ben full depo 340 km yol yaptım, uzun yolda, sabit 100-110 arası. Deponu da tam doldurmamış olabilirsin. Bazen doldu gibi görünüyor pompacıya yeter abi diyoruz. Bir miktar daha alıyor tank. Yedekte de bi 50 60 km hesap edersek, 240 dan 340 a 100 km, 50 km de yedekten hesap etsek 150 km daha gidecek mesafen var. Hadi tek tırnak yanıp sönmeye başladı yedeğe geçmeden o zaman benzin aldın diyelim 100 km eksiğin var abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı Seino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam

6000 km ye geldi motora yağ aldım 10 40 castrol magnatec. haftaya değiştireceğim de sıkıntı olurmu diye sorayım dedim.

şundan
    http://cdn.opieoils.co.uk/images/var...arge/972-1.jpg
    Ustam sen binek otomobiller için yağ almışşsın. Bu motora katılacak yağ değil. Aman ne yaptın sen.

OTOMOBİLLER İÇİN CASTROL MAGNATEC;

http://www.castrol.com/castrol/secti...tentId=7074761

MOTOSİKLET İÇİN CASTROL POWER 1;

http://www.castrol.com/castrol/secti...tentId=7074766
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    70 den yyukarı çık kardeşim onu kim dediyse hangi akla hizmet demiş bilemedim 6. viteste 70 le giderken motor zaten sıkışıyor rodajdaki maksat motoru sıkıştırmadan alıştırmak.sen 6000 devir civarı sür 100 km hızıda geçmemeye özen göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motorla enduro havasına iyice girdim. cbr ile yaylalardan aşağı inmez oldum
    yine beğendim benim gibi dağ taş demeden motora acımadan her yola gidiyonuz bende birtek ben varım zannediyordum.birşey soracam bu topcase top speedde kaç km fark ettiriyor rüzgar topcaseden dolayı engel oluşturuyor mu birde kaç litre kullanıyorsunuz bende taktırmak istiyorum kullanacağım zaman takarım onun harici çıkarırım rahat olur bence
    uthec bunu beğendi.

Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 den yyukarı çık kardeşim onu kim dediyse hangi akla hizmet demiş bilemedim 6. viteste 70 le giderken motor zaten sıkışıyor rodajdaki maksat motoru sıkıştırmadan alıştırmak.sen 6000 devir civarı sür 100 km hızıda geçmemeye özen göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

yine beğendim benim gibi dağ taş demeden motora acımadan her yola gidiyonuz bende birtek ben varım zannediyordum.birşey soracam bu topcase top speedde kaç km fark ettiriyor rüzgar topcaseden dolayı engel oluşturuyor mu birde kaç litre kullanıyorsunuz bende taktırmak istiyorum kullanacağım zaman takarım onun harici çıkarırım rahat olur bence
    bende shad 40 var çanta. top speed 5 km civarı farketti. çanta ile 168 gördüm 1 kez deneme amaçlı.

sürekli artçılı kullandığım için amotrisörü sertleştirdim bugün. 2. kademede idi 4. kademeye aldım. bakalım sürüşü nasıl etkileyecek. aşırı yumuşak geliyordu.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    5 km yok denecek kadar azmış yan çantaları felan takıncada en az 5-10 km fark yapıyordu benim asıl düşüncem topcasenin rüzgar direnci oluşturup oluşturmayacağı belki o ağırlıktan dolayıda hızı düşürmüş olabilir.motorun üstüne yattığında topcaseye rüzgar gelmiyorsa sıkıntı yoktur.shad 40 kullanan birinin resmini görmüştüm çok yakışmıştı cbrye galiba senindi ybalci o motor bir resim atta bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler