Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün zinciri yağladım. Ön dişli muhafazasının içinin balçık haline gelmiş iğrenç bir yağ, çamur karışımı ile dolmuş olduğunu farkettim.

Muhafazayı söküp içini temizleyeyim dedim ama nafile, vidayı gevşetemedim bile!!!! Vidaları açmanın bir yöntemi var mı, yoksa o vidaları zaten benim açamam mı gerekiyor
    Aynı mevzuyu bende yaşamıştım, halen de temin etmedim, orta sehpamda olmadığından, arka harici sehpa alımını zaten aksattım ve zincirimden hafif hafif bozulma sesleri gelmeye başladı artık :/

Yani işin özü sanırım lokma tornavida seti olur, kovan anahtar takımı olur, 1/4 cırcır lokma seti olma ihtimali yüksek... ... gibi gidiyor. Benimde artık birini en yakın zamanda edinmem lazım

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu ön dişli muhafaza kapağını ne ile açıyorsunuz, cırcır lokma anahtar falan denedim, hiçbiriyle ulaşamadım oraya kadar, hatta gidip ince uzun başlık buldum cırcıra oda girmedi...

Benim o vidaları açmak için tam olarak ne almam lazım
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 8 numara lokma ile uzatma kolunu takıp açtığımı hatırlıyorum. Şöyle bir şey kullanıyorum.
    ormankebabi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Aynı mevzuyu bende yaşamıştım, halen de temin etmedim, orta sehpamda olmadığından, arka harici sehpa alımını zaten aksattım ve zincirimden hafif hafif bozulma sesleri gelmeye başladı artık :/

Yani işin özü sanırım lokma tornavida seti olur, kovan anahtar takımı olur, 1/4 cırcır lokma seti olma ihtimali yüksek... ... gibi gidiyor. Benimde artık birini en yakın zamanda edinmem lazım
    Aynen, ben de 8lik lokma kullandım ama çevirme kolunun mekanizması kırıldı, vida bana mısın demedi Fırlatıp attım ben de o sinirle :/

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    geçen gün diablo rosso 2 lastik aldım ön arka epey iyi performansı. yanlız birde egzoz aramaktayım varmı bildiğiniz biryer felan. güvenlik için egzoz takmam şart çünkü.. birde kışın kar felan yağdığında motoru asfaltta yatırmanın lastiğe olan zararı nedir yada nasıl önleyebiliriz ? lastikleri kaldırmak için aparatım yok. eğer işe yararsa kapalı otoparka da bırakabilirim.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Varsa bir Hondan asla çekmezsin ondan.
    Varsa bir Kawasakin olamazsın hiç sakin.
    Sahipsen bir Suzuki ye hızlı olursun ölesiye.
    R1 ise Yamahan duramazsın aman aman.
    Varsa bir Bmw n sıfır km gibidir ebediyyen.
    Sahipsen bir Aprilia ya hızlı yaşarsın doya doya.
    Triumpsa motorun senden sonrada kullanır torun.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diablo rosso 2 lastik aldım ön arka epey iyi performansı.

Birde egzoz aramaktayım, varmı bildiğiniz biryer.
    Hayırlı olsun lastiklerin

Abi ben şu meşhur Tireli ustanın CBR 250 R için yaptığı egzozun sesini duydum, tek silindirde hiçmi pörtleme olmaz arkadaş, Yoşi bile pörtlüyor, bence son derece temiz bir sesi var

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    [QUOTE=ormankebabi;3193211]Bugün zinciri yağladım. Ön dişli muhafazasının içinin balçık haline gelmiş iğrenç bir yağ, çamur karışımı ile dolmuş olduğunu farkettim. Muhafazayı söküp içini temizleyeyim dedim ama nafile, vidayı gevşetemedim bile!!!! Vidaları açmanın bir yöntemi var mı, yoksa o vidaları zaten benim açamam mı gerekiyor [COLOR="Silver"]

8 bumara boru lokma ile ben açtım gayet sorunsuz
    vida çok sıkılıp paslanma yapmış olabilir bir yağlı sprey sıkılıp boru lokma ile denersen olacaktır.o bölge çok pisleniyor her seferde orayıda temizlemek gerek

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    https://www.facebook.com/events/193456120839781/
    antalya civarindaki tum motosikletseverler gezimize davetlidir geziye katilmak isteyen arkadaslar linkin bulundugu facebook grubundan bulusma noktalarinin ve saatlerinin kararlastirilmasi icin bizimle iletisim kurabilirler

250cc MOTOSIKLET KULLANICILARI GRUBU

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayırlı olsun lastiklerin

Abi ben şu meşhur Tireli ustanın CBR 250 R için yaptığı egzozun sesini duydum, tek silindirde hiçmi pörtleme olmaz arkadaş, Yoşi bile pörtlüyor, bence son derece temiz bir sesi var

http://www.youtube.com/watch?v=owrdZjbSjng
    en kısa sürede sesini dinlicem. nasıl temin edebiliriz ve fiyatları hakkında bilgin varmı dostum ?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Bugün zinciri yağladım. Ön dişli muhafazasının içinin balçık haline gelmiş iğrenç bir yağ, çamur karışımı ile dolmuş olduğunu farkettim. Muhafazayı söküp içini temizleyeyim dedim ama nafile, vidayı gevşetemedim bile!!!! Vidaları açmanın bir yöntemi var mı, yoksa o vidaları zaten benim açamam mı gerekiyor [COLOR="Silver"]
    Sorunu çözdüm, ilginiz için sağolun. Komşudan tork anahtarı buldum. Lokmayı ona takıp abanınca dayanamadı bıraktı kendini. 5000km olmuş ilk defa açtım kapağı, içeriyi b.k götürüyordu. Zinciri yeni yağladığım için çok bulaşamadım, kapağın içini ve dişlinin ön yüzünü güzelce temizleyip zincire tortuları kürdanla sıyıra sıyıra bir şeye benzetmeye çalıştım. Vidaları da makine yağı ile yağlayıp taktım, şimdi güzel güzel açılıp kapanıyor.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Herkesin güzel bir hafta sonu geçirmesini dilerim. İzninizle sizlere 1-2 sorum olucaktı. Cbr'la 6. viteste 90-100 arasında giderken devir kaç binde oluyor acaba? Birde aranızda hiç dişli değişimi yapan, yapmayı düşünen oldu mu? Mesela inzuma yüksek devir çeviriyor. 6000-6500 devir civarında 80 yapıyor. Cbr'da böyle mi? Bu arada cbr'da ön arka olmak üzere kaç numara dişli var?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    6ncı vıtes 6000 devır 101 kmh .

Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    ön dişliyi bilmiyorum arka dişli 38 numara

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6ncı vıtes 6000 devır 101 kmh .
    6000 devirde 100km yapıyorsa çok iyi. Çok teşekkür ederim sağ ol.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Aynen, ben de 8lik lokma kullandım ama çevirme kolunun mekanizması kırıldı, vida bana mısın demedi Fırlatıp attım ben de o sinirle :/
    Ben 10 lokma ile açıyordum çok zor değil açılıp temizlenmesi zincir için çok iyi oluyor ben 3 binde de bir temizliyordum :-)

Motosikleti
    Cbr250 tek silindir olması sebebiyle bu kadar cansız mı? scarabeo 200'e neredeyse yetişemicek sandım. 130-140'ı zor görüyor gibi geldi bana. Devir ibresine bakıyorum 130-140'ta kesiliyor resmen.
    http://www.youtube.com/watch?v=2KBP8SW4xD0

175-180-185 yapanlar olduğunu okuyorum kimi zamanda duyuyorum. Bunları söylediğime bakıp hız manyağı felan olduğumu düşünmeyin. Bunlara bakıp en azından stabil olarak kaç km hızla gideceğimi tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 tek silindir olması sebebiyle bu kadar cansız mı? scarabeo 200'e neredeyse yetişemicek sandım. 130-140'ı zor görüyor gibi geldi bana. Devir ibresine bakıyorum 130-140'ta kesiliyor resmen.

175-180-185 yapanlar olduğunu okuyorum kimi zamanda duyuyorum. Bunları söylediğime bakıp hız manyağı felan olduğumu düşünmeyin. Bunlara bakıp en azından stabil olarak kaç km hızla gideceğimi tahmin ediyorum.
    yüksek devirde attırırsan vitesi ben 90 kilo adamım 166 görüyorum daha noolsun.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O ne ola ki, kesiliyor dediğin hızları 5. viteste görüyor motor
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    120 130 rahatça yapıyor yattığın anda olay 150 160 lara çıkıyor tabi rüzgar da önemli
    Twin bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2 kişi motorun üstüne yatmadan otobanda hafifte rampa vardı 152-153 gördük .
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10 lokma ile açıyordum çok zor değil açılıp temizlenmesi zincir için çok iyi oluyor ben 3 binde de bir temizliyordum :-)
    Sağol dostum, sonradan kaba kuvvet ile çözdük olayı
    RuzgarSA bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler