Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuşta cbr o kadar etkili ki, çoğu araba benim torkuma ulaşamıyor yokuşlarda.
    Aynen Yokuslarda Tırmanıyo asfaltı parçalıyor. Homurdaması yokmu o egsosun cok hosuma gidiyor

Bacak Parçalandı, Omuz Kırıldı Ama motor sevdasındanda vazgeçmedik. Bartından gelen kardeşlerimizin Motoru ile bi karede çektim Bayram Arefesi

Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Red_Moon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk zamanlar yagmur camurda pek kullanmayı düşünmüyorum zaten, once biraz pişelim daha evelki yazdıklarında balmumcuda vites atamadıgından bahsetmşsin o sorunu cözebildin degilmi? o yokuslar gözümü korkutmuyor degil
    O acemiliktendi Olur da vites takılı kalırsa, vitese basarken debriyajı da kavrama noktasına kadar bırakınca tık diye geçiyor. O olmazsa motoru az ileri geri oynatınca yine tık diye geçiyor. Saniyelik bir çözümü var ki bütün vitesli motosikletlerde oluyor bu anladıım kadarıyla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi naptın nemin üzerinden geçsem paçalarım çamur oluyor
    Ahahaha, şaşırdım valla... Ama şimdi hatırladım benim de sırtım çamur oluyordu. %90 çanta takıyorum o yüzden o da koymuyor ama, arka lastik ortalığı batırabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Bu arada herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun.
    Red_Moon bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    herkesin bayramı mübarek olsun nice motosikletli bayramlara
    bu arada abi sırta nasıl çamur atıyor ya plakalı iptali felan mı yapmıştınız.yağmurda sürünce hızımıza göre bacağı ıslamaya başlıyor yavaşsak paçaya 80'lere çıkınca dize doğru geliyor su ama pek yağmurda kullanmadığımdan sıkıntı yok

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin bayramı mübarek olsun nice motosikletli bayramlara
    bu arada abi sırta nasıl çamur atıyor ya plakalı iptali felan mı yapmıştınız.yağmurda sürünce hızımıza göre bacağı ıslamaya başlıyor yavaşsak paçaya 80'lere çıkınca dize doğru geliyor su ama pek yağmurda kullanmadığımdan sıkıntı yok
    Yooo, plakalık olduğu gibi duruyor. Ben de tam kavrayabilmiş değilim ama virajlarda sağdan soldan sıçratıyor galiba. PVC çanta kullanıyorum ben bezle iki fırt fırt tertemiz oluyor :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hepinizin Kurban Bayramını kutlarım arkadaşlar

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepinizin Kurban bayramını kutlar,güzellik,birlik,beraberlik dolu,her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı dilerim..

Herkese mutlu bayramlar, kazasız belasız güzel sürüşler

cbr125 ile cbr250 arasında yakıt tuketimini sordugumda bayiye cok fark olmadıgını totalde 30-35TL fazlası olacagını söyledi. cbr125'in bir depoyla (10lt) 400km'yi rahat cıkardıgından bahsediliyor. Yakıt hesabı yaptıgımda işe gidiş gelişim gunluk 40km. ayda 800km yani yaklasık 100TL. merak ettigim cbr250 ile aylık masrafım 140-150TL arasında kalsa bile benim için yeterli olur..

Bir diger konuda HGS ile kopru gecisinde sticker nasıl kullanılıyor? cama yapıstırmak riskli sanki, montun ustunde seffaf cepler olabiliyomus diye duydum saglıklı olurmu emin olamadım.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    CBR 250 R Yol durumuna dur kalk durumuna göre yakıtta değişiklik gösteriyor. 100 Kmde Uzun yolda 15 tl Yakıyor maks (zorlamaz isen)
    1 depo ilede zorlamazsan fazla sıkıstırmadan 300-350 km gidebiliyor. yaklaşık olarakta 50 tlye 300 km gidiyor. bu yakıt olayı devamlı değişiklik gösterir belli olmuyo ama geneli böyle. ama 125 ile 250 arasında müthiş hızlanma ve tork farkı var. hele rampada bunu cok fena hıssedersiniz.
    erays bunu beğendi.

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R Yol durumuna dur kalk durumuna göre yakıtta değişiklik gösteriyor. 100 Kmde Uzun yolda 15 tl Yakıyor maks (zorlamaz isen)
    1 depo ilede zorlamazsan fazla sıkıstırmadan 300-350 km gidebiliyor. yaklaşık olarakta 50 tlye 300 km gidiyor. bu yakıt olayı devamlı değişiklik gösterir belli olmuyo ama geneli böyle. ama 125 ile 250 arasında müthiş hızlanma ve tork farkı var. hele rampada bunu cok fena hıssedersiniz.
    Yaklaşık 550m saglam tırmanışım olacak. 125cc yi bagırtıp benzini tuketmektense 250cc ile rahat tırmanıp aylık 140-150TL içinde kalabilmek daha iyimiş.
    cok tesekkurler

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Herkese iyi bayramlar...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar karşınızda Honda Cbr300

Türkçe Haber kaynağı:
    http://www.motojektif.com/blog/motoj...-Honda-Cbr-300
    erays, GP500-1st ve KeaSH-07 bunu beğendiler.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖTV oranları değişmedikçe gereksiz pahalı olacaktır...
    Güzelim Ninja 300'ün başına gelenler malum...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖTV oranları değişmedikçe gereksiz pahalı olacaktır...
    Güzelim Ninja 300'ün başına gelenler malum...
    Aynen öyle.

Olur da ÖTV'de bi güzellik yapılırsa da Ninja 300 buna nal toplatır satışlarda. Tasarım olarak çok çok kötü. (Ninja 300'e göre.)
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Tam tersini söyleyeyim ben de .

Honda'nın imajına uygun, oldukça güzel bir tasarımı olmuş bence. Çoğu motorunda baykuş bakışlı ön tasarımı görmek mümkün. Vergi dilimi 300 cc'ye yükseltilse bile satışlarda geçemez, buradaki tek etmen görsellik değil çünkü.

Yalnız bunun bari ABS'lisini de getirsinler isterim...
    erays bunu beğendi.

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki sene benim 125 ligi verip 250 alıcaktım bakalım bu gelirse fiyatıda uçuk olmazsa bunu almayı isterim nasip kısmet

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Çok şık olmuş, çift farın kesinlikle ayrı bir asaleti var.
    Fiyatların öyle çok uçuk olacağını da sanmıyorum, Honda'nın Trükiye'ye giriş politikasına bağlı tamamen; girmek isterse fiyatını nispeten ucuz tutar ve kimse vergisine takılmaz ama aksi olursa kimse yüzüne bakmaz.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Adem Balkan bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Fazla yarış duruşu var bence. Honda CBR 250' yi ülkemizde yıllardır deli gibi satabiliyorsa, bunu racing sevmemesine rağmen alternatifsiz kalan standart kullanım amaçlayan 250cc arayışındaki alıcılarına borçlu.

Bu motosiklet standart kullanıma ne kadar uygun olur bilemem fakat tasarımı hiç uygun değil şimdiden söyleyeyim

Bukadar keskin hatlara giderek, Commuter, SP Touring, Touring hatta ve hatta Naked seven birçok 250cc kulanıcısını kaybedecek, sadece racing kullanıcıları ile baş başa kalacak, yeterli satış ve tutundurma geridönüşü olmazsa da silinip gidecek

He durum sadece bizde böyle tabi, dünya zaten alternatiflerle dolu olduğu için Honda CBR severler aksine artacaktır

Şık mı? Şık, Sevecen mi? Değil Oysa ki CBR 250' yi klasik motosiklet kullanıcıları bile beğeniyor, o hatları bu kadar makkajlamamalıydı bence

Hala 250cc' ye alternatif modellerin ülkemize gelmeyeceğini varsayarsak bizde bu durum en çok Inazuma'nın işine yarayacak, ahanda buraya yazdım
    ybalci bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    250cc motoru varken honda 300cc motorunu getirip ötv'ye takılmaz 250cc'ye devam eder 500 serisini fuarda getiricek inşalalh zaten 250dende büyütmek istiyen 500 e geçer bizim için pek gerekmiyen bi motor olduğunu düşünmüyorum gelirse kaderi vtr250'den pek farklı olmaz ninja300 ün 19 olduğunu ele alırsak buda 16 dan aşa olamaz 16 milyarda böle bi motora vericeğime 18 e 500 lerden alırım

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu çift fara geçme olayını 2 yıl önceden söylüyodum yani en geç 4. yılda makyaj gelecek diye

ninja 300 çıktıktan sonra ise hondanın 250R de daha agresif bir ön tasarım kullanması ve 300cc'ye geçmesi dünya pazarında yerini koruyabilmesi için şart oldu.

Şimdi 250R üretimden kalkacaksa honda Türkiye bu 300'lüğü kendi hiyerarşisi ve satış politikasındaki yerini koruması için napar eder vergiye rağmen uygun fiyatlandırır buna emin olun.

Ama 500R gelip 250R üretimden kalkarsa o zaman üstte dendiği gibi işler karışır ama ben böyle birşey olursa veya olmasa dahi CBR300'ün geldiği taktirde 13.500 gibi bir giriş fiyatında tutulmak istenceğini düşünüyorum.

250R bitip 300 gelmek zorunda kalırsa Alperin verdiği fiyatın aksine.

300R 13.500

500R 18.500-19.000 arası olacak

GP500 demişti dersiniz.
    ömer2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler