Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    TEmiz bir 250 r arıyorum fiyatı sıfırına yakın olmayanla mesaj atabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEmiz bir 250 r arıyorum fiyatı sıfırına yakın olmayanla mesaj atabilir?
    Merhaba Pangea. Kardeşimle anlaşamadığımız için motosikleti satmak zorunda kaldım. İlan: Eylül 2012 Trafiğe Çıkışlı CBR 250 RB
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 14 agustos veya 15 agustos gibi sakarya izmir antalya ya tek başıma gitmeyi düşünüyorum yıllık izine ayrılıyorum.
    beni düşündüren bi hususu sizinle paylaşmak istiyorum. motosikletimin arkasına 47 lt lik givi beyaz çanta resimde gördüğünüz gibi.
    bazı arkadaşlar virajlarda olsun rüzgarda olsun çanta motosikletin dengesini bozabilir dediler.
    topcase içine yolda kalmamak için 2 adet 1.5 litrelik benzin giysiler ve su alıcam.ve uzun yol için gerekli olabilcek herşeyi alıcam.
    sizce almalıyım givi çantayı 47 lt 480 tl feyizoğlunda.sırtlığıda 80 tl çanta bağlantı aparat sistemide 300 tl dedi
    pahalı gibi geldi önerebileceğiniz daha uygun ve ucuz takıp çıkarabilen çanta varmı. ve sizce benim diversion a çanta yakışmışmı?
    bu arada jant şeridi yaptım birde tank ped aldım.
    http://img600.imageshack.us/img600/8277/62oy.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    http://img545.imageshack.us/img545/8465/m4ud.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/4490/t2nc.jpg

Orhan jant şeritleri çok yakışmış.
    Ama bana sorarsan da senin motora da cbr250'ye yakışmadığı gibi top case yakışmaz. ama şık bir çift yan çanta tadından yenmez.
    Sen de şöyle bir şey yaptır bence:

http://imgim.com/cbr250-giviv35canta.jpg

Ben cbr'ı değiştirmeyecek olsam kesinlikle yaptırırdım böyle bir set.
    barodi bunu beğendi.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    CBR250 ye zam gelmiş hayırlı uğurlu olsun. 10820tl olmuş plaka sigorta vergi 11i geçer.
    wolrath bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 14 agustos veya 15 agustos gibi sakarya izmir antalya ya tek başıma gitmeyi düşünüyorum yıllık izine ayrılıyorum.
    beni düşündüren bi hususu sizinle paylaşmak istiyorum. motosikletimin arkasına 47 lt lik givi beyaz çanta resimde gördüğünüz gibi.
    bazı arkadaşlar virajlarda olsun rüzgarda olsun çanta motosikletin dengesini bozabilir dediler.
    topcase içine yolda kalmamak için 2 adet 1.5 litrelik benzin giysiler ve su alıcam.ve uzun yol için gerekli olabilcek herşeyi alıcam.
    sizce almalıyım givi çantayı 47 lt 480 tl feyizoğlunda.sırtlığıda 80 tl çanta bağlantı aparat sistemide 300 tl dedi
    pahalı gibi geldi önerebileceğiniz daha uygun ve ucuz takıp çıkarabilen çanta varmı. ve sizce benim diversion a çanta yakışmışmı?
    bu arada jant şeridi yaptım birde tank ped aldım.
    http://img600.imageshack.us/img600/8277/62oy.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/8465/m4ud.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/4490/t2nc.jpg

12 ağustosta Aydın dan Antalya ya doğru yol alıcam Allah nasip ederse yol üzerinde aynı güzergahtan geçicek olursak tanışmak isterim tel profilde yazılı özeldende ulaşabilirsin bence çanta güzel dengenide çok etkileyeceğini sanmıyorum arka koltuğun üstünüde yükle dolduracaksan çanta ile sürücü arasına rüzgar girmediği için daha rahat oluyor,şimdiden hayırlı yolculuklar
    barodi bunu beğendi.

Bugün buji, yağ ve hava filtreleri değişti. Subap ayarı da yaptırdım. Gökhan ustanın dediği egzoz subabı biraz sıkı çıkmış ve 5500'deki acayip ses kesildi . Yabancı forumlarda da egzoz subabında ayarsızlık var deniyordu, adamlar nokta atışı bulmuşlar sebebi. Çok sevindim . 29 bine kadar nasıl buji değişmedi diye sordular...

Zaten bir ton şey değiştiği için motor sanki yeniden doğdu. Düşük devirlerde güvensizdi, çekişi düşüktü. Onlar iyileşti, hızlanması serileşti. 30 bine gelirken sıfır motor gibi halen devam .

ödemiş35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün buji, yağ ve hava filtreleri değişti. Subap ayarı da yaptırdım. Gökhan ustanın dediği egzoz subabı biraz sıkı çıkmış ve 5500'deki acayip ses kesildi . Yabancı forumlarda da egzoz subabında ayarsızlık var deniyordu, adamlar nokta atışı bulmuşlar sebebi. Çok sevindim . 29 bine kadar nasıl buji değişmedi diye sordular...

Zaten bir ton şey değiştiği için motor sanki yeniden doğdu. Düşük devirlerde güvensizdi, çekişi düşüktü. Onlar iyileşti, hızlanması serileşti. 30 bine gelirken sıfır motor gibi halen devam .
    Sesten kurtulmana sevindim. 30 bin km yi kaç yılda yaptın?
    erays bunu beğendi.

20-21 ay arası birşey.
    theplatoon bunu beğendi.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar çok baktım ama bu motorda en iyi sesi veren egzost hangisi bulamadim. 125 lik te iyi ses veren egzozstlar 250 likte nedense aynı performansı vermiyor. Egzost Satarken 125 ve 250cc içindir yazıyor. Tok sesi olan ve mümkünse performansı dusurmeyecek bir egzost arıyorum mümkün mü ? Ve nerde bulabilirim ? Genelde egzozlarin performansı düşürdüğünü biliyorum, k&n hava filtresi taksam dengelenir mi, egzozla beraber ? Ama bitane alicam artık çünkü orjinal egzozdan ses çıkmıyor ve beni kimse farketmiyor. Korna da bir yere kadar. Ve son olarak renkli manettir elciktir puig ön cam felan ebay haricinde istanbul da bulabilecegim yerler varmıdır ?

Bi cbr 250 alalim dedik hazirliklara basladik fiyat yukselmeye basladi; ( anlasilan pilanladigim zamandan uzun surucek..

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var mı bilmiyorum ama ben arka fara takığım zaten fazla hoşuma gitmiyor sıradan geliyor led farlara hastayım tr de bulan varsa bende düşünürüm fiyatına göre
    2 Teker bir başka !

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da benzer bi sorun var lakin motor yana çekmiyor da gidon hafif sağa dönük duruyor düz giderken , servise baktırdım sağ gidon takozu (elciklerin felan bağlı olduğu parça) yamuk dediler, kontrol ettim hafiften yamukluk mevcut . Motoru sağa doğru yatırdım bu yüzden yamulmuştur da gidon niye döndü bi türlü anlamış değilim , servise de gidonun dönük olduğunu bi türlü anlatamadım. Yana yatırmayla Mesnetler yamulmamıştır herhalde diye düşünüyorum. Peki bu dönüklük nasıl giderilir bilen varsa bi söylesin de servise tekrardan gidince bilmiş olayım ona göre düzelttireyim.
    Arkadaşlar merhaba , başka bir konu altında problemimle ilgili birşeyler yazmıştım , asıl sormam gereken yer burası diye düşündüm yardımcı olursanız sevinirim...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , başka bir konu altında problemimle ilgili birşeyler yazmıştım , asıl sormam gereken yer burası diye düşündüm yardımcı olursanız sevinirim...
    kardeşim bende cbf vardı yağmurda kaydım düştüm. gidon yamulmuştu. Servise sıfır gidon taktırması için bıraktım. Motoru almaya gittiğimde senin ki gibi bi hafif yamukluk vardı. Eski motorun tadı yoktu artık. Sonra servise tekrar götürdüm abi bu yamuk hafif dedim. Bindi geldi bunda birşey yok seninkisi psikolojik dedi. Kızdım. Eve gittim. Babam sökmüş gidonu yeniden monte etmiş. tekrar bindiğimde düzeldiğini farkettim.

Anlayacağın gidon düzeltme biraz ince ayar işi. Yalnız şu ihtimalde olabilir. Amortisor kollarından biriside yamulmuş olabilir. Bi ona da baktırsan iyi olur.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok baktım ama bu motorda en iyi sesi veren egzost hangisi bulamadim. 125 lik te iyi ses veren egzozstlar 250 likte nedense aynı performansı vermiyor. Egzost Satarken 125 ve 250cc içindir yazıyor. Tok sesi olan ve mümkünse performansı dusurmeyecek bir egzost arıyorum mümkün mü ? Ve nerde bulabilirim ? Genelde egzozlarin performansı düşürdüğünü biliyorum, k&n hava filtresi taksam dengelenir mi, egzozla beraber ? Ama bitane alicam artık çünkü orjinal egzozdan ses çıkmıyor ve beni kimse farketmiyor. Korna da bir yere kadar. Ve son olarak renkli manettir elciktir puig ön cam felan ebay haricinde istanbul da bulabilecegim yerler varmıdır ?
    Bence en iyi sesi veren egzoz orjinali agilty

Performansı düşürmeyecek dediğin, aksine doğru ayar sonrası birçoğu azda olsa arttırıyor( bikere daha hafifler ), çizelgelerinde de belirtiliyor artışın nekadar olduğu.

Sanırım performans artışı olarak en iyi sonucu GPR (Cbr250 için ) veriyor. ( sanırım diyorum çünkü pist için hazırlanan motosikletlerin çoğunda GPR kullanıyorlar, bi numarası vardır heralde )

Ses olarak ise, aradığın tok sesi ben sadece Two Brothersta duydum diyebilirim. Videoların çekimi ile alakalı da olabilir tabi ama, tüm videolarda nispeten daha tok ses vermesi tesadüf olamaz heralde diye düşünüyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en iyi sesi veren egzoz orjinali agilty

Performansı düşürmeyecek dediğin, aksine doğru ayar sonrası birçoğu azda olsa arttırıyor( bikere daha hafifler ), çizelgelerinde de belirtiliyor artışın nekadar olduğu.

Sanırım performans artışı olarak en iyi sonucu GPR (Cbr250 için ) veriyor. ( sanırım diyorum çünkü pist için hazırlanan motosikletlerin çoğunda GPR kullanıyorlar, bi numarası vardır heralde )

Ses olarak ise, aradığın tok sesi ben sadece Two Brothersta duydum diyebilirim. Videoların çekimi ile alakalı da olabilir tabi ama, tüm videolarda nispeten daha tok ses vermesi tesadüf olamaz heralde diye düşünüyorum
    Çok sağol. Bakıcaz artık bulabilirim inş two brothers olmadı tiger takarim artık. Birde kn hava filtresi takan deneyen oldumu yakıt performans ilişkisi nasıldır acaba ?

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dostlar motoru yüksek devirde biraz kullandığında garip bir koku ile karşılaşan varmı? benimde hafif bir yanık plastik kokusuyla ne olduğunu çözemediğim başka bir koku karışımı birşey geliyor.... düşük devirlerde ise hiçbir sorun yok...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar motoru yüksek devirde biraz kullandığında garip bir koku ile karşılaşan varmı? benimde hafif bir yanık plastik kokusuyla ne olduğunu çözemediğim başka bir koku karışımı birşey geliyor.... düşük devirlerde ise hiçbir sorun yok...
    Ben karşılaşmadım. Belki egzos demirine plastik bulaşmıştır o kokuyodur biraz km yapınca. Etrafını bi kontrol et bence motorun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben karşılaşmadım. Belki egzos demirine plastik bulaşmıştır o kokuyodur biraz km yapınca. Etrafını bi kontrol et bence motorun.
    Ettim ya etmezmiyim ama yok yapışan birşey

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    motor yeni ise bende de geldi ilk 500km boyunca sonra kesildi koku

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ayhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yeni ise bende de geldi ilk 500km boyunca sonra kesildi koku
    1200 KM yeni yeni almaya başladım ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler