Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250
    HERKESE SELAM KENDI PROFİLİMİN SİFRESİNİ UNUTTUGUM ICIN YENİ ÜYELİK ACTIM İŞİM OLMASSA BENDE GELMEK ISTERIM IYI GÜNLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya 40 kg nun bence bi önemi yok sonucta o 600rr digeride z750r fabrika verileri 106 hp beygir olarak zaten düşük 600rr dan, biri racing biri naked tork olarak 600rr dan daha fazla dişli vs ilede 0-200 uzaması güzelleştirilebilr amacım zaten racing alayım otobanda redline elde ne varsa millete göstereyim değil, zaten 180-200 den sonra 600rr aerodinamıkten dolayı yanından geçip gidiyor

Çok tatlı motor güçlü ve torklu, görünüş olarakta alt sakal mono kapak falan cok güzel oluyo, benim amacım bu yaz km yapmak istanbul-bodrum-bozcada izmir falan yapıcam racing le bel fıtığı olmaya gerek yok diye düsünüyorum =)
    valla 2sine de oturdun mu bılmem ama yerınde hareket ettırıken bıle cok fark var. 600rr bızım cbr gıbı.fark yok neredeyse ama tourıngler esek olusu.he bana koymaz dersen bılmem ama ben 1.82 84kg yum ben bıle zorlandım.hele kı egımlı yolda ımkanı yok hareket ettıremezsın.

tatlılıgına bısey demem zira kawa naked yapıyor uzunda cok uzmez. yakıt olarak RR dan ıyıdır. bu arada, z 1000 SX hayranıyım dip not :D :D

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle 2 motoru yan yana koysalar z750'yi seçerim.
    200e kadar 600rr yanına gelemez ee yüksek hızda uzun süre gideyim demiyorsanda 600rr'ın racing oturuşunu çekmeye hiç gerek yok.
    Rüzgar konusunda sıkıntı yapmaya gerek bence bi camla 200le üstünde rahat rahat durursun.

Hem rüzgar iyidir,daha uzun yaşamanızı sağlar :p

Tekirdağ işini Pazar yapalım beyler dışardanda arkadaşlar felan gelir kalabalık gideriz

200e kadar bırak, topspeede kadar muhatap olmaz RR, z750 ıle

arada daglar kadar fark var guc-agırlık oranında.

http://www.youtube.com/watch?v=ZYrR0f5P7-I

http://www.youtube.com/watch?v=YAP9s4a2ENc

oturus pozısyonu olarak elbette z750 cok daha rahat.ama 600rr kesınlıkle bı r6 degıl sunu da bılın.bayag fark var r6 ıle.
    ruzgar olarak naked-ss olarak bahsetmıs paın.sadece cam ıle ust govdenızı rahatlatırsınız.e pekı motor nolcak yuksek suratte? yuksek surat dedıgım ruzgarlı havada 100ve uzerı

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Tekirdağ gezisi benim içinde ideal gün Pazar çok zorlarsanız izin alır Cumartesi yapabilirim ama Pazar herkese uyar zaten C.tesi hava bozuk Pazar iyi o yüzden Pazar yapalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 2sine de oturdun mu bılmem ama yerınde hareket ettırıken bıle cok fark var. 600rr bızım cbr gıbı.fark yok neredeyse ama tourıngler esek olusu.he bana koymaz dersen bılmem ama ben 1.82 84kg yum ben bıle zorlandım.hele kı egımlı yolda ımkanı yok hareket ettıremezsın.

tatlılıgına bısey demem zira kawa naked yapıyor uzunda cok uzmez. yakıt olarak RR dan ıyıdır. bu arada, z 1000 SX hayranıyım dip not :D :D

oturus pozısyonu olarak elbette z750 cok daha rahat.ama 600rr kesınlıkle bı r6 degıl sunu da bılın.bayag fark var r6 ıle.
    ruzgar olarak naked-ss olarak bahsetmıs paın.sadece cam ıle ust govdenızı rahatlatırsınız.e pekı motor nolcak yuksek suratte? yuksek surat dedıgım ruzgarlı havada 100ve uzerı
    Er6-F alın ömür boyu rahat edin başka motor aramayın :D
    wolrath ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    pani / 3colore
    yenı kasa cok guzel.eskısı de guzeldı ama yenı kasası on tasarımların guncellenmesı cok guzel oldu.
    ama lanet olası 4sılındır hayranıyım.
    kurban olurum sesıne ya.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Motosiklet almam konusunda beni en çok teşvik eden ve alma zamanımı öne çeken çok yakın bir arkadaşımın motosikleti Z750r.
    Tesadüfe bak ki bir önceki motosikleti de 600rr dı
    O'nun söylediği,her ikisi de güzel makineler ancak 600rr'ı unutamıyorum.(bu arada 600rr ile uzun yol da yaptı,tabii ki bi touring-enduro değil ama tahmin ettiğimden daha az yordu beni demişti)
    Z750r diğer markaların naked modellerine göre çok daha heybetli,orjinal lastikler çok tırt..
    Mono kapak,alt sakal ve kendine özgü koruma takozları ile çok özel bana sorarsan.
    Arkadaşımınki full..akrapovic exhaust var..
    Yakıtı sorarsam 600rr çok daha makul
    Özellikle de şehir içinde bu fark daha da açılıyor(ortalama 6.5-7.0 600rr,7.5-8.0 Z750r diyebilirim)
    Z800 çıkacak,illa 750 alacaksan bile bekle fiyat düşsün derim.
    Başka sorun olursa seve seve cevaplamaya çalışırım,yetersiz olduğum yerde kaynağından da sorar yazarım buraya..
    Bu arada Barış'ın da dediği gibi(wolrath) 600rr 600cc racing sınıfında en asfalt tipi,en uysal ve kullanıcı dostu racing modelidir.
    Cepten yazıyorum,imlada hata veya devrik cümle varsa kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Bir de şunu belirteyim,oturuş pozisyonunda alt taraf(belden aşağısı) z750r da da hemen hemen aynı..yani dizlerden racing gibi kırık oturuyorsun..
    600rr hacminden dolayı asfaltı yırta yırta gidiyor hissi verirken z750r da bu daha kayıyorsun hissinde(gavurlar buna smooth diyor)
    Dolayısıyla kawasaki hacim farkı ve motor karakteristiği itibariyle alt ve orta devirlerde daha canlı..
    Barış:Z1000 kullanmadım,kullananın söylediği cümleyi aynen yazıyorum:150ile gidiyorken 50ile gidiyormuşsun gibi hissettiriyor..
    wolrath bunu beğendi.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle 2 motoru yan yana koysalar z750'yi seçerim.
    200e kadar 600rr yanına gelemez ee yüksek hızda uzun süre gideyim demiyorsanda 600rr'ın racing oturuşunu çekmeye hiç gerek yok.
    Rüzgar konusunda sıkıntı yapmaya gerek bence bi camla 200le üstünde rahat rahat durursun.

Hem rüzgar iyidir,daha uzun yaşamanızı sağlar :p

Tekirdağ işini Pazar yapalım beyler dışardanda arkadaşlar felan gelir kalabalık gideriz

ben de begenıyorum sakal vs hos oluyo ama 600rr ıle arasında 40kg var.bunu da dusun

Valla 600rr ve zx6r kullandım uzun mesafelerde ve sonra birde Suzuki B-king kullandım çok sevdiğim bi abimden, olay başka bi olay yani racingciyim bende seviyorum 4 silindirli namussuzları K8 hastasıyım ve 09 600rr limited. Fakat bu tarz, naked motor son 1 aydır aklıma girdi e bu tarzdada en eli yüzü düzgün yakışıklı z750 var, herkesin söylediği alacağın motoru kullanmadan almamalısın, çevremdede bu motordan yok bu nedenle burayla paylaşmak istedim belki bir kullanan tecrübe eden olmustur diye, Motorun kilosu konusunda bi problem yasayacağımı düşünmüyorum - ki bu problemi yasayanlarıda anlayamıyorum, dragstar 1100 de kullandım dediğim gibi B-king de hayabusadan daha agır bir motor, muhim olan motora hakim olabilmek motora kendi ağırlıgını tasıtabilmek yoksa cbr125 kullanmakla goldwing kullanmak arasında teknik bi fark yok (Goldwing de kullandım.inanın 125 den daha dengeli, kullanması çok kolay bir motor.)

Lafın kısası araştırma yapıyorum buaralar,kawasaki hakkında olumlu olumsuz fikri bilgisi olanlar paylasabilirse sevinirim... (Sercan, Barış Teşekkürler...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet almam konusunda beni en çok teşvik eden ve alma zamanımı öne çeken çok yakın bir arkadaşımın motosikleti Z750r.
    O'nun söylediği,her ikisi de güzel makineler ancak 600rr'ı unutamıyorum.(bu arada 600rr ile uzun yol da yaptı,tabii ki bi touring-enduro değil ama tahmin ettiğimden daha az yordu beni demişti)
    Z750r diğer markaların naked modellerine göre çok daha heybetli,orjinal lastikler çok tırt..
    Mono kapak,alt sakal ve kendine özgü koruma takozları ile çok özel bana sorarsan.
    Özellikle de şehir içinde bu fark daha da açılıyor(ortalama 6.5-7.0 600rr,7.5-8.0 Z750r diyebilirim)
    Başka sorun olursa seve seve cevaplamaya çalışırım,yetersiz olduğum yerde kaynağından da sorar yazarım buraya..
    Bu arada Barış'ın da dediği gibi(wolrath) 600rr 600cc racing sınıfında en asfalt tipi,en uysal ve kullanıcı dostu racing modelidir.
    Cepten yazıyorum,imlada hata veya devrik cümle varsa kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Bir de şunu belirteyim,oturuş pozisyonunda alt taraf(belden aşağısı) z750r da da hemen hemen aynı..yani dizlerden racing gibi kırık oturuyorsun..
    600rr hacminden dolayı asfaltı yırta yırta gidiyor hissi verirken z750r da bu daha kayıyorsun hissinde(gavurlar buna smooth diyor)
    Dolayısıyla kawasaki hacim farkı ve motor karakteristiği itibariyle alt ve orta devirlerde daha canlı..
    Barış:Z1000 kullanmadım,kullananın söylediği cümleyi aynen yazıyorum:150ile gidiyorken 50ile gidiyormuşsun gibi hissettiriyor..

Çok teşekkür ederim dostum paylaştığın için yakıt konusunda fikir cıkması mutlu etti beni ama 600rr dan fazla yakması beni mutlu etmedi=)
    Bir sorum olacak arkadaşınıza, sahibindende hondanın piyasa hareketliliği malum, z750 yi takip ediyorum devamlı aynı motorlar, Arkadaşınızın motoru kaç modeldi ve satarken nası bi sureç yasadı yani elden çıkarmak sıkıntılı sanırım z750 leri?
    Counter-Steering Always Works !..

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Kawasaki marka olarak ikinci el sirkülasyonu olan bir marka değil zaten.Hele de honda ile kıyaslayınca..
    Z750 şu anki motoru,satmadı ama satarken pek hızlı(ve/veya karlı) satamayacağını bilerek aldı..
    wolrath bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben tamamen duygusal olarak ZET' derdim + - si kabulumdur ama duygusal benımkisi Birde eski 1000rr bu 2 motor 4 silindir arasında en sevdiklerim

Şimdi Tekirdağ işini konuşalım,ben bilmiyorum nasıl gidilir nerde durcaz yemek yiycez napcaz netcez deneyimli olanlar kimler ona göre bir plan program yapalım
    Günü Pazar olarak belirlemek herkes açısından daha iyi olur genel tatil günü.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cepten yazıyorum,imlada hata veya devrik cümle varsa kusura bakmayın [COLOR="Silver"
    [/COLOR]Bir de şunu belirteyim,oturuş pozisyonunda alt taraf(belden aşağısı) z750r da da hemen hemen aynı..yani dizlerden racing gibi kırık oturuyorsun..
    orjınal lastıgı ıyı olan motor var mı :D s1000rr gıbı 60.000tl lık motorlar dısında

z1000sx kullanımdan zıyade sunun ıcın yazdım :
    (naked aldırır adama )

Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla 600rr ve zx6r kullandım uzun mesafelerde ve sonra birde Suzuki B-king kullandım çok sevdiğim bi abimden, olay başka bi olay yani racingciyim bende seviyorum 4 silindirli namussuzları K8 hastasıyım ve 09 600rr limited. Fakat bu tarz, naked motor son 1 aydır aklıma girdi e bu tarzdada en eli yüzü düzgün yakışıklı z750 var, herkesin söylediği alacağın motoru kullanmadan almamalısın, çevremdede bu motordan yok bu nedenle burayla paylaşmak istedim belki bir kullanan tecrübe eden olmustur diye, Motorun kilosu konusunda bi problem yasayacağımı düşünmüyorum - ki bu problemi yasayanlarıda anlayamıyorum, dragstar 1100 de kullandım dediğim gibi B-king de hayabusadan daha agır bir motor, muhim olan motora hakim olabilmek motora kendi ağırlıgını tasıtabilmek yoksa cbr125 kullanmakla goldwing kullanmak arasında teknik bi fark yok (Goldwing de kullandım.inanın 125 den daha dengeli, kullanması çok kolay bir motor.)

Lafın kısası araştırma yapıyorum buaralar,kawasaki hakkında olumlu olumsuz fikri bilgisi olanlar paylasabilirse sevinirim... (Sercan, Barış Teşekkürler...)[COLOR="Silver"]

Çok teşekkür ederim dostum paylaştığın için yakıt konusunda fikir cıkması mutlu etti beni ama 600rr dan fazla yakması beni mutlu etmedi=)
    Bir sorum olacak arkadaşınıza, sahibindende hondanın piyasa hareketliliği malum, z750 yi takip ediyorum devamlı aynı motorlar, Arkadaşınızın motoru kaç modeldi ve satarken nası bi sureç yasadı yani elden çıkarmak sıkıntılı sanırım z750 leri?
    anıl: b-kıng den sonra hıc bı motor koymaz tabı :D dedıgın gıbı hayvansı bısey
    elbette kılo arttıkca suratle beraber denge daha da artacaktır lakın benım demek ıstedıgım sey agırlıgın dururken ya da dusuk surat sehırıcı manevra zorlukları.yanı bı yere parkederken mesela yasayacagın zorluklar ya da sehırıcı arabalar arası manevralar.esek olusu gıbı bı motor her durdugunda kufur ettırır ama 600rr gıbı lıghtweıght racıng makınalar dahı gıdon sertlıgınden dolayı cbr250 ye gore acıtır bı nebze de olsa senın tecruben varmıs bayag bu konuda sana laf anlatmak, bok yemek bana dusmez de sadece demek ıstedıgım seyı yanlıs anladıgını soylemek ıstedım (ters bı durum oldugunda dururken ya da elle tutarken bacagınıza & dızınıze bınen yuk cbr250de 150kg ne kadarsa bı de 200+larda dusunun mesela )
    yakıt konusuna gelınce elbette basmassanız hacımden dolayı 600rr ın az yakacagı asıkar ama yaklasık 3000-3500devır farkı var 2 motor arasında.performanslı kullanımda 600rr ılla kı cok yakacaktır.yakıttuketım sıtelerınde ıncelersenız z750nın yakıt aralıgı dusukken 600rrın yakıt aralıgı arasında 3-4lıtre oynar
    z750 konusunda paylasımları ben de beklıyorum bu arada.zıra takas teklıfı vs de gelmıstı bana ama 1e1 aramızdan bırının kullanım tecrubelerı fıkır degıstırebılır.kı z750 de 4sılındır yanı en nıhayetınde :D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim...250 kategorisinde cbr dan baska motorları ben de begenmıyorum..

mont konusunda sana hala duacıyım..çok memnunum..mont senindir dostum..yollayayım kullan biraz )
    Hehehehe iyi günlerde eskit dostum Bidaha motor alabilir miyim bilmiyorum ama alırsam ve bu montun aynı bedeni olmazsa yakana yapışırım

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar gunu bana da uygun. Tanismis oluruz guzel olur. Kofte yemek icin mekan olarak da cevremden Kofteci Apti Ozcan'i tavsiye ediyorlar. Her yere uyarim

http://www.dobisko.com/mekanlar/meshur-kofteci-apti-ozcan

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=me%C5%9Fhur+k%C3%B6fteci+apti+%C3%B6zca n

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Haftaya pazar günü hava nasıl olacak acaba,trakya havası da sert olur.Bende gelmek istiyorum fakat trakya rüzgarları yazın bile fena,o yüzden hava ile ilgili endişelerim var.

Ben ilk defa gidicem yolu bi geçen sene eve gidiyorum diye avcılar tarafına gitmişim neyin kafasını yaşıyorsam o ara tabelasını gördüm dü
    wolrath bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    bende ilk defa gitcem yolu falan bende bilmiorum bu arada allahtan bi fikir attım ortaya baksana herkesin geliceği varmış...
    gün olarak sorun yok açıkçası uyarım pazar günü olursa aileyi ekicem
    bu arada anadolu yakasında uygun bi toplanma alanı yapalım... bi de avrupa yakasında ben erenköy-suadiye taraflarındayım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

beyler bu arada hava koşullarında herhangi bi tereddütünüz varsa ki bence birazda olsa herkesin aklında yazılanlardanda görüyorum, işimizin garanti olması adına daha yakınlarda bi yerlerde olabilir...
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Bizim Alper iyi bilir oraları onu kılavuz yaparız hoş hıyısıngı var onun ama yakında onuda hondacı yapıcaz

---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:37 ----------

http://www.accuweather.com/tr/tr/tekirdag/321238/weekend-weather/321238

Haftasonu güneşli ama soguk olcak gibi
    Alper Kaya ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    vuhuu 4 derece diyo :D bi taraflarımız buz kesicek
    wolrath bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    BEN beylikdüzünde oturduğumdan tekirdağ bana beylikdüzü- kadıköy mesafesinde :D:D motor satılmazsa eşlik ederim ama klavuzluk bişey yok arkadaşlar hep düz gidiyosunuz tekirdağ karşınıza çıkıyor zaten şehir içi ne doğru inince köftecilerde ortaya cıkıyor :D
    wolrath bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk defa gitcem yolu falan bende bilmiorum bu arada allahtan bi fikir attım ortaya baksana herkesin geliceği varmış...
    gün olarak sorun yok açıkçası uyarım pazar günü olursa aileyi ekicem
    bu arada anadolu yakasında uygun bi toplanma alanı yapalım... bi de avrupa yakasında ben erenköy-suadiye taraflarındayım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

beyler bu arada hava koşullarında herhangi bi tereddütünüz varsa ki bence birazda olsa herkesin aklında yazılanlardanda görüyorum, işimizin garanti olması adına daha yakınlarda bi yerlerde olabilir...
    Ben de cadde tarafindayim toplanip gideriz.

Daha once beraber gittigim arkadasin ogs ve kgs'si olmadigi icin e5'ten gitmistim. Bolca trafik lambasi var habire duruyorsun. Otobandan gidilirse daha rahat. Ben ikisine de uyarim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

ovv 4derece miymis ya sansa bak ne guzel havalar kacti...
    kakare bunu beğendi.

Biz bu tarafta buluşalım ben maslak tarafındayım ama Merterden çıkcam yola Sonra Alperide alır yol üstünden devam ederiz.

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de cadde tarafindayim toplanip gideriz.

Daha once beraber gittigim arkadasin ogs ve kgs'si olmadigi icin e5'ten gitmistim. Bolca trafik lambasi var habire duruyorsun. Otobandan gidilirse daha rahat. Ben ikisine de uyarim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

ovv 4derece miymis ya sansa bak ne guzel havalar kacti...
    donucaz sanırım ? caddede buluşalım çok iyi olur aslında ben istanbul yollarına da pek hakim değilim işin kötüsü :D
    tekirdağ dışında başka fikri olan varsada uyabiliriz 4 derece sıkıntı çıkarmasında?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler