Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aytaç abi yeni videolar yokmu ?

http://www.youtube.com/watch?v=P2NRSJ35wFE
    telefon kamerasını kullanarak çekmek istyorum ama nereye bağlıyacağımı bulamadım daha :d
    sungurmete ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    aytaç lastik olarak ne kullanıyosun?
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede yapıyor.sol aşağıdaki parça ses yapıyor onu tutunca ses kesiliyor
    O sese uyuz oldum plastic için gres spyrey nasıl olur keser mi acaba sesi ?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kelepıR & dolu baslangıc makınesı... ese dosta haber salın... gıttı gıdıyo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3681861/detay/
    sungurmete ve RuzgarSA bunu beğendiler.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vay anasını fiyata bak ya. ben 5000kmde 8300 e aldım boş makineyi nasip kısmet işi bunlar hep. çok kıyak fiyat çekmişsin
    wolrath bunu beğendi.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    ............
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Hocam bir de Afyon'a taşın alayım makineni
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    pani / 3colore
    383 km ehlıyet mı yok?

arabamı da bu sekılde verdım pazartesı.bursaya goturup teslım ettım , alıcının zamanı olmadıgı ıcın

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı cbr_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son zamanlarda cbr 250 r ımdan göstergede ses geliyordu neden olabilir acaba cızırtı gibi bir ses aynı sorunu yaşayan varmı
    Var

Bende şu şekilde cereyan ediyor;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2866731

Gopro'yla video çekme olaylarına ben de katılacağım da bağlantı aparatları gelmedi daha . 1-2 haftaya çok sağlam videolarla geleceğim, bekleyin.
    RuzgarSA, DALGIC_800, tuc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro'yla video çekme olaylarına ben de katılacağım da bağlantı aparatları gelmedi daha . 1-2 haftaya çok sağlam videolarla geleceğim, bekleyin.
    İnş. hocam valla ne yalan söyleyim gv250 diye yırtınıp dururken 2 haftadır cbr aşığı oldum çıktım biraz daha touring'ingi andırdığı için ... Tüm suçlu bu videolar özellikle aytaç abinin videoları çok güzel olmuş eline sağlık abi
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r

sürekli yüksek devir gidilmiş merak ettim acaba yakıta etkisi ne oldu?

ayrıca uzun far sürekli açık baya kişinin gözünü almıştır
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj sertliğini okudum...arka frenleri ile ilgili de şikayet vardı çabuk kitlediği ile ilgili ama bunun sürüşle ilgili olabileceğini düşünüyorum...ben de cıbırla kitliyodum ilk başlarda...cıbırla 4000 km tecrübem var sadece...benim henüz deneme şansım olmadı...motoru da sattığım için illaki bi 600 lük alıcam artık...er6 da seçeneklerim arasında ama fiyat/performans ve piyasa açısından mantıklı olan fazer..ama düşeş ve temiz er6 ya da yok demem...

başlarda enduro touring düşünüyodum ama zor satılıyo...seçenekler de kısıtlı..ya transalp ya da f650 gs..ikisi arasında da transalp önde ama onun da handikapları var...yakıt, güç, piyasa vs...

şu an benim için ideal motor er6 ya da fazer...

Erhan abi 7000 km'yi geçtim, hala biniyorum arada CBR 250'ye.

Çayyolunda bir abimizin Fazer'ı vardı, 10 bin km'de. Hali vakti epey yerinde bir abi. Fazer ile de yatmış bi kere tehlikesiz şekilde. Benim motorumu istedi, üstüne de cüzi bir miktar. Ben kendimi hazırladım, para falan hazır, bindim arabaya yanına gittim FZ6'ya bakmak için.

Off..... Hiç beklediğim gibi değil ya. O kadar korkuttu ki beni, boyum 191 cm olmasına rağmen o kadar yüksek geldi ki bana. Ayrıca o yükseklikte, ABS'siz bir motorda o makine neydi öyle ya, gazı çekmiyon ha, sadece tutuyon, zıbuuuv devirleniyor hemen. R6 makinesinin az dişlik takmışı.

Tabi ben ilk motoru ile sadece 7 bin km yapmış biri olarak konuşuyorum, tecrüben muhakkak ki benden fazla olabilir başka motor kullandıysan ama inan ki bana sorarsan Fazer çok tehlikeli, çok yüksek ve güçlü. ABS de yok. Yerine 2 silindirli makineleri tercih ederdim ben.
    sungurmete bunu beğendi.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çayyolunda bir abimizin Fazer'ı vardı, 10 bin km'de. Hali vakti epey yerinde bir abi. Fazer ile de yatmış bi kere tehlikesiz şekilde. Benim motorumu istedi, üstüne de cüzi bir miktar. Ben kendimi hazırladım, para falan hazır, bindim arabaya yanına gittim FZ6'ya bakmak için.

Off..... Hiç beklediğim gibi değil ya. O kadar korkuttu ki beni, boyum 191 cm olmasına rağmen o kadar yüksek geldi ki bana. Ayrıca o yükseklikte, ABS'siz bir motorda o makine neydi öyle ya, gazı çekmiyon ha, sadece tutuyon, zıbuuuv devirleniyor hemen. R6 makinesinin az dişlik takmışı.

Tabi ben ilk motoru ile sadece 7 bin km yapmış biri olarak konuşuyorum, tecrüben muhakkak ki benden fazla olabilir başka motor kullandıysan ama inan ki bana sorarsan Fazer çok tehlikeli, çok yüksek ve güçlü. ABS de yok. Yerine 2 silindirli makineleri tercih ederdim ben.
    ben cbr 250 den fazer'a geçtim. makina çok güçlü, ivmelenmesi çok iyi, çok hızlı ama illa sınırlarda kullanılacak diye birşey yok.

ben nadiren 130 km hız ve 6000 deviri geçiyorum fazerdan çok memnunum. benim kullandığım hızlarda frenler gayet yeterli ve motorun yüksek olması uzun yolculuklar için çok keyifli.

önemli olan motorun ne yaptığı değil kullanıcının ne yaptığı.
    kagy48 ve sungurmete bunu beğendiler.
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr 250 den fazer'a geçtim. makina çok güçlü, ivmelenmesi çok iyi, çok hızlı ama illa sınırlarda kullanılacak diye birşey yok.

ben nadiren 130 km hız ve 6000 deviri geçiyorum fazerdan çok memnunum. benim kullandığım hızlarda frenler gayet yeterli ve motorun yüksek olması uzun yolculuklar için çok keyifli.

önemli olan motorun ne yaptığı değil kullanıcının ne yaptığı.
    Muhakkak öyledir, sanıyorum ki şu an velev ki olsa bir S 1000RR ile işe güce falan bence gidebilirim, sürerim yani hareket ederim ama gidebilmek var, gitmek var...

Herkesin subjektif fikri farklılık gösterebilir, sizinkisi de çok hoş kesinlikle saygı duyuyorum ama dedim ya herkesin penceresi farklıdır.

Ben maximum 130 km/s ile gitmek için 98 bg bir motor almam zaten 250'lik de gidiyor gibisinden düşünürüm, mesela siz öyle yapmamışsınız, takdire şayan.
    sungurmete ve tugfox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Herkese selam,

Dun sabah ucakla izmire gidip arkadasimdan satisini aldim motorun ve bugun ogleye dogru motorla yola cikip, Izmir, Balcova - Bandirma yaptim.. Surekli foto cektigim icin 12:45 gibi ciktim, 17:15 gibi vardim.

Ilk izlenimlerim:

1) Oturus pozisyonu kat kat daha iyi, ne belim agridi ne de ellerim acidi. CBR de belim agriyabiliyordu bazi zamanlar (179 cm, 83 kg)
    2) Motorun gucu harika. Hem bir uysal kedi gibi yogun trafikte bile canini sikmiyor, hem de cita gibi atilgan.
    3) Frenlerini gayet basarili buldum, bir arkadasim burada debriyaji sert diyordu, aksina CBR'den cok daha rahat geldi, gecisler cok iyi. CBR gibi 1. vitese atamama gibi bir olay da yok rahatladim
    4) Masallah her yer duble yol, cok yogun trafikte yoktu, radar boldu onun icin genelde 90 - 110 arasi yaptim. Bir tek bilen bilir balcova dan cevre yoluna baglandigimda cok rahat 180i gordu ama hemen dusurdum hizi.

Motor hic yormadi. 4 silindir olmanin verdigi rahatlikla cocukken ve gencken ki kullandigim scooter lari kiyas disi birakiyorum ki aslinda CBR250R ve FZ6 yi da kiyaslamamak gerekiyor ama resmen rahata kavustum..

ABS olmamasi gibi dezavanji olabilir ancak ben de duyuyorum siz de muhakkak duymussunuzdur, ABS yi iyi moturcular bir "zorunluluk" olarak gormuyor. Zaten ABS ye guvenip o anda ihtiyac duyacak hale gelebilirim denirse bence hic kullanilmasin.

Onun haricinde 4 silindir 98 BG motoru sehir ici kullanacaksan hic alma diyen arkadasim da vardi forum da ya belli hizda gitmek icin almam da denebiliyor.

Acikcasi CBR ile 130la da gidiliyor, kimi arkadasim 180 gordum diyor, 110 km den sonra CBR de surus konforu namina hic bir sey yok, artcim arkada titresimden uyusuyordu. ben avuc iclerimi karincalanacak durumlasra geldim. Bu motorda ise hic bir sikinti olmuyor ki adam akilli surucu nerede ne hiz yapacagini ozellikle bizim memlekette iyi bilmeli.

Sonucta CBR gibi ekonomik degil ama her istegine aninda tepki verebilecek gucte bir motor. Ama cogunuza da katiliyorum cunku motoru satarken , bakmaya gelenlerden 2 arkadasim akli basinda cikti, digerleri daha yeni ehliyet almis, kani kaynayan, mantikla degil kalbiyle hareket edebilecek arkadaslardi...

Neyse lafi cok dolandirdim.. Yarin obur gun bir kac foto koyarim

Herkese iyi aksamlar.
    hakanerdogan, wolrath ve sungurmete bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL1000A
    Anlatmak istediğim her şey aşama aşama, fikir çeşitliliği iyidir, neyse herkesin kendi bileceği iş

Bugün motorumu kapattım, sezon bitmiştir artık 171 günlük motorum, 7080 km ile ilk sezonsal tecrübem bitti dertsiz.

erro ve sungurmete bunu beğendiler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim ilk motor du cbr...onun için sadece 4 bin km tecrübem var...yeterli bi tecrübe değil ama gelecek sezonu da cbr ile geçirmek istemiyorum...akdeniz ege planım var...cbrla mümkün değil gidilmez valla...forum da motokurt nickli abimiz 1750 km gitti sanırım tek kalemde uzun yol ve çok memnundu...ben uzun yolda memnun kalamadım açıkçası oturuş pozisyonundan...

fazerdan mütemadiyen tırsıyorum ama bazı kullanıcılar da cesaret veriyo...bir de motoru alırken fiyat performans yapmam gerekiyo benim için alternatifi olan er6 karşısında...ayrıca ikinci elinin de iyi olduğunu düşünüyorum...

evet iki motor da 130 yapıyo ama cbr la 130 la gitmekten hoşlanmıyodum...bir keresinde ankara eskişehir seferinde sağ ayak parmak uçlarım uyuştu (ankara eskişehir yolu tek bir viraj içermediği için sabit hızla gidildiğinden dolayı muhtemelen)...o yolculuk sırasında yanımdan bi fazer 140 la geçti ama alette ne bir ses, ne bir zorlama...resmen akıyo asfaltta...bunda sessiz egzosu da etken tabi...işte o fazerın beni anlık solmasında işte dedim..benim alacağım motor bu olmalı...fazer aklıma geldikçe hep o sahne aklıma gelir..

iki aletle de gideceğim ortlama hız 130 ama birinde yolda akıyosun resmen....

Motosikleti
    pani / 3colore
    bugun alısverıs merkezınde makıneyı park ettım.kaskı cıkartırken gt650comet yaklastı usul usul.normalde 2sılındırlerı kucumserdım ama valla allah ıcın gurul gurul geldı.ıcım gıttı desem yalan olmaz.ben pek pas vermeyerek makıneyı suzdum adamın .otu kalkmasın dıye :D yanıma park ettıler. sonra arkadan kız arkı sanırım , ındı. cocuga gosterdı benımkını bak vs ne kı bu felan falan hahah :D cok kotu bı hıs olsa gerek dıye dusunerek , cok da ezmeden kem kum bıraz elledım felan falan gecıstırdım , olay yerınden uzaklastım kavgaya sebebıyet vermeden

sonuc : grenajJ > naked haha
    avcagatay ve petra bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL1000A
    sonra arkadan kız arkı sanırım , ındı. cocuga gosterdı benımkını bak vs..............////...................cok da ezmeden kem kum bıraz elledım felan falan gecıstırdım , olay yerınden uzaklastım kavgaya sebebıyet vermeden
    Şu kısımları hakkaten çok şey olmuş, nası desem, of. Falan yani. Anlayamadım tam da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler