Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinde batıl inançlarınız varmı.. Bende mesela sık sık yıkamam 4-5 ayda bir..motor parladığı zaman kesin nazar değer düşerim hep başıma gelmiştir..
    Batıl inancım yok da 3 bin km'deyken köpüklü tazyikli su ile motoru ilk kez yıkattıktan sonra serviste yağ değiştirdim, çıkışında 1 km gittim ve ilk kazamı yaptım . Önümdeki araç sağa ani çıkıp frene abanınca ben de haliyle fren yaptım ama duramayıp, frenleme sonrası devrildim, arabaya ön tekerim değdiği için dengemi bozmuştu. Ardından düşününce kesinlikle kötü frenleme yaptığımı düşünüyorum, artık panikten miydi yoksa yıkatınca birşeyler oldu bilemiyorum. Çünkü yıkayan adamın motordan anladığı yok, heryerine su ve köpük sıktı, ben de pek ses edemedim, ilk zamanlardı. İnançtan ziyade kötü tecrübe yani . Pis dursun, pislikten zarar gelmez .
    sedat_57 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batıl inancım yok da 3 bin km'deyken köpüklü tazyikli su ile motoru ilk kez yıkattıktan sonra serviste yağ değiştirdim, çıkışında 1 km gittim ve ilk kazamı yaptım . Önümdeki araç sağa ani çıkıp frene abanınca ben de haliyle fren yaptım ama duramayıp, frenleme sonrası devrildim, arabaya ön tekerim değdiği için dengemi bozmuştu. Ardından düşününce kesinlikle kötü frenleme yaptığımı düşünüyorum, artık panikten miydi yoksa yıkatınca birşeyler oldu bilemiyorum. Çünkü yıkayan adamın motordan anladığı yok, heryerine su ve köpük sıktı, ben de pek ses edemedim, ilk zamanlardı. İnançtan ziyade kötü tecrübe yani . Pis dursun, pislikten zarar gelmez .
    geçmiş olsun.kirlendikçe yıkatıyordum ben. yıkamadan önce elemanlar motorun bazı yerlerine su geçirmez sprey sıkıyordu. sonra yıkıyordu. direk olarak ta tazyikli suyu basmıyordu. lastiklere de siyah görünmesi için sürdükleri şeylerden motoru kaydırır diye kesinlikle sürmüyorlardı.

bu arada pis duran yerler güneş altında motorun bir parçası haline geliyor. sittim sene çıkmıyor. makinaya yazık bea

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sizinde batıl inançlarınız varmı.. Bende mesela sık sık yıkamam 4-5 ayda bir..motor parladığı zaman kesin nazar değer düşerim hep başıma gelmiştir..
    inan mak lazım.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    köpük kaydırmaz usta lastikleri..elbette yıkamadan sonra 1-2 km lastikler kuruyana kadar temkinli gitmek lazım...pis motora binmek hayatta içimden gelmiyo...özellikle grenaj olan yerlerin, göstergelrin tozlu olması...3-4 günde bir 5 litrelik suyu sabah binmeden önce döker bi de bezle silince cillop gibi çıkar motor...pislik enduroya yakışıyo..

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    ben de çok sık yıkatmak isteyip yıkatamayanlardanım pislikler motorun bir parçası olmasın diye boya koruma yaptırdım. yıkattıktan sonra parlaklığını uzun süre koruması bir yana, pisliklerin boyaya zarar vermesini de engelliyor. hatta boya koruma çizilmesini de zorlaştırdığı için tank pad bile yapıştırmadım

En son üç hafta önce ikinci kere yıkattım. Hergün en az 60 km sürdüğüm için, aradan üç gün geçmedi eski haline döndü . Çok çabuk kirleniyor, yıkatmamamın bir sebebi de bu.

@erro
    Lastik kaymadı zaten ama dediğim gibi frenleme mesafesi çok uzun sürdü, büyük ihtimal panik halinde frenleri yeterli güçte sıkamadım. Yine de fren diski veya kaliperinin yeni yıkanmış olmasının bir etkisi var mıydı diye düşünmeden edemiyorum.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    balatayi nasil yaktiniz ogrenebilir miyim merak ettigimden soruyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Lastik kaymadı zaten ama dediğim gibi frenleme mesafesi çok uzun sürdü, büyük ihtimal panik halinde frenleri yeterli güçte sıkamadım. Yine de fren diski veya kaliperinin yeni yıkanmış olmasının bir etkisi var mıydı diye düşünmeden edemiyorum.
    Sabun veya su kurumadıysa fren tutmaz zaten.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    s.a. arkadaşlar elcik isteyen varmı? cbr'yi sattıktan sonra pişman oldum tekrar alırım dedim kış geldi bahara artıkk kazasız sürüşler dilerim hepinize
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ik-topuzu.html

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balatayi nasil yaktiniz ogrenebilir miyim merak ettigimden soruyorum
    Şu sıralar sökülüyor balata

Epey dik ve uzun bir yolda, Kızılay'da komünist kardeşler eylem yaptığı için trafikte kilitli kaldım, bir dolmuşçu üstüme sürdüğü için inip dövüştük biraz, sonra o gerginlik ile kavgada geçen zamandan ötürü önümüz boşaldı, birileri bizi ayırdıktan sonra bütün hıncımı gaz pedalına verdim, metrelerce kuyruğa "S" bendler çizdirerek kestire kestire çıktım, yol bitince 2. vitese almak istediğimde geçmedi, kilitlendi şanzıman yani 1. viteste takılı kaldım ve hemen ardına yavaşlayınca kokuyu aldım, aşağı bakınca da dumanları gördüm

Biraz soğuttuktan sonra vites selektörünü tekmeleyerek yapışan baskıyı laaark diye ayırdım Kaçıra kaçıra ilerliyordu, nalet Honda değil mi, yolda bırakmadı, sonra manet çok boşladığı için biraz gerginleştirdim ama iç huzursuzluğu tabi, söktürüyorum şu an, çıkan şeye bakacağız, imkan olursa fotoğraflarım
    RuzgarSA bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Arkadaslar haftasonu 15000 bakimina gidecegim. En son 9000de bakim yaptirmistim

Diger bakimlardan farkli olarak neler yapilmasi veya nelerin kontrol edilmesi gerekir sizce?
    Benim aklima gelenler:
    1) Buji omru?
    2) Fren Hidrolik sivilari (Sanki benim on frenin sivisi azaldi gibi)
    3) Zincir ve dislilerin omru
    4) Fren balatalarinin omru
    5) Debryaj balatasi omru

Yukarida yazdiklarim nasil kontrol ediliyor veya edilebiliyor mu yada ne kadar omru kalmis anlasilabiliyor mu bir fikrim yok. Biri aydinlatirsa cok sevinirim.

Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar haftasonu 15000 bakimina gidecegim. En son 9000de bakim yaptirmistim

Diger bakimlardan farkli olarak neler yapilmasi veya nelerin kontrol edilmesi gerekir sizce?
    Benim aklima gelenler:
    1) Buji omru?
    2) Fren Hidrolik sivilari (Sanki benim on frenin sivisi azaldi gibi)
    3) Zincir ve dislilerin omru
    4) Fren balatalarinin omru
    5) Debryaj balatasi omru

Yukarida yazdiklarim nasil kontrol ediliyor veya edilebiliyor mu yada ne kadar omru kalmis anlasilabiliyor mu bir fikrim yok. Biri aydinlatirsa cok sevinirim.

12bin devir çevirebilme kapasitesi olup ta 6000 km de bir servise giren supersport makinadan hayır gelmez. zaten senin makinanın bakıma ihtiyacı yok ki. özel üretimdir o. gittiği yere kadar kulllan at.
    kagy48 bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12bin devir çevirebilme kapasitesi olup ta 6000 km de bir servise giren supersport makinadan hayır gelmez. zaten senin makinanın bakıma ihtiyacı yok ki. özel üretimdir o. gittiği yere kadar kulllan at.
    Neden hayir gelmesin ki? Bu motorun kitapciginda bakim araliklari kac bin biliyormusun sen? 12 bin kmde bir.
    Birseyi arastirinda yazin sallamayin hemen mesaneden.
    erro bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    yağı sık sık kontrol edildikten sonra neden sorun olsun..alıştırdılar 2 binde bir servise gitmeye
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6bin km o devirleri çeviren motorun içinde çalışan 20tl lik yağ 6bin km sonra motorun içinde sidik olur. çıkan şeye bakarsanız artık yağ olmadığını zaten göreceksiniz.

mrb arkadaşlar . bu yazıyı yazarak aranıza katılmak için ilk adımı atmış bulunuyorum . Kendimi tanıtmak gerekirse adım mehmet Ailem Tekirdağda ben Sakaryada üniversitede okuyorum 21 yasındayım boyum 1.77 kilom 70. ilk adımı attım ama daha motor sahibi değilim . Aklımdaki motor honda cbr ama 125 cc mi yoksa 250 cc mi olmalı sizin düşüncelerinizi istiyorum. Motoru ayda bir uzun yolda yani tekirdağ sakarya arası ( 350 km ) kullanıcam ve şehir içinde . hız olarakta 120 - 130 giderim diye düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı bana yakıt maliyeti ne kadar olur. ayrıca kısın kullanırken çok sıkıntı yaşarmıyım düşüncelerinizi bekliyorum .

Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hayir gelmesin ki? Bu motorun kitapciginda bakim araliklari kac bin biliyormusun sen? 12 bin kmde bir.
    Birseyi arastirinda yazin sallamayin hemen mesaneden.
    fabrikanın motor yağını test ettiği labaratuvar ortamını %100 tutturuyorsan kardeşim hiç düşünme. devam et.tekerin düz bassın.yolun açık olsun.

yağı sık sık kontrol edildikten sonra neden sorun olsun..alıştırdılar 2 binde bir servise gitmeye
    sedat_57. bu mesajım sadece sanadır.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nelerdir.html

8ekim2008 saat 20:10 da neler dediğine bir bak kardeşim. ethemm76 da cevap yazmış üşenmemiş.

saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Alıntı mehmet-çmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar . bu yazıyı yazarak aranıza katılmak için ilk adımı atmış bulunuyorum . Kendimi tanıtmak gerekirse adım mehmet Ailem Tekirdağda ben Sakaryada üniversitede okuyorum 21 yasındayım boyum 1.77 kilom 70. ilk adımı attım ama daha motor sahibi değilim . Aklımdaki motor honda cbr ama 125 cc mi yoksa 250 cc mi olmalı sizin düşüncelerinizi istiyorum. Motoru ayda bir uzun yolda yani tekirdağ sakarya arası ( 350 km ) kullanıcam ve şehir içinde . hız olarakta 120 - 130 giderim diye düşünüyorum sizce hangisi daha mantıklı bana yakıt maliyeti ne kadar olur. ayrıca kısın kullanırken çok sıkıntı yaşarmıyım düşüncelerinizi bekliyorum .

ailen motor sürmene izin verecekse eğer hyosung iyidir. GT 250 R . ikinci el al. düşsende çizsen de acıma motora. şekil olayı göreceli bir kavram ama daha kaslı durduğu için biraz da şeklin olur.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı mehmet-çmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önceden motor tecrüben varsa senin için 250 cc lik bir motor daha uygun olacaktır çünkü 125 cc lik bir motor alırsan 350 km gibi bir yolu 120-130 km hızla gidebilmek için hep dip gaz yapman gerekecek ve hem hız hemde güç olarak bu uzun yolda sana güvenli ve yeterli gelmeyecektir.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrikanın motor yağını test ettiği labaratuvar ortamını %100 tutturuyorsan kardeşim hiç düşünme. devam et.tekerin düz bassın.yolun açık olsun.

fabrika, zaten gerizekalı ya, bilmem kaç ülkede bütün motorların labaratuar ortamında sürüleceğini varsayarak o ifadeyi kitapçığa koymuş zaten...burada herkez zaten o km nin çok olduğunu konuştu, herkes 3000-4000 de bir değiştiriyo...6000 de çok değil bence...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    zincir disli takımı ve lastik değişince 0 gibi oldu. nasıl akıyo yolda süzülüyo cok fena :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler