Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Akrapovic'in sitesine göre orjinal egzoz'la arasında 4200 rpm'de ses farkı olmaması lazım. Bende two bros var, sesi 5-6 dB daha yüksek, en az beş sefer çevirmeye girdim, jandarma ve trafik polisi, hiçbirisi birşey demedi .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic'in sitesine göre orjinal egzoz'la arasında 4200 rpm'de ses farkı olmaması lazım. Bende two bros var, sesi 5-6 dB daha yüksek, en az beş sefer çevirmeye girdim, jandarma ve trafik polisi, hiçbirisi birşey demedi .
    İnşallah bana uyuz birisi denk gelmez ya Antalya polisleri susturucu olan motoru bile bağlamaya kalkışıyor . Plaka işlemlerine de kısmetse yarın başlayacağım.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerin fotosu tamam şık olurda videosunu alsaynızı giriş-gelişme-sonuç olarak daha aydınlatıcı olurdu
    Onu düşünemedik,zaten hazır gitmedik,bir anda karar verdik.Artık şu fotoğrafları bende görmek istiyorum,Anıl bir fırsat bulamadı.Olmadı usb belleğe attırıp kendim uğraşacağım:D

Arkadaslar bende tri color la araniza katildim gecen cumartesi. herkese merhaba ilk motorum oldugu icin ve istanbulda yasadigim icin pazar gunleri sabah etraf sakinken cikip alismaya calisiyorum. Yalniz bostan 1. vitese atarken sorun yasiyorum. debriyaji tam sikmama ragmen gecmiyor. Hatta bir yerde saga cekip 5 dakika ugrastim 1 e atmak icin. Fikri olan var mi?

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    arkadaşlar cbr 250R ile krank yiyebilen bi arkadaşım var garanti kapsamına giriyormuş.dün kitlemiş motoru , cuma ya çıkacakmış . dmekki parça mevcut. 1 hafta çok güzel ve kısa bir süre...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı blow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim arkadaşlarım aramızda eksoz takanlar var .Bende AKRAPOVİC eksoz taktırdım az önce fakat susturucum takılı olduğu halde biraz fazla bir ses aldım sanki. Aranızda bu sese karşı polisle karşılaşan oldu mu ? Aldığı tepki yada savunmanız ne şekilde ? Yardımcı olur musunuz?
    Merhaba dostum akrapovici demirkurttanmi aldin kaca maloldu bende Alanyadayim denk gelirsek bi ara dinlemek isterim akrepi

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı hagnesta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende tri color la araniza katildim gecen cumartesi. herkese merhaba ilk motorum oldugu icin ve istanbulda yasadigim icin pazar gunleri sabah etraf sakinken cikip alismaya calisiyorum. Yalniz bostan 1. vitese atarken sorun yasiyorum. debriyaji tam sikmama ragmen gecmiyor. Hatta bir yerde saga cekip 5 dakika ugrastim 1 e atmak icin. Fikri olan var mi?
    motoru ufaktan ileri geri oynat tekrar dene ya da debriyajı biraz bırak geçtiğini hissedince tekrar çek zmanla alışırsın

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Krank yemek derken? Yuksek devirden dolayi mi kirank milini kirdi?

@Pain kanka pc bozuldu yiine sana mail atayim sen koy ok?
    Mailini msjla bna...
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mailini msjla bna...
    evet hocam pazar günü yüksek devirde değil yüksek hızda gitmekten sanırım. arkadaşım geçen yıl ninja 250 aldı ve aldığı gün motoru istanbuldan getirirken krank kırdı. cbr 250 aldı gecen ay ve ilk uzun yolda elinde kaldı . ben çok şaşırdım cbr nasıl bozulur diye... uzun yolda basmaya da gelmeyecek bu durumda :/
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam pazar günü yüksek devirde değil yüksek hızda gitmekten sanırım. arkadaşım geçen yıl ninja 250 aldı ve aldığı gün motoru istanbuldan getirirken krank kırdı. cbr 250 aldı gecen ay ve ilk uzun yolda elinde kaldı . ben çok şaşırdım cbr nasıl bozulur diye... uzun yolda basmaya da gelmeyecek bu durumda :/
    senin arkadaşta bi problem var bence ali hem ninjada hem cbr da iyi becermiş krank kırmayı.son hıza çıkarsında,senin arkadaşın heralde ikisiylede sürekli son hızda gitmeye kalkıştı,elini gazdan çekmedi.gayet normal.zaten bu motorlarla son hıza çıktığında resmen motor tamam son hızı gördün artık bırak diye bağırıyo.bide 0 motorlarsa,rodaj döneminde vay haline.cbr 250 170-175 görür belki ama sürekli o hızda gitmeye çalışırsan gayet normal yaşadığı.son hızı bu olsa bile uzun yolda sabit gidebileceği sağlıklı olan 145-155 dir.ninjanında aynı şekilde.sürekli 170-180 gitmek resmen körü körüne motoru öldürmek zaten.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum akrapovici demirkurttanmi aldin kaca maloldu bende Alanyadayim denk gelirsek bi ara dinlemek isterim akrepi
    Merhabalar Hayır Antalya Oğuz Motordan aldım. Normalde piyasanın biraz üstünde vermelerine rağmen dükkan sahibinin oğlu ile uzun yıllardır arkadaş olduğumuz için 490 EURO ' ya satın aldım. Alanya'ya gelmeyi düşünüyorum. Ben Merkezdeyim. Siz gelirseniz yada ben gelirsem mutlaka görüşmek isterim.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Bende Alanya merkezdeyim herzaman beklerim

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım bende, 2 ay önce aldım cbr 250r'ımı. Susturucusuz akrapovicler ile geziyorum, şimdiye kadar hiçbir polis, çevirmelerde sıkıntı çıkarmadı, youtube'de var gerçi ama isteyen olursa, video çekip upload ederim sesini.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yani bende zippos la ayni gorusteyim, bu motorlar belirli bir sinira limitlenip uretilmisler, ornegin krank mili en fazla dakikada 10.500 rpm donecek sekilde ayarlanmistir kalinligi capi materyali ona goredir, hemde ninjada hemde cbr da krank kirabilmesi ya buyuk basari yada buyuk tesaduf...
    2 ihtimal var motorun ya ateslemesinde bi ayarsizlik var kirank piston tarafindan fazla zorlanmistir zamanla ve yuksek devirle kirilmistir..

2. Ihtimal ve benm takildigim ihtimal yaglama...
    Piston ve kirankin birlestigi yataklarda donusle beraber dislilerin arasi yaglanir bu yaglama saglikli degilse kirank sarar.. ama hem ninjada hem cbr da yapmasi yaglama konusunda icimi rahatlatiyor..

Motor hem rodajda hem sogukken zorlandiysa uzun sure bu yuzdende olabilir, soguk metal soguk yag , hmdenparcalar daha alismamissa bence bu yuzden olmustur...

Ama takildim bu konuya @teknoali gelismelerle bilgilendirirseniz bizi sevinirim...
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR

Mailini msjla bna...
    Profil fotoğrafını değiştirmeyi biliyorsun:D:D
    Yuce123 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Yani bende zippos la ayni gorusteyim, bu motorlar belirli bir sinira limitlenip uretilmisler, ornegin krank mili en fazla dakikada 10.500 rpm donecek sekilde ayarlanmistir kalinligi capi materyali ona goredir, hemde ninjada hemde cbr da krank kirabilmesi ya buyuk basari yada buyuk tesaduf...
    2 ihtimal var motorun ya ateslemesinde bi ayarsizlik var kirank piston tarafindan fazla zorlanmistir zamanla ve yuksek devirle kirilmistir..

2. Ihtimal ve benm takildigim ihtimal yaglama...
    Piston ve kirankin birlestigi yataklarda donusle beraber dislilerin arasi yaglanir bu yaglama saglikli degilse kirank sarar.. ama hem ninjada hem cbr da yapmasi yaglama konusunda icimi rahatlatiyor..

Motor hem rodajda hem sogukken zorlandiysa uzun sure bu yuzdende olabilir, soguk metal soguk yag , hmdenparcalar daha alismamissa bence bu yuzden olmustur...

Ama takildim bu konuya @teknoali gelismelerle bilgilendirirseniz bizi sevinirim...
    hocam az önce servise gidip bilgi aldık. garanti dahilinde yapılacakmış. ve toplam fiyat 3500 tl . iyi ki garantili

motor cbr 250 2011 model. 12 bin kusur km de. daha 1 hafta once servisinde bakımı yapıldı. arkadaşım gece fethiye den izmir e gidiyor 2 kişi. ertesi gün izmir de gezip dönüşte izmir aydın otobanında otoban bitmesine 4km kala motor sıkışıyor gibi olunca dinlenmek için duruyor ve bir daha haraket edemiyor.boşta çok güzel çalışmış başta. ardından debriyajı sıkar sıkmaz direkt stop etmiş . ve sonrasında tekrar haraket edememişler. aydın dan fethiye ye ise bi pikap ayarladık ve o şekilde getirdi.

gelişmelerden haberdar ederim.

bu arada önceki ninja da ise istanbuldan motoru aldığı gün dönüşte bilecik de kalmıştı. aralıksız 180 - 190 kapanmaca tek kişi gelince 1 ay motorsuz kaldı :(

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam az önce servise gidip bilgi aldık. garanti dahilinde yapılacakmış. ve toplam fiyat 3500 tl . iyi ki garantili

motor cbr 250 2011 model. 12 bin kusur km de. daha 1 hafta once servisinde bakımı yapıldı. arkadaşım gece fethiye den izmir e gidiyor 2 kişi. ertesi gün izmir de gezip dönüşte izmir aydın otobanında otoban bitmesine 4km kala motor sıkışıyor gibi olunca dinlenmek için duruyor ve bir daha haraket edemiyor.boşta çok güzel çalışmış başta. ardından debriyajı sıkar sıkmaz direkt stop etmiş . ve sonrasında tekrar haraket edememişler. aydın dan fethiye ye ise bi pikap ayarladık ve o şekilde getirdi.

gelişmelerden haberdar ederim.

bu arada önceki ninja da ise istanbuldan motoru aldığı gün dönüşte bilecik de kalmıştı. aralıksız 180 - 190 kapanmaca tek kişi gelince 1 ay motorsuz kaldı :(
    bu motorların canı ne ki ibreyi sona dayarlar anlamam valla...bu tip adamlar yüzünden hyosung un adı çıktı krank kırıyomuş diye...

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorların canı ne ki ibreyi sona dayarlar anlamam valla...bu tip adamlar yüzünden hyosung un adı çıktı krank kırıyomuş diye...
    Abi cbr da ninja da sayılıdır krank kırılma olayı . ama tanıdığım kişiler arasında hyo alıpda kırmayan sayılı.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Alanya merkezdeyim herzaman beklerim
    Mutlaka uğrayacağım.

Alıntı cciner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım bende, 2 ay önce aldım cbr 250r'ımı. Susturucusuz akrapovicler ile geziyorum, şimdiye kadar hiçbir polis, çevirmelerde sıkıntı çıkarmadı, youtube'de var gerçi ama isteyen olursa, video çekip upload ederim sesini.
    Evet sesi çok güzel inşallah buradaki polislerde anlayış ile karşılarlar bu durumu.

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    250R için arka sehpa lazım fakat bu parçalar çok pahalı. zincir yağlama/bakım yapmak için nasıl bir çözüm buldunuz? yardımcı olur musunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler