Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    aaa saat geç olmuş,yanlış algılamışım:D000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    vay be havalandım he :D bişey hakkında güzel bi noktaya parmak basmışım arkadaş :D bakın beyler bi yazı buldum ilgili kısımda burda ;
    Ön, tekerden gelen darbeleri dengelemeye çalışırken sizin elciklere baskı yapmanız motor geometrisinin durumu düzeltmeye çalışma hareketini olumsuz etkileyecektir. Salınmanın önlenmesi, başlamaması için en iyi davranış gaz verdiğinizde elcikleri baskısız tutmanızdır. Üzerlerine baskı yapmayınız. Ağırlığınız pedallarda olsun. Tankı dizlerinizle sıkıca tutun, ağırlığınız olabildiğince önde olsun. Pedallara ağırlığınızı vermek sizi öne alacaktır. Tankı dizlerinizle tutmakta motorun dengede kalmasını sağlayacaktır.

Kafa salınması başladığı zaman elciklere yük bindirmeyin, bastırmayın yada salınmayı durdurmak için herhangi bir şekilde gidona baskı uygulamayın. Bu salınmayı daha da artırır. Yapacağınız şey elcikleri gevşek tutarak motorun bu salınmayı dengelemesine izin vermektir. Siz gidon amortisörünün görevini yapmaya kalkarsanız durum daha da kötüleşecektir.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be havalandım he :D bişey hakkında güzel bi noktaya parmak basmışım arkadaş :D bakın beyler bi yazı buldum ilgili kısımda burda ;
    Ön, tekerden gelen darbeleri dengelemeye çalışırken sizin elciklere baskı yapmanız motor geometrisinin durumu düzeltmeye çalışma hareketini olumsuz etkileyecektir. Salınmanın önlenmesi, başlamaması için en iyi davranış gaz verdiğinizde elcikleri baskısız tutmanızdır. Üzerlerine baskı yapmayınız. Ağırlığınız pedallarda olsun. Tankı dizlerinizle sıkıca tutun, ağırlığınız olabildiğince önde olsun. Pedallara ağırlığınızı vermek sizi öne alacaktır. Tankı dizlerinizle tutmakta motorun dengede kalmasını sağlayacaktır.

Kafa salınması başladığı zaman elciklere yük bindirmeyin, bastırmayın yada salınmayı durdurmak için herhangi bir şekilde gidona baskı uygulamayın. Bu salınmayı daha da artırır. Yapacağınız şey elcikleri gevşek tutarak motorun bu salınmayı dengelemesine izin vermektir. Siz gidon amortisörünün görevini yapmaya kalkarsanız durum daha da kötüleşecektir.
    Açıkçası dediğinin bana mantıklı gelme sebebi buydu,ama dayanağım olmadığı için boş konuşuyor gibi görünmek istemedim.O zaman Anılın durum 1e1 örtüşüyor.Gidonu yakalayamadı,doğru oturuş pozisyonundan dolayı depoyu sıkıyordu ve nedense deponun üzerine yattığını söylemişti.Çözdük olayı:D,hadi herkese geçmiş olsun:D

Anıl bırak video izlemeyi,rahat uyuyabilirsin artık:D

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası dediğinin bana mantıklı gelme sebebi buydu,ama dayanağım olmadığı için boş konuşuyor gibi görünmek istemedim.O zaman Anılın durum 1e1 örtüşüyor.Gidonu yakalayamadı,doğru oturuş pozisyonundan dolayı depoyu sıkıyordu ve nedense deponun üzerine yattığını söylemişti.Çözdük olayı:D,hadi herkese geçmiş olsun:D

Anıl bırak video izlemeyi,rahat uyuyabilirsin artık:D
    aynen sorun çözüldü rahat uykular umarım bende artık kavuşucam cbr250r'ıma babam erteledikçe duruyo ama baskılarım sonuç vericek eminim bu hafta

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kanka diger elimide atinca gidon ayaklar geride oldugu icin parmak ucu bide gaz kesilince resmen kask deponun oraya carpti benim yani istemeden hem gidona kendisi toparlansin diye sans vermisim hemde motora iyi tutunarak agirligimida one vermisim..
    Ama bunlarin hepsini istem disi yapmisim... Vay arkadas...)

Bugun zaten bi teker almalar bi stoppie ler tankslap ler falan..

Allah sonumuzu hayir etsin...))
    Counter-Steering Always Works !..

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu aksam Pain ile beraber tuzladan donerken basima oyle bir olay geldiki...

Sag seritten 90 km ile seyrederken sol elimi kaskin camini cok az aralamak amaciyla gidondan cektigim anda farkedemedigim bi cukura girmemle beraber (tankslap) denilen olayi yasadim.
    Yaklasik 1.5 2 saniye boyunca cok siddetli bir sekilde gidon 90km hiz ile giderken yaklasik 60 , 70 derece saga ve sola sallandi.
    Muhtemelen o an tek elimi birakmis olmam gidonun dengesini bozdu ve kafayi okadar siddetli salladiki dusunun durdugumda 2 aynada ayarindan cok disari tasmisti ve on fren hava yapti ve tutmadi...

Nasil toparladigimi inanin bilmiyorum, ama inanin o an doga ustu biseyler oldu ve gidon duzeldi cunku bisey yapmadim, yapamadim. Sol elimi kaldirmam cukuru farketmemem ve kafayi sallamasiyla sag elimide gidondan firlatti ve one dogru ivmeli oturus pozisyonu oldugu icin motorun yer cekimi sayesinde gogsumle deponun uzerine yatmis bulundum. Oturus pozisyonu parmak ucu basma ,depoyu bacaklarla kavrama ve deponun ustune ister istemez yapisinca dogal olarak butun sistem ile motora siki sikiya tutunmus bulundum ve bu nedenle motorun toparlandigimi dusunuyorum...
    Sag elimin bas parmaginin basladigi yer sismis ve morarmis vaziyette, tankslap e baslayip sag elimide gidondan firlattigi an on fren hidroliginin kutusu okadar siddetli elime vurmuski elim mor, kafa okadar sert sallanmiski aynalarin ikiside disari acilmisti...

Sonuc olarak boyle bir deneyimim oldu sizinlede paylasmak istedim herhangi bir fikri olan varsa lutfen soylesin..

Akil erdiremedigim tek olay, durmaya calistigimda on fren maneti elcige kadar geldi ve cok cok az fren tuttu, tamirci arkadasimizi arayip ne yapalim diye sordugumuzda, hava yapmistir pompalayin duzelir cevabini aldik denedik ve duzeldi fakat yinede eskisi gibi degil fren hissiyati yarin bir gostericem servise...

Lutfen dikkat edelim arkadaslar onum bombos olmasina ragmen farkedemedim yoldaki bozuklugu, ozellikle gece far aydinlatmamiz arabadaki gibi deil heran ne cikacagi belli olmuyor..
    Ben ucuz atlattim Allah yardimci oldu umarim kimsenin basina gelmez...
    Geçmiş olsun Anıl, bu tür olayların sonuçunda hep bir motordan soğuma ve sonucunda seninde yazdığın gibi gene ayakta kaldım , başına gelen belayı yenip atlatmanın korku dolu bir mutluluğu oluyor sadistce ama bu motor işi böyle
    wolrath bunu beğendi.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Eyvallah abi saolasin Allah'a sukur atlattik, asfaltin tadina bakmadik..
    O an aklimfan gecen ilk seyde teni kamyon sollamistim hemrn arkamdaydi flas gibi beynimr cakti resmen yasadim ustumden gecmesini o kamyonun :s
    Abartiyosun diyrbilirsiniz ama hala etkisindeyim yani olayin
    Counter-Steering Always Works !..

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En korktuğum şey trafikte düşersem üstümden araç geçmesi. Banketler bile bu kadar korkutmuyor. Haa bide fren ayarı olmayan bayan sürücülerin önünde yada arkasında olmak. Haa bide aynı bayanların yanından gitmek. :D

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abi saolasin Allah'a sukur atlattik, asfaltin tadina bakmadik..
    O an aklimfan gecen ilk seyde teni kamyon sollamistim hemrn arkamdaydi flas gibi beynimr cakti resmen yasadim ustumden gecmesini o kamyonun :s
    Abartiyosun diyrbilirsiniz ama hala etkisindeyim yani olayin
    Anıl geçmiş olsun kardeşim.

Bu arada 6.000 bakımını 5.350 km deyken yaptırdım.Servis çok erken dedi ama ben yinede yaptırmak istedim kaymak gibi oldu motor.Ümraniye D&B Honda da yaptırıyorum bakımlarını şiddetle öneririm size,güleryüzlülük ilgi alaka hepsi mevcut.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani anahtar üzerindeyken akü bitiyor muymuş ve neden?.
    ben de anahtarı hep üzerinde bırakırım ama sorun olmadı hiç..
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde anahtar 2-3 gün üstünde kaldığı oluyo bazen hatta daha fazla aku pek zayıflamadı.. Kontak açık kalmış yada bir işgüzar kontakla oynamış olabilirmi?
    anahtar ustunde ama on da bıraktım maalesef

anıl gecmıs olsun. tankslepper olayını cok arastırdım nette.buldugum sonuc olay anında sogukkanlıgı koruyup gıdonu yavasca kendı halıne bırakmak.bırden bırakmak ya da sıkıca tutmak gıdondakı ters momentın tum motor govdesıne kaymasını saglıyor ve sızı motordan atıyor maalesef...

gıdon amortısoru ılerıkı tarıhlerde(1-2 ay ıcınde) almayı dusunuyorum.hemfıkır olan varsa beraber sıparıs verırız

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Can Özcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En korktuğum şey trafikte düşersem üstümden araç geçmesi. Banketler bile bu kadar korkutmuyor. Haa bide fren ayarı olmayan bayan sürücülerin önünde yada arkasında olmak. Haa bide aynı bayanların yanından gitmek. :D
    Hocam neresi kaldı başka:D Bayan şoför görünce kenara çekiyorsunuz herhalde:D

Alıntı ismettolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Cbr 250 aldım 0 olaraktan, apartmanın üstü kapalı bir yerinde tutuyorum, güvenlik amacıyla tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı ? Kilit ya da alarm, açıkcası alarm ne şekilde oluyor hiçbir fikrim yok onu da açıklar mısınız ?
    Bir de rodajını nasıl yapmam gerekli dedim motoru aldıım honda servisine, rodaj gerekli değil bunlar enjeksiyonlu dedi.
    İlk defa cbr 250r kullanacak ve ilk defa sfır motor almış olan birisine verebileceğiniz tavsiye var mı

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tank Slap kötü tecrübe. Sorun olmaması iyi olmuş geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bir de rodajını nasıl yapmam gerekli dedim motoru aldıım honda servisine, rodaj gerekli değil bunlar enjeksiyonlu dedi.
    İlk defa cbr 250r kullanacak ve ilk defa sfır motor almış olan birisine verebileceğiniz tavsiye var mı
    hahahaha,yoldan geçen amcamı söyledi bunu.Satıştan sorumlu ve motorla alakası olmayan biri filan mı söyledi,yoksa ustamı? Birde hangi bayi?

Motosikleti
    Honda cbr 250r gitti :(
    Akşam akşam hiç gülcem yoktu :D Sözde servis diye geçinen yerdeki elemanlar daha yeni ya da işi bilmiyorlar.Öyke şeymi olur rodaj çok önemlidir 0 kilometre motor için.Siz onlara bakmayın güzelce rodajı bitirip tadını çıkarın.Açıkçası honda gibi servis ağı geniş bir markada bu durum şaşırtıcı.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    arkadaşlar bu jantlarınıza ne renk şerit çekiyorsunuz..jantlar siyah olsa kırmızı çekeceğim ama kırmızı sevmedim..oranj deneyesim var nasıl olur bilmiyorum..hiç görmedim motor üzerinde..var mı oranj kullanan?

http://www.anesmotor.com/?urun-1080-...idi-Oranj.html
    Youtube: YOL AVCISI

lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Zincirimi tek başıma temizlemek ve yağlamak için Forum sitelerin birinden görerek uyguladığım yöntemi sizinle paylaşıyım dedim. İki ahşap parçayı üst üste koyup çekici ters bir şekilde diktim ve motor yan ayaktayken arka yolcu tutamaklarından kaldırarak çekicin üzerine otutturdum ve tekerin yerle teması kesildi.

By lordbarbaros at 2012-08-30

By lordbarbaros at 2012-08-30
    tugfox, Zippo's ve Volkan Serezli bunu beğendiler.
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Bi sehpa 60tl gerek varmi oyle cekice falan
    wolrath bunu beğendi.

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    motorumu cbf 600 almak için satıyorum, temiz ikinci el motor arayanlara duyurulur: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7752319/detay/
    2011 Honda CBF 600

lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi sehpa 60tl gerek varmi oyle cekice falan
    Mersin'de sordum. 120 tl dediler. Benimki bedava
    avcagatay bunu beğendi.
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler