Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,daha önce de yazmıştım,ben de cbr 250 almak isteyen acemi bir arkadaşınızım. Bugün İstanbul/istoç daki anes motor'a gittim, ilk defa cbr 250 yi bu kadar yakından görme ve inceleme fırsatım oldu. Bir kere edindiğim ilk izlenim sağlamlık. Kalite araçların verdiği sağlamlık hissi gibi, illa binip gitmeniz gerekmiyor anlamak için, ayrıca boyum 1,72 ve motorun boyutları benim için tam uygun.
    Sizlerle paylaşmak istediğim nokta şu , (belki birilerinin işine yarayabilir)cbr 250 nin anahtar teslim fiyatı 9.250 TL. ,Pirelli sport demon lastikler 575 TL, bana oradaki arkadaşlar pirellinin metzeller i satın aldığını ,metzelleri de pirellinin ürettiğini söylediler, bu konularda bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.Motosiklet için vade farklı kredi kartına taksit seçenekleri var. Alacak olursam orijinal lastiklerini iade edip fiyattan düşmelerini istedim ama bu kabul edilmedi. Kendileri de üzerindeki lastiğin bir işe yaramadığını biliyorlar ve bu vesileyle bunu da dile getirdiler. Bu arada ilgilenen olur mu bilmem , cbf 150 lilerin anahtar teslim fiyatı ise 4000 tl. cbr 250 den ellerinde 3 adet siyah renk kalmış. 2012 modellerin fuardan sonra yani mart ayı gibi piyasa çıkacağı ve fiyatının 11.000.TL civarında olacağı söylendi. (neler olacağını zamanla göreceğiz)
    Ben cbf 150yle başlamayı düşünüyorum,cbr 250 harika bir araç ama araba alır gibi gidip istediğinden başlayamıyorsun, tecrübe istiyor.
    Bu arada sormak istediğim bir konu var , aşağıdaki iki değişik marka kask tan hangisini tavsiye edersiniz?
    http://www.anesmotor.com/?urun-342-i...ilir-Kask.html (bu kask için anes balmumcu şubesinde bana söylenenler şu, kampanya dolayısıyla fiyatı 350 liradan 200 liraya düşmüş ve yanında bir adet zincir yağı veriyorlarmış.)

diğeri ise ;
    http://www.ozenmotor.com.tr/FF-386-R...iYAH_77.html#0
    Bilgilendirme iyi olmuş. Motor alacak kişilerin işine yarar. kask için şu modele de bakmanı öneririm. İngiliz Sharp testinden 5 yıldız alan sayılı model içerisinde en ucuz olanı. Ben kullanıyorum. Hareketsizken buğulanma yapması haricinde memnunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,daha önce de yazmıştım,ben de cbr 250 almak isteyen acemi bir arkadaşınızım. Bugün İstanbul/istoç daki anes motor'a gittim, ilk defa cbr 250 yi bu kadar yakından görme ve inceleme fırsatım oldu. Bir kere edindiğim ilk izlenim sağlamlık. Kalite araçların verdiği sağlamlık hissi gibi, illa binip gitmeniz gerekmiyor anlamak için, ayrıca boyum 1,72 ve motorun boyutları benim için tam uygun.
    Sizlerle paylaşmak istediğim nokta şu , (belki birilerinin işine yarayabilir)cbr 250 nin anahtar teslim fiyatı 9.250 TL. ,Pirelli sport demon lastikler 575 TL, bana oradaki arkadaşlar pirellinin metzeller i satın aldığını ,metzelleri de pirellinin ürettiğini söylediler, bu konularda bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.Motosiklet için vade farklı kredi kartına taksit seçenekleri var. Alacak olursam orijinal lastiklerini iade edip fiyattan düşmelerini istedim ama bu kabul edilmedi. Kendileri de üzerindeki lastiğin bir işe yaramadığını biliyorlar ve bu vesileyle bunu da dile getirdiler. Bu arada ilgilenen olur mu bilmem , cbf 150 lilerin anahtar teslim fiyatı ise 4000 tl. cbr 250 den ellerinde 3 adet siyah renk kalmış. 2012 modellerin fuardan sonra yani mart ayı gibi piyasa çıkacağı ve fiyatının 11.000.TL civarında olacağı söylendi. (neler olacağını zamanla göreceğiz)
    Ben cbf 150yle başlamayı düşünüyorum,cbr 250 harika bir araç ama araba alır gibi gidip istediğinden başlayamıyorsun, tecrübe istiyor.
    Bu arada sormak istediğim bir konu var , aşağıdaki iki değişik marka kask tan hangisini tavsiye edersiniz?
    http://www.anesmotor.com/?urun-342-i...ilir-Kask.html (bu kask için anes balmumcu şubesinde bana söylenenler şu, kampanya dolayısıyla fiyatı 350 liradan 200 liraya düşmüş ve yanında bir adet zincir yağı veriyorlarmış.)

diğeri ise ;
    http://www.ozenmotor.com.tr/FF-386-R...iYAH_77.html#0
    kask alırken kesinlikle bugu yapmayan bi modele bak ben alırken bakmadım fazlada araştırmadım benim kask bugu yapıyo yazın rahat ama kışın önümü göremiyorum :d
    cbr 250 nin 11 bin tl olacagını sanmıyorum bi anda 2 bin lira zam çok değilmi

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask alırken kesinlikle bugu yapmayan bi modele bak ben alırken bakmadım fazlada araştırmadım benim kask bugu yapıyo yazın rahat ama kışın önümü göremiyorum :d
    2 bin Lira Zammı Göze Alamazlar Millet Ninja Seçer O zaman.
    İlla Yapılacaksa O Zam Muhtemelen ABSli Modellere Yapılır.
    Kaskları Buğu Yapmadığı İçin Tercih Etmeyin Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Güvenlik.İçeri Aldığı Rüzgar,Kafanıza Taktığınızda Hissettiğiniz Rahatlık vs vs. Olmalıdır
    Güneş,Buğu İçin Tasarlanmş Yedek Parça Olarak Satılan Vizörler Var Onlardan Alırsanız Rahat Edersiniz.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    CBR 250 R ile TEK BAŞINA yüklü olarak 3350 km izmir trabzon seyehati (gidiş,Dönüş) Sürüş zevki, Üstün performansı ,yakıt ekonomisi , + mükemmel dizaynı , Her konuda bana hitap eden en iyi motoru aldığıma bir kez daha emin oldum . Gidiş gezi fotoğrafları Motokurt izmir trabzon 3350 km 1 ve 2 olarak iki sayfa ETKİNLİK GEZİ FOTOĞRAFLARI BÖLÜMÜNDE İlgi duyan arkadaşlar bakabilir...
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıldır kullanıyorsan iyi sabır varmış sende helal olsun valla şu an kaç km'de motor, hiç üzdüğü oldu mu seni?
    4 sene olacak neredeyse ama çok kullanmadım. ~30.000 km de şu an. En ufak bir sorun yaşamadım. 2 hafta önce de zincir dişli seti ve lastikleri değişti cillop gibi oldu. Bi ara fren balataları ve fren hidroliklerini de değiştireceğim. Belki çelik fren hortumuna da geçerim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    kask alırken güvenlik en önemlisi dediler ki ben kaskımdan son derece memnunum (AGV marka kask) geçirdiğim kaza sonrası aldığı hal bu ama bende bişi yok çok şükür

http://img46.imageshack.us/img46/9236/29102011155.jpg

ama alırken buguyuda göz önünde bulundurun diyorum sadece hepsini düşünmek lazım

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı teocan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin Lira Zammı Göze Alamazlar Millet Ninja Seçer O zaman.
    İlla Yapılacaksa O Zam Muhtemelen ABSli Modellere Yapılır.
    Kaskları Buğu Yapmadığı İçin Tercih Etmeyin Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Güvenlik.İçeri Aldığı Rüzgar,Kafanıza Taktığınızda Hissettiğiniz Rahatlık vs vs. Olmalıdır
    Güneş,Buğu İçin Tasarlanmş Yedek Parça Olarak Satılan Vizörler Var Onlardan Alırsanız Rahat Edersiniz.
    araba fiyatları 10bin tl cik arttı neredeyse bu motorada yüklü bir zam gelicek ötv yüzünden..ve hondanın elinde diğil sadece ötv farkını alacak honda kendi cebine giden birşey yok

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba fiyatları 10bin tl cik arttı neredeyse bu motorada yüklü bir zam gelicek ötv yüzünden..ve hondanın elinde diğil sadece ötv farkını alacak honda kendi cebine giden birşey yok
    Sadece 1600cc üstü araçlara ÖTV zammı geldi... Honda hangi ÖTV'yi uygulayacak? Gündemde böyle bir şey var da ben mi kaçırdım?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda bahsettiğim kask hareket halindeyken kesinlikle buğulanma yapmıyor sadece dururken yapıyor hareket edince hemen buğulanma çözülüyor. Vizörüne buğulanma giderici işlem uygulamışlar. Belki de harekketsizken vizörü kaldırmamakla ben kendim hata ediyorumdur

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 1600cc üstü araçlara ÖTV zammı geldi... Honda hangi ÖTV'yi uygulayacak? Gündemde böyle bir şey var da ben mi kaçırdım?
    bayilerin dediği bu ötv zammı olmasa bile her ay bir fark koyuyor honda

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene olacak neredeyse ama çok kullanmadım. ~30.000 km de şu an. En ufak bir sorun yaşamadım. 2 hafta önce de zincir dişli seti ve lastikleri değişti cillop gibi oldu. Bi ara fren balataları ve fren hidroliklerini de değiştireceğim. Belki çelik fren hortumuna da geçerim.
    fren hidroliklerini değiştirdiğinde farkı hissedeceksin bence ilk fırsatta yaptır. Ayrıca keçelerle bilrikte amortisör yağlarınıda değiştir. Bu şekilde hem frenlerden daha iyi randıman alırsın hemde sürüş konforun artar.

Benim ninja'da 3 yaşında ve bu bakımları yaptırdığımda sanki farklı bir motora biniyormuşum gibi fark yarattı diyebilirim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayilerin dediği bu ötv zammı olmasa bile her ay bir fark koyuyor honda
    ötv ile ilgili hiç bir şekilde bi artış olmıcak bu süreli bi ötv indirimi değil kalıcı bir indirimdi uygulanırken ayrıca bayilerde yanlış bilgilendirmiş ayda 1 olmasada honda fiyat artışına gidiyor gel gelelim bu st&kanuniden az oluyor ötv indiriminden sonra aynı para olan 2 motor bugun baktığında 500-600tl farkla satılıyor şu garanti yılbaşında ötv ile ilgilisi olmıyan markanın yaptığı bir zam olucak yılbaşlarında honda zam yapıyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Gunaydin Dostlar

38 yasinda motorla ilk defa tanisacak biri olarak, her anlamda bir miktar tedirginim ancak ondan daha fazla mutlu ve heyecanliyim. Basta hep 600'luk buyuk motorlara bakiyordum. Sonra dun egitimde CBF 150'leri idare etmenin bile deneyim gerektirdigini ve zorlandigimi gorunce, oglum dedim kendi kendine, buyuk sozu dinle, 250'liklere bak. CBR 250R'yi bu sekilde kesfettim. Cok buyuk ihtimal yil bitmeden alacagim. Bu arada bu forumu ve yazdiklarinizi okudukca biraz daha bilinc kazandim. Paylasim yapan herkese cok tesekkur ederim. Mesela biliyorum ki, alir almaz lastikleri degistirmek lazim. Benim icin son derece faydali bir forum bu.

Birkac sorum olacak. ABS'li olan Turkiye'de yok. Bir de kirmizi renk yok. Acaba beklesem gelir mi? Bu konuda bilgisi olan var mi? Bunun yanisira, kask/bot/pantolon/mont vs konusunda tavsiye edeceginiz bir yerler var mi? Ornegin yurtdisinda bu tip aksesuarlarin daha ucuz oldugunu duydum dun. Dogru mu bu?

Simdiden tesekkurler,

Syg,

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı eTNGC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 yasinda motorla ilk defa tanisacak biri olarak, her anlamda bir miktar tedirginim ancak ondan daha fazla mutlu ve heyecanliyim. Basta hep 600'luk buyuk motorlara bakiyordum. Sonra dun egitimde CBF 150'leri idare etmenin bile deneyim gerektirdigini ve zorlandigimi gorunce, oglum dedim kendi kendine, buyuk sozu dinle, 250'liklere bak. CBR 250R'yi bu sekilde kesfettim. Cok buyuk ihtimal yil bitmeden alacagim. Bu arada bu forumu ve yazdiklarinizi okudukca biraz daha bilinc kazandim. Paylasim yapan herkese cok tesekkur ederim. Mesela biliyorum ki, alir almaz lastikleri degistirmek lazim. Benim icin son derece faydali bir forum bu.

Birkac sorum olacak. ABS'li olan Turkiye'de yok. Bir de kirmizi renk yok. Acaba beklesem gelir mi? Bu konuda bilgisi olan var mi? Bunun yanisira, kask/bot/pantolon/mont vs konusunda tavsiye edeceginiz bir yerler var mi? Ornegin yurtdisinda bu tip aksesuarlarin daha ucuz oldugunu duydum dun. Dogru mu bu?

Simdiden tesekkurler,

Syg,
    merhabalar, yaş olarak yakınız ve motosiklet tecrübesi açısından aynı durumdayız. Yazdıklarınızla ilgili şunları söyleyebilirim:
    Cuma akşamı İstoç Anes teydim. Abs li modelin 2012 yılında da gelmeyeceğini, yeni modellerde renk seçeneklerinin büyük olasılıkla değişmeyeceğini söylediler. Abs aparatını biz temin edip montaj yaptırabilir miyiz diye sordum ona da olumsuz cevap aldım. Lastik konusunda pirelli sport demon u tavsiye ediyorlar fiyatı 575 tl. Aksesuar konusuna gelince, ben motomax , özen motor ve anes motor un sitelerine bakıyorum ve hoşuma giden bir aksesuar olduğunda buradaki arkadaşların fikrini soruyorum. Cuma günü Anes Balmumcu şubesine gittim , orada bana ixs marka bir kask gösterdiler, fiyatı 200 tl ve 1 adet zincir yağı bedava ancak bu ürünün kampanyalı olduğunu ve fiyatın 350 tl dan düştüğünü söylediler. Bu da ister istemez aklına sorular getiriyor insanın...Size şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar benim ilk bakımda valf ayarına gerek olmadığı söylenmişti. Yabancı forumlara baktığımda oralarda da çoğu servisin aynı şeyi söylediğini ama içi rahat etmeyen sürücülerin kendilerinin valf ayarı değerlerinin ölçümünü yaptığını ve bir kısmının değerlerinin olması gerekenden farklı çıktığını gördüm.Aslında ilk valf ayarı çok önemliymiş. Motor garanti dışı bile kalabilir deniyor. Üretim maliyetlerini kısmak için taylanddaki fabrika bu ilk ayarı yapmadan motorları satışa gönderiyormuş. 1000km rodajdan sonra motor titreşimiyle parçalar yerlerine tam oturup bundan sonra kontrol edilip gerekirse ayarlamak gerekiyormuş. Benim yakıt tüketimi forumda bahsedilenlerden yüksek olduğu için valf değerleri konusunda endişelerim var. Sizlerin ilk bakımda bu kontrol yapıldı mı? Kaçımızın valf değerleri tolerans sınırından fazla çıktı? Bunu kendimiz nasıl kontrol edebiliriz yol gösterebilecek deneyimli arkadaşlar var mı içimizde?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim ilk bakımda valf ayarına gerek olmadığı söylenmişti. Yabancı forumlara baktığımda oralarda da çoğu servisin aynı şeyi söylediğini ama içi rahat etmeyen sürücülerin kendilerinin valf ayarı değerlerinin ölçümünü yaptığını ve bir kısmının değerlerinin olması gerekenden farklı çıktığını gördüm.Aslında ilk valf ayarı çok önemliymiş. Motor garanti dışı bile kalabilir deniyor. Üretim maliyetlerini kısmak için taylanddaki fabrika bu ilk ayarı yapmadan motorları satışa gönderiyormuş. 1000km rodajdan sonra motor titreşimiyle parçalar yerlerine tam oturup bundan sonra kontrol edilip gerekirse ayarlamak gerekiyormuş. Benim yakıt tüketimi forumda bahsedilenlerden yüksek olduğu için valf değerleri konusunda endişelerim var. Sizlerin ilk bakımda bu kontrol yapıldı mı? Kaçımızın valf değerleri tolerans sınırından fazla çıktı? Bunu kendimiz nasıl kontrol edebiliriz yol gösterebilecek deneyimli arkadaşlar var mı içimizde?
    abi ne valf ayarı adama yağ filtresini zor değiştirttim...

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar ben dün barkın bayoğlu ile tekrar görüştüm ertuğ 10 ile birlikte bu lastik koınusunda konuştuk ve metzeler hakkında hiçte iyi şeyler konuşmadık pırellı veya mıchelını tercıh edin diyor yani metzeler için servet vermeye gerek yok bilginize

Çok teşekkürler sayın hocam. Size de kolay gelsin. Syg,

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Arkadaşlar hafta sonu Michelin Pilot Active taktırdım buz motorda. Gercekten de farkı var bizim IRC lastiklerden.
    Bir 350 km kadar yaptım kuru zeminde. İlk farkettiğim arkanın artık kaymaması virajlarda veya ani frenlerde Eski lastiklerde biraz arka frene fazla basdığımda hafif arkanın sağa sola kaydığını hissediyordum. Michelinde ise lastik cok güzel bir sekilde tutunuyor ve fren performansım arttı. Virajlarda ise gayet tatmin edici lastikler yeni diye fazla da yatırmadım motoru ama fark hissediliyor.

Aklıma birsey takıldı ama bizim kitapcıkta arka ve öne 29 psi basılmalı diyor. Buz motorda arkaya 34 öne 32 psi bastılar. Lastikleri takan eleman "Abi michelin lastiklerde biraz fazla basmak gerekiyor" dedi. Bana biraz fazla gibi geldi 29 psi ile 34 psi arasında bayagı fark var. Sizce dogru mu basınclar? Başka Michelin Pilot Active kullanan arkadaşlar ne kadar basıyor lastiklere acaba?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    fazla hava basmışlar, ön 29 arka 32- 33 olmalı bence
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler