Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı senin hyo milyonda bir istisnai bir durumdu.
    ama şuan gidip 5 6 bine satan hyoların alayı ceset. motorun sesi cok güzel deyip aldanmamak lazım. 5e aldın 2 binlira masraf ediyorsun.
    hacı bizim leventleri biliyosun adamlar 2006 dan beri hyosung un bütün gt 250 r larını kullandı bende şahidim hiçte öyle anlatılanlar gibi durumlar yaşanmadı

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

5-6 bine alacağın cbr 250 de ceset olacaktır kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ödemiş35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250
    Arkadaşlar neyin üstünlüğünü kanıtlamaya çalışıyorsunuz ki anlamadım. Herkes kullandığını övecek illaki. Başka motora binmeden kulaktan dolma bilgilerle nasıl kıyaslama yapabilirsiniz ki. Mesela hyosung forumlarını okuduğumda cbr için bisiklet yakıştırması yapıyorlardı. Fotoğraflara bakarken gerçekten cılız bir motor gibi görünüyordu ama canlısını görünce hiçte öyle cılız bir motor olmadığını gördüm. Barkın'ın dediği gibi alacak olan hepsine bir binsin sonra karar versin. Yoksa CBR forumunda cbr, hyosung forumunda hyosung, ninja forumunda ninja övülür olay bundan ibaret.

Bana sorarsan çelik scooter ile cbr 250 yi kıyaslayabilirim mesela, ikisini de kullandım çünkü

Neyse arkadaşlar 5 günlük bir kullanımdan sonra motorla ilgili keşke şurası şöyle olsaydı diyebileceğim bir konu yok. Sadece bugün yaşadığım yağ damlatma olayı canımı sıktı. Tahliye borusunda 1-2 damla yağ damladı motor park halindeyken normal mi bilmiyorum? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    İyice hyo cbr tartışmasına döndü konu :-)
    Fotoğraf atacak arkadaş yok mu ya, ortalık hareketlenseydi biraz ??

Motosikleti
    aynen hocam dediklerinize katılıyorum kim neyi istiyorsa onu alsın ikisi de bana kalırsa denk motorlar ama kulaktan dolma laflarla motorları aşağılamak yanlış .bugün en eski cbr 250 2 yaşında gidipte bunu 06 hyosung la kıyaslamayız...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deposunda honda yazmasa alırmıydın acaba cbr 250 denen motoru?hiç kusura bakmasın kimse bende 07 hyosung da vardı bu dediklerinin hiçbirini yaşamadım memnun kalmasam niye sıfır hyosung alayım gider cbr 250 alırdım.bu arada servis ve yedek parça ucuz ona lafımız yok
    Kapitalist düzende zaten parayı markaya veriyosun cbr,ninja hyo farketmez üretim maliyeti emin ol 1000 doların üstünde değildir kalan parayı sadece marka ve vergilere veriyosun. Üzerinde honda yazması kawa yazması firmaya olan güveni ifade eder o yüzden millet 5000lira verip cbf150 alıyor kalitesinden değil markaya olan güven ve problem yaşamamak için. O yüzden hyo,sym gibi markalar nekadar kaliteli motorda yapsalar da kullanıcısı kısıtlı olacak taki honda,kawa gibi yüksek cc yüksek kaliteli pahalı ve kendini kanıtlamış motorlar yapana kadar. Burada kimse hyo yu kötülemiyor yaşanılanları söylüyor forumda konuşulan konulardan bahsediyor hyo da honda da babamın malı değil ben paramın karşılığını veren markayı alırım. Sıfır motor alıyosun 2 sene kafam rahat olacak bir şey olduğunda anahtarı atabileceğim bir muattap olcak paramla rezil olmaycam o yüzden kurumsal çalışan firmaları tercih ederim. İşte bu yüzden hondayı tercih ediyorum nezaman sıkıntı yaşasam anahtarı verdim sıfırlayıp geri verdiler, arkadaşın hyo krank kırdığında servis sizin suçunuz odur budur yan yattı çamura battı bir ton hikaye uydurdu sonuç sıfır km alınan motora arka çıkmadılar parasıyla 1senelik olmayan motoru açıldı...
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar bizim motorlardan bi trrr sesi geliyordu ya. onun ana kaynağının ne olduğunu keşfettim.
    plakayı üstten vidalamışlar sadece o yüzden bi vibrasyona maruz kalıyor ve trrrr.
    o sesin %60 70 kaynağı bu. ortadan da vidalayın başınız ağrımasın. )))))

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hacı bizim leventleri biliyosun adamlar 2006 dan beri hyosung un bütün gt 250 r larını kullandı bende şahidim hiçte öyle anlatılanlar gibi durumlar yaşanmadı

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

5-6 bine alacağın cbr 250 de ceset olacaktır kardeşim
    v motor dan anlayan adam az hüseyin, beceremiyor herkes
    hyonun servisindeki ustalar kanuniyle beraber oldugu için adamlar kanuni bretondaki sistem sanıp tamir etmeye calışıyorlar.
    servis sıkıntısı hat safada
    honday 5 6 bine bulamazsın şuan en hırpalanmış cbr 250 bile 7 bin tl den başlıyor
    onu da alıp adam akıllı bir servise götürüp şuna bir bakın dediğinde tek silindir oldugundan, pek fazla sorun yaşamazsın.
    # motosikletle.blogspot

RİDER54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çiftsilindir glardıon teneke- skyjet150 - cbr250r
    gt250rda cbrda kullanan biri olarak 2side bence birbirinden zevkli tabiki kullanış tarzından kaynaklanan sorunlar olacaktır fakat her ikiside iyi kullanıldıktan sonra ihtiyaçları karşılayabilir hyo daha hızlı cbr daha az yakar oturuş pozisyonları farklı olsada zevk işi bence ikisinide alıp severek kullanan pişman olmaz gibime geliyor kötülenicek bi yanı yok sorun varsa çözümde vardır illaki cbrdaki 5000 6000 arası bozuk para sesini çözemedim ama kullananlar bi sorun oluşturmadığını yazmışlar hyoda 1.vites takır tukur ama düzelmez mi düzelir bi foto koyayımda ortalık hareketlensin o zamn bu tartışmayı büyütmrmk lazım

Pistolero_10 ve yusufozugenc bunu beğendiler.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    michelin pilot activ'ler işe yarıyor, müşteri görüp sağa ani dönüş yapan süzmenin süzmesi damıtılmış bir o.ç taksici yüzünden panik fren yaptım ve ilk kez ön teker kitleyip kaymadı ve bi kaç yalpalamadan sonra motor dengeyi sağladı, irc lerle çok benzer bi durumda yatırmışlığım var motoru (yine taksici bir pç yüzünden), oç şoföre iyi dileklerimi ilettim kendisi de karşılık verdi ancak ne hikmetse durmaya .ötü yemedi, uzadı...
    ak duğumn evlatları ,her kurala uyuyorum, kimseyle kapışmam, korumaları eksiksiz giyerim, sakin sürerim,artisliğim yoktur ama davaristana dönmüş istanbul trafiğinde illa ki biri gelir bulur seni...

AristoCBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deposunda honda yazmasa alırmıydın acaba cbr 250 denen motoru?hiç kusura bakmasın kimse bende 07 hyosung da vardı bu dediklerinin hiçbirini yaşamadım memnun kalmasam niye sıfır hyosung alayım gider cbr 250 alırdım.bu arada servis ve yedek parça ucuz ona lafımız yok
    Arkadaşlarında dediği gibi ne hyo nede honda babamın malı ben sadece iki motunda kullanıcısı olduğum için bir kıyaslama ğeregi duydum belki benim 0 aldıgım hyo tesadüfen böyle çıkmış olabilir veya hepsi böyledir bilemem ben yaşadıklarımı anlatıyorum...bir de bunları tartışmanın bir anlamı yok..herkes kendi tarzına ,bütcesine,zevkine göre iyi veya kötü bir motora sevdalı..

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v motor dan anlayan adam az hüseyin, beceremiyor herkes
    hyonun servisindeki ustalar kanuniyle beraber oldugu için adamlar kanuni bretondaki sistem sanıp tamir etmeye calışıyorlar.
    servis sıkıntısı hat safada
    honday 5 6 bine bulamazsın şuan en hırpalanmış cbr 250 bile 7 bin tl den başlıyor
    onu da alıp adam akıllı bir servise götürüp şuna bir bakın dediğinde tek silindir oldugundan, pek fazla sorun yaşamazsın.
    2 yaşında cbr ı da zaten 5-6 bine alamazsın ben onu demek istedim ama 5-6 bine 06-07 model hyo alırsın sorun olur tabi arada 5 yıl var sonuçta 250 lik makinelr canı ne kadar ki

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapitalist düzende zaten parayı markaya veriyosun cbr,ninja hyo farketmez üretim maliyeti emin ol 1000 doların üstünde değildir kalan parayı sadece marka ve vergilere veriyosun. Üzerinde honda yazması kawa yazması firmaya olan güveni ifade eder o yüzden millet 5000lira verip cbf150 alıyor kalitesinden değil markaya olan güven ve problem yaşamamak için. O yüzden hyo,sym gibi markalar nekadar kaliteli motorda yapsalar da kullanıcısı kısıtlı olacak taki honda,kawa gibi yüksek cc yüksek kaliteli pahalı ve kendini kanıtlamış motorlar yapana kadar. Burada kimse hyo yu kötülemiyor yaşanılanları söylüyor forumda konuşulan konulardan bahsediyor hyo da honda da babamın malı değil ben paramın karşılığını veren markayı alırım. Sıfır motor alıyosun 2 sene kafam rahat olacak bir şey olduğunda anahtarı atabileceğim bir muattap olcak paramla rezil olmaycam o yüzden kurumsal çalışan firmaları tercih ederim. İşte bu yüzden hondayı tercih ediyorum nezaman sıkıntı yaşasam anahtarı verdim sıfırlayıp geri verdiler, arkadaşın hyo krank kırdığında servis sizin suçunuz odur budur yan yattı çamura battı bir ton hikaye uydurdu sonuç sıfır km alınan motora arka çıkmadılar parasıyla 1senelik olmayan motoru açıldı...
    alan almış satan satmış kime ne uygun gelirse onu alsın ama eleştirilerimizi abartmadan yapalım ben hyodan memnunum bu tartışmayı da burda bitirelim
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız Honda da ilk partiyi 8.500 e dağıttı hadi onu sayma 8.800'e anahtar teslim di. Şimdi 10.900 anahtar teslim..

2 yılda 2.100 tl zam. %25 ten fazla... 11.000 li fiyatlar 250'ler için pek uygun sayılmaz. Sonuçta çok kilometre yapmak için almıyorsanız kolay sıkıyor.

Honda PCX, cbf, cbr125, vb. bu sezon 100 tl zam görürken CBR 250 400+200 600 tl arttı. Model gamında cbr250 ye zam koyuyor honda sadece.

Kısaca fiyatlar doyum noktasına ulaştı maksadı aşmaya başladı gibi...

Motor maliyeti kısmak için tek silindirli üretildi. 125 cc blokla maliyetleri çok yakın çünkü.. 100-200 dolar bile oynamaz 250'nin maliyeti 125cc lere göre.

Benim merak ettiğim Yeni kawasaki 250 gelseydi OTV ye takılmadan 5000 euroya aradaki 1250 tl ye honda şuan kaç kişinin kalbini çalabilirdi?

Bence burdaki birçok kişi kawasaki topiğinde olurdu, hadi itiraf edin
    yusufozugenc, teocan94 ve S.Orhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250
    Yedek parça, servis ağı, kalite gibi unsurlara takılmayan büyük ihtimalle ninja topiğinde olurdu.

Alelacele çekilmiş fotoyu atayım hemen. Kaska takılmayın geçicidir.

Yanında aldığım ekipmanlar.

http://www.feyizoglu.com/Jupiter-Motosiklet-Montu_47793.html#0

http://www.feyizoglu.com/FF-384-Blade-Kask_46188.html#0

http://www.motosikletim.com.tr/urun/prohel-7474-eldiven.aspx
    Flash_9 bunu beğendi.

Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar velonotteye katılacak olan veya katılmak isteyen var mıdır? bilmeyen varsa linki bir incelesin. İstanbul'da bir bisiklet organizasyondur.

http://www.velonotte.com/
    O kadar gereksiz muhabbetin arasında kaynamış bak , görsem katılmayı isterdim, şimdi kayıtlar kapalı yazıyor...

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motorum gelmeden bende çıkıp kıyafet alışverişimi yapim dedim bu arada... Ortaköy de bir motorsikletçiden bir kask aldım. Daha dorusu adam güzel sattı... Gerçi istediğim kasklar yoktu ve pahalı kasklar arasından en cebe uygunu bu geldi. Bu arada kask markası Zeus. bu markayı bilen varmı? full face mat siyah bir alet sanırım 1200 serisi... emin değilim. Bilgisi olan paylaşsın lütfen hata mı yaptık acaba soruları kaldı aklımda.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum gelmeden bende çıkıp kıyafet alışverişimi yapim dedim bu arada... Ortaköy de bir motorsikletçiden bir kask aldım. Daha dorusu adam güzel sattı... Gerçi istediğim kasklar yoktu ve pahalı kasklar arasından en cebe uygunu bu geldi. Bu arada kask markası Zeus. bu markayı bilen varmı? full face mat siyah bir alet sanırım 1200 serisi... emin değilim. Bilgisi olan paylaşsın lütfen hata mı yaptık acaba soruları kaldı aklımda.
    Bu fiyata aldıysanız sorun yok
    http://www.hudsonderi.com/?urun-684-...Zeus-Kask.html
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ödemiş35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça, servis ağı, kalite gibi unsurlara takılmayan büyük ihtimalle ninja topiğinde olurdu.

Alelacele çekilmiş fotoyu atayım hemen. Kaska takılmayın geçicidir.

http://img825.imageshack.us/img825/930/imag1631q.jpg

Yanında aldığım ekipmanlar.

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...tu_47793_1.jpg

http://www.feyizoglu.com/Jupiter-Motosiklet-Montu_47793.html#0

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...sk_46188_1.jpg
    http://www.feyizoglu.com/FF-384-Blade-Kask_46188.html#0
    http://www.motosikletim.com.tr/Produ...ohel7474_A.jpg
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/prohel-7474-eldiven.aspx
    ödemiş arkadaşım motosiklet botun yokmu ?

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    Selam

Bu hafta da motosikletime bişeyler yapayım diyerek gittim bir yapımarketten ısıya dayanıklı boya ve su zımparası aldım. Egsoz korumasında önceki sahibinden kalma ezik, çizik ve pas lekeleri vardı. Boyayı 12 TL ye zımparayıda 1 TL ye aldım.

Önce çekiçle ezikleri düzeltip zımpara ile korumanın heryerindeki üst boyayı aldım. Astara kadar geldim ve boyamaya başladım. İşin püf noktası ilk katı attıktan 5 dakika sonra ikinci katı atmak ve 1-2 saat sonra motosikletle gezip ısınması sağlamakmış. Bende sorun çıkmadı umarım yapacaklarada yardımcı olur.

Aşağıda fotoğrafları bulabilirsiniz.

Boyanmış foroğraflar 1 saatlik geziden sonra egsoz iyice ısındıktan sonra çekildi. Görüldüğü gibi herhangi bir sorun yok. Sadece kirlendi (:

avcagatay ve Flash_9 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ödemiş arkadaşım motosiklet botun yokmu ?
    Bot ve pantolon almadım daha. Artı için ekipman da almak lazım.

Bu ayı atlatalım inşallah onları da halledeceğim. Bot ve pantolon (dizlik vs alsamda olur) için tavsiyen var mı dostum?

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    [QUOTE=ödemiş35;3035651]Bot ve pantolon almadım daha. Artı için ekipman da almak lazım.

Bu ayı atlatalım inşallah onları da halledeceğim. Bot ve pantolon (dizlik vs alsamda olur) için tavsiyen var mı dostum?
    pantolon tavsiye edebilirim bende bunu kullanıyorum https://www.riderdenim.com/urunler/poyraz
    bot için tavsiyem yok maalesef bende iyi bir bot arayışı içerisindeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler