Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    tugfox scorpionlar gerçekten iyi gibi görünüyor. yanlız 2 şey var birincisi ağarlık. yazmamışlar bulamadım. vaktini almazsam deneymlerini biraz paylaşabilirmisin. Şimidden çok teşekkür ederimi sanırım aradığımı buldum. (Hatunumun adı s ile başlıyor. O alın ortasındaki cafcaflı büyük s harfinden en çok o hoşlanacaktır. )))))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tugfox scorpionlar gerçekten iyi gibi görünüyor. yanlız 2 şey var birincisi ağarlık. yazmamışlar bulamadım. vaktini almazsam deneymlerini biraz paylaşabilirmisin. Şimidden çok teşekkür ederimi sanırım aradığımı buldum. (Hatunumun adı s ile başlıyor. O alın ortasındaki cafcaflı büyük s harfinden en çok o hoşlanacaktır. )))))
    1650gr olmasi lazim. Ben herhangi bir olumsuzluk, boyun agrisi vs yasamadim.
    b.dog bunu beğendi.

enzo1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nedir arkadaş honda bayiisi 2013e zam yapınca sahibindende 2. eller 10000i görmüş ne içiyorlar bu vatandaşlar...
    tavares bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı enzo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir arkadaş honda bayiisi 2013e zam yapınca sahibindende 2. eller 10000i görmüş ne içiyorlar bu vatandaşlar...
    honda para ediyo hacı bende anlamıyorum hele 600rr lar çok iyi kullan kullan aynı paraya sat. Bende cbf150 vardı kapitalist düzene karşı motor valla sıfır aldım kullandım sattım kar ettim honda böyle bir marka
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı enzo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede enayi bol hertürlü satarlar bence ayrıca dıkkatımı cektı motoru 0 alan 1000 km yapınca yok abı yetmıo buyutmem lazm dıo bu nası ıs yaa ya mıllette bı sorun var ya bızde cözemedım :D
    enzo1903 ve dream_rider bunu beğendiler.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kazasıyla alakası yok,yolda yürürken tansiyonum düştü bende sırt üstü düşerken elimle destekleyeyim derken olan oldu elim terse temas etti yere ve elim kırıldı :(
    Geçmiş olsun, talihsiz olmuş...
    KeaSH-07 bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu diğerini es geçte kırmızı grenaj çok güzel duruyo ya... İçim gitti, adam yurtdışından getirttişmiş sanırım ne kadara patlamıştır acaba grenajlar...
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalleri idare etmiyor. Kuru havada, asfaltın yeni olduğu durumlarda pek sorun çıkartmıyor. Ama eskimiş asfaltlarda, virajlarda arka lastik hafiften yanaşıyor yana doğru. Islak zeminde tutuş neredeyse yok. Yağmur yeni başlamışsa zaten hiç düşünme çek kenara asfalttaki pisliklerin akmasını bekle. Ya da hemen iyi bir lastik al Fren performansında da hissedilir bir artış oluyor.
    o zaman birer tane michelin pilot active patlatmak lazım yaklaşk 630 lira fln iyi para sadece arka lastik değişimi sorunu çözer mi acaba

Motosikleti
    BMW 650 GS
    Kırmızı kaplamaya benziyor. siyah grenaj 250 yazısında belli oluyor sanki. Dikkatli bakınca
    wolrath bunu beğendi.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, talihsiz olmuş...
    sağolasın kara kızımı güzelce ön ve arka janttan demirlere kilitledim.malum kara kızım 1 ay dinlencek

kırmızı kaplama değil yurt dıiından getirmiş.
    yurt dışında o renk satılıyor.bize ise gelmiyor :s
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Fazer
    Arkadaşlar ön cam çok ses yapıyor özellikle yüksek devirde.Elimle cam'ı tutuyorum ses kesiliyor.Çok sinir bozucu neden acaba ?

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön cam çok ses yapıyor özellikle yüksek devirde.Elimle cam'ı tutuyorum ses kesiliyor.Çok sinir bozucu neden acaba ?
    kronik, çözüm bulabilen olmadı sanırım.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman birer tane michelin pilot active patlatmak lazım yaklaşk 630 lira fln iyi para sadece arka lastik değişimi sorunu çözer mi acaba
    yaw ormankebabi irc lastiklere iyice giydirmiş

de kendi görüşümü söyliyim

6 7 aydır cbr250 kullanıyorum(irc lastiklerle)(ilk motorum bu arada), lastik yüzünden bi sıkıntı çekmedim
    bu süre içinde 3 kere trafiğin aniden tıkanmasıyla önümdeki aracın aniden yavaşlaması ( 100km'den 40 km'ye inmek gibi) sonucu "aha şimmdi arabanın arka camına yapışcam" durumundan kurtuldum
    burda okuduklarımdan dolayı lastiklerin berbat olduğunu düşünüyodum, ama sert bi şekilde yavaşlayabildim, hatta arkamı kontrol ettim "arkamdaki beni görüp yaşavaşladı mı, yoksa arkamdakinin ön camına mı yapışcam" diye

tabi acemiyim daha, o yüzden yanlış bilgilendirmek de istemem, belki olayları abartıyorumdur, belki de michelin'le çok daha rahat olacağımdır, bilmiyorum

bir de tırtıklanmış asfalt yoldan geçmiştim bi kere, neden olduğunu anlamadım ama motosiklet altımda bildiğin oynuyodu, bi sağa bi sola, korkunç bi durum değildi tabi, sadece altımda oynuyodu, yönümü değiştirmiyodu
    arkadaşa sordum bu durumu (1000rr'ı var) normal dedi, ok dedim geçtim

son olarak da, bu 6 7 ay içinde acayip yağmurlu havalarda kullandım, gene sıkıntı çıkarmadı,
    malum yağmurda daha temkinli gidiyorum ama hafif virajlı ana yollarda +120km de gittiğim oldu,
    dün yollar ıslaktı mesela, normalde 70km ile aldığım virajı 65 km ile aldım,
    logar üstlerinde kayıyo demişti arkadaşlar, logar üstlerinden düz geçtim, virajlı yolda logar karşıma çıkmadı, bilmiyorum

yukarda bi sıkıntı çekmedim demiştim de şimdi aklıma geldi
    ben daha bi acemiyken, bayır aşşa yolda yavaş gidilmesi gerektiğini bilmezken, aşşadaki ışıklar kırmızı yandı, önümdeki sert olmamakla beraber düzgünce yavaşladı durdu
    ben frenleri önlü arkalı sıktım da baktım duramıcam biraz daha sıktım, sonra arka teker bağımsızlığını ilan etti
    ulan ne güzel bi duyguydu o küçükken de bisikletin arka tekerini kaydırmayı çok severdim
    neyse ön fireni sıkarak ve kontrollü olarak arka tekeri kaydırarak motosikletimin burnunu öndeki arabayla kaldırım arasına soktum, kurtardım

açıkçası bende de bi güvensizlik var, sebebini bilmiyorum
    ama lastikler beni düşürmedi hiç,

ben de pirelli diablo rosso II lere bakmıştım da fiyatları daha uçuk sanırım
    şimdilik irc ile devam etmeyi düşünüyorum
    ugur.t ve OnurTr bunu beğendiler.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    siz tam olarak nasıl zeminde kullanıyosunuz bilmiyorum ama ben aşağıdaki gibi zemin ve virajlarda şahsım adına zorlanıyorum.
    bi kaç kere de arka lastiği yanıma alınca her zaman rahat giremiyorum.

wolrath bunu beğendi.

Neresi orası ?

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    lastik konusunda çok farklı görüşler var. irc lastiklerin nasıl davranacağını artık öğrendim. sınırlarını bilip ona göre kullanıyorum. kuru havada temiz asfaltta bir sorun çıkarmadı. ama zemin ıslandığında sınırlarını bilmek gerekiyor. pilot active ler belki daha iyi tutunma sağlar, denemedim ama sınırlarını bildikten sonra irc lastiklerle de idare edilebiliyor. önümüz yaz olduğu için yıpranmamış lastikleri değiştirmeye gerek yok bence. Frenleme konusu ise tecrübe ve lastik sınırlarıyla ilgili olduğu için hangi mesafede duracağını bildikten sonra hızını ve öndeki araçla mesafeni ona göre ayarlıyorsun.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw ormankebabi irc lastiklere iyice giydirmiş

de kendi görüşümü söyliyim

6 7 aydır cbr250 kullanıyorum(irc lastiklerle)(ilk motorum bu arada), lastik yüzünden bi sıkıntı çekmedim
    bu süre içinde 3 kere trafiğin aniden tıkanmasıyla önümdeki aracın aniden yavaşlaması ( 100km'den 40 km'ye inmek gibi) sonucu "aha şimmdi arabanın arka camına yapışcam" durumundan kurtuldum
    burda okuduklarımdan dolayı lastiklerin berbat olduğunu düşünüyodum, ama sert bi şekilde yavaşlayabildim, hatta arkamı kontrol ettim "arkamdaki beni görüp yaşavaşladı mı, yoksa arkamdakinin ön camına mı yapışcam" diye

tabi acemiyim daha, o yüzden yanlış bilgilendirmek de istemem, belki olayları abartıyorumdur, belki de michelin'le çok daha rahat olacağımdır, bilmiyorum

bir de tırtıklanmış asfalt yoldan geçmiştim bi kere, neden olduğunu anlamadım ama motosiklet altımda bildiğin oynuyodu, bi sağa bi sola, korkunç bi durum değildi tabi, sadece altımda oynuyodu, yönümü değiştirmiyodu
    arkadaşa sordum bu durumu (1000rr'ı var) normal dedi, ok dedim geçtim

son olarak da, bu 6 7 ay içinde acayip yağmurlu havalarda kullandım, gene sıkıntı çıkarmadı,
    malum yağmurda daha temkinli gidiyorum ama hafif virajlı ana yollarda +120km de gittiğim oldu,
    dün yollar ıslaktı mesela, normalde 70km ile aldığım virajı 65 km ile aldım,
    logar üstlerinde kayıyo demişti arkadaşlar, logar üstlerinden düz geçtim, virajlı yolda logar karşıma çıkmadı, bilmiyorum

yukarda bi sıkıntı çekmedim demiştim de şimdi aklıma geldi
    ben daha bi acemiyken, bayır aşşa yolda yavaş gidilmesi gerektiğini bilmezken, aşşadaki ışıklar kırmızı yandı, önümdeki sert olmamakla beraber düzgünce yavaşladı durdu
    ben frenleri önlü arkalı sıktım da baktım duramıcam biraz daha sıktım, sonra arka teker bağımsızlığını ilan etti
    ulan ne güzel bi duyguydu o küçükken de bisikletin arka tekerini kaydırmayı çok severdim
    neyse ön fireni sıkarak ve kontrollü olarak arka tekeri kaydırarak motosikletimin burnunu öndeki arabayla kaldırım arasına soktum, kurtardım

açıkçası bende de bi güvensizlik var, sebebini bilmiyorum
    ama lastikler beni düşürmedi hiç,

ben de pirelli diablo rosso II lere bakmıştım da fiyatları daha uçuk sanırım
    şimdilik irc ile devam etmeyi düşünüyorum
    Hava ve yol koşulları çok etkiliyor tutuşu.

Akatlarda bir kere 50 ile giderken park ettiği yerden önüme SUV atlayınca ani fren yaptım ve arka frenler kilitlendi. Aracın çıktığı yere yönlendiğim için çarpışmadan son anda kurtuldum. Frene hafifçe dokunmam kilitlenme için yetti.

Ortaklar caddesinde ışıklarda tam kalkarken önümdeki araç ani fren yaptı, ben de yaptım ön teker kaydı ve yana devrildim.

Virajlar benim için işkenceye dönüştü, her geçen gün daha da yavaş giriyordum virajlara bazen arkamdaki araçlar korna çalıyordu. Yine de arka teker kayıyordu. En son yağmurlu havada düz yolda sadece gaz açarak kontrolü kaybedince, ertesi gün lastik almaya gittim.
    Bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim. O günden beri başıma tuhaf birşey gelmedi, ama arka frene gönül rahatlığı ile basabiliyorum. Daha lastikleri değiştireli 100km oldu ama ciddi bir performans farkı var. Virajlar daha keyifli, psikolojim daha iyi kendime güvenim arttı. Bir de şu kediler olmasa çok mutluyum. Dün gece brandanın içine girip bütün seleyi çamur yapmış bir tanesi o da yetmemiş depo kapağını çizmiş, o da yetmemiş göstergelere tüy dökmüş.

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ve yol koşulları çok etkiliyor tutuşu.

Akatlarda bir kere 50 ile giderken park ettiği yerden önüme SUV atlayınca ani fren yaptım ve arka frenler kilitlendi. Aracın çıktığı yere yönlendiğim için çarpışmadan son anda kurtuldum. Frene hafifçe dokunmam kilitlenme için yetti.

Ortaklar caddesinde ışıklarda tam kalkarken önümdeki araç ani fren yaptı, ben de yaptım ön teker kaydı ve yana devrildim.

Virajlar benim için işkenceye dönüştü, her geçen gün daha da yavaş giriyordum virajlara bazen arkamdaki araçlar korna çalıyordu. Yine de arka teker kayıyordu. En son yağmurlu havada düz yolda sadece gaz açarak kontrolü kaybedince, ertesi gün lastik almaya gittim.
    Bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim. O günden beri başıma tuhaf birşey gelmedi, ama arka frene gönül rahatlığı ile basabiliyorum. Daha lastikleri değiştireli 100km oldu ama ciddi bir performans farkı var. Virajlar daha keyifli, psikolojim daha iyi kendime güvenim arttı. Bir de şu kediler olmasa çok mutluyum. Dün gece brandanın içine girip bütün seleyi çamur yapmış bir tanesi o da yetmemiş depo kapağını çizmiş, o da yetmemiş göstergelere tüy dökmüş.
    bu kediler bela cidden ya. hergün karabiberle uğraşmak da istemiyorum. yazdıklarından sonra irc leri bitirmek için elimden geleni yapıcam ki yeni lastikleri gönül rahatlığıyla alabileyim. hatta lastik yakma olayına bile girebilirim

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Hepsini denedim sayılır...naftalin, böcek ilacı, karabiber, edp parfüm... yoruldum artık. Havalı tüfekle şansımı denemeyi düşünüyorum. Ama kedi ile motosiklet arasında tercih yapamıyorum çok sevimli keratalar. Geçen hafta brandamı çöpe attıktan sonra bir süre takmayayım dedim. Hiç musallat olmadılar, ama bu sefer de gökten çamur yağdı.
    ugur.t bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler