Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    2012 model 2013 görünümlü
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Merhaba arkadaslar foruma yeni uye oldum. Adim Berkay istanbulda yasiyorum kismetse kymco scooterimi satip cuma gunu bir cbr 250r sahibi olmak icin mototalin yollarini tutacagim. 2006 dan beri a2 ehliyetim var ve daha once esin dostun vitesli motorlarini cok surdum ve artik benimde bir vitesli motorum olsun istedim Gonlum ninja 300 diyordu fakat hem z-moto hakkinda okuduklarimdan sonra hemde 17.000tl fiyati duyunca cbr250 de karar kildim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı enzo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013mü yoksa önceki sayfalarda deniyor, model 2012 ama 2013 renkli diye öyle mi? Ayrıca 2012-2013 arasında ne farklar var?
    Galiba 2012-2013 arasindaki en belirgin fark 2013 modellerde jantlari siyah yapmislar. Guzelde olmus eski gri jantlar biraz basit duruyordu bana gore

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Evet beyler sonunda motordan düştüm. Hem de pisi pisine düştüm. Çok moralim bozuldu. Ortaklar Caddesinden Gayrettepe'ye doğru dönerken sıkışık trafikte önümdeki araba aniden durdu. Ayaklarımı yerdeydi daha pege koyamadan frene basmam gerekti. Ön frene asıldım. Ön tekerlek azıcık kaydı ve motor sağa doğru yattı. Bir noktadan sonra taşıyamadım, bıraktım gitti. Durur vaziyette yattığı için ufak sıyrıklarla kurtardık motoru. Ben mi? Bende hiçbir şey yok motor bacağımın üzerine yattı ama bot ve dizlik motorun ağırlığını taşıdı herhalde herhangibir acı, sızlama, ağrı hissetmedim. Üzerinde orjinal lastikleri var suçu onlara yıkmaya çok niyetliyim. Bu hafta sonu lastik almaya gidecektim, yetişemedim.

HASARLAR:
    Egzoz koruması boydan boya çizildi boyası sıyrıldı.
    Arka fren pedalının boyası soyuldu. (yamulmamıştır umarım gece gece inceleyemedim de)
    Sağ elcik topuzunun boyası soyuldu.

Şimdi bunlar paslanır mı? Değiştirmek gerekir mi? 1000 bakımına kadar idare eder mi? :D

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun kardesım
    ormankebabi bunu beğendi.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler sonunda motordan düştüm. Hem de pisi pisine düştüm. Çok moralim bozuldu. Ortaklar Caddesinden Gayrettepe'ye doğru dönerken sıkışık trafikte önümdeki araba aniden durdu. Ayaklarımı yerdeydi daha pege koyamadan frene basmam gerekti. Ön frene asıldım. Ön tekerlek azıcık kaydı ve motor sağa doğru yattı. Bir noktadan sonra taşıyamadım, bıraktım gitti. Durur vaziyette yattığı için ufak sıyrıklarla kurtardık motoru. Ben mi? Bende hiçbir şey yok motor bacağımın üzerine yattı ama bot ve dizlik motorun ağırlığını taşıdı herhalde herhangibir acı, sızlama, ağrı hissetmedim. Üzerinde orjinal lastikleri var suçu onlara yıkmaya çok niyetliyim. Bu hafta sonu lastik almaya gidecektim, yetişemedim.

HASARLAR:
    Arka fren pedalının boyası soyuldu. (yamulmamıştır umarım gece gece inceleyemedim de)

Şimdi bunlar paslanır mı? Değiştirmek gerekir mi? 1000 bakımına kadar idare eder mi? :D
    geçmiş olsun , aynı olay benim de başıma geldi, koruma takozları görevini yaptı, sadece eksozda çizilme var onu da karbon kaplatırım yine...

çanta için bir alternatif, bizim forumdan hemşerim bi abi http://www.motosiklet.net/forum/memb...syi-76733.html

ormankebabi, zenon ve tuc bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km

HASARLAR:

geçmiş olsun hiç moralini bozma önemli olan can mal gelir ama can gittimi geri gelmez.
    ormankebabi bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun kardesım
    Teşekkür ederim.

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun , aynı olay benim de başıma geldi, koruma takozları görevini yaptı, sadece eksozda çizilme var onu da karbon kaplatırım yine...

çanta için bir alternatif, bizim forumdan hemşerim bi abi http://www.motosiklet.net/forum/memb...syi-76733.html

http://www.youtube.com/watch?v=Zop1Tde-i8Q
    Teşekkür ederim, ben de bu karbon işine girmek istiyorum. Serviste mi kaplattın yoksa bir ustaya mı götürdün?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hiç moralini bozma önemli olan can mal gelir ama can gittimi geri gelmez.
    Teşekkürler, doğru valla moral bozmaya değmez, telafi edilemeyecek bir hasar yok. Buna da şükür.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R

HASARLAR:

böyle hasara hasar demem sana bişey olmasın alt tarafı 100-150 liradır sıfır taksan sıkma canını böyle şeylere cana gelmesin gerisi hikaye.
    ormankebabi ve wolrath bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, ben de bu karbon işine girmek istiyorum. Serviste mi kaplattın yoksa bir ustaya mı götürdün?
    şirinevlerde rastgele girdim bi yere hudson derinin arka taraflarında, şimdi şirinevler karaoğlan cd. sinde modifiyeciler var onlara gitmeyi düşünüyorum, çeşitleri çok
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar ben cbr 250r 'ımı alalı 1 ay oluyo. Şirinevler otosever honda bayiinden " 0 "aldım. Fakat benim arka grenajlarda cbr250r sticker'ı yok. yorumları okurken dikkat ettimde 2. ellerde bu sanki bir sorunmuş gibi lanse edilmiş. Aldığımda farkettim ama umursamamıştım. stickerdır yapıştırmayı unutmuşlardır felan diye. Şüphelenmelimiyim acaba?

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    acaba alt sakalı beyaz boyatsam mı nedersınız sankı orda bır butunluk olucak gıbı ayrıca ful depoyla 290 km gıttım yanıp sonmeye basladı 30 daha gıttım tırstım aldım nası ılk depom ıcın ???
    theplatoon bunu beğendi.
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.youtube.com/watch?v=Zop1Tde-i8Q
    Beğendim biraz daha ufağından olsa cbr için alınılabilir aslında pek pahalı olduğunuda zannetmiyorum.Tasarlayanın emeğine sağlık vallahi
    avcagatay bunu beğendi.

gecmis olsun @ormankebabi. oralarin trafigi fenadir ben daha o trafige cikmaya cesaret edemedim.
    bende bugun saat 21.30 gibi yollar bostur diye ilk defa trafige ciktim. maslakdan gayrettepeye gidip geldim.
    ilk olarak ruzgar oldukca zorladi diyebilirim. levent koprusunun ustunde savurdu diyebilirim. naptim tam olarak bilmiyorum ama bir sekilde kurtardim.
    bu durumlarda belkide hizi artirmak daha iyi olabilirmi?

bunun disinda yollar bos oldugu icin kisa mesafede durmam gereken durumlar olmadi. rahat rahat yavaslayarak durabildim. bos bir alan bulup frenleme calismam lazim fakat trafiksiz alan da pek bilmiyorum malesef.

selamlar arkadaslar 2-3 haftadır forumu takip ediyorum. Honda CBR 250r almak istiyorum 2013 adana mersin kastamonuya sordum hicbir bayide ne 2012 nede 2013 model var. alabilecegim bayi bilen var mi ?

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun @ormankebabi. oralarin trafigi fenadir ben daha o trafige cikmaya cesaret edemedim.
    bende bugun saat 21.30 gibi yollar bostur diye ilk defa trafige ciktim. maslakdan gayrettepeye gidip geldim.
    ilk olarak ruzgar oldukca zorladi diyebilirim. levent koprusunun ustunde savurdu diyebilirim. naptim tam olarak bilmiyorum ama bir sekilde kurtardim.

bunun disinda yollar bos oldugu icin kisa mesafede durmam gereken durumlar olmadi. rahat rahat yavaslayarak durabildim. bos bir alan bulup frenleme calismam lazim fakat trafiksiz alan da pek bilmiyorum malesef.
    Rüzgar konusunda hızını azaltmaman gerektiğini biliyorum hızını azalttıkça rüzgara karşı verdiğin direnç zayıflar ve rüzgar seni daha sert savurur. Aklımda kalan bu daha iyi bilen bi arkadaşımız okursa yanlışım varsa düzeltilir.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rüzgardan etkilenmemenin en önemli yolu: dizlerinle depoyu sıkacaksın, gidonu sakin tutacaksın.

Rüzgarda savrulmayayım diye gidonu sımsıkı tutunca gidon ufak düzeltmeler yapamıyor daha da zorlaşıyor durum...

Geçen sene boğaz köprüsünden ilk geçişim kabus gibiydi :D ben savrulurken yanımdan scooter'lar vızır vızır geçiyordu :D alışınca problem kalmıyor

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Küçük bi bilgilendirme yazısı buldum, tamamen alıntıdır....

Rüzgarda Güvenli Sürüş

Rüzgarda güvenli sürüş için çok tekniksel detaylara girmeden bir kaç önemli noktayı hatırlatmak istiyorum.

Mutlaka "Kulak Tıkacı" kullanınız.

Motor rüzgarın geldiği YÖNE yatar. Yatar ama düz gitmeye devam eder. Tedirgin olmamayı beyninize öğretin.

Yatıklık oranını ters tarafa vereceğiniz "Hafif Kontra" ile dengeleyiniz.

"Çok yavaşlamak" zihinsel olarak güven verse de, motoru "belli bir akış hızında tutmak" daha güvenlidir.

Çok yavaşlamayınız. Rüzgarlı bir yolda gidişte, kendi motorunuzun (her motorun yapısı, şase, lastik ebadı yüzünden farklıdır) “güvenli hızını” bulunuz.

Tedirginliğinizi azaltacak sürat seyrini deneyerek keşfedebilirsiniz. Bazı durumlarda çok yavaşlamaktansa biraz hızlanmanızın daha stabil bir gidiş sağlıyor olduğunu göreceksiniz.

Yüksek araç yanından geçerken veya yüksek dağ kenarlarından geçerken bir anda rüzgar kesileceği için motorunuzun aniden dikleşeceğini hep kafanızın bir yerine yazınız ve hazırlıklı olmayı unutmayınız.

Seyir halindeyken belli yerlerde aşırı patlayan rüzgarın olabileceğini ve sizi sarsacağını (bir anda yoldaki konumunuzu bile değiştirebilir) biliniz. Her zaman tedbirli olunuz.

Kendinize ve motorunuza güveniniz, konsantrenizi yitirmeden, omuzlarınız düşük, bakışınız ileride, eğlenmeyi unutmayınız, her zaman olduğu gibi sırıtınız.

Sevgilerimle

Yazan :
    Uğur ERTEKİN
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

tesekkurler arkadaslar
    dediklerinizi aklimda tutucam
    sanirim tecrubeyle hersey yavas yavas yerine oturacak.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben cbr 250r 'ımı alalı 1 ay oluyo. Şirinevler otosever honda bayiinden " 0 "aldım. Fakat benim arka grenajlarda cbr250r sticker'ı yok. yorumları okurken dikkat ettimde 2. ellerde bu sanki bir sorunmuş gibi lanse edilmiş. Aldığımda farkettim ama umursamamıştım. stickerdır yapıştırmayı unutmuşlardır felan diye. Şüphelenmelimiyim acaba?
    Motorlar arabalar gibi değil el ile toplandığı için hata yapılmış olabilir saten bu yüzden rodaj önemlidir bence hiç takma iyi tarafından bak kimse 250 olduğunu anlamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba alt sakalı beyaz boyatsam mı nedersınız sankı orda bır butunluk olucak gıbı ayrıca ful depoyla 290 km gıttım yanıp sonmeye basladı 30 daha gıttım tırstım aldım nası ılk depom ıcın ???
    Boşver orjinal dursun satarken çoğu kişi bu zevk meselelerinden anlamadığı için problem çıkarıyorlar ama harbiden şık ve güzel durur

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Satlık knox handroid eldiven.Hiç kullanılmamıştır arkadaşlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...9547862/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler