Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanır mısınız ben de tam olarak bir egzost dilemması yaşıyorum.
    Motorum CBR 250R, Tiger komple kitler uygun geldi fiyat olarak fakat gürültü konusu bi yana dursun, acaba diyorum gerçekten buna değer mi, komple bir kit takarsam backpressure denen olayın rasyosunu bozar mıyım, performans kaybı yaşar mıyım diye korkularım var bilakis performans artışı almak yerine.
    Komple Tiger kit kullanan arkadaşlar performans konusunda ne der? Tekrardan bir map yaptırdılar mı acaba?
    bu kadar arkadsaımız taktırma dıyorsa vardır bı ıs kardesım
    tek sılındır dogası geregı sesten uzak bı motor.he sadece farkedırlılık acısından taktıracaksan bısey dıyemem ama o da uzun yolda bas agrısı yapar
    backpressure atmosferık motorlarda onemlı.ama alt devırlerı öldüren bu egzoz rahatlatma muhabbetı ust devırlerde ıse ıslerı degıstırıp kılcıgı bogazından atan ınsan gıbı motoru oksurtur-rahatlatır-cıgırtır he bunu 26bg lık bı alette ne kadar hıssedebılırız? orası dılemma ıste sonucta %10 bıle alsan,kı cok cok zor bı ıhtımalden bahsedıyoruz zıra akrep bıle 1.5 bg lerden bahseder,farketmen bıraz zor

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğin soba borusundan hallice bir boruya dünyanın parasını vermek hiç anlamadığım bi iş. Hadi ucuz olsun diyelim, gene anlamıyorum. Motor üreticileri eksoz emisyonu standartlarına uymak için resmen gXXlerini yırtıyorlar. O sesi ve/veya görüntüsü güzel değil diye bir kenara atmak istediğiniz eksozların içinde dünya kadar palladyum, platin ve rodyum var. Motordan çıkan gazlar bu zor bulunan pahalı metallerle kimyasal reaksyona girip hava kirliliğine sebep olan zararlı gazları ciddi oranda indirgiyor. Sırf bu metaller kara borsada iyi fiyatlara alıcı bulduğu için yurt dışında katalitik konverter hırsızlığı var. Bir otomobilin katalitik konverteri 200 dolara kadar alıcı bulabiliyor.
    motor uretıcılerı egzozlarını emısyona gore ayarlarken dıger uretıcıler de armut toplamayıorlar heralde ki %+ olarak es gecılmeyecek farklar yaratıyorlar.he sen dıyeceksın ne var kı katalıtıgı ıptal et yeter.o ıs oyle degıl ıste.hem nomınal ses hem guc vs bır suru muhendıslık ısteyen ıs.yoksa kımse kımseye soba borusuna 2500-3000 lıralar ferrolarda 25-30000 dolarlar verdıremezdı

katalıtık bızım ulkede de para edıyo.gencler bılmeden kırdırdıkları katalıtıklerı babaları kızınca dolduramayınca servıse sorduklarında 1000-1500 lıraları duyunca oluyolar hep
    viper17 ve hakanerdogan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dumenist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motoruna yazık hem çevrendeki insanlara yazık hemde kendine yazık ya
    Bende bi kamyon para verip Tiger aldım neye yaradı kuru gurultu ve harbidende hiç hoş bi ses değilmiş Birgün arkadaşıma verdim motoru yanımdan gazı cekerek gectı ulan dedım bu berbat sesi mi çekiorum ben diyip söktüm

Orijinal egzozunu bozma bence.Egzoz taktım biri olarak söylüyorum
    En sonunda vazgecicem egzostan

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Arkadaşlar selamlar,
    RTR 150 kullanıcısıyım ama bir sonraki motorumun CBR 250R olmasına karar vermiş görünüyorum. Sizler ne dersiniz ya da başka bir öneriniz var mı?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motoruna yazık hem çevrendeki insanlara yazık hemde kendine yazık ya
    Bende bi kamyon para verip Tiger aldım neye yaradı kuru gurultu ve harbidende hiç hoş bi ses değilmiş Birgün arkadaşıma verdim motoru yanımdan gazı cekerek gectı ulan dedım bu berbat sesi mi çekiorum ben diyip söktüm

Orijinal egzozunu bozma bence.Egzoz taktım biri olarak söylüyorum
    sercan çok adi bi adamsın :D anladın sen onu :D

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satarken Tiger egzoz diye belirtiyorsun ama çakal
    Zaten Ipod'unda kayboldu kendimi çok büyük boşlukta hissediyorum
    Alıntı dumenist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o paralara lastik al bence daha hayırlı bir iş yaparsın valla

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Ali seni arıyodu gözlerim hahahahaaa :D
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen hevesini al bence taktır gitsin sonuçta 100 tl gibi bi rakam vereceksin. Ayrıca susturucu olayını sormayıda unutma
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    arkadaşlar bence boşverin king i falan, tiger egsozlar gerçekten hem görüntü hem ses olarak tatmin edici, karbon katlama olanları oldukça estetik.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bence boşverin king i falan, tiger egsozlar gerçekten hem görüntü hem ses olarak tatmin edici, karbon katlama olanları oldukça estetik.
    FULL KARBON olanlar 8xx lira.digerı 100lıra onu alma bunu al dıyemeyız butcesını asan bı adamA,bence

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    cbr250 için tiger egzoz isteyen varsa temiz az kullanılmış uygun fiyattan verebilirim, sıfırı ne kadarsa %40 eksiğine veririm...

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Şu shoei ile poz verip, cbr'ını kim çekmişse işi biliyormuş Barış
    bunu yenı gordum

eh fotojenıgız bıraz uheahuae
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    cbr250 için tiger egzoz isteyen varsa temiz az kullanılmış uygun fiyattan verebilirim, sıfırı ne kadarsa %40 eksiğine veririm...
    Resmini gorelim de ona gore bakariz

Ben de two bros egzozumu satıyorum. Biraz görsel hasarı var, ilgilenen olursa resimleri atarım. Fiyatı uygun birşey yaparız . Egzoz şu:
    http://www.twobros.com/cgi-bin/shopp...005-3020406V-B
    Üzerinde de P1X dB killer var, o da şu:
    http://www.twobros.com/cgi-bin/shopp...on&key=005-P1X

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    Oncelikle tum 250 r kullanicilarina iyi gunler dilerim.
    Soruma gelince 1.5 yil cbf 150 kullandim simdi satmis bulunmaktayim ve 250r dusunuyorum 2013 modellerde biraz deisiklik olucakmis diye duydum bu deisiklikler nedir? Ben eskisehirde ikamet ediyorum burda ki honda ozmert motor yeni modeller getirmis jantlar siyah egsoz siyah deismeler bunlardan mi ibaret yoksa farkli deisiklikler olucakmi? birde Eskisehirden fuara gelicem baska eskisehirden fuara gidicek arkadas varmi ?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    FMF PowerCore4 görüntüsüne yakın, mümkünse sessiz, performans arttırmasına hiç gerek olmayan bişey çıkarsa düşünebilirim.

Derdim sadece soba borusuna rakip olan, hatta bazı soba borularını solda sıfır bırakan egzozumun görsel leşliğinin önüne geçebilmek

CC büyütene kadar kalsın, orj bozmıyayım dedim ama, egzozun göründüğü fotoları pc den siliyorum, o denli görsel zevkimin içine ediyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı gedelekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle tum 250 r kullanicilarina iyi gunler dilerim.
    Soruma gelince 1.5 yil cbf 150 kullandim simdi satmis bulunmaktayim ve 250r dusunuyorum 2013 modellerde biraz deisiklik olucakmis diye duydum bu deisiklikler nedir? Ben eskisehirde ikamet ediyorum burda ki honda ozmert motor yeni modeller getirmis jantlar siyah egsoz siyah deismeler bunlardan mi ibaret yoksa farkli deisiklikler olucakmi? birde Eskisehirden fuara gelicem baska eskisehirden fuara gidicek arkadas varmi ?
    fuara buradan 5arkadasımız gıdecek.aksama foruma yazarlar zaten.
    2013 ıcın pek bı degısım beklemeyın dıyolar ama fuarda gorecegız ak .ot kar .otu
    ben katılmayacaklar dıye bı bomba duymustum ama yalanmıs.
    10-11-12. hall'larda yerını alacakmıs honda.bılgınıze kawa olmayacakmıs her zamankı gıbı

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de two bros egzozumu satıyorum. Biraz görsel hasarı var, ilgilenen olursa resimleri atarım. Fiyatı uygun birşey yaparız . Egzoz şu:
    http://www.twobros.com/cgi-bin/shopp...005-3020406V-B
    Üzerinde de P1X dB killer var, o da şu:
    http://www.twobros.com/cgi-bin/shopp...on&key=005-P1X
    fıyatına baglı olarak tabı kı, alınabılecek en guzel egzoz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Resmini gorelim de ona gore bakariz
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-fiyat-dustu-sifirdan-farksiz-2012-model-7000-km-de-9000-tl-112623631/detay/

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    bugün lastiklerimi değiştirdim sonunda,arkaya 150 lik taktım,pirelli diablo rosso 2.satıcı 30-40 km sakin kullan dedi ama şu anda bile motorumun sürüş karakteri oldukça değişti.iyi para verdim ama değdi doğrusu ;)
    wolrath ve SonpoL bunu beğendiler.
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Pazar günkü adana mt. gezisinde toplam 215 km yol yaptım. 1800 rakıma kadar çıktık.Motorum 35 tl ile 215 gitmiş oldu 100 km de kaç litre tüketti bilmiyorum giderken düşük devir kullandım gelirken sürekli dip gaz geldim genede fazla yakmadı.İşte gezi fotoları.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2943506
    wolrath ve omerta bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün lastiklerimi değiştirdim sonunda,arkaya 150 lik taktım,pirelli diablo rosso 2.satıcı 30-40 km sakin kullan dedi ama şu anda bile motorumun sürüş karakteri oldukça değişti.iyi para verdim ama değdi doğrusu ;)
    ne kadar lastik fiyatı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler