Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşıdan gelen veya arkadan gelenin sürekli acemi olduğunu düşünerek yol hakkını onlara verin..
    Bunun ki acemilikten değil, motoru araç yerine koymamaktan. Yol hakkı istese veririm, bütün yollar benim gibi bir tavrım asla yok. Ama yüzde yüz kusurlu. Düşmediğim için rahatım, düşsem kim kusurlu fark etmiyor tabi .

Dönüş öncesi aynadan baktım, gerideydi. 3 yolun birleşimi sakat bir yer olduğu için, yavaşlayıp kontrollü dönüyorum. Düz gitsek bile dikkatli geçilmesi gereken bir yer. Bu da hızlanıp motoru nasıl geçerimin hesaplarını yapmış. Sinyalin yoktu diye palavra atıyor. Viraj içinde çıkışa bakarken korna duydum, sonra göz ucuyla gördüm bunu. Gördüğüm gibi de çarptı, motor dengesini kaybeder gibi oldu ama hemen düz ileri bakıp, hafif gaz açarak toparladım. İleride oto yıkamacı var, onun park yerine girip durdum. Kaldırım devam etse, ona bile çarpabilirdim, şanslı kurtarış oldu benimkisi. Çevredekiler de diyor, abi iyi kurtardın vs. Bir de sollama yaptığı yer, üç yolun birleşimi. Kendini ve araçtaki 3 kişiyi de tehlikeye atıyor, dönüş yolu yokuş aşağı ve otobüsler güç bela iniyor, buna sağlam çarpardı otobüs olsa.

@zenon
    Sağol Sabit .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    vay onun bunun cocukları ya.gecmıs olsun cagdasım.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım siyah CBR250'mle.Birşeyler sormak istiyorum.Ön camdan gelene sesi kesmek için çift taraflı bant çözümünden başka bir çözüm bilen ve yapan var mı?Bir de vites geçişleri çok sert.Ses bayağı bir duyuluyor.Hoşuma gidiyor bu ama normal mi bilmiyorum.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı sercandincer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım siyah CBR250'mle.Birşeyler sormak istiyorum.Ön camdan gelene sesi kesmek için çift taraflı bant çözümünden başka bir çözüm bilen ve yapan var mı?Bir de vites geçişleri çok sert.Ses bayağı bir duyuluyor.Hoşuma gidiyor bu ama normal mi bilmiyorum.
    Hoşgeldiniz, çift taraflı bant harici bişi uygulayan yok Vites vb sorularnızıda biraz geriye doğru okursanız görürsünüz...(ipucu: o ses her motorun 1-2 arasında var:D)
    wolrath bunu beğendi.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    @seigen abi bi buzlu yol , bi bu olay valla yakın zamanda baya çektin sen geçmiş olsun dikkat et.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Bu aralar bir sıkıntı var . Servisten dönüyordum zaten, iki hafta önce buzda düştüğüm için birkaç parçada az da olsa yamukluk vardı, onları yenileriyle değiştirttim. Serviste de hasarlı cbr125 ve cbr250 vardı, onların yanına gidiyordu bizimki de az kalsın .

Geçen günlerde de lastiği yeniledim. Orjinaller 22 bin km gitti ama artık ciddi şekilde düzleşmişti. Michelin pilot activ ön 110/70, arka 150/70 oldu karambolde. 140 olmadığı için takmışlar, söylemiyorlar bir de . Kadıköy'de lastik değiştirdiğim Zenn Motor ön 32, arka 34 yap dedi. Kitapçığa uyma diyor. Sebebini yol kalitesine bağlıyor.

Bugün de servise sordum, lastik değişti arka 150 oldu nasıl yapayım diye, yine 29-29 devam et diyor. Servistekinin söylediğine uyacağım da siz lastik basınçları konusunda ne uyguluyorsunuz?

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben 30-30 yapıyorum abi lastikleri 1 fazla yapıyorum her zaman birde ben petroldeki havalara güvenmiyorum pek o yüzden lastikçiye uğrayıp orda kontrol ettiriyorum ki kolay kolayda inmiyor
    seigen bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Çağdaş abi, şöyle birşey söyliyim. Havaları yüksek vurma. Lastikler sert olacağından fren anında daha çok kayma yapar, lastik tam olarak yere yapışmaz. Motosikletin ön tarafında zaten yük olmuyor. Özellikle ön frende ani durmak gereken noktalarda kullanıldığımızdan bence 26 ya da 27 yap ki, lastikte esneme payı olacağından daha iyi yere ile temas eder ve daha iyi tutunur. Arkayıda max 30 yap. Kilon kaç bilmiyorum ama ben babamla birlikte 170 kg civarında geliyorum arka lastik havam 30 sen düşün. Lastikleri fazla şişirmeni tavsiye etmem. Tabi yine senin bileceğin iş. Ben kendi tecrubelerimi yazmak istedim.
    seigen bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dakika önce hıyarın teki arka soldan çarptı . Sola dönüş var, sinyalim yanıyor. Tam dönüyorum, arkamdaki araç sollamaya çalışıyor ve gitti vurdu. Neyse ki düşmeden toparladım, dümdüz gidip durdum.

Farı kırılmış, kaporta hasar almış, bende hiçbir şey yok , artçı ayaklığına ve zinciri ayarlamak için kullanılan vida ve somuna gelmiş.

Araçtan inmiş laf söylüyor, sinyal vermeden dönüyordun vs. diyor, dedim arkadan vurdun, istediğini yap, suçlu çıkarsın, ben de senin sigortanla aracı bakıma sokmuş olurum dedim. Hala laf ediyor, bunun üzerine düşsem seni sikerdim, yürü git işine dedim. Bu lafa şaşırdı ama anca böyle anlıyorlar. Esnaf geldi hemen, arkadan vurmuşsun kardeşim, devam et diyorlar buna. Neyse 10 dakika durdu, polisi aradı vs, sonra vazgeçip gitti. Araçtaki kadınlar para ver diyor, yok ya, hem çarp, hem de ödettir, akıllılara bak.

İyi toparladım ama düşsem moral sıfır olacaktı. Eve gidiş yolunda saçmasapan muhitlerden geçiyorum, bu tür bakkaldan ehliyeti almış tipler dolu, hep tehlike . Dönüşlerde arkadaki araca bile(!) dikkat edelim.
    geçmiş olsun, ben de aynı şekilde bi kazaya çok yaklaşmıştım, sola sinyal verdim tam dönecekken arkadaki taksi beni sollamaya kalktı, bunun iyice üstüne kırıp solda durdurdum , sinyali görmüyor musun dedim, bişey olmaz birader dedi, indim yanına gittim, sen Allah mısın lan, kaderi sen mi yazdın nerden biliyon bişey olmayacağını dedim. Pezevenk fatal error' a bağladı .iktirip gitti.
    seigen ve barodi bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar bir sıkıntı var . Servisten dönüyordum zaten, iki hafta önce buzda düştüğüm için birkaç parçada az da olsa yamukluk vardı, onları yenileriyle değiştirttim. Serviste de hasarlı cbr125 ve cbr250 vardı, onların yanına gidiyordu bizimki de az kalsın .

Geçen günlerde de lastiği yeniledim. Orjinaller 22 bin km gitti ama artık ciddi şekilde düzleşmişti. Michelin pilot activ ön 110/70, arka 150/70 oldu karambolde. 140 olmadığı için takmışlar, söylemiyorlar bir de . Kadıköy'de lastik değiştirdiğim Zenn Motor ön 32, arka 34 yap dedi. Kitapçığa uyma diyor. Sebebini yol kalitesine bağlıyor.

Bugün de servise sordum, lastik değişti arka 150 oldu nasıl yapayım diye, yine 29-29 devam et diyor. Servistekinin söylediğine uyacağım da siz lastik basınçları konusunda ne uyguluyorsunuz?
    pilot activleri ne kadara aldınız acaba benımde lastik ihtiyacım var ırc'lerimi iyice bitirdim

Tek çekimde 8% indirim yapıyor. Direkt michelin'in liste fiyatı üzerinden, buradan bakabilirsin: http://www.motolas.com.tr/
    Ekstra takma ücreti almıyor.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Teşekkür ederim cevap için.Daha dikkatli incelemem gerekmiş

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek çekimde 8% indirim yapıyor. Direkt michelin'in liste fiyatı üzerinden, buradan bakabilirsin: http://www.motolas.com.tr/
    Ekstra takma ücreti almıyor.
    Teşekkürler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    satılsın artık guncelı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-firsat...2000tl-artisiyla-ciziksiz-ve-sadece-8500tl-takasli-103681861/detay/

saka bı yana 1hafta evdeyım.ızmırlıler havanın guzel oldugu 1 gun bulussak mı
    sungurmete bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satılsın artık guncelı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3681861/detay/

Olur aslında Bekle abi biraz ya. Bence kaldır ilanı mart-nisan da ver "sezon" kapalı

Küçük linkli ilan;

http://www.sahibinden.com/103681861
    wolrath bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mototal 2013 model honda cbr 250 r lerin martın 10 u gibi geleceğini söyledi..İnşaallah renk seçenekleri fazla ve abs li olur
    wolrath bunu beğendi.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    brandanın alt tarafına işeyip üst tarafına da yatıyor nomıssızlar

wolrath, b.dog, Zippo's ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brandanın alt tarafına işeyip üst tarafına da yatıyor nomıssızlar

http://f1301.hizliresim.com/15/x/jj70d.jpg
    Hehehe şuna bakar mısın ya Bu benim motorumun üstüne sıçsın ben yine kovamam
    avcagatay ve kakare bunu beğendiler.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    saolasın kardeş şu cantları siyahı boyatım de önce sonra bunlara yazilim

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satılsın artık guncelı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-firsat...2000tl-artisiyla-ciziksiz-ve-sadece-8500tl-takasli-103681861/detay/

K.bakma camı sormuştum geri dönemedim sana uzaklarda kaldı motorum izmir dışındaydım bir süreliğine :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler