Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    jies abi yeniden çok geçmiş olsun kendine dikkat et doktorlar ne diyorsa harfi harfine yapmaya çalış mutlaka ki senin iyiliğin içindir en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle abi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaslar bugun itibariyle cbr'm yeni sahibine kavustu. Alan kardesime de hayirlisi olsun. Yeni sezonda yeni motorla sahalardayim insallah.. İyi haftasonlari herkese...
    wolrath bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun itibariyle cbr'm yeni sahibine kavustu. Alan kardesime de hayirlisi olsun. Yeni sezonda yeni motorla sahalardayim insallah.. İyi haftasonlari herkese...
    Hayırlı olsun, şimdiden yeni motorunuzu güle güle kullanın

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, şimdiden yeni motorunuzu güle güle kullanın
    Ozan cok tesekkurler bakalim ne alacagim.. halen kararsizim sadece racing olmayacak ondan eminim
    oznkrçm bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    forum bayağı durgunlaştı bende biraz resim atayımda ortalık şenlensin

kakare, sungurmete, DALGIC_800 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)

Uploaded with ImageShack.us
    sungurmete, DALGIC_800, Aykut009 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    harbiden biz motor aldık forum öldü ya
    oznkrçm bunu beğendi.
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

Motosikleti
    tuc ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

Merhaba gardaşlar.
    Sizden bir öneri alasım var
    Şuan kullandıgım motor Honda PCX scooter.
    Neden bunu kullanıyorum? Şehirici ekonomik, kıvrak bir sürüş sağladıgı icin.
    Ancak yazın edindiğim birkac uzunyol tecrübesinde hız olarak yetmediğini gördüm. Fakat meretin yakıtı cok dusuk.. 5 lt kadar yakıt alıyor ve bununla 200-210 km arasında gidiyor.
    Bir üst cc de tercih edebilceğim tek motor sym gts 250 evo. yedek parça sıkıntısından yamahayı geçiyorum.. Fakat honda dan vazgeçmek de istemiyorum.
    Bu durumda SW-T600 geliyor seçeneklere.. Buda yakıt olarak beni yorcak gibi.. Aylık ortalama 1000 km yol yapiyorum.
    Hani diyorum CBR250R a geçiyim.. Gördüğüm kadari ile bu aletinde yakıtı düşük ve uzun yolda 120-130 km hız arasında beni tatmin eder?
    Bagajı yok ama topcase düşünürüm belki.
    Şuan MT nin en yogun baslıgı burası olsa gerek.. Bu motordan sonra bir üst cc ye geçmem.. Geçince yakıtım artıyor.. yakıt artınca kapımdaki civic imi kullanırım diyorum.
    Nacizane yorumlarınızı bekliyorum.
    Iyi geceler..

Motosikleti
    CBR 250 hem şehir içinde hem de şehirler arası yollarda sizi üzmez. Şehir trafiğinde gerçekten çok kıvrak. Uzun yolda sizi yormaz, 120 - 130 km. hızlarda rahat rahat seyahat edebilirsiniz. Bu gün hiç durmadan 150 km. yol yaptık, indiğimde bi 150 daha yaparım hissi vardı, hiç yormadı CBR beni. Yakıta gelince ben 3,5 4 lt. arası yakıyorum 100 km.'de. Şu an rodajda, 800 km.'yi devirdik, sanırım 3 ila 3,5 lt.'lere düşer diye umuyorum ilerleyen zamanlarda. Ama çoğu kullanıcının değerleri 100 km.'de 3 ila 3,5 lt. arasında.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Şayet bir Zongshen GY 125 kullanan arkadaşınızla Ankara'dan depoyu fulleyip, azami hızı 70 km/s olan sürati ile arkadaşınızın peşine takılıp, Çankırı'ya giderseniz, Çankırı'da (130 km sonra) tekrar depoyu fullediğinizde 14 TL yakıt alacaktır 100 kilometrede 2.34 litre civarı bir şey yapar. Şaka değil, denenmiş, yaşanmış ve görülmüştür. Ama 6. vites 4500 rpm sabit, sürekli (GY 125 ile giden arkadaş sürekli tapa gaz olduğundan tam iki katım tüketti )

Ankara içinde 160 km'de 8 litre bitirdiğim oluyor (yani 5 lt/100km gördüğüm pek sık oluyor, direk x2) O bakımdan yakıt konusu motorsiklette otomobil gibi düşük standart sapmalarla olmuyor, kestire kestire gezince hesabını yapamadan bitiyor Dokunarak gidince de bi türlü bitmiyor, gösterge bozuldu sandığım oluyor.

Sürat konusuna gelince çok yazılıp çizilmiş, sürücüyü derde salmadan uzun yolda gideceği en kıral sabit hızı çok aradım ben ve 118 km/s olarak tespit ettim. (kadran dijital ya artistik olsun ) Vallahi bakın, ne zaman hem akıcı hem de huşu içinde olsam kadranı kesince 118 görüyorum, 7 bin km oldu, her seferinde tesadüf olamaz ya, üstündeki hızlarda kafayı eğecen...

Düzde soluksuz 155'e çıkıyor, sonrası ıkınma sıkınma ıggh 164 falan görüyorum, yokuş aşağı yol varsa 178 dayar(dım). Ama durmaz Bi de balans yapan Nolan N62'niz varsa oh oh oh cümbüş. Sağlıksız hızlar hep.
    tugfox ve sungurmete bunu beğendiler.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Arkadaşlar yurt dışında cbrın special editionları çıkmış mugen gibi umarım bizim ülkemizede gelir. Şahsen çok beğendim buyrun linki

http://motorcycles.honda.com.au/Supe...pecial_Edition
    DALGIC_800 ve sungurmete bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    ya beyler arkaya ahtapot file aldım ama,kancaların geçebileceği sağlıklı bi yer bulamadım.file kullanan arkadaşlar varsa forumda kancaları nereye tutturuyosunuz,öğrenebilirmiyim..teşekkürler..

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler arkaya ahtapot file aldım ama,kancaların geçebileceği sağlıklı bi yer bulamadım.file kullanan arkadaşlar varsa forumda kancaları nereye tutturuyosunuz,öğrenebilirmiyim..teşekkürler..
    hocam 4 kancasını çıkar kalan iki kancasını artçı peglerinin olduğu demire tak,geri kalanı tutturmak içinde filenin diğer 2 başını artçı tutunma barlarından geçir.Valla anlatması zor yapması kolay bişey.Kendi cümleme bakıyorum nasıl anlayacağını merak ediyorum:D Bende başta acemilik işte tüm kancaları kullanmaya kalktım fakat kuyruk grenajı çizdim sonra bunu buldum
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    bende kuyruk grenejlarını çizmekten korktuğumdan takamadım zaten.dediğiini bi deniyim ama,boşkende gergide kalıyomu bu şekilde?

Öndeki iki kancayı artçı ayaklığındaki boşluklara takıyorsun. Geri kalan kancaları alttan karşılıklı olarak birbirlerine takacaksın. Fileyle sardığın nesne büyükse hepsini alttan takabilirsin.
    sungurmete bunu beğendi.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yurt dışında cbrın special editionları çıkmış mugen gibi umarım bizim ülkemizede gelir. Şahsen çok beğendim buyrun linki

http://motorcycles.honda.com.au/Supe...pecial_Edition
    Gerçekten harikalar ve siz de çok iyimsersiniz kısa bir sür öncesine kadar ben de öyleydim. Ama repsol renginin bile (ki o special sayılmıyor normal listede de var ) gelmeyeceğini öğrenince tamamen kötümserim artık , modeller ve gelecek olan çeşitleri konusunda Ama inşallah bir mucize olur da gelir ve ben yanılırım.

*** Ekleme yapayım. Repsol de artık special a geçmiş yeni farkettim. Ama hala kötümserim
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öndeki iki kancayı artçı ayaklığındaki boşluklara takıyorsun. Geri kalan kancaları alttan karşılıklı olarak birbirlerine takacaksın. Fileyle sardığın nesne büyükse hepsini alttan takabilirsin.
    Bazen öylede olabiliyor bazı fileler gereksiz büyük oluyor benim dediğim gibi takınca sıkı tutmuyor ama yinede benim yöntem daha sağlıklı:D Grenajı çizdikten sonra:D

@sungurmete Genelde ucuz fileler büyük ve fazla esnek oluyor onlar için seigen in söylediği yöntem daha iyi.Bendeki fila baya kalın gereksiz esnek değil dediğim şekilde laptop taşıyorum,laptop um hala sağlam:D
    sungurmete bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ek olarak bagaj lastiği kullanırsan yükünü daha güzel sabitlersin...ahtapot fileler bi süre sonra yalama oluyo...
    sungurmete bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Beyler cuma gunu izmire gidiyorum, yeni motorum FZ6N nin satisini alip cumartesi istanbula getiriyorum kismetse
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler